Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наемен войник?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Наемен войник?

    Отново благодаря! От това което виждам, има много положителни и много отрицателни отговори получих! За две години, може да измисля друго... Кой знае, на къде ще ме отвее вятъра.... Но все пак, бях длъжен да пусна такава тема, да видя какво мислите, да прочета вашите съвети. Ако не ви пречи темата, не я заключвайте, аз с удоволствие мога да изчета всички мнения (доста които ме разсмиват). Да ме извиняват, колегите!

    Поздрави!
    Пази душата си, не гумите!

    Коментар


    • #17
      До: Наемен войник?

      Имам познати в редовете на армията които работят в Горна Оряховица,там поделението е химическо/мисля че са две или три в България/ та тяхното ако е работа аз съм трамвай....говорим си за изключително лабава работа с изключително много привилегии/познатите са ми редници!!/ демек най-долу в ирархията и системата,та ползват много отпуски,при даване на наряд почиват 2 дена след това,ако е през почивен повече...въобще не може да каже човек, че работят в армията,парите са им добри,плащат им и извънредни дежурства и наряди също-абе щом с връзки взеха да влизат и мъже и жени там значи наистина е много лабаво

      Иначе да си военен е куха работа,както се казва "на военен и на даскал им е забранено да гласуват" малко са на служба на които да им е през фуя и да я работят както всяка друга работа/аз съм имал такъв началник в службата/,да не се впрягат и да не се мислят за супер мъже....

      Коментар


      • #18
        До: Наемен войник?

        Ако те влече и ти иде от вътре има такива места.Нещо като Легиона у Франция.Аз едно време по желание отидох на границата това ме влечеше.Нямаше ги сегашните възможности и търси в чужбина мани нашата затрита държава.Поздрави Дичка .Ех защо не съм на твоите годиниПоздрави
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #19
          До: Наемен войник?

          Има време, може и натам да ме отвее вятъра!
          Стария, че какво ти е на годините? Не си стар, просто малко си пораснал! Ако можех, щях да ти дам от мoите, за да се подмладиш, но....
          Благодаря, колеги!

          Поздрави, Данаил!
          Пази душата си, не гумите!

          Коментар


          • #20
            До: Наемен войник?

            Като стара армейска зла гад ще ти кажа да си търсиш и други алтернативи. За последните 20г. нещата в армията се променяха по няколко пъти в годината във всички посоки. Как ще е след две години не е ясно. Принципно такава структура е необходима, и също така принципно до сега на нея се гледаше като на "дойна крава". Американците освен че си плащат на войниците, им дават и много облекчения след това (за учене, здравно осигуряване и т.н.) не че низшите чинове са забогатяли, но за "старт", поочукване на боята и тест изобщо за пригодност става, те обаче имат и едни от най-строгите правила и голяма ресурсна обезпеченост! Друго е в братска Русия с нейното възприятие за отделния войник.....какво ще е след две години незнам.
            Темата с мисиите и парите е отделна в първите (които знам малко по-отблизо) отиваха в големия процент закъсали за пари, не подготвени, лошо снабдени, по-лошо обучени, и още по-лошо управлявани хора (пак с малко жертви се разминахме) ....а на България може и да си полезн като останеш тук и станеш професионалист в който и да е сектор, обучаваш хората след теб и помагаш където можеш
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #21
              До: Наемен войник?

              приятелче да ти кажа аз сЪм бил и наборен и кадрови воиник и всичко опира до колеги няма знаЧение какъв ранг дали капитан или редник ако са свесТни вЪрви всичко ОК. И на мисии сЪм бил, две едната в афганистан и там така свесТни хора не се усеЩа как вЪрви времето а за рисковете постояно ги има навсякЪде.


              Модератор: Колега, в българския език има букви "Ъ", "Ч" и "Ш", моля използвайте ги!
              Последно редактирано от Тануцо; 10-09-09, 10:10.

              Коментар


              • #22
                До: Наемен войник?

                Оф Дичка незнам защо подхождам така негативно към темите ти. Почти навсякъде твърдиш, колко си работен, всеотдаен, самостоятелен и оправен, НО почти за всичко търсиш мнението на другите. След две години живот и здраве, като завършиш очаквам да видя тема " Задомих се. Как да кача жена си ". Май си добър за политик. Само ти трябва трибуна ( в случеят форума ) и човек да ти гледа сеира.
                Приеми, че животът е бораба. Отдавна никой не прави нищо за родината.

                Коментар


                • #23
                  До: Наемен войник?

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Може би най-сериозното, което ще е добре да си помислиш преди да решиш, е това дали си готов да си рискуваш живота
                  Ха ха, това е най смешното нещо.Един сиромах борещ се с живота си го рискува по няколко пъти на ден.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Наемен войник?

                    Ако не знаеш и военните си имат професии! Та избери си какво би ти харесвало да работиш( незнам някой да го влече работата!) и изкарай военно училище с такъв профил. Така хем ще получиш образование, хем ще видиш дали казармата е за теб! Например военно инженерно училище с профил ДВГ, така ще ни ремонтираш моторите с отстъпка!
                    КЕФА ЦЕНА НЯМА! Борис Кърчев

                    Коментар


                    • #25
                      До: Наемен войник?

