Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Козя стена. Не си правете експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Козя стена. Не си правете експерименти.

    Все съм си мислил как може да сте толкова откачени двама ама и трети сти си намерили и то куц.Внемаваите къде го водите да не го кунтузите пак и без туи не мои още да си свива патерицата.

    Коментар


    • От: Козя стена. Не си правете експерименти.

      Стоя си в къщи и карам жената, да ми бие шамари и все още не мога да повярвам, че всичко свърши и съм се пробрал. Днес беше едно голямо, не каране, а ритане. XR ли, не искам да го видя и на хартия. Малко ще отдъхна и ще пусна една две снимки. Нямам сили да пиша . Днес беше един кошмарен ден. Най лошото е, че следващият кошмарен е на близо

      Коментар


      • От: Козя стена. Не си правете експерименти.

        Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
        Стоя си в къщи и карам жената, да ми бие шамари и все още не мога да повярвам, че всичко свърши и съм се пробрал. Днес беше едно голямо, не каране, а ритане. XR ли, не искам да го видя и на хартия. Малко ще отдъхна и ще пусна една две снимки. Нямам сили да пиша . Днес беше един кошмарен ден. Най лошото е, че следващият кошмарен е на близо
        Наблизо я.Нели знаеш имаш право на две поправки ако не вземеш и другата оставаш ПОВТАРЯЧ.
        МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

        Коментар


        • От: Козя стена. Не си правете експерименти.

          Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
          Наблизо я.Нели знаеш имаш право на две поправки ако не вземеш и другата оставаш ПОВТАРЯЧ.
          Двоикаджии не моите една стена да прескочите ами ша БУТАТЕЕЕЕЕЕ.

          Коментар


          • От: Козя стена. Не си правете експерименти.

            аматьори,ама сааалям момчета.не се предават!!!!а пък то имаш ли кураж,тиражи много само да искаш.браво момчета има как во да науча от вас.

            Коментар


            • От: Козя стена. Не си правете експерименти.

              Не, немога. Съжалявам. Очите ми се затварят, а ръцете ми треперят.
              Утре ще са снимките. Само искам да поясня: Еделвайсът е хербаризиран и е взет от хижата, така че Пачароза не е нарушител . Днешната пътека беше значително по широка от миналият път. Нямам много снимки, а и малкото не са съдаржателни. Последното което ми се искаше днес, бе да снимам.
              Козя стена е покорена и то от там от където се води за невъзможно Лека вечер.

              Коментар


              • От: Козя стена. Не си правете експерименти.

                Накрая ми писна да се разправям с тях хвърлех им по един кумат да лапнат докато ме чакат.Даже и сеирджий по джапанки дойдоха.































                МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                Коментар


                • От: Козя стена. Не си правете експерименти.

                  Най важно е че се качихме от там дет се е..т мечките ние сме екип знамето е забето.И на края кои от където дошъл .










                  МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                  Коментар


                  • От: Козя стена. Не си правете експерименти.

                    Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                    Верно е че зор се стига до това цвете и зор се намира.Ама някой стигнахме други са на поправителен испит другата седмица.

                    Pacharoza, giorgio правилно е вметнал:
                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    Еделвайсът е защитено растение, в червената книга е! Ако всички, които го намерим, го откъсваме, след няколко години ще го има само в хербариите...
                    Ето, какво казва и Закона:
                    ЗАКОН ЗА ЛЕЧЕБНИТЕ РАСТЕНИЯ
                    (обн.,ДВ,бр.29 от 7 април 2000 г.; изм. и доп.,бр.23 от 2002 г.; изм.,бр.91 от 2002 г., бр.30 от 2006 г., бр.65 от 11 август 2006 г.)

                    Глава първа
                    ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ
                    Чл.1. (1) Този закон урежда управлението на дейностите по опазване и устойчиво ползване на лечебните растения, включително събирането и изкупуването на получаваните от тях билки.
                    (2) Разпоредбите на закона се прилагат за лечебните растения по списък съгласно приложението, независимо от собствеността им.

