Обява

Свий
Няма добавени обяви.

х.Момина поляна х.Васильов х.Коман

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • х.Момина поляна х.Васильов х.Коман

    Здравейте малки големи и още по големи момичета и момчета.Ще пресъздам обстановката от неделя в която взех участие и аз.
    Рано рано в 7 часа се събрахме група от 4-тири човека и отпрашихме по предварително уточнения маршрут,а той беше хижа Момина поляна а от там на Планински извори.За тези които незнаят хижите се намират над град Тетевен горе долу.Кратка почивка направихме на Боаза за по едно кафе и хайде отново на конете.Минахме през Дивчовото и хванахме балкана като стари партизани но в малко по съвременен вариянт.Пътя към хижата е изцяло в горския пояс а единственото открито място където спряхме да се полюбуваме на заобикалящите ни върхове беше Меча поляна намираща се малко под хижата.Отново на конете и след 2-5 мин. се озовахме пред самата Момина поляна.Хижата е доста голяма и една от малкото неусъвременени хижи за моя радост.В смисъл без пвц дограма без теракоти и мрамори и др. екстри от сорта пречещи да се докоснеш колкото се може по близо до балкана и дивото в него.След кратка почивка и невземащи предвид казаното от хижарката че неможе да стигнем до х. Планински извори нашата група продължи напред.Ами какво да ви кажа на околу 100 метра по нагоре от хижата имаше толкова нападали дървета че имах чувство че са повече от изправените.Отказахме се и хайде назад но решихме да е екстрем като се спуснем по улей изкопан от проливните дъждове.Голяма грешка набихме се в едно сечище и купона стана безкрай.От там има само 2-3 снимки защото повярвайте никак не ми беше до тях.Спускането беше по голям кошмар от качването възпрепятствано от дебелите клони намиращи се навсякъде и покрити с листа.
    Хванахме някакъв път който ни изведе в Рибарица.Добре дошло заредихме и веднага дадох тон за песен.Другите трима всеотдайни момчета веднага запяха и драснахме за хижа Васильов.Тука е момента да кажа че се засякохме с някаква група от 4-тири ATV -та.ПО големи темерути не бях срещал.Викам здравейте момчета те мъляат опитах още с 2-3 приказки те пак мълчат викам да не сте я ужденци а те чак тогава казаха НЕ .Това беше края на моя монолог и тръгнахме.След кратко пътуване попаднахме на чудото на днешното съвремие:под връх Васильов бариера а на нея тъбела с надпис:ПРЕМИНАВАНЕТО ЗАБРАНЕНО ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ.Някой си е купил връх в Стара планина.Честито да си го ползва със здраве.Въпреки всичко преминахме и се качихме до върха.По принцип от там трябваше да отидем до х.Коман но се оказа че пътеката е за носене не за каране и се отказахме.В ръщане по асфалт до терзийско а от там по черно до Коман.Забравих да вметна че на х.Васильов се засекохме с другата част от плевенската група която идваше от Беклемето.Отново чрез неразбирателство и несходство в плановете за каране се разделихме така случайно както се и срещнахме.
    Уморени и отчаяни че имаме още 90 км. до Плевен изпихме по едно вечерно кафе на Коман и разказахме на хижаря за подвизите ни.След като ни изслуша внимателно той ни попита :Абе момчета защо насила правите да ви е трудно неможе ли да си седите в къщи и да си гледате телевизия
    Е това мисля да е завършека на темата че май прекалих с писането
    Драго от Севлиево по късно ще пусне снимките.Не са кой знае какво ама както обичам да казвам на който не му харесват да си направи по хубави

  • #2
    До: х.Момина поляна х.Васильов х.Коман

    Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
    .След кратко пътуване попаднахме на чудото на днешното съвремие:под връх Васильов бариера а на нея тъбела с надпис:ПРЕМИНАВАНЕТО ЗАБРАНЕНО ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ.Някой си е купил връх в Стара планина.Честито да си го ползва със здраве.
    От Рибарица, през с. Васильово, ли се качихте до вр. Васильов? Къде точно под върха е тази бариера? Аз знам за една бариера в края на селото, но тя е изкривена и от дълго време не съм я засичал спусната! Под самият връх бариера не съм виждал?
    Lesidren.com

    Коментар


    • #3
      До: х.Момина поляна х.Васильов х.Коман

      Първоначално публикуван от rfi Преглед на мнение
      От Рибарица, през с. Васильово, ли се качихте до вр. Васильов? Къде точно под върха е тази бариера? Аз знам за една бариера в края на селото, но тя е изкривена и от дълго време не съм я засичал спусната! Под самият връх бариера не съм виждал?
      Бариерата е точно над хижата на пътя за централите пресно сложена.Качихме се от върха на прохода Рибарица Шипково.

