Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

    Както винаги, г-н Чинела ни направи съпричастни към техните подвизи. Ние тук от равнината с голям интерес следим вашите мотоалпинистки изяви и ви се възхищаваме. Не познавам хората, които ще отразяват ралито в Дакар,эно мисля че най-достоен ще да е Чинела.эНикой не може да разказва така увлекателно като него. Поздрави.
    Последно редактирано от viki terzieva; 27-11-10, 11:37.

    Коментар


    • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

      Ванка, такъв съспенс няма и в турските сериали
      Не искам да наливам масло в огъня, но мисля, че си се измъкнал твърде леко. И от кака, и от момчетата...
      Само се чудя като вдигаш толкова високо летвата, какво ли ще четем скоро?!?
      Както виждаш, дори най-важните ангажименти не могат да ме спрат да прочета поне твоята тема

      Коментар


      • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

        Аз само скромно да попитам най-скромния от нас.Колко пъти мага да ти давам одобрението си,вследствие на възхищението си?
        П.П.Чинел,теб имам предвид.Нали си и модератор.
        Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

        Коментар


        • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

          Понеделник вечер е и остават броени минути до "Стъклен дом", аз лично бях там досега и да ви кажа никак не ми хареса.
          Надявах се да оплакна око поне с клиентките, но и там ударих на греда...упс, отнесох се и съм объркал форумите...
          Сто пъти съм казвал на кака като влиза в бг-мама да не ползва моя акаунта на Доня Кармелита... виж са в какви филми се вкарах.

          Сега искам още веднъж като един "истински" футболен фен да благодаря на любимата ми публика, без нея карането ни е някак вяло и сиво. БЛАГОДАРЯ ВИ.

          Оказа се че Люси точно на тази дата си прави курбан, /за справка същата дата миналата година в темата/ , та Люси взел, че донесъл пълнена кокошка, вино, бира, ракия, туршия и нам си кво още........И КАЗА, АЙДЕ ДА КАРАМЕ...

          Вие как мислите, дали карахме..


          Все пак се приготвихме и ...


          Започна едно много бурно обсъждане на маршрута , като моята дума беше отнета веднагически..
          След бурни едночасови дебати се получи кворум и все още трезвото решение беше да отидем до най-близката мотокрос писта до Дупница - "Кютуко"
          Там по молба и желание на Краси севлиевски се отдадохме на мотокрос, но той на нас никак не се удаваше..

          По път обаче на Будин му се наложи да се върне за малко по технически причини и понеже в неговата мешка беше най-голямата част от провизиите, ние се заехме да го изчакаме в едно дере.
          Люси с останалата част от манджата и пиячката също се отдалечи от нас на безопасно разстояние.


          Краси пък не бил закусвал и искаше да прескочи дерето и да атакува Люси немедлено.


          Добре че беше меко и кално та летящият старт се провали...


          Ние пък с Евгени се заиграхме, сърце траялско не трае..


          Имахме и нов член на Групата, но се контузи още в самото начало за всеобщо съжаление.


          Понеже Будин се забави, Евгени започна да примамва Люси да пресече дерето, даже му обеща подкрепа за раницата..


          Люси обаче каза, че е чел приказката за Лисицата и гроздето, затова остави раницата на другия бряг.
          Макар че кара само 4-5 пъти в годината, усилените тренировки на Яхиново си казаха думата.


          Будин дойде и без да спира раздаде газ към пистата, ние естествено го последвахме като гладен циганин погребално шествие.
          На пистата първото което направихме беше да разпънем софрата, никой не посмя да се впусне в каране, та ние бяхме пет, а кокошката само една.
          Това наруши спокойствието ни, на софрата снимки нямам, ми да, имам само две ръце а другите не се интересуваха от репортажа, лапаха ли лапаха.


          Изведнъж до нас се приближиха около 200-300килограма суджук "Стара планина"


          За малко да ми изпие ракията, туршията не го поблазни.


