Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

    Здравейте колеги,

    Миналата седмица гледах световния шампионат по мотокрос , мисля , че беше в Испания и там коментаторите казаха , че мотокроса е физически най-тежкия моторен спорт. Подготовката на състезателите включвала два компонента - КАРАНЕ и ФИТНЕС . След Севлиево нашето момче Петър Петров спомена , че е в отлична физическа подготовка , тъй като доста време отделял и за фитнес. Лично аз при дълги преходи или по-екстремно каране , изпитвам много умора и болки в мускулите. Имал съм моменти , в които са ми се схващали големи мускулни групи. Мойта фитнес тренировка не се различава с нищо от общопрактикуващата във всеки фитнес.

    Предлагам в тази тема всеки , който знае или използва някаква специална фитнес програма да я сподели. Знам , че във форума има и много професионални състезатели и те биха ни помогнали с техния професионален опит.

  • #2
    От: Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

    Общопрактикуваща тренировка помага,но за сериозни резултати си трябва тренировъчна програма съставена за ендуро.
    Много е различен подхода за оформяне на мускулесто тяло и подхода за готовност за продължителни физически натоварвания.
    Трябва и много кардио.Трябва и поне един ден да се тренират само крака и то специфично.Трябва стречинги и разни екстензии.Каране на колело.
    Трябва и хранителен режим.Трябват и хранителни добавки.
    Общо взето ако не са ти цел състезанията трябва да си много всеотдаен на тема ендуро за да промениш начина си на живот за прости разходки.
    Но ще ти хареса как се чувстваш ако намериш времето и средствата за това.

    Коментар


    • #3
      От: Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

      За сега не се очертава да участвам на състезания , но дори и за една проста разходка се изисква физическа подготовка. Аз чувствам по себе си , че когато имам време . обикновено през лятото , карам по 4 пъти седмично и се чувствам добре. Особено когато правим къси отсечки по стръмни пътеки като падна един път и на втория вече не мога сам да си вдигна мотора. Също така когато си добре подготвен преодоляваш препятствията по-леко. Друго е вече дългите преходи там се изисква много енергия.

      Аз за сега съм на общопрактикуваща тренировка с повече повторения и по-малки тежести и задължително 20 мин. колело .
      За това и направих темата , ако някой знае тренировъчна програма съставена за ендуро да я сподели.

      Коментар


      • #4
        От: Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

        За програма е много индивидуално.
        Иима значение колко си висок,килограмите ти и моментно физическо състояние.
        Гледай да изреждаш всички мускулни групи в седмицата,като не забравяй и два пъти седмично корема.
        На краката си отдели един ден.
        20 мнути колело са малко.Поне 40 минути освен в деня с краката.Тогава 20.
        Вкарай стречинг(разтягане) в края на тренировките.Кардиото го комбинирай с пътека,степър,скачане на въже.
        Трябва и да се храниш малко по-различно.
        Изкарай от менюто белия хляб и сладкото и вкарай яйца,не мазно месо,картофи,ориз,макарони по малко и зеленчуци.
        Купи си протеин,аминокиселини,омега 3 и магнезий.
        Протеин сутрин на гладно и веднага след трениривка.
        Аминокиселините преди тренировка и вечер преди лягане.
        Омега 3 и магнезия ще прочетеш на описанието,защото има различни.
        Спазвай това два-три месеца и ще започнеш да усещаш резултат.
        Имай предвид,че това е много условно.Най-добре се консултирай със специалисти,просто ти очертах една рамка за да имаш предвид какво горе долу ще ти стеува финансово и времево.
        Успех.

        Коментар


        • #5
          От: Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

          Благодаря ти много за съветите и препоръките.
          До сега не съм взимал никакви хранителни добавки само комплексни витамини. Спортувал съм 7 години футбол интензивно отделно любителски практикувам няколко спорта - най-много ски / зимата / , плуване , футбол / вече любителски / , волейбол , тенис на маса , фитнес и карането на мотора . Висок съм 186см и сега съм 90 кг.
          Ще започна като начало със смяна на тренировката и хранителния режим , което ми е най-трудно .

          Коментар


          • #6
            От: Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10303378_715099695198794_99092709736929907_n.jpg
Прегледи:1
Размер:33.0 КБ
ID:5591117
            Eто ти правилния начин да поддържаш форма,дори ще добавя и нещо от мен,плюс три ракии вечер със салата.