                    Приложение към чл.1, ал.2
                    Списък на лечебните растения, които попадат под разпоредбите на закона
                    ....
                    еделвайс Antennaria dioica (L.) Gaertn. Asteraceae
                    ....

                    Чл.14. (1) Видовете растения, обявени за защитени по друг закон и попадащи в списъка по приложението, се опазват съобразно разпоредбите на този закон.
                    (2) За диворастящите защитени лечебни растения се забранява:
                    1. сеченето, брането, късането, изкореняването, хербаризирането независимо от тяхното състояние и фаза на развитие;
                    2. унищожаването и увреждането на находищата им;
                    3. притежаването, пренасянето, търговията и изнасянето зад граница в свежо или изсушено състояние на цели растения или на части от тях;
                    4. събирането на семена, луковици, коренища и други репродуктивни органи.
                    (3) За защитените лечебни растения се допускат изключения по ал.2, т.1, 3 и 4 със заповед на министъра на околната среда и водите, когато екземплярите са предназначени за:
                    1. проучвания от научни институции, създаване и попълване на колекции към природонаучни музеи, висши учебни заведения, ботанически градини и дендрариуми;
                    2. създаване на насаждения за култивирано отглеждане;
                    3. възстановяване на нарушени популации в естествената им среда или за повторното им въвеждане в природата.
                    (4) Условията и редът за издаване на заповедта по ал.3 се уреждат с наредба на министъра на околната среда и водите.
                    Чл.15. (1) За опазване на биологичното разнообразие от лечебни растения в защитените територии и на естествените процеси във включващите ги екосистеми се спазват следните изисквания:
                    1. в резерватите се забраняват всякакви дейности, свързани с лечебните растения, с изключение на събирането на семенен материал и лечебни растения с научна цел или за възстановяването им на други места в природата, в количества, по начини и във време, изключващи нарушения на екосистемите;
                    2. в националните паркове се забраняват:
                    а) събирането на билки и диворастящи плодове от растения по списъка съгласно приложението от местата, определени с плановете за управление и проектите по Закона за защитените територии;
                    б) намесата в биологичното разнообразие от лечебни растения, включително внасянето на неприсъщи за района видове лечебни растения;
                    в) събирането на редки, ендемични, реликтни и защитени видове лечебни растения;
                    г) други дейности, свързани с лечебните растения, определени със заповедта за обявяване на защитената територия или с плана за управление;
                    3. при управлението на природните забележителности се предвиждат мерки за опазване на лечебните растения, чиито находища са на тяхна територия, в допълнение към мерките за опазване, укрепване и възстановяване на природните забележителности;
                    4. в поддържаните резервати се забраняват всякакви дейности, свързани с лечебните растения, с изключение на дейности за поддържане и възстановяване на популациите и местообитанията им, съобразно плана за управление, както и събирането на семенен материал и лечебни растения с научна цел или за възстановяването им на други места;
                    5. в природните паркове се забраняват дейностите по ал.1, т.2, букви "б", "в" и "г";
                    6. в защитените местности по отношение на лечебните растения се забранява:
                    а) извършване на дейности, противоречащи на изискванията за опазване, поддържане или възстановяване на популациите и условията в местообитанията им;
                    б) ползването им, когато това е определено със заповедта за обявяването на защитената територия.
                    (2) Изключенията по ал.1, т.1 и 4 се уреждат със заповед на министъра на околната среда и водите за всеки конкретен случай.
                    (3) За опазване на лечебните растения в защитените територии се спазват изискванията на чл.16, ал.2, 3 и 4 и чл.17, ал.1.
                    Чл.16. (1) За опазване на лечебните растения в земите и горите от горския фонд се определят превантивни и текущи мерки въз основа на дългосрочни и краткосрочни предвиждания.
                    (2) Мерките по ал.1 включват поддържане на почвите, светлинния, топлинния и водния режим в местообитанията на лечебните растения, както и дейности и режими за осигуряване на добро жизнено състояние и възстановяване на популациите и ресурсите от лечебни растения.
                    (3) За приоритетни типове природни местообитания и видове лечебни растения, включително редки или изчезващи, за отделни райони или находища се разработват и прилагат съответни биологични, химични, физико-механични и интегрирани методи и средства за опазване.
                    (4) Забранява се пашата на селскостопански животни в гори и земи от горския фонд, когато тази дейност противоречи на предвижданията за опазване на определени видове лечебни растения.

