Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наемен войник?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Наемен войник?

    Здравейте, колеги! Незнам дали въпроса ми, не е глупав, но знам, че тук има много компетентни хора, които са били в казарма, някои с по-висок чин, други не. И да си дойдем на думата, имам още 2г. докато завърша гимназия, не са малко време, но съм се ориентирал към "Българската Армия" (въпреки, че е доста далеч от специалноста която уча). Винаги съм искал да стана войник, да отида в казарма, искам да съм полезен на родината си, но четох, че първият договор който подпиша ще е за 3г.. Въпроса ми е, какво мислите? Струва ли си? Ще мога ли да издържа? Искам мнението на хора който са работили тази професия, и тяхното мнение и препоръка!
    Благодаря!

    Поздрави, Данаил!
    Пази душата си, не гумите!

  • #2
    До: Наемен войник?

    Приятелче,
    Не съм работил никога в тази сфера и като цяло съм имал малко бизнес взаимотношения с тези хора. От постовете ти тук съм си изградил мнение за теб и то е, че си наистина свястно хлапе . Моя съвет е БЕГАЙ ДАЛЕЧЕ .
    Иначе познавам и други свесни хлапета, които вече станаха част от професионалната ни армия и не са очаровани.
    Все пак ако наистина те влече може да пробваш. Имаш цял един живот...никога няма да разбереш без да се пробваш...а и човек се учи от грешките си
    LZ1DWW

    Коментар


    • #3
      До: Наемен войник?

      Благодаря! Прав си, че един живот живея, но незнам дали точно след като изляза от гимназия да пробвам. Защото наистина искам да пробвам, но един път отвее ли ме вятъра, едва ли ще се навия 2-ри път да стана войник... Затова питам, и искам да видя какви съвети ще получа.
      Благодаря!

      Поздрави!
      Пази душата си, не гумите!

      Коментар


      • #4
        До: Наемен войник?

        Да учиш за офицер е едно, да си просто войник е друго!
        Ако си настроен да търпиш малоумия, да спазваш безумни нареждания и да пренебрегваш собственото си достойнство, да се стискаш защото заплащането е мизерно, или да рискуваш живота си в задгранични мисий-ОК!
        Но иначе не ти го препоръчвам!
        Имаш още много време да решиш!
        Ferrum dum ignis candet cudendum est.

        Коментар


        • #5
          До: Наемен войник?

          Първоначално публикуван от Ковача Преглед на мнение
          Ако си настроен да търпиш малоумия, да спазваш безумни нареждания и да пренебрегваш собственото си достойнство, да се стискаш защото заплащането е мизерно, или да рискуваш живота си в задгранични мисий-ОК!
          Толкова ли е лошо?! Готов съм на някои от изискванията, за други не. Но никой не е казал, че е лесно... Нали така?

          Поздрави, Данаил!
          Пази душата си, не гумите!

          Коментар


          • #6
            До: Наемен войник?

            Първоначално публикуван от Ковача Преглед на мнение
            Ако си настроен да търпиш малоумия, да спазваш безумни нареждания и да пренебрегваш собственото си достойнство, да се стискаш защото заплащането е мизерно
            То с тия неща ще се сблъска в 90% от случаите на първа работа, така че май не стават много в случая
            Per aspera ad astra.

            Коментар


            • #7
              До: Наемен войник?

              Не се хващай на дългогодишни договори. Дори и в частна фирма. Видят ли, че няма накъде да мърдаш те правят на парцал. Дори да има "демо" версия и всичко да изглежда ОК. Малко клиширано ще прозвучи, но точно в казармата човек оценява Свободата, едва след като я изгуби!

              Коментар


              • #8
                До: Наемен войник?

                Първоначално публикуван от Ковача Преглед на мнение
                Да учиш за офицер е едно, да си просто войник е друго!
                Ако си настроен да търпиш малоумия, да спазваш безумни нареждания и да пренебрегваш собственото си достойнство, да се стискаш защото заплащането е мизерно, или да рискуваш живота си в задгранични мисий-ОК!
                Но иначе не ти го препоръчвам!
                Имаш още много време да решиш!
                Тия неща отдавна са само легенди...аз имам двама приятели които са наемни войници и са доволни, единия работи това от 4 години, а другия от 2, въпрос на личен избор....според мен тук ще чуеш повече отрицателни мнения от хора, които са били в казарма и е било гадно...




