Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каране в неделя, но не всяка неделя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

    С удоволствие,Дака!Трябва леко да ремонтирам мотора,че вчера се получи малка авария,ама не е болка за умиране де!!! :0
    カワサキKDX200

    Коментар


    • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

      Както сте прочели по горе в темата, имахме покана от Веско от Севлиево да покараме на техен терен. От Плевенската група никой не се отзова, затова аз и Момчил със сина си към 10 часа, в неделя, бяхме в отправната точка в Севлиево.


      Новото возило на Веско, да му е честито и да го кара много километри безаварийно



      Както всеки път преди старта последни настройки



      В околностите на града



      Пристигането на Венци



      Изненада, Веско установи, че е спукана задната гума на мотора му



      За да се свали трябваше да се приспособят инструменти



      Добре, че не сме далече. Групата прави непредвидена почивка докато Веско отиде да реши проблема



      Завръщането



      Вече всичко е наред и можем да потегляме



      Поглед към върховете на Стара планина



      Неочаквана среща с трима млади ентусиасти от Априлци - Марин Илчев и негови приятели





      Придружиха ни до тома място и се върнаха



      От мястото, където се запознахме с момчетата започна едно дълго, стръмно спускане към Априлци и както спускам на работещ двигател, Веско се яви до мен и вика "Дака, гаси, няма смисъл". Без да знам какво ме чака надолу угасих двигателя и си викам "Е сега ще направя голямата икономия от гориво". Не знам каква икономия съм направил, но знам какво загубих. До сега само съм слушал, че като загрее течността оставаш без спирачки, но никога не съм го изпитвал, защото съм спускал винаги на работещ двигател. най вероятно съм икономисал 200 - 300 гр. бензин, но загубих напълно задната спирачка. Моя съвет е: не икономисвайте гориво по време на спускане, защото както спускате бавно, на спирачки, в един момент тръгвате като ракета! Препоръчвам на по - неопитните като мен да не правят икономии!



      Няколко снимки с изглед към планината









      Долу, в ниското се вижда Троянския манастир, мислехме да слезем до долу, но някой се сети, че е Великден и ще има много хора и няма да е удобно.





      Няколко снимки, запечатали българската природа



      Тук, в ниското, забелязахме колеги с мотори, някой спомена, че най вероятно са габровлии, но не можахме да се видим с тях.





      Кратка почивка, в която и аз можах да се документирам. Когато застанеш с лице към чешмата , в дясно от нея има малка постройка, а след нея една тънка пътечка в посока нагоре. Венци сподели, че преди време с габровската група са я спускали и било голяма пързалка. Аз веднага реших да я пробвам на изкачване. Мястото, откъдето е направено клипчето, е мястото до където стигнахме и не можахме да продължим по нагоре.







      В това село - с. Стола - имало много хубави вафлички



      Може би от снимките не личи, но точно такъв релеф не съм виждал





      Спциални поздравления за Искрен, който премина целия маршрут с тази тунингована моторетка , без никакви проблеми, като се има в пред вид, че това му е първото излизане в Балкана, а за представянето на баща му - няма да хабим мастилото, ясно е кой е учителя.
      От самото тръгване ми се въртеше в главата една идея - да прескочим в южна България, за да проверим дали публикуваната снимка на набора ( със сатърчето), дали е останало нещо. Не споделих с никого, защо гледката със снежните върхове ми охлади ентусиазма.
      Няма много снимки и клипчета от самото каране, защото не беше възможно - изминахме доста километри - 130, прибрахме се по тъмно и затова закъсняхме и с репортажа. Очаквам похвали и оплаквания от споделената с вас разходна.
      Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

      Коментар


      • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

        Браво Данчо, друго каквото и да кажа ще се повторя.
        Само един съвет, смени спирачната течност, щом е завряла, значи се е напълнила с вода.
        За спиране пак ще спира, но ти си перфекционист и не те съветвам да я караш с тази течност.
        Още веднъж поздрави на цялата група за хубавите репортажи.

