Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

    Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
    ..

    хихи..ок..колко литра искаш..пиши на лични
    Сори за късния коментар, но съм аматиор и сигурно с един литър ще изкарам 2год. Преди време си купих Belray H1R 2T full syntetic. Дайте някое мнение относно това масло
    [URL]http://www.youtube.com/watch?v=sfPM77TsGaA[/URL]

    Коментар


    • От: До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

      http://www.feehilymx.co.uk/shop/imag...Scooter-1L.jpg
      Какво ще кажете за това масло
      Yamaha WR 200

      Коментар


      • От: До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

        Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
        http://www.feehilymx.co.uk/shop/imag...Scooter-1L.jpg
        Какво ще кажете за това масло
        По английските мотофоруми масово го препоръчват това масло и дават мн добри отзиви, карат и мн 2т пистарки с него
        Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

        Коментар


        • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

          Здравейте колеги. Имам една Априлия Туарег 125 и преди време я карах с Приста, но не бях много доволен. Направих ремонт на двигателя и реших да я разработвам с по-хубаво масло и взех Repsol 2t competicion JASO M 345 FD , ISO-L, TISI, Aprilia DFI, API TC. Имам само няколко въпроса на които се нядявам да можете да ми отговорите. Първо искам да попитам дали маслото което съм взел е добро за разработване и по колко трябва да добавям към бензина, и второ какво означава Aprilia DFI? Благодаря предварително.
          Последно редактирано от mycynata; 16-06-10, 17:04.

          Коментар


          • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

            Карам Хусварна 125 със Мотул 510 2Т
            [LEFT][URL="http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/"][COLOR=#0000ff]http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/[/COLOR][/URL] :arrow:[/LEFT]
            [LEFT][URL]http://forum.mobile.bg/member/FreestyleR/[/URL] :arrow:[/LEFT]

            Коментар


            • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

              Първоначално публикуван от mycynata Преглед на мнение
              Здравейте колеги. Имам една Априлия Туарег 125 и преди време я карах с Приста, но не бях много доволен. Направих ремонт на двигателя и реших да я разработвам с по-хубаво масло и взех Repsol 2t competicion JASO M 345 FD , ISO-L, TISI, Aprilia DFI, API TC. Имам само няколко въпроса на които се нядявам да можете да ми отговорите. Първо искам да попитам дали маслото което съм взел е добро за разработване и по колко трябва да добавям към бензина, и второ какво означава Aprilia DFI? Благодаря предварително.
              Koлега ще ти дам отговор на въпроса със снимки, мотора ми е априлия рх 125 след основен ремонт минах 800 км с Формула К2 закупено от колегата Гоблин предоволен съм от маслото абсолютно никакви проблеми, до момента в който не реших да опитам с РЕПСОЛ Мото офроуд 2Т и ето го резултата:




              Маслото го закупих от фирма Тех Ко ООД след като предявих претенции към тях първо ме пратиха по сервизи да ми диагностират причината, която е счупен биелен лагер, който се е "мазал" с тяхното масло. Навсякъде по сервизите без да им правя реклама ми казаха като причина маслото, и когато от фирмата ме пратиха при техни познати в сервиза на ул.Нишава, където сам пред тях си разглобих цилиндъра, а те седяха и гледаха и констатираха, стигнаха пак до същия извод причина маслото, но на другия ден служител на фирма Тех Ко ми се обади и каза, че шефа им бил говорил със сервиза и от там му били казали, че си му е "дошло времето" а преди употребата му при ремонта луфта на биелата си беше в допустимите по мануал стойности. И така от фирма Тех Ко ми казаха да пия една студена вода Като в момента съм писал директно до Репсол Испания, където в официялният им сайт препоръчват препоръчват: http://www.repsol.com/se/ProductosyServicios/buscadorLubricantes/ficha.aspx?idVersion=452566&idIdioma=3&idCategoria=2
              ПП. Мотора е без маслена помпа смесвал съм по 32мл/1л бензин А98
              Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

              Коментар


              • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                Много гадно е наистина така да ти се счупи мотора ... А ти сигурен ли си, че в маслото е проблема. И мойта биела беше блокирала обаче при мен май грешката беше, че имах в резервОара няколко литра с едно масло и допълних резервОара с бензин, омешан с друго масло. Да не си направил и ти така случайно? Аз все още не знам от какво е де, може и времето да и е било дошло, но нямаше никакви признаци тогава, даже го бях разглобявал и мерил като теб и пак си блокира. При мен поне нямаше поражения по цилиндъра и буталото, просто лагера се беше заварил отдолу. А може и от бедна смес да е... От тогава винаги като сипвам друго масло изгарям останалия бензин до край или го източвам и тогава сипвам, а и си дигнах малко нивото на карбуратора да работи малко по-богато, за да ми е сигурна работата
                Последно редактирано от viki terzieva; 24-06-10, 15:17. Причина: резервОар

