Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

    Благодарение на Тануцо обръщаме нова страница в темата, но не и в живота и продължаваме.
    Тануцо, благодаря за топлите отзиви, винаги са страхотни, на точното място и точно навреме.
    Можеш да отрежеш още една плешка от агнето, ще го ядем само със задни гуми.

    Та както споменах на предната страница, дотук карахме само по червен черен път.
    Нямаше никакъв екшън присъщ на групата, докато изведнъж нашият вожд, баща и водач Будин не извика.
    - Чинееллл, давай триона почна се. И аз го дадох.


    Минахме покрай едно деренце и се шмугнахме ей така от куртоазия, не за друго.


    Искахме да покажем на инструктора, че ако не друго, да се въргаляме в калта сме номер едно.
    Отзад се нареди опашка от чакащи да се проправи "пътя" към заветната шестица на която всички се надявахме.


    Това с рязането над глава без очила не е никак приятно.


    А асистента на доцента Сашко, веднага зае място в ложата и се приготви да снима цирка.


    Готово, след като звъннахме на Бойко Борисов да дойде и да открие новопостроения участък от трасето тръгнахме.
    Премиера го няма на снимките защото той помоли да остане този път анонимен, че Слави Трифонов много го ебавал за това.


    Тук имаше еднометров праг по който се стичаше вода и за капак имаше и дупка в него.
    Естествено това не е проблем за Будин и за Гаргата, но за мен.


    Будин мина и също дойде да седне в ложата за предстоящото представление.
    Всички вече бяха сигурни, че Чинела няма да се изложи и ще направи страхотно падане.


    Гаргата, за него какво да ви кажа, разпери крила и прелетя, обектива не можа да го хване даже.


    Отгоре зоркото око на учителя ни следеше през обектива и записваше всяка наша грешка.
    Те двамата с Иво вече бяха минали от там на пУна газ.


    Изведнъж от дъното на дерето се чу страхотен тътен, зададе се нещо като MONSTER.


    Какво ли беше това...


    Всички бяха затаили дъх и тръпнеха в очакване.


    Ето го батко бе, не се бойте, настройте фокуса и оберете мекия спусък.


    Настройвам мерника и ..........


    Вниманиееее.....


    Яааа гъбка.


    Публиката е тренирана като на Ерзберг, веднага вдигат мотора и водача.


    Водача се е хванал за главата, леле това нищо и никакво прагче ли ме спря...


    Нема се плашите, всичко е наред, ще има снимки и за в бъдеще.


    Колко му трябва на човек, да му дръпне някой 30см предната гума и е отново в играта.




    Май взех много да ви занимавам с моята особа, но това е защото много рядко съм в кадър и завиждам на Гаргата.
    Нещо се случваше зад завоя и при това без мое знание.


    Почнахме да си избираме кой на къде да хване, но изборът май се свеждаше само до един, кръгом и пак на пред.


    Ние обаче не се предадохме без бой, но затова в следващата серия.

    Коментар


    • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

      След като утихнаха аплодисментите мога да продължа...
      Гаргата пръв реши да се хвърли в боя с вятърните мелници, Будин естествено като разумен човек се беше отказал.


      До където го виждате до там и се стигаше, другото беше химера.
      Наклона е нечовешки, а отгоре на всичко течеше и вода.


      Дори и на мен ми стана ясно, че от там излизане няма, но при вида на насоченият към мен обектив, настръхнах като пуяк пред папагал какаду.


      Гаргата даваше заден, май и на него му се изясниха нещата вече.


      Будин пък не можеше да се начуди.... тия колко време ги обучавам и пак нищо не са разбрали.


      Гаргата гледа и не вярва на очите си. Да, ако сега му беше тука 300кубиковия КТМ..


      Тръгвам, отдолу сцеплението беше равно на нула, ако не си помагах с краката нямаше да мога да тръгна дори.


      Не става и това си е, май иска повече ГАЗ.


      Повечко газ и ......


      Ма съм хитър нали, винаги си лягам на сянка за да не изгоря от слънцето.


      Отгоре доцента не спираше да снима, какво ли е заснел...


      Ето го и него. Кой ли го е разсмял така, не знам.


      Иво също критично наблюдаваше екшъна който творяхме с Гаргата.


      Ямахите винаги излизат, независимо откъде...


      Тук емо.сом ми помогна да немеря вярната посока, тоест обратно и надолу.




      Обръщането ставаше на 4 ръце.


      Правилната посока.


      Въпросното еднометрово прагче.


      Нямаше как, трябваше да го уважим като станем на крака.




      След като излязохме от това дере отидохме да пийнем по бира, бяхме се обезбирили страхотно.
      Къде ядохме, къде карахме и най-вече защо, ще помоля Жорката да ви поясни.
      Аз продължавам със снимките след бирите.

      Опит да свържем един шорткът по думите на Жорката за да спестим 10км, да ама не..