                    АДМИНИСТРАТИВНОНАКАЗАТЕЛНА ОТГОВОРНОСТ ...
                    Чл.67. (1) Който наруши изискването по чл.14, ал.2, т.1, като сече, бере, къса, изкоренява, хербаризира защитени лечебни растения, независимо от тяхното състояние и фаза на развитие, се наказва с глоба до 3000 лв.
                    (2) Който в нарушение на разпоредбата на чл.14, ал.2, т.2 унищожава и уврежда находищата на защитените лечебни растения, се наказва с глоба до 7000 лв., съответно с имуществена санкция до 10 000 лв.
                    (3) Който, като не спази изискванията на чл.14, ал.2, т.3, притежава, пренася или изнася зад граница в свежо или изсушено състояние цели защитени растения или части от тях, се наказва с глоба до 3000 лв., съответно с имуществена санкция до 5000 лв.
                    (4) Който събира семена, луковици, коренища и други репродуктивни органи от защитени растения, като нарушава разпоредбата на чл.14, ал.2, т.4, се наказва с глоба до 3000 лв.
                    Чл.68. Който в нарушение на разпоредбата на чл.14, ал.3 създава или попълва колекции от защитени растения, създава насаждения за култивирано отглеждане, възстановява нарушени популации в естествената им среда или извършва повторното им въвеждане в природата без заповед на министъра на околната среда и водите или в нарушение на условията и изискванията, предвидени в нея, се наказва с глоба до 2000 лв., съответно с имуществена санкция до 6000 лв.
                    Така че, занапред, не късайте защитени растения и не публикувайте повече снимки на откъснати еделвайси и не призовавайте към подобни действия в резервата.



                    Последно редактирано от giorgio; 18-07-10, 16:34.
                    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                    Коментар


                    • От: Козя стена. Не си правете експерименти.

                      Май много почнахте да умувате.Като сте такива природо защитници кажете ми кой месец цъфти цветето и тогава ръсете мозаци кое е забранено и кое не.Ако искате елати да ми покажите цъфнал еделвайс в момента. АМАТИОРИ. Във Варна и Плевен може да има и цъфнал.
                      МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                      Коментар


                      • От: Козя стена. Не си правете експерименти.

                        Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                        Май много почнахте да умувате.Като сте такива природо защитници кажете ми кой месец цъфти цветето и тогава ръсете мозаци кое е забранено и кое не.Ако искате елати да ми покажите цъфнал еделвайс в момента. АМАТИОРИ. Във Варна и Плевен може да има и цъфнал.
                        Хм, някой пак не си е прочел домашното, а?
                        Нека да научим малко по темата: (от тук: http://bg.wikipedia.org)
                        Еделвайс от немски Edel - благороден, Weiss - бял (на латински Leontopodium - "Лъвска лапа") е род многогодишни тревисти растения от семейство Сложноцветни. Над 30 вида защитени високопланински растения. Срещат се в Европа и Югозападна Азия. В България расте само един вид в Пирин и Стара планина и Мальовишкия дял на Рила. Изображението на растението е емблема на Българския туристически съюз (БТС). Стъблото на цветето е високо до 20 см, туфесто и покрито с власинки. Листата са силно стеснени, прикрепени са към стъблото без дръжки и са покрити с бели копринени власинки. Долните листа са по-големи, а нагоре постепенно намаляват.

                        Еделвайсът расте по недостижими места във високопланинските райони.По света има повече от двадесет вида еделвайс,като в Европа се срещат само два.Най-рядките видове по света са от Еверест и от Хималаите.Изложен е на силно прегряване от слънчевите лъчи. Власинковите клетки задържат въздух, наситен с водни пари и така се намалява изпарението от листата. От другата страна, власинковата покривка действа като "слънчобран" - намалява поглъщането на слънчевата топлина.

