Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

    Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
    Много по-добро изгаряне на сместта, което води до повишаване на мощността с няколко процента и разбира се намаля разхода на гориво.


    Тествал съм на динамоментър WR426F с нормална свещ и с иридиева - АБСОЛЮТНО никаква разлика в мощността а машината отчиташе доста вярно +/- 0.2 к.с., т.е. ако е имало някаква е била под тази граница, което в случая е доста под 1%, защото ВР-ра беше 38к.с. на задното колело. Други неща имаха истинско влияние, но не и свеща! В същност разликата идва от това че стара нормална свещ ще е по зле от стара иридиева (вероятно), ама аз си ги сменям профилактично всяка година и без това...

    Коментар


    • #17
      До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

      Да разбира се. В сравнение с обикновените, смятай че иридиевите не стареят. Заради което искрата винаги е еднаква и равномерна в течение на дълги срокове, и без чистене и регулиране. Не е да работи все по-зле от ден на ден. Така че за подобряване на квито и да е параметри, може да става дума само усреднено по целия междуремонтен период.
      Колкото по-тънък е електродът, толкова по-лесно става пробоя. Прескача искрата. Отделителната работа на електроните на иридия е сравнително висока, и импулсът не се размазва много във времето. Ето ти рекламното увеличаване на енергията. От жегата и горящата на повърхността мръсотия на такъв електрод не му пука, така че можеш да направиш свещта много гореща и самоочистваща се.
      Хубави са си свещите. Чиновниците на фирмата са олигофрени. Ама то май вече много фирми ги правят.
      А едно време такива неща продаваха в Учтехпром. И това не учудваше никого до мучене и лига от възторг. Което сега явно се очаква от публиката.
      Убий рекламист - спаси човешки мозък!

      Коментар


      • #18
        До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

        Браво за хубавата тема и ХУБАВИТЕ линкове (особено на Денсо)...скоро се чудих за тези свещи точно: защо, аджаба, са по-добри!

        Жалко само за едната камара безсмислени коментари от другаря Стефан, които само разводняват темата.
        Сигурно ако информацията беше на някой руски сайт щяха да текат лиги, колко е информативна, но уви пак тъпаците западняци са "рекламирали" своя прост продукт.
        Колко съм прост, че съм пропуснал часовете по вакуумна и газова електроника.

        Вярно, че в на НГК страницата малко ала-бала говорят, но пък другата е идеална, за такива неграмотни като мен.

        Дано някой ден изгрее някой българска страница, така да "рекламира", че да извиси българската наука...западняците да се редят на опашки за българо-английски речници, че да си превеждат.
        Не, не...не вярвам, че това ще стане някога....то нали всички работи си ги знаем по default....за кво да инвестираме в разни сайтчета
        No bike - no fun!

        Коментар


        • #19
          До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

          И какво е информативното на тоя сайт? Че с недомлъвки се казва нещо за старинни технологии, които са известни и масови? Но без да се съобщава че е така? Че не обясняват за какво всъщност става дума?
          Твърденията в сайта са измама. Хората си приписват нещо, което и без това от край време правят всички. Това е противно. На сайтовете на фабриките за гвоздеи не се повтаря по 40 пъти че изделията им от едната страна са остри, а от другата - с глава. С намек че това е изобретение тъкмо на тоя цех. Нито се създава измамното впечатление за несъществуващи свойства. Понеже от него някой си беше помислил нещо. А Събин например е забелязал друго.
          За разлика от тебе колега, моята информация не идва само от рекламите. Нито от сайтовете. Физиката на интерфейса е много по-старо и мащабно знание. Щом не те интересува как всъщност работи - не чети какво съм написал. Аз знам повече от това и без да го пиша.