      Коментар


      • #4
        До: х.Момина поляна х.Васильов х.Коман

        Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
        Е това мисля да е завършека на темата че май прекалих с писането
        Драго от Севлиево по късно ще пусне снимките.Не са кой знае какво ама както обичам да казвам на който не му харесват да си направи по хубави
        айде чакаме снимките,такива добри разходки на красиви места трябва да бъдат документирани

        Коментар


        • #5
          До: х.Момина поляна х.Васильов х.Коман

          и аз ги чякам ама ги няма още и при мен
          сигурно е толкова уморен че неможе да се вдигне от леглото
          Да се откажеш е лесно,да успееш е трудно.

          Коментар


          • #6
            До: х.Момина поляна х.Васильов х.Коман

            Първоначално публикуван от dragorip Преглед на мнение
            и аз ги чякам ама ги няма още и при мен
            сигурно е толкова уморен че неможе да се вдигне от леглото
            не съм уморен говорих по скайпа 1 час и 15 минути с 100 U много готин пич разнищвахме терени

            Коментар


            • #7
              До: х.Момина поляна х.Васильов х.Коман

              Жоре а да видим мен къде ще ме заведеш като си дойда.
              Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
              0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

              Коментар


              • #8
                До: х.Момина поляна х.Васильов х.Коман

                Гоше, чакаме снимките хайде какво стана,такъв хубав маршрут без снимки....

                Коментар


                • #9
                  До: х.Момина поляна х.Васильов х.Коман

                  Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
                  Тука е момента да кажа че се засякохме с някаква група от 4-тири ATV -та.ПО големи темерути не бях срещал.Викам здравейте момчета те мъляат опитах още с 2-3 приказки те пак мълчат викам да не сте я ужденци а те чак тогава казаха НЕ.
                  Хахахахаха - тупани явно се срещат навсякъде

                  Иначе поне според мен сте избрали много хубава част от Балкана за разходка
                  Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                  Коментар


                  • #10
                    До: х.Момина поляна х.Васильов х.Коман

                    ето ги гоше много са готини браво на вас
                    остава някак си да се сберем и да покараме заедно
                    http://zona-moto.com/other/zonamoto_001/
                    Да се откажеш е лесно,да успееш е трудно.

                    Коментар


                    • #11
                      До: х.Момина поляна х.Васильов х.Коман

                      Първоначално публикуван от dragorip Преглед на мнение
                      ето ги гоше много са готини браво на вас
                      остава някак си да се сберем и да покараме заедно
                      http://zona-moto.com/other/zonamoto_001/
                      Е ТОВА СА ДЪЛГООЧАКВАНИТЕ СНИМКИ Драго мерси много

                      Коментар


                      • #12
                        До: х.Момина поляна х.Васильов х.Коман

                        Абе добре ама нещо кАТО СКАЛИ ДЕРЕТА ПЪТЕЧКИ НЯМАЛИ че ми се струва много лесничко.Но да кажа честно много добре сте се справили да но и за напред да сте така организирани.
                        Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                        0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                        Коментар


                        • #13
                          До: х.Момина поляна х.Васильов х.Коман

                          а нещо тако ще има лие така ми харесва на менда е трудно та чак душата да ти излее когат усетиш че си безпомощен тогава вече си разбрал каво точно е ендурото
                          Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                          0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                          Коментар


                          • #14
                            До: х.Момина поляна х.Васильов х.Коман

                            Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
                            Е ТОВА СА ДЪЛГООЧАКВАНИТЕ СНИМКИ Драго мерси много
                            да,видях ги най-накрая и аз,харесаха ми ,а като помисля колко такива красиви места има в България...и трябва да се видят задължително! само време и спонсори да има..!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: х.Момина поляна х.Васильов х.Коман

                              Пепи като се върнеш ще ти дам моя мотор да покараш, за да видиш къде е разликата-70 кила са си 70 кила.Ако направя това което ти си направил с твоя мотор може и да ми е последно каране.Абе все едно да качиш при теб втори човек.А и нали ти казах че след това тежко падане и тези операции не търся големи екстреми освен ако не стане неволно както в случая

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X