                п.п. Аз съм бил в казарма преди 11 години...и имам добро отношение.

                Коментар


                • #9
                  До: Наемен войник?

                  Никога не би ми и ХРУМНАЛА подобна Идея, но щом искаш съвет, ето Всички (или поне повечето) сме издържали 2 години, и ти ще Издържиш, друг е въпроса Струва ли си????????
                  Но ако те влече, ако ти идва отвътре, то защо не? Опитай, то опитите и трупането на Опит се правят докато си млад, та да не правиш гршки на стари Години, така, че (но пак повтарям само ако Много те влече) опитай, пък ако не ти допадне - имаш време да се поправиш
                  Но защо не се замислиш за още учене???

                  Коментар


                  • #10
                    До: Наемен войник?

                    Наемния войник върши същата работа като наборния войник, но затова му се плаща. Зависи къде ще попаднеш - рода войски, поделението, началниците. Няма извращения като едно време, но копаенето на градинки, чистенето на тоалетни и варосването на дръвчета и камъни си остава....както и останалата всекидневна простотия. Ако носиш на простотия - ставаш. Ако не, системата сама те отхвърля. При нас има кадрови войници с по 10 години служба и такива, които изкараха по 3 месеца.... Заплащането е добро, сравнено с по-слабо развитите райони и недостатъчно за големите градове. Помисли и реши сам за себе си. Успех.
                    ПП. Аз не съм кадрови войник, но всеки ден ми се налага да се занимавам с такива....

                    Коментар


                    • #11
                      До: Наемен войник?

                      Благодаря, колеги! За учене съм мислил, и съм решил! Искам да изкарам някой лев, а после ще продължа да уча (може би). Брат ми, сега стана студент (да е жив и здрав) и като гледам колко е трудно, то квартири, работа няма.... Неискам да разчитам на наще да ме издържат, мисля, че достатъчно са ми дали за 19г.. Това е!
                      А по въпроса с темата, да наистина ме влече, както ме влекат и много други работи, но това съм на 90% сигурен, че го искам.
                      И също така, както пита колегата дали нося на простотия, "ДА" нося сега докато съм по-млад, но аз съм си дивак (луда глава) и в кръвта ми има доста известна доза простотия. Но когато съм сериозен, съм СЕРИОЗЕН и няма проблем!

                      Поздрави, Данаил!
                      Пази душата си, не гумите!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Наемен войник?

                        Здрсти! В кой град искаш да работиш? Ако ще ставаш войник - нека да е във флота на кораб или ако не - то тогава да си на график, че да побутваш и нещо странично. А пък дали заплатите са мизерни - помисли си - чисто най ниската заплата е над 600 лв. с всички осигуровки и почивни дни, а в часпрома нямаш такова нещо - осигурен си на минималната. Като си говорим за отношения - навсякъде към най-ниската социална група отношението не е добро.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Наемен войник?

                          Първоначално публикуван от Di4kata Преглед на мнение
                          Толкова ли е лошо?! Готов съм на някои от изискванията, за други не. ...
                          Може би най-сериозното, което ще е добре да си помислиш преди да решиш, е това дали си готов да си рискуваш живота, например някъде в чужбина (Ирак, Афганистан и т.п. уютни местенца).
                          Останалото не мисля, че е проблем. Едно време се служеше 2 години (морските 3) пък ей на - живи сме ...

                          А на тъпи шефове, издаващи безумни разпореждания и газещи личното достойнство на подчинените си, можеш да налетиш навсякъде. Дори и да ходиш с костюм и вратовръзка и да работиш в лъскав офис.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Наемен войник?

                            Не го плашете момчето..., шанса да му се случи нещо лошо докато управлява автомобил в София е много по-голям отколкото ако е на мисия в Афганистан да речем... чиста статистика...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              До: Наемен войник?

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Не го плашете момчето..., шанса да му се случи нещо лошо докато управлява автомобил в София е много по-голям отколкото ако е на мисия в Афганистан да речем... чиста статистика...

                              Мммм, на времето един шеф във КАТ - София ми разправяше, че по тяхната статистика Москвичите ги крадяли много рядко, та нямало страшно. Ама моя го задигнаха, та статистиката не ме стопли особено ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X