          Коментар


          • #20
            До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
            Тествал съм на динамоментър WR426F с нормална свещ и с иридиева - АБСОЛЮТНО никаква разлика в мощността а машината отчиташе доста вярно +/- 0.2 к.с., т.е. ако е имало някаква е била под тази граница, което в случая е доста под 1%, защото ВР-ра беше 38к.с. на задното колело. Други неща имаха истинско влияние, но не и свеща! В същност разликата идва от това че стара нормална свещ ще е по зле от стара иридиева (вероятно), ама аз си ги сменям профилактично всяка година и без това...
            Сабине, теста на динамометър при различни обороти и натоварвания ли го прави? Нямам представа как се прави този тест, така че не мога да оспорвам достоверността му! Просто искам да споделя моите лични впечатления от иридиевата свещ Денсу, с която карам и в момента (вече повече от 3 години)! Имах възможността да сравня нова NGK DPR8EA - 9 (бях я купил 2-3 дена преди иридиевата) с нова иридиева на Денсу и добих следните впечатления:
            Всеки ДВГ има едно тресене щом оборотите паднат под определено ниво по време на движение на определена предавка, та с иридиевата свещ тази граница, под която почва тресенето падна мъничко надолу. Да речем, ако с нормална свещ почваше да тресе при 2500 оборота на 2-а скорост, с иридиевата започва да тресе при 2200 - 2300 оборота на същата предавка и на същия терен(натоварване).
            По-очебийна беше разликата обаче при високите обороти! С нормалната свещ мотора ми ускоряваше някак по-плавно от 3000 до 6500-7000 оборота, а с иридиевата, някъде веднага щом прехвърли 4000 оборота, и става все едно друг мотор, изстрелва се подобно на кросовите, т.е. много по-бързо набира оборотите от 4000 до 6500 отколкото с нормална свещ!
            Може и да се заблуждавам, може и да е някакъв плацебо ефект! Не споря, важното е че ме кефи повече така че не бих сложил вече нормална свещ! Пък и когато купувах иридиевата, реклами не бях гледал, просто се доверих на търговеца, който каза че е по-добра, и хич не се интересувах защо именно е по-добра (и без това с токове и електрически явления съм силно скаран)!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #21
              До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

              Първоначално публикуван от Dido_DR Преглед на мнение
              Жалко само за едната камара безсмислени коментари от другаря Стефан, които само разводняват темата.
              Сигурно ако информацията беше на някой руски сайт щяха да текат лиги, колко е информативна, но уви пак тъпаците западняци са "рекламирали" своя прост продукт.
              Колко съм прост, че съм пропуснал часовете по вакуумна и газова електроника.

              Вярно, че в на НГК страницата малко ала-бала говорят, но пък другата е идеална, за такива неграмотни като мен.

              Дано някой ден изгрее някой българска страница, така да "рекламира", че да извиси българската наука...западняците да се редят на опашки за българо-английски речници, че да си превеждат.
              Не, не...не вярвам, че това ще стане някога....то нали всички работи си ги знаем по default....за кво да инвестираме в разни сайтчета
              абе гледам аз един нож преди време по веис телешоп и си викам "брех , тва реже, та се къса" направо шаш, шок и ужас, и рекох да пробвам некои кухненски от наличноте вкъщи и зех да отрязвам един винкел с острието...ми реже бре, ама що не ми казаха кат го зимах??!...та режа си азе и по едно време си викам "закво кат бунак го режа тоя винкел, а не ходя да се наспа"...
              Винаги обичам да чета мненията на Стефан, защото там гледната точка е винаги друга, винаги различна.Не винаги съм съгласен, но винаги научавам по нещо ново, нещо различно, нещо което си заслужава да се помисли над него, нещо което си заслужава да се знае.
              Може и да не те интересува защо, как, колко и от къде, може да те интересува само въри ли, не въри ли, но тва си е зе тебе.С евтини иронии и подигравки нищо не постигаш, а можеби искаш...

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Убий рекламист - спаси човешки мозък!

              Коментар


              • #22
                До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

                Виждам че скоро не е имало раздвижване около темата и никаде не видях да е спомената цена ...... и точно в това ми се състой въпросът Каква е цената на въпросната иридиева свещ ?????