          Дъхът му някак не ми се понрави, моя на него също...


          Май се отплеснах, но както и да е, хапнахме всичко естествено, пийнахме, не всичко естествено и после покарахме в стил "Пияният мотокросист".

          Целият екшън на трасето беше заснет на HD видео, но сега търсим усилено монтажист и когато сме готови ще ви го прожектираме.
          След трагикомичното мотокрос приключение се пренесохме на трасето в Яхиново за да си допием и ..... абе ще видите всичко останало утре.



          СЛЕДВА.

          Коментар


          • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

            Първоначално публикуван от viki terzieva Преглед на мнение
            ... Само се чудя като вдигаш толкова високо летвата, какво ли ще четем скоро?!?
            ...
            И аз това се чудя
            Bling bling, money ain't a thing :)

            Коментар


            • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

              На подстрекатели като Красчо няма да отговарям, ела покарай с нас и виж каква ще я сътворим заедно.
              Три години те каня, то уста ми не остана.

              Та да продължим с разказа, "покарахме" на мотокрос трасето, поскачахме /ще има видео/ и аз естествено като най-дървения кросаджия дадох идея да се пренесем на Яхиново.
              Там естествено дъждът се беше погрижил подстъпите към изкачванията да са пълна тиня и засилката да е равна на нула.

              Да но аз бях заредил 98 в мотора и около 55градуса ракия в мене, нищо не ме плашеше..
              Припомних си какво ме е учил Гаргата и дадох пУна газ по врЪлото, да да ама не.


              Стигнах до тук, Будин се качи да ми помогне да обърна мотора защото аз все бърках посоката в която да го бутам.
              Показаха ми, че най-лесно се бута надолу, а не нагоре...ми на мен ми беше все тая.


              После се опитах да се кача и спусна на ход....ма май нещо се обърка.


              Взе да ми липсва кормилото, спирачката не държеше а автоматични съединител никакъв го нямаше.
              От долу взеха да ми се карат, че пак съм объркал посоката, и за изклюване от групата взех да чувам нещо.
              Нито съм можел да карам, нито да пия, за какво съм им бил само да ги срамя и позоря във форума...и всичко това от моите верни другари....лелееее.


              Взех се в ръце и си рекох, или се оправям или Гаргата ме е изключил от кръжока по ръкоделие.


              Щом освободих трасето Будин взе да се качва всеки път, ми да аз нали бях забърсал и сега беше лесно..


              Е имаше и такива моменти, но те се дължаха на импровизацията...


              Ето така се прави Чинел, провикнаха се всички с чаши в ръка, ми да само аз и Будин се трепехме само и само да има снимки в темата.


              Точно така, купона долу се вихреше на пълна пара, само ние тренирахме за да освободим място за поне по още 100 грама.


              Това не са мои снимки, моите не са на фокус по обясними причини.


              Те ме те и мене, това е един от трите ми успешни опита, другото не е за показване.




              Това беше момчета, съжалявам ако съм ви подвел, но настана едно ракиено и туршиено време, че карането май ще отложим за на пролет.


              Към всички колеги, моля ви не правете като нас, оставете това на ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ с буркани от Енина....

              Видеото нещо не мога да кача, дайте ми още ден два, извинявам се за неудобството.

              Коментар


              • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                Първоначално публикуван от bulgarasen Преглед на мнение
                От предните репортажи си мисля, че разработвате нова дисциплина - ендуро алпинизъм, но от последното по-горе май се готвите и за пещерно ендуро. Само това май остана неизпробвано.
                БРАВОС
                Най-любезно моля повече да не се дават такива предложения в темата. Това че колегите не пишат, не означава, че не четат.
                Заради тази идея вчера ми замръзна сопола под каската, този път аз бях в ролята на псуващия и мрънкащия.


                Сега ще изпреваря събитията и ще ви пусна "кардиограмата" преди репортажа, който се надявам да види бял свят днес.

