Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подобряване на мотор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Подобряване на мотор?

    Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
    Аз вмомента съм доволен мощен си е и да ви кажа честно малко ще ви пообъркам. Имах и други въпроси. Искам да направя болчето за въздуха и оборотите на карбуратора перфектни. Колко трябва да развия това за въздуха, за оборотите не е толкова важно. Също така ако искам да сменя предния пинион как може да разбера дали веригата е в добро състояние? Също така някой може ли да помогне да намеря дискове за съединител за моя мотор понеже 200 лева са ми много само за дискове. Също така маслото на скоростната кутия не е сменяно и съм карал над 2000 километра. Лампичката за масло свети червено на таблото, но незнам дали е за помпичката към бензина или за скоростната кутия
    Преди 1 седмица си взех масло repsol 16 лв. 10w40 за мотори 1 литър, не разбирам, но мисля че и на теб ще свърши работа. Даже моето още не е сменено, защото скоро купих мотора и все още го пробвам.
    А за маслото в бензина аз нямам отделно казанче, но и да имах предпочитам да си го смесвам аз преди да го налея, защото ако се запушат пътищата на маслото може да развалиш мотора. За веригата тъй като не разбирам много, най-лесно според това колко си км. си карал с нея. А ако не разбираш за карбуратора по-добре не го пипай може да го развалиш, закарай го най-добре на майстор. Има значение също и какво масло слагаш в бензина аз лично слагам полусинтетика, защото е наполовина по-евтино от пълната синтетика.

    Коментар


    • #17
      От: Подобряване на мотор?

      Аз просто искам да отвия болчето за въздуха, но незнам колко оборота от разивто положение. Четох, че от половин до един максумум било най-добре и пак ми остава въпроса откъде да намеря за съединителя дискове. Тази седмица ще кажа коя година е по документи мотора за да е по-лесно намирането на дискове

      Коментар


      • #18
        От: Подобряване на мотор?

        Tрийте темата

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X