                      Дичка, братче тия сега старите пушки са те взели за мезе, но това е нормално...така е и в армията свикваи.
                      Ако искаш съвет как се крадат дърва, има кой да ти даде такъв тук вервай ми.
                      Ако искаш съвет как се свалят жени също съм насреща да те светна..

                      Но на въпросът ти може да отговори само един единствен член на нашия форум и това е Даниел Туйков.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Наемен войник?

                        Първоначално публикуван от Di4kata Преглед на мнение
                        Има време, може и натам да ме отвее вятъра!
                        Стария, че какво ти е на годините? Не си стар, просто малко си пораснал! Ако можех, щях да ти дам от мoите, за да се подмладиш, но....
                        Благодаря, колеги!

                        Поздрави, Данаил!
                        Порасналс двама зетове по дърти от тебеИ с половин кило неръждавейка у единио крак.Кой ше земе дъртио сакатник за боец ама си мечтаемеДичка не слушай никой слушай сърцето си.То ше ти каже какво да правиш и далече от тука .В тая „държава“това което го искаш го нема и не ке биде.Пожелавам ти най най най доброто
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #27
                          До: Наемен войник?

                          Прави са момчетата, ама говорят не по темата.
                          Има няколко принципиални въпроса. Най - първият е, че за защита на Отечеството трябва наборна армия. Приказки бол, а факта е че само тя може да реши задача по отбраната на страната. Виж, за нахлуване в чужди, но само в далечни(!) страни, ти трябва професионална армия. Тя - и наемна.
                          Тука идва втория въпрос: Ти готов ли си просто за пари, да трепеш чуждите деца и майки. За бащите не питам, понеже те ще те утрепат, ако ти провърви. Ако не - ще те хванат жив, и тогава преди да те заровят пак жив, ще изпиташ удивителни усещания, не се съмнявай. Не разчитай и на просто куршум в тила.
                          Третият е посттравматичния синдром. Ако застреляш отдалече някого, който се е опитал да изнасили сестра ти, ще забравиш за случая след половин час. Ако е опитал да убие баща ти, пък ти си го заклал с ножа, ще помниш тая работа бая по-дълго. А ако човекът не ти е направил нищо, само се е опитал в собствения си дом да опази децата си от твоя приклад, а ти си го затрил, вече никога няма да се върнеш нито при себе си, нито при хората. Някак ще живееш. Но ще мечтаеш това да свърши по-скоро. А преди да си намериш някъде белята, ще направиш още много бели, понеже вече няма къде да се денеш, и не можеш да спреш.
                          Армия, която се занимава с друго, освен със защитата на страната си, е извращение и престъпление от висш порядък, от коя да е гледна точка.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Наемен войник?

                            Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
                            Оф Дичка незнам защо подхождам така негативно към темите ти. Почти навсякъде твърдиш, колко си работен, всеотдаен, самостоятелен и оправен, НО почти за всичко търсиш мнението на другите. След две години живот и здраве, като завършиш очаквам да видя тема " Задомих се. Как да кача жена си ". Май си добър за политик. Само ти трябва трибуна ( в случеят форума ) и човек да ти гледа сеира.
                            Приеми, че животът е бораба. Отдавна никой не прави нищо за родината.
                            Първо на теб да отговоря, Жоро! Нали винаги всички казват, когато незнаеш нещо да питаш, че с питане и до ЦАРИ ГРАД се стига! Аз ви питам, защото сте малкоооо по-големи от мен, и сте по-мъдри, за това! За жената няма да питам, небой се! Ако имам проблем с нея, НАПРАВО ще те викам да дойдеш и да я оправиш! Няма проблем, че подхождаш така с мен. Свободна държава сме, всеки може да говори каквото иска, и да избира сам приятелите си! Със здраве!

                            Благодаря ви, колеги! Вече ми е ясно това което исках да разбера. Един човек ми обясни, и съм много доволен! Благодаря!

                            Поздрави, Данаил!
                            Пази душата си, не гумите!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Наемен войник?

                              В подкрепа на Стефан, цитат от Николо Макиавели за наемната армия:

                              "В мирно време се занимават с грабежи, във военно - предоставят това на врага."

                              Само прегледай новините и ще видиш това за мирното време, а за военното - добре, че не ни е дошло още до главите. Та, всичко можеш да си мислиш за сегашната ни разпасана команда, но не и грижа за Родината. Всякакви други причини можеш да имаш да отидеш там, но не и тази. За пари, за приключения, от немай-къде - може, за България - не.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Наемен войник?

                                Дичка не те познавам ама се сещам за някакъв пост с продаването на една ракия - ориентирай се в алкохолния бизнес(това сега майтап).На твоите години всеки си мисли да става войник..както ти казваш имаш още 2 години - ще ти дойде друг акъл...а това което пишеш че ще учиш след това...незнам кое е след това - учи докато е време, после ще те налегне живота и няма да ти останат нито време нито пари да учиш! Не си пропилявай времето с простотии - но и мисли какво ще учиш - да не си държиш дипломата в рамка и да я показваш на децата си какъв велик ИНЖ. си

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X