Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Crazy Job - Обикновено Ендуро

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

    Темата за средиземноморските приключнения може да намерите тук:

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...52#post1096052
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

      Адаш както винаги си номер 1 в пътеписите ! Клипа също е страхотен браво от мен.
      Живей за мига.
      Honda CRF-250X
      [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/customprofilepics/profilepic2708_1.gif[/IMG]

      Коментар


      • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

        Първоначално публикуван от jorojeton Преглед на мнение
        Адаш както винаги си номер 1 в пътеписите ! Клипа също е страхотен браво от мен.
        Благодаря, адаш !
        Важно е ти да си го направиш весел, другото е ясно !
        Ендурото и сексът не са шега работа !
        -------------
        Животът се измерва с броят на издишванията !

        http://sixdayscrazyjob.com
        http://crazy-job.com

        Коментар


        • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

          Отдавна не съм пускал нищо в темата, та направо ми е неудобно !
          Тази вечер отказах кОлтурни мероприятия, че да мога да похваля клуба, защото мисля, че това е далеч по-важно !

          Започвам с дните около Великден. През всички дни в разни формации карахме, като се започна още от четвъртък, че чак до понеделник !
          Ето малко хронология на нещата:


          Сборът е ясен. Бензиностанцията с "весело" меню, защото от там се тръгва към Стара Планина. Не гледайте датата, сапунерката с която щраках не е никога настройвана !
          Отляво надясно - Ачо Пастрана, Цецо "Алианса", Зарко (third in world), Радо.


          Кално, беше валяло.
          Старозагорци не обичаме кал, пък и нямаме през по-голямата част от годината, но през тази зима доста покархме в такива условия.


          Само мотори и едно АТВ - Капитана.


          Around New Village, както се казва.


          Срещнахме наша група АТВ-та. Малко приказки кой за къде е тръгнал, кой какво е ... видял.


          През това време Чукура тренира на малкото прагче до нас.


          Намерихме нов трак през полигона и набързо се отзовахме близо до Казанлък. Малко рали през полето, което няма как да се избегне.


          В програмата: Ясеновска пътека No.3 Нататък ... ще видим.


          Пътеката преминава през големи камъни в тревата и не става за АТВ. Решихме да се срещнем горе, като с АТВ-то хванем най-дясната.


          В акция Ицо "Ефира".


          Нагоре бяха правили "подборна сеч" и по едно време пътеката изчезваше ...


          Веднъж се объркахме дори.


          Знаете, че 50% от КТМ-ите са с счупен пачи крак фабрично ! Така вече е и моят.


          Заваля и стана хлъзгаво.


          Капитана се справяше навсякъде без проблеми !


          Тук вече нацелихме истинската пътека към билото.




          Започнаха да се появяват остатъци от сняг ...


          Черната точка горе на билото е Данчо. Останалите все уще драпаха по склона.


          И на нашата пътека за АТВ-то настанаха трудни времена.








          Вече сме почти на билото. Данчо се спусна и каза, че нагоре има много преспи и към Узана е невъзможно да се мине.


          АТВ-то точно се изкачи ...


          Капитана се кефи.


          Да, ама вече се връщаме ...




          Надолу се вижда долината, но сапунерката не става, че да предаде красотата на кадъра.




          Намираме другите в началото на средната пътека да се усмихват ехидно. "Третият в света" без да иска малко по малко се е свлякъл в дерето ...


          Ми ся ! Трябва да се организира спасителна акция ! Ей тука някъде трябва да излезе, ако Неволята му помогне.
          Аз закъснях, изпуснах групата "за взаимопомощ извън пътя" и пак се качих до билото. Не намерих никой.


          Спуснах се към селото, където на мегданя беше обявена срещата ни, ако се изгубим случайно.


          "Пе ... расти ! Ако разчитах на вас, никога нямаше да изляза от там ! Да го ду ... те !"
          Знаете по-нататък диалога, няма смисъл да го разказвам целия.


