Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подобряване на мотор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подобряване на мотор?

    Тази зима ще идва кмха в града за смяна на лагери на курмилото и някои други леки забележки. Искам да попитам има ли начин за да се направи двигатела по-мощен. За сега се сещам само за смяна на зъбаците. Кой зъбак да сменя задния или предния, с кой ще ми излезе по-ефтино и ако няма разлика голяма ще взема по-ефтиния. Какво друго може да му направя? Четох, че трябва да му регулирам въздуха да е развито болчето максимум 1 оборот и някакви други работи, които може да правя ако се сещате кавайте
    Последно редактирано от rdlegy; 16-10-13, 20:45.

  • #2
    От: Подобряване на мотор?

    говориш за пинионна ем ако смениш задния със по малък ще може да развива по голяма скорост също и малкия

    Коментар


    • #3
      От: Подобряване на мотор?

      ем също ако си купеш и хубава верига нема да е лошо при нови пиниони

      Коментар


      • #4
        От: Подобряване на мотор?

        Ако искам да сменя предния пинион няма ли да е по-добре понеже мисля, че е по-ефтино и май е почти същото. Ще сложа по-малък пинион за да ускорява по-бързо и да развива по-малка скорост. Колко ще ми струва един преден пенион с най-малък размер за мотора ми?

        Коментар


        • #5
          От: Подобряване на мотор?

          Карловските пиньони /предните / са от порядъка на 10-20 лв. За моя мотор - 13 ! Предния не може да го сваляш кой знае колко , понеже веригата ще почне да трие в предния водач ! Освен това ако много го намалиш мотора ще има почти неизползваеми скорости ! Ще станат толкова къси ,че няма да ти е кеф да караш !

          Обикновенно хората сменят с 1 зъб + - отпред и 2-3 + - отзад , зависи много от това къде ще караш и какъв е стила ти на каране.
          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

          Коментар


          • #6
            От: Подобряване на мотор?

            Не разбирам много, но до колкото знам, когато се сменят зъбаци/верига е добре да се сменят и двете. Ако сложиш нова верига на стари зъбаци, те ще я износят бързо и обратното при нови зъбаци и стара верига, веригата ще износи бързо зъбаците. Но все пак, ако си решил да сменяш само единия зъбак ето: http://www.motorco.biz/catalog/index...e8d0a5b01e96fc тук би трябвало да има подходящ за твоя мотор.

            Коментар


            • #7
              От: Подобряване на мотор?

              Това за веригата не го знаех. То ако трябва и друга верига няма смисъл. Мотора го карам предимно на поляни и гори и ми се иска да стане по-мощен с някои други подобрения

              Коментар


              • #8
                От: Подобряване на мотор?

                От смяната на пиньоните , мотора няма да стане по-мощен !! Ще се промени предавателното число, при по-малък преден и по-голям заден мотора ще катери по-добре /респективно ще има по-добро ускорение/ , но по-къси предавки и по-малка максимална скорост. При по-голям преден и по-малък заден , мотора няма да катери толкова добре , няма да има толкова бърз старт , но скоростите стават по-дълги , респективно максималната скорост ще стане по-висока !

                Не очаквай с промяната на пиньоните мотора да стане по-мощен !
                Колкото до веригата , ако са ти стари пиньоните е препоръчително да се смени и веригата. Правилото е при смяна на пиньони да се сменя и верига , поради по-горе изложените причини от колегата !

                За да стане по-мощен мотора ти , си е цяла наука. Карбуратори , бутала, цилиндри, електроники, ауспуси , клапи и прочие и прочие, което е финансово неизгодно !!!
                Ако искаш по-мощен мотор - продай тоя и си купи друг , по-голям !
                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                Коментар


                • #9
                  От: Подобряване на мотор?

                  смени си и пинионите и веригата да си е океи

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подобряване на мотор?

                    Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
                    Това за веригата не го знаех. То ако трябва и друга верига няма смисъл. Мотора го карам предимно на поляни и гори и ми се иска да стане по-мощен с някои други подобрения
                    Пич хем искаш да постигнеш нещо хем не ти се дават пари е нема как да стане .Със сманата на зъбаците и веригата ще имаш ефекта който искаш ама и това ти е скъпо. Това че ти се иска да стане по-мощен с накой други подобрениа ми е интересно как ще стане но успех.
                    0878424143
                    0887424150

                    Коментар


                    • #11
                      От: Подобряване на мотор?

                      Вдигни му иглата до край. Това е най евтиния вариант за тунинг.
                      EXC TPI 2019

                      Коментар


                      • #12
                        От: Подобряване на мотор?

                        Колега какъв е мотора ти.?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Подобряване на мотор?

                          Kmx 125

                          Коментар


                          • #14
                            От: Подобряване на мотор?

                            Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
                            Kmx 125
                            Според мен виж по-горе колегата какво е казал.
                            Дигаш иглата нагоре до последната резка на карбуратора. След това си играеш с пинионите предния го свали с един най-много два зъба , ако са в добро състояние веригата и задния пинион , смени само предния и това е ...
                            Другото , което ми идва на ум е да смениш и жиглиорите на карбуратора /не са скъпи/
                            От тук нататък вече , ако искаш по-голям ефект започваш да влагаш пари и да подобряваш двигателя ,но не си заслужава...
                            Добър вариант са споменали колегите да го продадеш и да вземеш нещо по-мощно.
                            Поздрави.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Подобряване на мотор?

                              Аз вмомента съм доволен мощен си е и да ви кажа честно малко ще ви пообъркам. Имах и други въпроси. Искам да направя болчето за въздуха и оборотите на карбуратора перфектни. Колко трябва да развия това за въздуха, за оборотите не е толкова важно. Също така ако искам да сменя предния пинион как може да разбера дали веригата е в добро състояние? Също така някой може ли да помогне да намеря дискове за съединител за моя мотор понеже 200 лева са ми много само за дискове. Също така маслото на скоростната кутия не е сменяно и съм карал над 2000 километра. Лампичката за масло свети червено на таблото, но незнам дали е за помпичката към бензина или за скоростната кутия
                              Последно редактирано от rdlegy; 18-10-13, 19:23.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X