Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

    Аз днеска към 17:30 тръгвах за София и видях 10-12 мотора и си помислих,че сте вие Чакаме снимките с нетърпение,колкото и малко да са

    Коментар


    • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

      Дойде време, след много време, да споделя последното ни каране на лошо време.
      Ако си спомняте за онази "севлиевската пътека", пътеката на която продадохме на Гаргата мотора.
      Та тази пътека ми се е запечатила в съзнанието, което ме държеше будно през последните 2 месеца.
      За да не сме я атакували е било виновно времето,
      тоест беше много горещо, а пътеката изисква студ, иначе моторите завират като руски самовари.

      Хъката-мъката, този уйкенд беше повратният момент, даже и Гаргата си беше закупил една двутактова хускварна специално за тая пътека.

      През нощта, събота срещу неделя съм спал с чорапи и пуловер, такава температура ме тресеше, че не е истина.
      На сутринта ставам и викам, или аз ще умра, или тая пътека най-накрая ще я кача.
      Избягах от къщи без никой да разбере, дори и на комшийката не звъннах да ми полее с менчето вода по стълбите..

      Пристигнах в Дупница, качихме се на моторите и газ към бензиностанцията, там заредихме не само моторите.
      Заредихме се и ние, ето вижте с какво...


      Бяхме четирима, аз, Будин, Гаргата и Люси който ни пожела лек ден и замина да си прави преход до София и обратно.
      Само че и той като нас не беше вечерял с господ, върна се скороспостижно заради проливния дъжд.

      Ние пък заизкачвахме пътеката, тук в суматохата която съм си създал сам, съм натиснал нещо на фотоапарата и снимките бяха все в мъгла.
      Първа почивка, че Гаргата започна до клокочи, тоест мотора му де..


      Тези S -образни завои са много коварни, нямат необходимата дължина за да мине мотор...


      Ето вижте сами, аз поднасям задницата на ръка или с много газ сам да се занесе, но пък така след 3-4 завоя завират.


      Завират ли казах.....извират като гейзера в Сапарева баня..


      Ето тук поредният такъв завой в серия с още няколко, по-горе е Будин.


      Гаргата взимаше два завоя, сипваше литър вода и продължаваше нагоре, аз пък се ядосвах на тапите му..
      Глупости, даже много се радвах защото така имах възможност да си почивам.


      Пътеката нагоре.....


      Гааазззз и поредната порция руски чай...


      Готов е, може да се сервира сега или по-късно охладен по желание на клиента..


      Уауууууу...


      Гаргата се любува на красотата на природата, или май чакаше мотора да изстине, не съм сигурен.


      Това е едно от малкото равни места на пътеката на която може да се почива и точно тук започна да вали дъжд.
      Дилемата беше дали да се връщаме или да продължаваме, само ако знаехме какво е нагоре никога нямаше и да се поколебаем да се върнем.


      Преди години казвах на ММ, че ние нямаме пътеки в Рила, сега е момента да му се извиня..
      Тази пътека се оказа много по-трудна от тази за хижа Иван Вазов, която карахме миналата година със Софрейс и севлиевци, много по-трудна ви казвам.

      Тук се окопаваш на всеки метър с 50см надолу...!!!


      А и дъждът помагаше камъните да станат много хлъзгави и коварни..


      Поредната почивка за разхлаждане на ситуацията...а аз тук вече мокър до кости и потен започнах да треперя като маларичен.
      Умирах от студ, и казах на Гаргата и Будин, че заминавам напред, не искам да спирам повече, че на едно място му беше ужас.


      Хлъзгаво, дори и камък с височина около 30-40см си беше проблем вече...


      Тук не помня за какво бяхме спрели, но помня, че и на Будин мотора завря..!!

      Това е последната снимка на Будин, момчето беше мокро и гладно и реши да се върне, защо ли не го последвахме и аз не знам.???


      Вече карах сам напред и от време на време чувах мотора на Гаргата някъде по-назад.


      Ей там горе се вижда част от Хондата, нито веднъж не завря а е с чисто ново бутало.




      Тук вече и фотоапарата даде фира, това му е била последната снимка, нали му изгорих дисплея и няма как да разбера.


