Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви хора са феновете на офроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви хора са феновете на офроуд?

    Какви са хората които практикуват редовно лапането на пепел по баирите или окалването до уши през свободното си време?
    Както можете да прочетете по долу, те са ставнително богати обаче с не много високо културно ниво
    Е това според изследванията във Франция ама дали и тук е така?
    Ако искате да разберете прочетете статията и разгледайте схемата в прикачения фаил за да видите къде е позициониран офроуда.
    ----------------------------------------------------------------------
    Като всеки социален феномен спорта има лошия късмет да попадне в полезрението на науката. Така на гърба на нищо неподозиращите спортисти някои хора стават доктори, доценти и професори по спорт. Бълват тонове научни разработки и се опитват да облекат в научен език иначе лесни неща, като това какво е спорт, защо ските се пързалят по пистата, как се бие дузпа и защо дискохвъргачите хвърлят диск, а не диня например.Но сблъсъкът между спорт и наука понякога ражда и смислени неща. Едно от тях е социологията на спорта, която задава въпроси като защо за работническата класа храната трябва да е питателна, изкуството - реализъм, а спортът - силов?

    В края на 80-те години на миналия век френският социолог Кристиян Посиело прави пълна картина на спортуващите французи, като поставя на координатна система двата вида капитал на Бурдийо и разполага в схемата най-често практикуваните спортове във Франция (вижте схемата). В горния дeсен ъгъл той слага хората с висок културен и икономически капитал /проподаватели в университет, хора на изкуството/; в горния ляв - хората с висок икономически и по-малък културен капитал (като едрите земеделски производители например); в долния десен - хората с нисък икономически капитал и висок културен (преподавателите в средното образование), а в долния ляв - хората с нисък икономически и нисък културен капитал (голяма част от работническата класа). В зависимост от социалните групи той разхвърля и спортовете, които те най-често практикуват...С уговорката, че констатациите му са базирани на социологически проучвания във Франция, със сигурност някои от констатациите на Посиело коренно ще се разминават с България.
    Прикачени файлове
    born to be wild
    Кольо Ковачев

  • #2
    До: Какви хора са феновете на офроуд?

    Доста точно!
    LZ1VMH

    Коментар


    • #3
      До: Какви хора са феновете на офроуд?

      А бе нямаше ли такава тема вече?

      Коментар


      • #4
        До: Какви хора са феновете на офроуд?

        Къде сме офроуда в класациите

        Коментар


        • #5
          До: Какви хора са феновете на офроуд?

          Даа , има , ето:
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=28148

          Опс , Кинекс ме изпревари..

          Коментар


          • #6
            До: Какви хора са феновете на офроуд?

            e sorry!

            Ама ако човек няма преглед върху всички теми които се пускат в разните под форуми няма шанс да разбере че нещо такова е пуснато. Поне според мен.
            А пък и да бях пуснал търсачката-по кой критерий щях да открия съвпадението?
            Разказ не е, случка не е, хумор е зависи как ще се вземе, поздравлвния ... е за някой може и да е поздравление че са разбрали къде попадат в матрицата) а игра определено не е, така че незнам какво прави този тема е раздела: Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
            Последно редактирано от 678; 29-02-08, 19:18.
            born to be wild
            Кольо Ковачев

            Коментар


            • #7
              До: Какви хора са феновете на офроуд?

              Що не пробваш с актуално?
              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

              Коментар


              • #8
                До: Какви хора са феновете на офроуд?

                Егати, тъпанарите дето сме се събрали в тоя форум !
                А имаме раздел "Философия, изкуство и кОлтура".
                Срамота !
                ... а уж наблягам на катеренето поне през вечер ...
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #9
                  До: Какви хора са феновете на офроуд?

                  Мани, мани
                  Лятото мислех да ходя за риба, ама с такива просташки занимания вече няма да се захващам. Яз съм от колтурните тука
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какви хора са феновете на офроуд?

                    Всяка информация извън, контекст губи стойност. Но пък е забавно да се види. Това което показва схемата е колко богати и необразовани французи обичат да се разхождат с джипове - през осемдесетте. Мисля, нещата за българите, никога не са стояли така, а май вече и франсетата са по по-друг начин поставени... Все пак е забавно да се видиш в клишето.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какви хора са феновете на офроуд?

                      Свободни хора от отбора на добрите!!!
                      GLK320CDI, GLC250d

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какви хора са феновете на офроуд?

                        Загледах се в тази старичка тема и се сещам, че точно в момента обработваме резултатите от анкетата ни за 5 години сп. OFF-road BG. Мисля, че сме попрецакали франсето, щото преобладаващите отговори за заетост освен собственик/мениджър, където интелектуалността може и да не е най-важна има страшно много специалисти и квалифициран персонал, доктори/зъболекари, което пък си е показателно за акъл...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какви хора са феновете на офроуд?

                          Имам познати в доста сфери и наблюденията ми са , че при офроуда най-рядко се срещат кофти хора,което поне за мен е достатъчно.
                          Можеш да изгубиш, само това което не можеш да си купиш.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какви хора са феновете на офроуд?

                            Първоначално публикуван от iskrenhristov Преглед на мнение
                            Имам познати в доста сфери и наблюденията ми са , че при офроуда най-рядко се срещат кофти хора,което поне за мен е достатъчно.
                            Стига са не може да се сравняваме с футболистите , те хората са кОлтурни , възпитани и уравновесени . Даже наши голями футболисти научиха половин свят на женските родови групи в бълкадя : Майка , леля , стринка , кака и тн . А ние какво правим , само караме тия дърворезачки и култиватори , пием бира и си разказваме хумористични случки в ГОРАТА , в гората като диваците . Стига трябва да приемем истината ... хората са го доказали . Ако искаме да се кОлторизираме , трябва да предприемем нещо , аз например ще разменя мотора за футболна топка фланелка на Роналдиньо, маратонки пума и ще отида на солариум и козметик , за да изглеждам кОлтурен , че направо ме хваща срам като се разхождам и всички ме виждат, че не съм кОлтурен !

                            ПП Колеги тази статия май не се отнася точно за нас ! Защото тя е правена във Франция , а ние не сме франсета и сме далеч по-кадърни от тях и влизаме в доста от групите , не вярвам някой да е само моторист или само рибар , всеки упражнява поне още 3 неща , такаче мисля че не трябва да се съобразяваме с тази схема .
                            http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какви хора са феновете на офроуд?

                              Ако има Франкофони може да си правят изводи и да си търсят съвпаденията. Ние сме на Балканите и си ходим с каквото си искаме и където си искаме и сме всякъкви. Мангото примерно, в дома му, ако изобщо е негов, няма врати, прозорци и притваря с кашони или черги, но покривчето ще му е от сат. чиния с плазма вътре.Нали!?! На това Французина ще си казва-дяволска работа

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X