          Решихме в края на краищата да се почерпим в селския хипермаркет.


          Напоследък след като завърши заплануваната акция, всеки се прибира към града, както сам си реши. Аз се отбих до храм - паметника да запаля една свещ по случай празника.


          После минах край беседката на енинци, но дори и Фъра го нямаше там. Браво, чудесен ендуро-заслон се е получил ! Даже е и изографисан.


          Равнината беше скучна. Качих се отново по просеките и пътеките в Стара Планина и излязох до Г. Изворово.


          От там вече през полето, край този красив гьол и ...


          ... на "червената". Там сварих Филчев (Коча) с гости от всякъде.
          Цанко "Лудия" и той беше в тайфата !

          Ами, т'ва е от Великден. Вечерта знаете ... баница, яйца ...
          Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 11-04-10, 00:21.
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

            Имах още снимки от Великденските празници, но нещо не мога да ги намеря ... Ако съм изтрил без да искам папката, ще си изям ... !

            Е, поне имам още от карането с Марти до Котел и от днешния интересен ден, но ми се спи вече. Каталясах от каране тия дни, а утре се каним да ходим на ход и до Троян. Трябва да ставам рано !
            Ще продължа друг път.
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

              По добре късно от колкото никога ! Супер снимки

              Коментар


              • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                Направо започвам с карането заедно с Мартин в петък.
                Трябваше да проверим в какво състояние е отсечката Стара Загора - Котел, тъй като предстои поход по маршрута Ст.Загора - Емине скоро с една австрийска група.
                Маршрутът по билната пътека в тази отсечка не е никак труден, но е разнообразен, техничен и преминава през много красиви места. Отделно, винаги някой паднал и покрит с листа клон може да си направи ташак с теб.


                Идеята за разходката се роди спонтанно след следния разговор между мен и Марти:
                - Брът'чет, искаш ли да проверим дали можем да минем 300 км днес ?
                - Да-а.
                - Ако си закусил вече, казвай "чао" на последното гадже и да тръгваме, а ?
                - ОК, само да си изсвиря скерцото за последно !
                Щом е за култура, винаги съм съгласен. Отидох на сутришната сбирка с клуба и зачаках.


                Не след дълго Марти се появи, Кокера - също. Завърза се кратък разговор около гуми и мусове.


                Трябваше да бързаме, че къде чак бе Котел, а и не се знаеше каква ще е обстановката на връх Чумерна ... Всъщност аз се досещах - сняг.
                Прекосихме набързо Средна гора. Тунджа в момента е много пълноводна, дори разлята на места. На снимката е Дъбовска река, която лятото е пресъхнала, но сега ...


                Навсякъде е започнало да се разеленява и от природата струи свежест.


                Излизаме на това място на Прохода на Републиката. Пчелиново.


                Време е отново за закуска !


                Слагаме на сандвича чесън от шкембето, както го правят навсякъде.


                Биволско мляко от котка.


                Време е да поемаме към билната пътечка. Хубав черен път ни отвежда до там. Нямаме време за много снимки, защото караме на дълги отсечки и гледаме да не спираме често.


                Тази маркировка е останала още от състезанието през 2006-та година. Интересно състезание беше тогава с над 120 участника !


                Извор на планинско поточе. Красиво !


                Първото препятствие. Е, то е по-скоро предизвикано, защото може и да се заобиколи, но Марти нали тренира, всяко по-криво място трябва да се пробва !


                Разбира се, че няма проблем !


                Нямахме трак, а маркировката на места се уцелва трудно ! Хубаво е, че имам някакви спомени от преди.


                На места се кара ей тъй, направо през гората.


                - Их, тая раница ! Ще ми помогнеш ли ?
                - Не !


                Край оградата на дивечовъдното стопанство на Злати (Баретата) над Твърдица.


                Марти следва стриктно моите инструкции ! "В гората без презерватив не се ходи !"


                Тук се пуши задължително. Хижа Буковец.