      Терена нагоре ставаше все по-стръмен и все по каменист а аз и Гаргата не се отказвахме, бяхме решили да излезем на билото и от там да слезем по по-лек маршрут.
      Да но не бяхме питали шефа отгоре, след около 2 часа мъки стигнахме на 1700метра НВ и мъглата ни обгърна като пелерина.
      Нищо не се виждаше на повече от метър.....трябваше да се предадем и върнем назад, а никак не ни се искаше пак да минаваме по тия камъни, никак.

      Спускането ни отне повече време от качването, на мокрите камъни спирачките повече пречеха ....на около 10 места съм слизал до мотора.

      После, после оставихме моторите и се потопихме в басейна с гореща минерална вода в Сапрева баня.
      Там изкарахме около 2 часа преди да можем да си кажем името.....

      ДРУГАТА СЕДМИЦА АКО ВРЕМЕТО Е ХУБАВО, СЛАГАМ НОВА ГУМА И ЩЕ Я ЗАВЪРША ТАЯ ПЪТЕКА ТА АКО ЩЕ ТУРСКО ДА Е.

      А и нов фотоапарат ще си търся, че иначе как мога да лъжа без снимки, не ви е работа ....

      Коментар


      • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

        Първоначално публикуван от binky Преглед на мнение
        Аз днеска към 17:30 тръгвах за София и видях 10-12 мотора и си помислих,че сте вие Чакаме снимките с нетърпение,колкото и малко да са
        Това бяха групата от Самоков, бяха дошли да карат из нашия вилает, че там им омръзнало...ние ги видяхме като се прибираха.

        Коментар


        • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

          Право казват старите хора, не слушай старило а слушай патило. Будин е усетил дебелия край на тоягата и се е отказал на време, въпреки че по назад в разказа ми стана чудно че се е върнал, мислех че причината е гладът. Иначе на вас с Гаргата ви правя евала и ви завиждам за минералната баня след прехода, железни сте.
          Beta 450 RR-Factory
          0039 3206052599

          Коментар


          • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

            Първоначално публикуван от izoidesi Преглед на мнение
            Право казват старите хора, не слушай старило а слушай патило. Будин е усетил дебелия край на тоягата и се е отказал на време, въпреки че по назад в разказа ми стана чудно че се е върнал, мислех че причината е гладът. Иначе на вас с Гаргата ви правя евала и ви завиждам за минералната баня след прехода, железни сте.
            Будин не се върна защото му е било тежко, просто е по-умен и по-опитен от мен и Гаргата и затова.
            Ние с тъпия си инат какво доказахме, нищо.
            С природата никой не е преборил все още, дори и пластичните хирурзи..
            Ако не вярваш, питай Лили Иванова...

            Коментар


            • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

              Тове, че не коментирам след всеки твой репортаж не означава, че не ги следя ! Напротив, не ги пропускам ! Относно Хондата и останалите - когато фактите говорят, няма нужда от коментар !
              Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

              Коментар


              • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                Бати Ваньооо уникален си!!! а и не само ти!!!
                Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                Коментар


                • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                  Относно природата,Лили Иванова продължава да се бори с нея,но вие другият път слушайте бащицата Будин,много добре знаете че той винаги излиза прав,от опит го знам,той ми беше първия учител.
                  Beta 450 RR-Factory
                  0039 3206052599

                  Коментар


                  • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                    Чинел, и ти ме каниш да идвам да караме из Рила

                    Няма да стане

                    Коментар


                    • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                      Браво Ванка. Много се кефя на репортажите, защото само така мога да видя какви места има из вашия край.

                      Коментар


                      • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                        Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                        Чинел, и ти ме каниш да идвам да караме из Рила

                        Няма да стане
                        Змей, има два вида хора в ендурото, запомни го от мен.
                        Едните те канят при тях за да те наиграят и да те ебават колко не можеш да караш.
                        Другите, за да те разходят из техния район, да ти покажат природните забележителности в околността, и най-вече за да те напият след това.
                        Аз самият съм попадал и на двата вида и съм си направил изводите.