                Коментар


                • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                  Вчера, прибирайки се от Банско за София, минахме и през Дупница и се замислих "Колегите на това хубаво слънце, тази лепкава кал и река като балканска Амазонка, няма как да не изкарат МОТОРниците".

                  А то какво се оказа...изкарали сте подводниците Евалата!
                  Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                  Коментар


                  • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                    Днес по новините съобщиха, че Яхинесберг е наводнен
                    Трасето било проходимо само за джетове и каяци
                    Обзалагам се, че нЕма как да е така и ще го посетите съботно-неделно след добра подготовка!
                    И чакам, чакам вече час... Всъщност 6 часа ))

                    Коментар


                    • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                      Почвам, почвам или поне докато стане шарана дето го улових вчера по баирите над Дупница.
                      Не знам как е по другите градове, но тук всеки нормален черен път е вече екстремна пътека, или поне това което е останало от него.
                      За да не бъда голословен, първо ще ви пусна няколко снимки от "пътя" по който минах аз от Сапарева баня до Дупница.
                      Това е съвсем обикновен път с пресичане на река на 3 места, това става без проблем почти по всяко време на годината.

                      Първият брод...


                      Това е почти 17 часа след като е спрял дъжда.


                      Дежурната снимка на хондата ми.


                      По принцип тук е една много малка и безобидна рекичка която се минава на пУна газ.


                      След като ударих на камък с този брод, реших да отида до най-близкият мост.....НО....


                      Него изобщо го нЕмаше....




                      Добре че поне малкото мостче беше наполовина оцеляло, хората се развикаха да не минавам защото можело и то да падне.
                      Аз се замисли малко, после се замислих много и накрая се сетих, че аз ако мога да мисля сега въобще нямаше да съм тук и дадох пУна газ.


                      После маршрута ми минаваше по една съвсем нормална пътечка, която сега се оказа почти във въздуха..
                      Сетих се, че хондата съм я научил да плува още като малка, има няма на около месец беше когато научи всички стилове в Хисаря 2007г.


                      Без коментар, кофите са били 9, сега са само 3


                      И последното препятствие преди работилницата на Будин, където през това време се е раждала една "велика идея" за деня.
                      И най-важното е, че този път Гаргата няма пръст в тази работа.


                      Тук преди си беше път, сега ...


                      А тук преди пък се минаваше с кола, все пак това е улица между къщите на хората, сега си иска доста добри умения в ендурото.


                      18+ Това нещо било същото като идеята за маршрута...голем...


                      Влязох в работилницата и там гордо ми заявиха, отиваме да караме в пещера, или нещо подобно на пещера...така пишело във форума.
                      -Аз пък им рекох, че във форума пише и как се прави ракия и вино, що не отидем до нЕкой казан и там да посърфираме с канчета в ръка.
                      -Не, рекоха, галерия ще е, има няма на около 50километра била.
                      -Добре рекох, нали вече нямам думата когато се прави маршрут съгласих се.

                      Естествено в 11:00 потеглихме, температурата беше около -2 градуса, но слънчево.


                      СЛЕДВА

                      Коментар


                      • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                        Добре, след малко започва "Стъклен дом". Яж шарана докато гледаш сериала за да не губиш след това време. Вече стана много интересно сега какво измислихте. Очаквах рафтинг, но явно друго ще да е.

                        Коментар


                        • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                          Чичка, Бойко познахте от първият път, не мога да си кривя душата. Рафтинг си беше, то и какво друго може да се очаква когато от Рила се стичаха тонове вода.
                          Тръгнахме по най-обработеният черен път, наречен Бели път. Правиха го по някакъв европроект, това е най-бързият начин да се стигне от Дупница до град Рила по черно.
                          Обикновено се взима за около 30-40мин., сега ни отне около 2 часа, сами вижте защо.

                          Това е самият път...или по-точно това което е под водата, тук никога не е имало даже и поточе.