      Битката за шорткъта беше непосилна за някои, за други беше дране из шубраците до изнемогване.


      Доволен е все пак, шорткъта е проправен, остава само от горското да съдействат.


      Емо паркира, но в грешната посока, какъв пирует направи, само във фристайла съм го гледал.


      Следващия моля..


      На връщане пак носихме, но само тримата тенори, аз, Будин и Гаргата, другите се оказаха по-умни.


      От там до Дупница почти не сме спирали поради късния час и настъпващия сумрак.
      Е аз спирах естествено, да дам бензин на Гаргата за 2т резачка, два пъти закъсва горкия.


      Това беше от нас момчета и момичета, надяваме се, че на гостите им е харесало и с нетърпение ще очакваме да ни бъдат поставени оценките.
      Поради настъпващата зима и негостоприемната Рила планина, съвсем скоро ще възобновим тренировките на ЯХИНЕСБЕРГ.
      Всички са винаги добре дошли към 12:00часа всеки уйкенд. Скарата по това време вече е готова.

      Коментар


      • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

        Предлагам частта със закриването да я направим след идния уикенд!
        Все пак адашчето от метеопрогнозата на БТВ се изказва ласкаво за края на седмицата, така че може и да се направи още едно офроудче насам, натам.
        Бензин в кръвта!
        http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150681644348141.417840.569443140&type=1

        Коментар


        • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

          Подарък от мен за Гаргата - става и за лични документи, става и за sladur.com

          Коментар


          • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

            Ей, голям късмет имате, че съм на 400 км. от вас - иначе всеки уикенд щяхте да носите 1 мотор повече

            Пак благодарности за живописните репортажи - надявам се есента да се задържи по - дълго, за да има още от тях.

            Коментар


            • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

              Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
              Ей, голям късмет имате, че съм на 400 км. от вас - иначе всеки уикенд щяхте да носите 1 мотор повече

              Пак благодарности за живописните репортажи - надявам се есента да се задържи по - дълго, за да има още от тях.
              Това с километрите не е никакъв проблем за Бойко, не виждам защо да е проблем и за теб.
              Дай да ти купим още един мотор и го настанявам до моя, за останалото Бойко ще ти разкаже.

              Пък и след като видях какво направи на Яхинесберг още от първото си идване, представям си какво ще е ако изпием една бъчва вино заедно.

              Коментар


              • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                Исках да напиша коментар още като видях снимката със спирката,но реших да изчакам целия репортаж(пътепис)да видя до къде в крайна сметка сте ходили.Като видях въпросната спирка и веднага я познах(през няколко баира от там в посока юг,югозапад всеки уикенд ходя на лов).Тая спирка се намира на 2-3 км.западно от центъра на село Цървище(заради цървената земя) в местността Оревица и всики тия махали наоколо са махали на въпросното село.Та по тоя път(и не само по него) от центъра на селото(през центъра минава пътя за Фролош,който е асфалтиран и до днес има 2-3 пъти седмнично рейс за там) нагоре са се движили ПАЗ-чета и Латвии до преди около 20-25 години.Фролош е село,което преди 30-40 години е имало 50+махали(и сега си стоят,ама някои са напълно изоставени) и 3000+жители,пръснати в доста голям район,Цървище е подобно.

                Под това огромно дърво имаше чешма, Гаргата каза, че това е най-сладката вода която бил пил сутрин.
                Това дърво и навеса под него(доста ядене и пиене се е изконсумирало там) го казват "ЦерО",а местността,където се намира-"Стасовец",през два-три баира на север-северозапад е Руенския манастир,а на запад сравнително близо е село Васкево.
                Много се радвам,че сте били из нашия район и ви е харесало.Вчера бяхме на лов в този район,но за съжаление не ви срещнахме,видяхме друга група мотористи начело с кмета на Бобошево,който е изявлен моторист(ако някой от неговата група пише/чете тука-поздрави).Те често карат по тези места(и аз веднъж карах с тях).

                Чудя се с какви думи да опиша творчеството на г-н Чинела,ама май такива думи няма!В някой момент се смея с глас,в друг оставам зяпнал и без думи...

                Благодаря,че ви има г-н Чинел!
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                  Първоначално публикуван от binky Преглед на мнение
                  .................
                  Аз благодаря за дългото и изчерпателно мнение към темата. Много се радвам, че и други дупничани освен моите приятели от групата я четат.
                  Наистина аз и представа си нямах на къде караме, но много, много ми хареса и не знам защо досега сме пренебрегвали този район.

                  Още веднъж благодаря за прекрасното допълнение към темата и разходката в частност. Поздрави и дано се срещнем, но не когато сте на лов.

                  Коментар


                  • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                    Лелеее Ванка, в плевенската група за такъв коментар пращат на бесилката. Добре че твоите хора не са такъв тип или те спасява това , че нямат регистрации тук

                    Коментар


                    • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                      Браво. Отново чудесен епизод на поредицата.