                        Еделвайсът цъфти през Юни-Август. Цветовете му приличат на звездичка с около 10-12 листенца, наредени в кръг. Това не са цветни, а стъблести листа. Ако се разгледат под микроскоп или лупа, ще се забележи, че са покрити със сребристи власинки (трихоми), които са така усукани и сплетени, че маскират зеления цвят на листата. Тези власинки са мъртви клетки с въздушни клетъчни празнини и когато светлината се отразява от тях, изглеждат сребристобели. Еделвайсът се изсушава и използва за украса, тъй като запазва красотата си дълго време. Може да се отглежда в саксии.Расте върху варовити почви. Пчелите го обичат заради медоносните цветове, макар че го намират рядко. Поради безразборното бране има опасност еделвайсът да изчезне от нашите планини, затова късането му е забранено със закон и растението е включено в "Червената книга на България".

                        Цветовете на еделвайса се използват в медицината за приготвяне на лекарства против болести на белите дробове, сърцето и др. B Стара Планина специално за опазването му е създаден резерват "Козя стена".
                        Така че, може да се разбере - кой е аматьор в познанието и "професионалист" в празните приказки. За езикова грамотност, въобще няма да си говорим.

                        ПП. Обидите и заяжданията са в противоречие с правилата на форума.
                        Припомням Условията които сте длъжни да приемете ако желаете да се регистрирате!:
                        2. Вие приемате да не пишете никакъв груб, неприличен, вулгарен, заплашителен, сексуално-ориентиран или всякакъв друг материал, който нарушава законите и/или правилата за добро поведение и морал. Такова поведение може да доведе до моменталното и постоянното ви изгонване от форумите, както и уведомяването на вашия интернет доставчик.
                        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                        Коментар


                        • От: Козя стена. Не си правете експерименти.

                          Не мисля че съм обидел някой просто исках да ви кажа че цветито тепърва почва да цъвти и още го няма. Пък този на снимката си е цъфнал.
                          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                          Коментар


                          • От: Козя стена. Не си правете експерименти.

                            Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                            Не мисля че съм обидел някой просто исках да ви кажа че цветито тепърва почва да цъвти и още го няма. Пък този на снимката си е цъфнал.
                            Според посочените данни, периодът на цъфтеж е юни-август. Сега е вече втората половина на юли...
                            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                            Коментар


                            • От: Козя стена. Не си правете експерименти.

                              Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                              Според посочените данни, периодът на цъфтеж е юни-август. Сега е вече втората половина на юли...
                              Ние селяните имаме една прикаска че тава което го пише по книгите не расте по полето.Пък най добре можем да разрешим спора като отидем на място.Заповядай да отидем да видим аз зная къде цъфти.

                              П.П И междо другото мисля че това е за друга тема тази само я резваляме.
                              МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                              Коментар


                              • От: Козя стена. Не си правете експерименти.

                                О, ЧУДО.
                                За първи път в живота си, видях лечебното цвете еделвайс, което лекува само докато го гледаш.

                                Айде стига бе. Нали трябва да се откъсне, за да се приготви каквато и да е отвара от растението. Аз лично видях еделвайса и твърдя, че беше изсъхнал.
                                Пачароза го открадна от раницата на един турист. Знаех си, че не струват тези туристи. Берат еделвайса и викат, че сме ние. Даже на скоро засекох странното нещо: Турист беше отрязал две парчета от външна гума от кросов мотор и си ги беше вързал за обувките. Върви и си влачи краката. После ние сме били ходили в забраненото. Не сме ние. Този турист е бил.
                                До тук със забраненото и разрешеното. Ако имате нещо да казвате нека да е по темата.

                                П“П. Пачароз, аз бях единственият лицензиран " аматИОр" в събота. Вие с шефа бяхте пишман аматИОри, по простата причи на, че само аз бях с лепенка ( която забравих да ти покажа )

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X