Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

    С каква боя да боядисам пластмасов резервоар за да изкара повече време и с какво да го третирам преди боядисването.Ако някой е правил такова нещо моля да сподели впечатленията си.Мерси

  • #2
    До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

    Първоначално публикуван от dor4o Преглед на мнение
    С каква боя да боядисам пластмасов резервоар за да изкара повече време и с какво да го третирам преди боядисването.Ако някой е правил такова нещо моля да сподели впечатленията си.Мерси
    не става с нищо,не седят и лепенки

    Коментар


    • #3
      До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

      Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
      не става с нищо,не седят и лепенки
      Верно е за боядисването! Колкото и професионално да се направи, след време боята започва да се напуква и надува! Иначе лепенки седят ама само тия специалните комплекти за резервоари! Обикновенното фолио не държи!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #4
        До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

        Опитай с това
        Прикачени файлове
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #5
          До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

          Брато с каквато и боя да го пръснеш рискуваш да се отлющи,трябва ти основа.Попитаи някои автобояджия за ...............пластофикс или нещо от сорта мисля че беше,или някъде където се занимават с ремонт на брони.Можеш да попиташ и в магазините за автобои за такава основа във флакон да речем или боя която е високоеластична,Това е от мен......дано съм помогнал.

          Коментар


          • #6
            До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
            Опитай с това
            Точно с това нестава!!! Изпробвано!
            Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

            Коментар


            • #7
              До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

              За пластмаси си има точна технология за боядисване, която надали ще може да се спази в домашни условия, най-добре да посетиш някой добър автобояджия, който да ти го боядиса. Накратко технологията е основа, шприц кит, боя с пластигикатор и накрая лак с пластификатор. Ако бояджията спазва точните препоръки от производителя и има опит и желание, резервоара ще стане като от завода
              LZ1RED

              Коментар


              • #8
                До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

                Да ама резервоара не е просто пластмаса, а е пластмасов съд, който обикновенно е пълен с бензин! Точно в това е проблема, че бензина частично се изпарява през пластмасата и затова нищо не се задържа дълго върху пластмасов резервоар на мотор! Виждал съм професионално боядисани с някакви основи, които образуват нещо като втори слой пластмаса върху стените на резервоара, обаче пак след време някъде се явява пукнатина и започва едно белене, не си е работа!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #9
                  До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

                  проблемът за бензина, не се бях сетил... ще питам и ако разбера за някоя хитрина ще пиша
                  Последно редактирано от redair; 16-05-08, 21:56.
                  LZ1RED

                  Коментар


                  • #10
                    До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

                    И аз тъй мислех, посетих ''добър ''автобояджия то не бяха грундове кит и пластификатори дадох пари все едно са ми боядисвали колата обаче боята изтрая точно година и лека полека взе да се люпи.Ако беше сложил повече пластификатор щеше да изкара две примерно ама после?

                    Коментар


                    • #11
                      До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

                      Първоначално публикуван от Николай Преглед на мнение
                      И аз тъй мислех, посетих ''добър ''автобояджия то не бяха грундове кит и пластификатори дадох пари все едно са ми боядисвали колата обаче боята изтрая точно година и лека полека взе да се люпи.Ако беше сложил повече пластификатор щеше да изкара две примерно ама после?
                      Ако беше сложил повече пластификатор, просто щеше да се лющи на по-дебели люспи, пак за една година!
                      Ако изобщо съществува подходяща боя, тя трябва да е еластична поне колкото материала на резервоара и да е дишаща, а не да запечатва. Такива май са само оригиналните комплекти лепенки за резервоари!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #12
                        До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

                        Аз си боядисах маската по точно дадох да ми боядисат с боя и там както си му е реда пластификатори т.н. маската и при едно почти полягване,не падане с мотора допирайки се до едно дърво боята се олюпи и напука Та моя извод е че това е временно решение.Иначе на вид беше идеално светеше
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от Светльо KLX; 16-05-08, 22:51. Причина: прикачени иконки
                        Кавазаки КЛХ 300 04г
                        Кавазаки КХ 65 04г
                        Опел Астра 94г
                        Мерцедес 124 91г

                        Коментар


                        • #13
                          До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

                          Първоначално публикуван от Светльо KLX Преглед на мнение
                          Аз си боядисах маската по точно дадох да ми боядисат с боя и там както си му е реда пластификатори т.н. маската и при едно почти полягване,не падане с мотора допирайки се до едно дърво боята се олюпи и напука Та моя извод е че това е временно решение.Иначе на вид беше идеално светеше
                          Toплата вода е измислена.

                          Коментар


                          • #14
                            До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

                            Обсъждане по въпроса с боята и фолията.

                            П.С. Ако резервоара се обработи с нещо по-устойчиво и еластично ОТВЪТРЕ, за да не "диша" резервоара през пластмасата. Тогава ще се реши въпроса с лющенето...
                            Последно редактирано от господин никой; 17-05-08, 08:34. Причина: typo...

                            Коментар


                            • #15
                              До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

                              Проблема е доста по-сериозен, защото има стотици пластмаси, които се използват при моторите.
                              При шосейните мотори се използват повече термореактивни пластмаси и смоли - те са доста по-твърди и подлежат на боядисване, но при удар се пукат...
                              При Ендуро моторите се използват предимно термопластични пластмаси, които са доста по-еластични. Те са устойчиви на удар, може да се огънат и т.н., но много трудно се пукат. Обикновено тези пластмаси не могат да се боядисват и затова се оцветяват като материал (самата пластмаса си има цвят). Допълнителното им боядисване е доста трудно и нерентабилно, защото при по-силна деформация боята ще се отлепи. Затова хората ползват стикери...
                              Когато пластмасата е избеляла и напукана от слънцето - тя е с необратимо повредена структура и вече става чуплива...
                              Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X