Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ендуро или Супермото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ендуро или Супермото

    Здравеите.Аз съм на 14г. и искам (ужасно много) да поема по стъпките към мотора.Чудя се кои стил да подхвана.За първи път ще карам мотор (преди няколко пъти съм карал скутери) и мисля че на асфалт ще ми е по лесно да се науча пък и няма с кои да карам офроуд.Друга причина е че живея в София,жк Разсадника (до сладкарница Атлантик където някои от вас се събират),а на село не ходя и няма къде да карам офроуд.Сега някои ще каже да почвам супермото.Да ама не.Нямам категория нито годините за нея и не мога да си регна мотора.Тва проблем ли ще е.Всмисъл полицаите ще ме закачат ли?Искам също нещо да Ви питам.Ще мога ли сам да се науча да карам мотор.Имам впредвид да сменям скорости и така наи общи неща.Има един моторист от Разсадника-не много висок с брада и е голям симпатяга.Ако пише в форума моля да ми отговори дали би ми дал някои и друг урок срещо заплащане разбира се.(ако някои друг иска да казва).
    В краина сметка искам да Ви задам следните въпроси.
    1-Ендуро или Супермото -кое е по добре като за напълно начинаещ моторис?
    2-Ако карам Супермото полицията ще ми прави ли проблеми ако реша да карам само в квартала,ами по надалеч.Ако например искам да отида до центъра ще ме закачат ли?
    3-Горе долу колко струва един сносен супермото мотор и за колко мога си купя екишировка?
    4-Ще мога ли сам да се науча да го карам?(ако не да търся учител)
    5-За ендуро е ясно мотора ще е 125сс,но за Супермото тва не са ли прекалено малко.

  • #2
    До: Ендуро или Супермото

    1 Според мен като се има в предвид че до сега не си карал мотори ще е по-добре да си вземеш едно 125сс и да се научиш да караш, пък след година - две ще имаш много по-ясни представи за моторите и ще знаеш много по-добре какво искаш!
    Супермото и Ендуро са два много различни стила според мен и нямат почти нищо общо, че да ги поставяш на кантар !

    2 100% ще имаш проблеми и най-малкото ще си отплащаш на глоби и т.н. пък да не говорим ако не си карал до сега и се качиш на някоя моторетка и без да знаеш правила и знаци да тръгнеш из столицата баш да караш!

    3 Супермото е по-скъп от Ендуро-то поради специалната подготовка на мотора по окачване, спирачки и т.н...
    Много по-лесно е да си купиш един мотор и да тръгнеш да караш по поляните и черните пътища (като за начало) без да те грози опасност да те прегази някоя кола (както съм почти сигурен че ще стане ако почнеш по този начин "учението" си)

    4 Сам можеш да се научиш да караш, но все пак е мнооого желателно да има някой около тебе да ти каже поне какво и как да правиш, който е карал мотор а не скутер
    Все пак всичко се случва и трябва да си предпазлив, защото "ендурото не е шега работа" ))

    5 Да - в супермото се използват големи кубатури с доста голяма мощност поради причината, че по-голямата част от трасето е асвалт и се изисква и скорост, а там това е много важно..ускорение, скорост, спирачни възможности и лекота....поне аз така знам .. според мен Калин Кулев ще даде най-компетентно мнение тъй като е състезател и в двата типа каране !
    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
    [/FONT]________________________________________
    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]
    [/CENTER]

    Коментар


    • #3
      До: Ендуро или Супермото

      Благодаря ти за бързия и изчерпателен отговор.За правилата два-три пъти минах София с скутера на един фр. и не съм имал проблеми.Има само едно-забелязах че всички шофъри ме затминаваха отдясно и после ме забиваха в тротоара каточе ли нарочно.Тва за полянката е добра идея ма полянки в града няма за съжеление.Ще си помисля а междувремено очаквам вашите коментари.

      Коментар


      • #4
        До: Ендуро или Супермото

        За начинаеш,по добре си вземи някое 125 ендуро и подходяща екипировка и се учи далеч от колите
        Най добрия варянт е да караш по поляните като начало)
        Пък след това и по горите
        Имай предвид че като ходиш да се учиш сам е по добре да вземеш някой с теб,дори и да не кара мотор
        Защото ако си сам и паднеш или мотора се повреди няма кой да ти помогне
        NO PAIN NO GAME!
        Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
        gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

        Коментар


        • #5
          До: Ендуро или Супермото

          Запознай се с батковците с ендурата, да те вземат някой път да ти дадат едно кръгче на някоя поляна.
          После сам ще искаш.
          А и няма да си имаш проблеми с полицията, ако не караш по пътищата.
          Първоначално публикуван от ivanminkov1981 Преглед на мнение
          Защото ако си сам и паднеш или мотора се повреди няма кой да ти помогне
          А това в повечето случаи става там, където няма обхват

          Коментар


          • #6
            До: Ендуро или Супермото

            Нещата са много сложни.Вие как стигате до поляната,гората.Мен това ми е проблема.Дали 125 няма да ми е малко висок.178см 75кг съм.