                Коментар


                • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                  Първоначално публикуван от skreeper Преглед на мнение
                  Много гадно е наистина така да ти се счупи мотора ... А ти сигурен ли си, че в маслото е проблема. И мойта биела беше блокирала обаче при мен май грешката беше, че имах в резервуара няколко литра с едно масло и допълних резервуара с бензин омешан с друго масло. Да не си направил и ти така случайно? Аз все още не знам от какво е де, може и времето да и е било дошло, но нямаше никакви признаци тогава, даже го бях разглобявал и мерил като теб и пак си блокира. При мен поне нямаше поражения по цилиндъра и буталото, просто лагера се беше заварил отдолу. А може и от бедна смес да е... От тогава винаги като сипвам друго масло изгарям останалия бензин до край или го източвам и тогава сипвам, а и си дигнах малко нивото на карбуратора да работи малко по-богато, за да ми е сигурна работата
                  Сместа е ок, дори в една тема за смяна на жигльорите мисля, че бях сложил снимки с цвета на свещТа. Относно бензина, изгорих докрай сместа със старото масло, а това което беше останало на дъното на резервоара си го излях и го използвах за миене на веригата.... За съжаление причината е в маслото, дано по-скоро ми пристигне новия цилиндър от ибей и биелата и да се сглобява
                  Последно редактирано от viki terzieva; 24-06-10, 15:18.
                  Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                  Коментар


                  • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                    Аз имах подобен проблем и затова го отворих. При мен обаче беше счупен компресионния сегмент. Буталото ми изглеждаше точно като твоето, къдраво отстрани, и не вървеше мотора като хората, много хора се учудиха как въобще е вървял, но няма значение. Сега е направен и мисля през уИкенда да го паля, и затова взех Репсола, като мислех че е хубаво масло, но след твойте снимки вече съм пред дилема какво да правя. Благодаря ти много че ме предупреди. Вече ще имам едно наум за това масло.
                    Последно редактирано от viki terzieva; 24-06-10, 15:19.

                    Коментар


                    • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                      Здравейте, колеги, скоро си купих Suzuki RM 250. Доволен съм от маслото, с което меся бензина (kastrol Rs 2т) и сега реших да сменя маслото вътре в двигателя, та въпросът ми е следният!! Има ли значение трансмисиоНното масло за четиритактови и за двутактов двигател? Защото някои ми казват, че има, някои ми казват, че е просто трансмисиоНно масло и не се бърка какво. А други, че трябва да е синтетика и т. н. Много ще се радвам да ми отговорите на малко тъпия въпрос, ама наистина не разбирам, а не искам да сипя някоЙ боклук на рм-а. Ако може да ми назовете някоя друга марка и направо да бягам утре да кУпувам и да сменям пустото му и масло Благодаря предварително
                      Последно редактирано от viki terzieva; 24-06-10, 15:21. Причина: трансмисиоННо

                      Коментар


                      • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                        Здравейте колеги. За колегата SPOWER - определено много гадна случка. А да попитам, пишеш, че си карал мотора с А98 - това добре ли е за двигателя, специално за този мотор. Да не да има също там проблем. Защото един познат преди си караше БМВто само със Супер 100 и не изкара много. Като се отвори двигателя гледката беше подобна. И да попитам наистина ли като се преминава от едно масло към друго трябва да се изпразни резервоара и тогава да се налива бензин с новото масло, защо?
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                          Аз знам, че колкото е по-голямо октановото число, толкова по-добре.За маслото, не мисля, че трябва да се изразходва стария бензин от резервоара.При скоростите маслото трябва да се източи много добре преди да се налее новото, но за това в бензина няма никакво значение според мен.
                          Yamaha WR 200

                          Коментар


                          • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                            Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                            Здравейте колеги. За колегата SPOWER - определено много гадна случка. А да попитам, пишеш, че си карал мотора с А98 - това добре ли е за двигателя, специално за този мотор. Да не да има също там проблем. Защото един познат преди си караше БМВто само със Супер 100 и не изкара много. Като се отвори двигателя гледката беше подобна. И да попитам наистина ли като се преминава от едно масло към друго трябва да се изпразни резервоара и тогава да се налива бензин с новото масло, защо?
                            A98 дават, но все пак в България този 98, ако изобщо е 95 пак ще е добре на супер 100 от омв знам, че е с добавки и не си и помислям дори с колата изгорих един резервоар от 100 октановия но не забелязах нито повече да върви нито да ми падне разхода спрямо 95 лукойлския ...
                            Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                            Коментар


                            • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                              Ами не знам, възможно е и да е по - добре с А98. Когато си купувах моторния трион човека ми каза - само А95. В ръководството на ЕТЗто пише 85 или 87 ли какво беше, ама сега такъв няма и си го карам с 95. Предполагам, че и с 98 няма да има проблем. А относно това, че трябва да се "прекара" първо едното масло в резервоара и след това да се налива от другото, че не трябва да се мешат, мисля че това с глупости.
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                                Писали сме 100 пъти по този въпрос, може и трансмисионно масло специално за скорости, може и 4Т масло с JASO MA.
                                А за бензините избягвам да наливам такива с разни подобрители защото не се отразяват добре на 2Т, за 4Т не знам. Чист лукоилски 98 с червения цвят е най-добрия специално за моя мотор.
                                Последно редактирано от viki terzieva; 24-06-10, 15:23.
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X