                          Идеята беше да отидем някъде към Илиена река, близо до Рилския манастир и да покараме в едни изоставени галерии.
                          Преди това обаче ни се наложи да поплуваме на доста места които преди сме минавали без проблем, даже лятото е голям прахоляк.
                          И това ако не е ендуро рафтинг здраве му кажи.




                          Само който познава мястото може да си представи какво е било и какво е сега.


                          Пак ще се повторя, това не е река, тук никога не е имало и поточе, това е вода която беше заляла черния път.


                          Така беше в по-голямата си част, къде по-дълбоко, къде по-плитко...карахме изключително и само във вода.


                          Това че снимам от другия бряг все още нищо не означава...


                          Да, точно така, от тук нагоре ни беше маршрутът.


                          Минаваше се само с......бе вие само си знаете.


                          Гецата даже си вдигна краката да не се намокри... да бе да, още в началото бяхме с по три литра във всеки ботуш.


                          Време беше и "фотографа" да поплува...


                          И понеже от мен се очаква да падна Будин не ми разреши да мина с фотоапарата да не намокря лентата.
                          Люси даде всичко от себе си...


                          Я сега чичко Чинел да поплува...


                          И аз си пазя крачетата от какво ли, ми де да знам да няма някой крокодил във водата...


                          И разбира се не можеше да минем без да затънем на по-сухите места.


                          Те тука газ му майката, иначе си у киреча.


                          След като минахме 3 потока в които си напълнихме ботушите порядъчно, от тук нататък нещата се развиха така:
                          Колкото повече беше водата толкова повече газ давахме, нямаше какво да губим, даже и не спирахме вече.
                          Май след Хисаря 2007 това ми е най-мокрото каране в живота.

                          Първа спирка за почивка и разбор, това е точно над град Рила.


                          Будин и Гецата си намериха едно муле и решиха да пояздят.


                          Понеже се оказа много буйно се наложи един да го държи отпред за юздите..


                          Нищо лично към любителите на синята марка...


                          Реших и аз да видя какво е....СУПЕР е ви казвам....ще сменям марката..


                          Найс А??


                          За фенките на темата, цветя нЕма вече сорри.


                          Щом видях този овчарник веднага нещо ме жегна, това е някаква поличба си викам, май пак ще се бедства.


                          Естествено и този път чувството ми не ме подведе, но за това по-късно.




                          Какво прекрасно място, какво прекрасно време, а ние решихме да тръгнем, защо ли все вървим срещу нас си, ум не ми го побира.




                          Последва едно доста интересно спукане по тези скали, където можех да спирам съм снимал, където не, съм ходил до мотора.


                          Гецата гледаше към небето и си викаше: - май времето ще се сг.....са, време е да бегаме с двеста.


                          Будин пък оглеждаше откъде да се спуснем.


                          Аз предложих да е все надолу, но ...


                          Това и аз не знам как се казва, по пътят за Рилския манастир е.


                          Аре прибирай тоя фотоапарат и да бегаме, каза командира.


                          Там долу ни чакаха маджоретките..




                          Рила, град Рила.




                          От тук започна нашата трагедия, но затова утре, сега си лягам, че все още съм бесен и не знам какво ще напиша и ще ме баннат.

                          Коментар


                          • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                            Супер, ама що като Стъклен дом завършва. Айде спи пък утре рано, рано попиши малко.

                            Коментар


                            • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                              Освен браво друго не може да се каже .Както вина ги де не че е за първи път.
                              Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                              0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                              Коментар


                              • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                                Ха-ха интересно както винаги, Чинел тая неделя незнам що, ма и на мен ми беше в главата Хисаря07 , нещо позамръкнахме и с пуна газ по тъмно оти сме със ксенони и една иначе никва вада сега си е само за рафтинг, брега нещо го немаше само некъв праг от метър и кусур а отдоле вода до над кръста и се озовах в ролята на "акула" Като се измъкнах имаше толкова лед по мене че форума немое да изпие толкова уиски за неколко месеца.
                                Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X