        Коментар


        • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

          Благодаря за съвета още утре ще сменя течноста
          Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

          Коментар


          • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

            Карането с вас беше удоволствие! Очаквам ви скоро пак да дойдете и тогава ще прецапаме балкана.Дака мисля че Чинела е прав за течноста или си прекалил със задната. Всички спускахме така но друг не се оплака да е загубил спирачки.

            Коментар


            • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

              Браво Дака страхотен репортаж си направил надявам се някой път пак да се срешнем и да покараме.
              [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

              Коментар


              • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                Май ми се струва че заобиколихте байрчето в неделя.
                Ние бяхме там и някой караха по това време по билото!

                Коментар


                • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                  Ние бяхме - я да видим, който е виновен да не се срещнем дали ще си признае
                  Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                  Коментар


                  • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                    Първоначално публикуван от VESO4AR Преглед на мнение
                    Карането с вас беше удоволствие! Очаквам ви скоро пак да дойдете и тогава ще прецапаме балкана.Дака мисля че Чинела е прав за течноста или си прекалил със задната. Всички спускахме така но друг не се оплака да е загубил спирачки.
                    Ааааа, Веско и моите бяха така и ако си спомняш, като спряхте до мен със Даката и двамцата в хор рекохте -"Абе нещо мирише на изгоряло феродо" - да и на моята моторетка, половината от хода на ръчката вече беше празен, предния апарат пушеше, а двата диска имаха лилава окраска. Нормално, при екстремно спускане от няколко километра. Забелязвам при моите накладки, че колкото по се напичат, по държат- до момента в който кипва спирачната течност и.........кофти момент и ,ако е и на кофти място-лошо, много лошо.
                    А защо не можахме да се засечем с Габровската група - ми защото, в бързината да им сечем пътя ,се набихме по една пътечка, крива, камениста и малко стръмна и стана тапата, обаче докато се оправим кой на къде и от Габровлии няма и помен-абе, те по-бързи и от бързия влак. Иначе всичко беше точно, благодарности на момчетата от Севлиево и смятам, че скоро ще се срещнем отново.
                    Силата е нищо без контрол.

                    Коментар


                    • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                      който е виновен да не се срещнем дали ще си признае
                      Виновен!
                      Моторчето има някои неща за побутване. С тези пиньони на по-усукани места съм гола вода.
                      Следващият път като дойдете насам се надявам мотора да е с нова маска(на фара),пиньони и верига.

                      Коментар


                      • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                        Ние заради този баир ходим до Троян!
                        То там е интересно ако е мокро,сега го качват и децата.В неделя имаше даже четири с нас!
                        Абе Дака,Дака!!!Ако искаш да станеш човек слушай оня със синия мотор, дето няма номер отпред!!!

                        Коментар


                        • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                          Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                          Абе Дака,Дака!!!Ако искаш да станеш човек слушай оня със синия мотор, дето няма номер отпред!!!
                          Не само Даката маи всички трябва да слушаме от него
                          Последно редактирано от nickbochev; 26-04-11, 23:50. Причина: оформяне на цитат

                          Коментар


                          • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                            Абе Дака,Дака!!!Ако искаш да станеш човек слушай оня със синия мотор, дето няма номер отпред!!!
                            Джартов, най много го слушам аз, особено в сряда вечерта, на сбирката. Останахме аз, той и малкия Асенчо до 1 часа през нощта да го слушаме и попиваме всички негови инструкции.
                            Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                            Коментар


                            • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                              Организираме пикник сред природата, в околностите на Дойренци, без мотори, с жени, деца или самостоятелно, утре 01.05.2011 г. - ако не вали. Ако има желаещи, в 9,30 часа на ЕКО бензиностанция.
                              Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                              Коментар


                              • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                                Днес посетихме ендуро Шеиново.Беше интересно и имаше доста емоции.
                                Главната атракция-Стоян Пачароза с траялка.Голям смях,преби се да пада.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X