                      Коментар


                      • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                        Чинела,

                        много се смях....гледай само и ти като Бойко да не почнеш спор с мотора....
                        наистина има за какво да съжалявам,че не дойдох

                        Чест и Почитания за всичко,което правиш за нас!

                        Поздрави,
                        търся си подписа....

                        Коментар


                        • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                          Ето ме и мен, да напиша някой ред за изминалия уикенд.

                          Уговорката беше да тръгнем по-късно, че вече е студено и докато стигнем Бобошево да е станало време за шкембе чорба с по една "четворка".

                          Ама вие като четете горенаписаното прилича ли ви на план на Дупница Екстрийм??
                          Познахте - нищо подобно не може да се случи, когато са намесени колегите от Дупница.

                          Събра се групата на заветното място, "Будин рейсинг трак" и си плюхме на петите, защото всички усещахме, че ни чака прибиране по тъмно.

                          Раздаде се една газ за загрявка и докато се усетим бяхме на трасето в Бобошево. А там ни посрещна Гошката(Гаргата) - героят от предишния ми пост.





                          От трасето по една много приятна "борова" пътечка излезнахме на билото, а след него "българския Париж - Дакар" във вида си Бобошево-Цървище-Фролош.













                          По едно време с мотора имахме приблизително еднаква гримаса


                          Фролош






                          Една стара изоставена, но масивна сграда в селото, дали не е било местното училище, когато населението е наброявало хиляди души?!




                          Една несбъдната мечта във Фролош


                          Та когато стигнахме Фролош, водачът на групата предложи да се разходим и до Ваксево. За целта трябваше да се върнем назад, за да хванем едно вече подминато отклонение. В този момент аз реших да намеся в играта мозъчната дейност на един любим приятел, а именно - GPS-а. Разцъках го набързо и видях, че имаме цели 2 опции освен тази с връщането и решихме да тестваме.
                          Направихме по една снимка с Майстора художник, за когото Чинела изчерпателно написа и се отправихме към непознатия адвенчър - все пак това име си го носим и на тениските.
                          Поведох колоната и по път се натъкнахме на десетки еднозначни разклонения, без GPS щеше да ни отнеме вероятно тройно повече време да стигнем до Ваксево.

                          Ваксево. Спираме с Иво и Емо пред селото да изчакаме останалите 5 железни коне, които се чуваха зад нас. По едно време настана тишина. Учудено зачакахме в заобикалящата ни идилия. Телефонът ми звъни -"....върнете се малко ние сме в дерето". Ясно.

                          Какво заварихме? Ето това...















                          Аз и Иво дойдохме последни, а се качихме първи... Е сега, не е важно от къде
                          Важно е да има кадри от всички страни.


                          Ронливата скала без каквото и да е сцепление по нея.




                          Приключи сагата "Дерето над Ваксево" и отидохме да разтоварим напрежението на сред село, разбирасе успешно...


                          По една "четворка" без шкембе и пак газ... ама от къде...
                          Имаше две опции - едната асфалт, втората - моята, по черно с любимото устройство GPS... Разбирасе избираме втората.
                          Аз водя, стигаме едно място където виждам на картата че на 1км от пътя по който се движим минава друг, който хем ще съкрати 10-15км, хем ще караме по нов, непознат район, защото по сегашния след мъничко излизахме малко преди Фролош, т.е. вече познат маршрут, а ние нали търсим адвенчъра във всеки един момент... Не се иска много чудене и хващаме една видимо обрасла и неизползваема отбивка, както може да се очаква се натъкнахме на тапа - пътят отнесен и прокопан от 5 метрово дере, няма минаване, дори и с носене. Кръгом и така си харесахме една част от склона, дето атакувахме директно гъстата и стръмна гора. Групата се разцепи на две. Не след дълго нашата проби гората, а другата с малка заобиколка дойдоха при нас. Маршрутът е свързан, съкратен и богат с адвенчър. Ние сме доволни, вече часът е 17,30, а все още сме някъде м/у Табачка махала и Цървище. От там газ, лека заигравка на Тримата Тенори в Цървище, Бобошево, Джерман и "Будин рейсинг трак".

                          Това беше от мен. Благодаря на групата за добре прекараното време!

                          Поздрави,
                          Последно редактирано от Жоро Донечки; 26-10-10, 13:44.

                          Коментар


                          • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                            Някой ден... някой ден ще ме изгонят от работа заради тази тема... за втори път

                            Браво Чинел

                            Коментар


                            • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                              Браво на цялата група.
                              МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                              Коментар


                              • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                                Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                                Аз благодаря за дългото и изчерпателно мнение към темата. Много се радвам, че и други дупничани освен моите приятели от групата я четат.
                                И не само дупничани четат темата. И в Габрово се чете и се наслаждаваме на вашите извънкласни занимания. Е, то Джар Джар като не е списвал тук, не значи че няма и други сеирджии. Ашкооусун, машала и за снимки и за коментари. Поздрави!
                                Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X