            Коментар


            • #7
              От: Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

              Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
              Eто ти правилния начин да поддържаш форма,дори ще добавя и нещо от мен,плюс три ракии вечер със салата.
              Не забравяй и биричката за коремните мускули!
              HONDA DOMINATOR 650
              ОРЕЛ ASTRA
              РСПБЗН-Приморско

              Коментар


              • #8
                От: Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

                Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
                Не забравяй и биричката за коремните мускули!
                Бирата е задължителна за закуска,и в същото време е заместител на водата.

                Коментар


                • #9
                  От: Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

                  ЗА да станеш добър и издръжлив ендурист,майката му е каране и добро възстановяване.Аз попаднах в ендуро пътеките директно от фитнес залата и да си призная голям зор видях,уж бях напомпен и як ама не достатъчно издръжлив да поема натоварването.Отделно всяка една вена по предмишниците и бицепса ми щом се напълнише с кръв ръцети ми се вдървяваха и отказваха.Тренирах културизъм вманиачено но нямаше съвместимост с ендурото и го спрях,просто не можех да се възстановявам вече.Сега съвместявам КТМ-а с колело до работа,набирания,кофички и биричка.

                  пп.много е важно ЕГН–то.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

                    Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                    Бирата е задължителна за закуска,и в същото време е заместител на водата.
                    Вода не съм пил от шест години!
                    HONDA DOMINATOR 650
                    ОРЕЛ ASTRA
                    РСПБЗН-Приморско

                    Коментар


                    • #11
                      От: Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

                      .........ако не се лъжа Митков някъде беше написал,че е в полза Не малко повторения с максимална тежест,а повече повторения с по-малко кг ..........

                      Коментар


                      • #12
                        От: Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

                        Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
                        Вода не съм пил от шест години!
                        хахахах аз съм ви съмишленик , особено като излизаме с групата на "излет" после едвам , едвам се прибираме .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

                          Първоначално публикуван от fanfan Преглед на мнение
                          ЗА да станеш добър и издръжлив ендурист,майката му е каране и добро възстановяване.Аз попаднах в ендуро пътеките директно от фитнес залата и да си призная голям зор видях,уж бях напомпен и як ама не достатъчно издръжлив да поема натоварването.Отделно всяка една вена по предмишниците и бицепса ми щом се напълнише с кръв ръцети ми се вдървяваха и отказваха.Тренирах културизъм вманиачено но нямаше съвместимост с ендурото и го спрях,просто не можех да се възстановявам вече.Сега съвместявам КТМ-а с колело до работа,набирания,кофички и биричка.

                          пп.много е важно ЕГН–то.
                          Брат ми и той така тренираше сериозно фитнес и като го качих на мотора много зор видя, но с много каране се оправи . Аз искам някой ако знае някакви по - специфични упражнения да ги сподели .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

                            И аз да изкажа мнението си по върпоса. Преди време спортувах само и главно фитнес , но наистина от гледна точка на ендурото не е много полезно , понеже мускулите бързо се ''напомпват'' , гъвкавостта пада, а и се схващаш доста. Енергията ти е главно в началото, а след това ....... кофтииииииииии .

                            Съответно приключих с фитнеса и известно време не тренирах нищо. После се обърнах към т.нар. стрийт фитнес. И да ви кажа ,честно положението е идеално за нашата цел - ендурото. Масово правих набирания , кофички и различни форми на лицевите опори /широк , тесен хват , краката по-високо, по - ниско и т.н/ .
                            Започнах да правя суперсерии ,които включват : 12 набирания /широк хват/ , веднага след това БЕЗ почивка 50 лицеви опори,нормални, веднага след това 30 кофички , веднага след това 20 лицеви опори с тесен хват за трицепс , ВЕДНАГА след това повтарям , НО вече всяко от упражненията се прави до отказ , независимо дали ще са 2-3-5 или 30 повторения !! Почива се 3-4 мин. и пак се повтаря цялото '' удоволствие '' - и така 3 пъти. Следва малка почивка и 15-20 мин. кардио , включващо тичане в кросово темпо след всяка тренировка !

                            Тренировката я правих по схема 2 -1 2-2 , което ще рече ,че 2 дни се тренира , 1 ден се почива , после 2 дни се тренира , 2 дни се почива !
                            Понеже се тича след всяка тренировка , краката ги тренирах един път в седмицата /втората половина на седмицата/ , като тренировката вклюваше прескоци , клякания/без тежести , бавно и контролирано/ , тичане по стълби , скачане на един крак, а ако си намерите и можете да скачате на въже /боксьорски стил/ е най-добре !! Разтягане правя след всяка серия , като разтягам цялото тяло !