            Коментар


            • #7
              До: Ендуро или Супермото

              Виж какво.. ако си решил да караш за кеф - трябва ти ендуро . Но не повече от 125cc . Също така една добра екипировка , защото не си мисли , че няма да падаш с какъвто и да е било то мотор Дори една каска , налакетници , наколенници и едни ботуши са ти достатъчни . Но пак ще е от полза ... Питаи някой от форума дали не е падал Та то моторист , който не падне не е моторист

              Вземай една 125-ца и се учи на поляната , а после по горите ( както каза колегата ) .
              Айде весело ...и да внимаваш с Ендурото (ако решиш да си закупиш такова)
              [B]®[/B][I]Always Off Road[/I][B]®[/B]

              Коментар


              • #8
                До: Ендуро или Супермото

                Първоначално публикуван от kros Преглед на мнение
                Нещата са много сложни.Вие как стигате до поляната,гората.Мен това ми е проблема.Дали 125 няма да ми е малко висок.178см 75кг съм.
                Казваш на тате, като ти купи мотор, да купип и колесар. В събота закачате колесара на джипа на тате, мотора на колесара и на поляната. Като се наиграеш - обратно.
                И няма да ти е висок, дори ще ти умалее бързо.

                Коментар


                • #9
                  До: Ендуро или Супермото

                  Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
                  Казваш на тате, като ти купи мотор, да купип и колесар. В събота закачате колесара на джипа на тате, мотора на колесара и на поляната. Като се наиграеш - обратно.
                  И няма да ти е висок, дори ще ти умалее бързо.
                  За съжеление баща ми няма джип както и колесар.Какви проблеми могат да ми правят полицаите например ако карам супермото и ми размахат палка и аз се направа че не ги виждам и продължа ще ме гонът ли (съмнявам се опасно е както за тях така и за мен пък и няма ли да ги мързи).А в кварталните улички дали ще има проблеми.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ендуро или Супермото

                    Миналата седмица,на път за паркинга кадето си държа моторите ме спряха полицаи-трима при това с мотори(шанс да им избягаш никакъв)и какво мислиш че стана?
                    Ако нямах достатъчно пари в мен и ако те не бяха подкупни щаха да ме разклещат,при положение че съм изкарал"А" но не съм си извадил книжката още,а документите на мотора са ми напълно изрядни,но това тях не ги интересува!
                    Акта при това положение е между 120 и 300 лв.при първо нарушение
                    Сам си прави изводи дали няма да е по евтино на башата ти да си купи джип и колесар или да ти плаща глобите
                    NO PAIN NO GAME!
                    Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
                    gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ендуро или Супермото

                      Kros - колко време можеш да бягаш от колко полицаи? И с това супер мото си като "калъп сапун в чувал с кюмюр" - всички те виждат! Живота load/save опции няма! Така, че ако си полицай какво би направил? Ами просто: "Колеги, тука някъкъв хлапак с /еди какъв си мотор/, тръгна да ми бяга в /еди кой си квартал/!" Е? Сложно ли е? И от колко точно ще избягаш, и до кога?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ендуро или Супермото

                        Добре обедихте ме.Аз съм малко твърдоглав по природа.Явно в ендурото е истината все пак в гората няма полиция.Някои приятели ми викат да си зема скутер за града но маи дали съм със супермото или скутер пред полицаите няма значение.Някои има ли представа дали на Пежо 307 комби може да се сложи теглич и да дърпа колесар.И колко струва един колесар.

                        Искам също така да ви попитам за някоя полезна книга или някакъв клип полезен за начинаещ моторист.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ендуро или Супермото

                          Това ще е един бъдещ Ghost Rider
                          No bike - no fun!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ендуро или Супермото

                            Първоначално публикуван от Dido_DR Преглед на мнение
                            Това ще е един бъдещ Ghost Rider
                            Пича явно не разбира, че е доста трудничко да избягаш от куките в действителност в тоя голям град...да не говорим, че по-веселата част ще е, че още няма да е свикнал да ползва съединителя на мотора пълноценно
                            [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                            [/FONT]________________________________________
                            [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                            [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                            [/CENTER]
                            [/CENTER]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ендуро или Супермото

                              нямат право да те гонят.правят предпоставка за птп.кой ли им спира.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X