                Който не пуши, осведомява гаджетата едно по едно къде е и какво прави в момента.
                Изпуших три цигари една след друга !


                Ловен дом строен още по царско време. Как са строели тогава, а ?!


                Напред към връх Чумерна.


                Малко баланс на задна ...


                ... ама тука не може и на две ! Заобикаляме пътеката от юг.


                Това вече е хижа Чумерна. Настроението ни е кофти. Преди три дни е валял отново сняг.


                Това е положението ! Нагоре е още по-кофти, а за северните склонове не ми се мисли изобщо.


                Заобикаляме върха и се включваме в по-ниската част на планината около черния път Бяла паланка - Елена. Тук сме вече след прохода "Вратник".


                Спускаме се вече към Котел и маркировката през цялото време те води по пътеката. Няма как да се изгубиш, освен ако няма дъжд, мъгла или и двете заедно и да се наложи да спиш в някоя каросерия на автобус.


                Високите, открити пасбища край Котел, където са пасели стадата си котленските овчари, описани така добре от Захари Стоянов в "Записки по българските възстания".


                Непосредствено преди Котел има доста паднали дървета. Както споменах вече, те се заобикалят, но Марти си тренира.


                Край. Маршрутът е проверен, няма трудности по трасето. Вече сме до хотел "Чукарите" - базата за спане след първия ден.


                Пролетта вече се чувства и в този край. След седмица всичко вече ще е потънало в зеленина.


                Марти: "Ми то много лесно, няма ли нещо по-трудно ?"


                На връщане минахме покрай Жеравна. Споделих на Валтер, че ако се движим в график по време на похода, ще прекарам групата да разгледа старият български град. Предложението ми беше посрещнато с радост.


                Друг изглед към Жеравна.
                На връщане бързахме много и нямаше време изобщо за снимки. Като се прибрахме бях като застрелян ! 300 и кусур километра навихме с Марти за един ден, а бузите ми бяха изтръпнали ... и четирите !

                Довечера най-вероятно ще пусна снимки и от карането в събота ... ако не ми се случи нещо чрезвичайно, ама ще гледам да съм послушен !
                Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 12-04-10, 13:58.
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                  Много ме радват вашите разходки , имате едно евала от мен.

                  Коментар


                  • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                    Я да видим, дали ще осъмна с поредния пост !
                    Ще карам по схематично, че сутринта трябва да ставам рано да правя питки за хамбургери !
                    И така в събота решихме да покараме из по-засуканите пътечки между Мъглиж и Енина. Този район на планината изобилства с най-различни възможности за изпробване на майсторлъка на ендуриста. Можеш да си избереш и такова място, че да се пречукаш, ако това те влече.
                    Аз конкретно реших да видя на какво ниво са ендуристите от клуба, тъй като цяла зима почти не сме спирали да караме.


                    Започвам по същество.
                    Групата в състав: Янчо, Иван, Цецо, Марти, Ицо, Борката и аз сме пред началото на първия по-сериозен улей до Мъглиж.


                    Първата половина на улеят е песен, но на втората има повече камъни, дървета и прагове. Някой, ако закъса, другите дремят и чакат.


                    Ицката си почива.


                    По едно време се налага всички май да си почиват ...


                    Нужна е помощ от приятел чат-пат. Който е бунак да помага.
                    Аз нито помагам, нито позволявам да ми помагат ! Всеки трябва да се учи сам !




                    Янчо Терзиев


                    Ицо позволи на Марти да покара мотора му за малко.


                    Още един праг остава ...


                    Изкачване след платото. Само метрите в края на гората са по-стръмни.


                    Цецо е подготвил маршрута. Той води групата към следващата пътека.


                    Спускането е стръмно ...


                    Марти минава отвсякъде с лекота !


                    Дори си позволява гъзарии като тази. Спускане само на предна гума.


                    Пътеката след "Ушите". Тук, ако е малко кално става доста трудно !


                    Изкачване на поредния много стръмен склон.


                    Всеки гледа за останалите, а Марти постоянно вади мотори.


