Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за мощността на мотора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: въпрос за мощността на мотора

    Сигорно става въпрос за палстичните клапи, но все пак да разясни.
    Derbi Senda 50/70 1997 --> Suzuki RMX 250 1994 --> Suzuki RM 125 1991 --> KTM EXC 125 1998

    Коментар


    • #17
      До: въпрос за мощността на мотора

      Мисля че колегата има предвид ускорителните клапи,на Хонда се казват ATAC а на Ямаха мисля че бяха YPVS

      Дано съм помогнал

      Коментар


      • #18
        До: въпрос за мощността на мотора

        А съединителя поглеждан ли е?

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за мощността на мотора

          колегата Краси е написал за какво служи клапата "това е клапа която управлява работата на двигателя при определени обороти

          когато е в ниски обороти стои затворена и не дава на газовете така бързо да излизат от цилиндъра и с това се подобрява работата на ниски обороти

          на високи обототи клапата се отваря и помага по-бързото илизане на газовете съответно двигателя може да достигне по-лесно високи обороти

          на кросовите мотори тази клапа е механична на центробежен принцип а на ендурото се управлява с електромотор и 2 жила"

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за мощността на мотора

            Първоначално публикуван от murfi Преглед на мнение
            ... на кросовите мотори тази клапа е механична на центробежен принцип а на ендурото се управлява с електромотор и 2 жила"
            Не е точно така! НЕ на всички ендуро мотори се управлява с електромоторче! Това при Ямаха е така, но при други модели ендуро 2-такти е на механичен принцип.
            Поздрави!
            Yamaha WR 200

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X