                Коментар


                • #23
                  До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

                  аз мисля,че разликата е в цената.мисля че съм слагал на моя 2 тактов такава.беше с
                  много тънък електрод.спомням си цена около 20лв.сега карам с най-обикновенна с
                  топлинно число 17.цялата минала год. и сега продължавам с нея.като я сваля е суха
                  и леко черно кафеникава.поизчиста я леко от нагара и ръчка.винаги си нося 2 чисто нови свещи с мене,но кога ще ги сложа...... много ме кефи това,че мотора ми понася
                  тези евтини свещи.а си и върви супер.

                  Коментар


                  • #24
                    До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

                    а нещо да знаете от каде може да се намери такава свещ ? [мотора който карам е Yamaha xt 86г. и ми дава доста проблеми със свещите за това мисля да опитам с такава свещ с надеждата проблемите да спрат ако имате други идей казвайте ще съм благодарен ]

                    Коментар


                    • #25
                      До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

                      Първоначално публикуван от offroad_fen Преглед на мнение
                      а нещо да знаете от каде може да се намери такава свещ ? [мотора който карам е Yamaha xt 86г. и ми дава доста проблеми със свещите за това мисля да опитам с такава свещ с надеждата проблемите да спрат ако имате други идей казвайте ще съм благодарен ]
                      Цената е височка, не помня вече точно, но между 20 и 30лв. Така че ако се окаже че проблема не е в самите свещи, които си ползвал досега, просто проблема ти ще стане по-скъп ! Ако ти горят свещите проблема не е задължително да е в самите свещи, и като сложиш по-скъпа свещ няма да го решиш тогава, а просто ще ти изгори и скъпата свещ!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #26
                        До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

                        Иридиевите свещи може и да с хубаво нещо , но моя опит ме кара да си слагам каквото препоръчва производителя. Наистина има някакъв ефект върху работата на двигателя, но досега колкото пъти съм слагал от тези иридиевите все са ми създавали ядове. Първата която пробвах беше с 1996КХ125 и след 2 дена употреба мотора спря. Сложих си старата свещ и всичко беше ОК. Вероятно е трябвало да се настрои горивната смес за да изкара повече време свещта После пак съм пробвал с иридиева свещ да карам , но така и не ми хареса.

                        А Стефан е прав. Типична реклама за консуматори.
                        Последно редактирано от Димитър; 20-04-08, 00:28.
                        2010 CRF 250 R

                        Коментар


                        • #27
                          До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

                          Един минус който съм забелязъл при 2Т на иридиевите свещи е че когато мотора не се кара на газ и не се чисти, се насъбира много нагар около електрода и керамиката което възпрепядства добрата работа на мотора, а въпросното каране без да се чисти мотора при ендурото понякога е доста често срещано.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #28
                            До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

                            Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                            Един минус който съм забелязъл при 2Т на иридиевите свещи е че когато мотора не се кара на газ и не се чисти, се насъбира много нагар около електрода и керамиката което възпрепядства добрата работа на мотора, а въпросното каране без да се чисти мотора при ендурото понякога е доста често срещано.
                            Краси аз това съм го забелязал и при моя макар и да е 4Т. Иска си ръчка за да може да има пълно изгаряне.

                            Коментар


                            • #29
                              До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

                              Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                              Краси аз това съм го забелязал и при моя макар и да е 4Т. Иска си ръчка за да може да има пълно изгаряне.
                              Сигурно е така щом казваш, аз затова и съм писъл при 2Т, че иначе пак ще ме емнат 4Т маниаците
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • #30
                                До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

                                При единствения известен ми случай за сложена иридиева свещ на 2Т, наистина свеща не изкара дълго! Обаче моя мотор още си го карам с иридиева без проблеми и изобщо даже не съм я свалял да я погледна почти 3 години! То ако всички бяха доволни само от един продукт или марка, останалите щяха да са фалирали отдавна!
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X