                            След 3 месеца тренировка , бях подобрил гъвкавостта си , бях изчистил мазнините ,дори се видяха къде са ми плочките на корема , а в същото време бях увеличил размерите си !
                            В ендурото .... мотора си го правех каквото си поискам , без значение колко пъти го изпускам и падам - умора - никаква , дори след цял ден каране / мотора ми е към 120-125 кг СУХ / !!

                            И всичко това го правех на една площадка в едно училище . Цялата тренировка ми отнемаше около 40 до 60 мин.
                            Отностно гореспоменатите бройки, в началото е трудно , но се достигат , а за да се достигнат тренираш до отказ/блокаж ! Не след дълго мускула свиква с натоварването и нещата се получават !

                            От към храна.... не съм се лишавал от нищо , нито пък съм се хранел под час ...

                            Лошото е ,че сега съм се запуснал нещо и не мога да се накарам да тренирам отново хахах , но ще трябва !!!

                            Поздрави от мен !!! Дано съм бил полезен на някого !!
                            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

                              Първоначално публикуван от Георги Гущеров - / HannibaL / Преглед на мнение
                              И аз да изкажа мнението си по върпоса. Преди време спортувах само и главно фитнес , но наистина от гледна точка на ендурото не е много полезно , понеже мускулите бързо се ''напомпват'' , гъвкавостта пада, а и се схващаш доста. Енергията ти е главно в началото, а след това ....... кофтииииииииии .

                              Съответно приключих с фитнеса и известно време не тренирах нищо. После се обърнах към т.нар. стрийт фитнес. И да ви кажа ,честно положението е идеално за нашата цел - ендурото. Масово правих набирания , кофички и различни форми на лицевите опори /широк , тесен хват , краката по-високо, по - ниско и т.н/ .
                              Започнах да правя суперсерии ,които включват : 12 набирания /широк хват/ , веднага след това БЕЗ почивка 50 лицеви опори,нормални, веднага след това 30 кофички , веднага след това 20 лицеви опори с тесен хват за трицепс , ВЕДНАГА след това повтарям , НО вече всяко от упражненията се прави до отказ , независимо дали ще са 2-3-5 или 30 повторения !! Почива се 3-4 мин. и пак се повтаря цялото '' удоволствие '' - и така 3 пъти. Следва малка почивка и 15-20 мин. кардио , включващо тичане в кросово темпо след всяка тренировка !

                              Тренировката я правих по схема 2 -1 2-2 , което ще рече ,че 2 дни се тренира , 1 ден се почива , после 2 дни се тренира , 2 дни се почива !
                              Понеже се тича след всяка тренировка , краката ги тренирах един път в седмицата /втората половина на седмицата/ , като тренировката вклюваше прескоци , клякания/без тежести , бавно и контролирано/ , тичане по стълби , скачане на един крак, а ако си намерите и можете да скачате на въже /боксьорски стил/ е най-добре !! Разтягане правя след всяка серия , като разтягам цялото тяло !

                              След 3 месеца тренировка , бях подобрил гъвкавостта си , бях изчистил мазнините ,дори се видяха къде са ми плочките на корема , а в същото време бях увеличил размерите си !
                              В ендурото .... мотора си го правех каквото си поискам , без значение колко пъти го изпускам и падам - умора - никаква , дори след цял ден каране / мотора ми е към 120-125 кг СУХ / !!

                              И всичко това го правех на една площадка в едно училище . Цялата тренировка ми отнемаше около 40 до 60 мин.
                              Отностно гореспоменатите бройки, в началото е трудно , но се достигат , а за да се достигнат тренираш до отказ/блокаж ! Не след дълго мускула свиква с натоварването и нещата се получават !

                              От към храна.... не съм се лишавал от нищо , нито пък съм се хранел под час ...

                              Лошото е ,че сега съм се запуснал нещо и не мога да се накарам да тренирам отново хахах , но ще трябва !!!

                              Поздрави от мен !!! Дано съм бил полезен на някого !!
                              Точно това е !
                              Съгласен съм напълно.Сина ми Румен ходи на фитнес и бих казал че е фитнес маняк, обаче спря, за сега и ходи само по лостове и успоредки.
                              Каза че след два месеца си подновява щангите но трябва движение.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X