                    Към известният вече "Саръяр". Този по-висок от Бузлуджа връх има поне шест подстъпа от различни страни и с различна трудност.


                    Реших да пробваме този рид. Тук не бяхме се качвали никога.


                    Страхотни са тия била и много красиви ! Меки, овални и преминаващи плавно от едно в друго. Да ти е кеф да караш на скорост. Марти.


                    Янчо


                    От тук надолу вече няма накъде. Под нас е Мъглижката река, но склонът е почти отвесен и само от скали.


                    Това качване изглежда много стръмно, но на практика е малко по-голямо от легендарния "Фенер" в Средна гора.


                    Спускаме се на запад към "Пъстървата" в Енина. Време е за обяд.


                    Много места съм обикалял из цяла България с ендуро, но не съм срещал досега по красиви гледки никъде !


                    Накрая Енинската река беше доста придошла, но всички се справиха блестящо с прекосяването и с изключение на мен.


                    Аз угасих мотора си в реката, после се убих да го "киквам", но явно имам проблем някъде с инсталацията ... Докато не го избутах на по-плитко, не запали отново.


                    ... и излизам с пълни ботуши и по две пъстърви в тях.
                    Ядохме от най-вкусната риба в околията, пихме по някоя бира и се пръснахме за прибиране, както винаги.

                    В заключение искам да кажа, че всички, кито видях да карат през този ден са напреднали много в ендурото ! Радостно е също, че всички се увличат по екстремното ендуро и има от кого да се учат, а не си губят времето с глупости. Кара се непрекъснато в темпо, без да се почива ! Да имаш най-добрият ендурист в редиците си и да се учиш от него е изключително важно !
                    Спокойно мога да заявя, че няма по-добър ендуро клуб към момента от Crazy job в България и това твърдение си има своите аргументи.

                    Цецо напредва в ендурото буквално с часове ! Той е много упорит и със силен спортен дух, така че може и да загубя един слон от баса с него, но пък загубата май ще ме зарадва повече !

                    А Марти ... какво да кажа за това момче ? Виждате сами с каква техника разполага само на 16 години, а той не спира да тренира ! Ще видя кога е по-свободен, че да взема някой-друг час при него и аз ...
                    Ендурото и сексът не са шега работа !
                    -------------
                    Животът се измерва с броят на издишванията !

                    http://sixdayscrazyjob.com
                    http://crazy-job.com

                    Коментар


                    • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                      Е, той Марти ще ти отдели малко от времето си - нали и двамата сте джуниъри

                      Жоро, мерси за готините репортажи - беше малко скучно, като позачезна. Радвам се, че се върна.

                      А, щях да забравя - розовата каска много ти отива

                      Коментар


                      • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                        Хей, Змей, я не обиждай Марти така ! Мен - може !
                        Иначе идва време за голямото каране и това много ме радва като циганче намерило винкел !
                        Програмата ни е запълнена плътно от тук нататък.

                        Обичам розови каски, нали съм джуниър (по акъл) !
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                          Супер супер! Ше чакаме снимки и от Троян

                          Коментар


                          • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                            Марти се справи отлично в Троян , направо ги смаза .И мотора много ме кефи само неможах да разбера колко сс е. За съжаление не снимах .

                            Коментар


                            • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                              Да, наистина Марти вчера и днес победи безапилационно на Х-кроса в Троян. Това той направи в клас мотоциклети "Експерт" !
                              Нека му честитим първата победа, която съм сигурен, че няма да е последна !



                              Повече подробности в темата на състезанието тук:

                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=80160&page=4
                              Ендурото и сексът не са шега работа !
                              -------------
                              Животът се измерва с броят на издишванията !

                              http://sixdayscrazyjob.com
                              http://crazy-job.com

                              Коментар


                              • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                                Браво за победата !
                                [COLOR=Blue]Yamaha Yz250F [/COLOR]и [COLOR=Blue]Kawasaki KLX 400 [/COLOR]:shock:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X