                        При нас са идвали хора от почти цяла България, по репортажите се вижда кой, кога и как сме посрещнали.
                        Към кой и как сме се държали, и дали има разочаровани, не съм си и помислял вас да вкарвам там.

                        Вече имам заявки по телефона от изявени ендуристи за събота..., явно пътеката си има и своите хубави страни.

                        Поздрави и не чакайте много, Рила затваря много по-рано от Стара планина.

                        П.П. Щях да забравя, новопостроеният от нас минерален басейн в Сапрева баня вече работи и чака премръзнали мотористи да ги стопли с горещата си вода.

                        Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                        Браво Ванка. Много се кефя на репортажите, защото само така мога да видя какви места има из вашия край.
                        Има и друг начин Бойко, има, но не искаш да дойдеш със Змея, Емо и Ко.

                        Коментар


                        • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                          Много се надявам утре в Дупница да се състои поредното планинско каране или бутане или както искате го наречете и да присъства Чинела разбира се,иначе ние как ще разбереме подробности.Вече цяла неделя няма новини,започнах да чета форума на плевенската група че той е като сапунка,всеки ден има интрига.
                          Beta 450 RR-Factory
                          0039 3206052599

                          Коментар


                          • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                            Състоя се. Но в събота.
                            Ала Чинела бере душа, а Гъби го мързи да поства тук.
                            Пътеката беше затворена на Кабул.
                            Mitsubishi L200 DobbleCab

                            KTM XC 450 RW 2009
                            KTM 350 SX 2011

                            Коментар


                            • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                              Наистина карането се състоя вчера и беше много забавно за някои, и много мъчително за МЕН...
                              Както и да е, важен е резултата, въпросната хард пътека беше затворена и завършена от гостите от клуб MG Racing и моя скромна милост.
                              Има много снимки защото този път освен мен и Гълъбин снимаше, така че очаквайте подробен репортаж довечера и през следващите дни.

                              Сега ако ме извините, отивам да слагам зелето в кацата, че зимата постно свинско не върви..

                              Коментар


                              • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                                Най-после след месеци кандърми и уговорки Мики64, Ади и Гълъбин бяха излъгани да дойдат на гости.
                                Причината е ясна за редовните читатели на темата, най-новата екстремна пътека,
                                която до монета по ред причини не беше покорявана докрай........или почти.
                                Няма да се впускам в пустословие защото ще си изпусна сериала от 20 часа..

                                Ето и пристигането на кервана.


                                В темата ще използвам и снимки правени от Гълъбин. Мики64.


                                Пътеката в началото започва много хард и естествено Ади литна нагоре,....другите го последваха.


                                Аз понеже съм си свикнал на леко темпо реших, че съм пораснал достатъчно за да карам с шампиона на България за 2010г..
                                Да, ама не. Още на първите 200 метра хвърлих водата и си изхабих силите които цяла седмица събирах за този ден.


                                Аз, най после и мои снимки на тази пътека....много не са за пред хората, но други нямам.




                                В една малка снимка, колко много мъка се е събрала...


                                Терена напред ставаше стъпаловиден и стръмен, само скала и при това тясно....


                                Някой си отчакаха....


                                После от скука взеха да снимат...


                                А татко му беше свеж досущ като него.


                                И при това в настроение, е не за дълго, но причината бяха аз..


                                Те ме те и мене...


                                Естествено релефа и наклона на пътеката налагаха почивки....и чак тогава намирах сили да щракам.
                                Колегата фотограф Гълъбин


                                До тук нещата вървяха като по мед и скали...единственото широко и равно място.


                                И естествено време е да се гримираме и да позираме.


                                Тук попитах Ади, дали ще ми изкарва мотора на трудните места и той с радост прие..


                                И понеже е много брЪз го загубихме, тук изчакваме шампиона.


                                Пак литнаха напред и аз се заех с изтезанието на мотор ми, и най-вече мен...Милко се забавляваше..




                                И ми се чудеше като не мога, що ли се мъча...


                                Поредната спирка за презаредане....и снимки естествено.


                                Някой вече са силно запленени от художествената фотография...какво ли не прави един самотен остров пълен с кози.








                                Аз съм бе, аз съм все още...


                                Тук почти не съм аз, май е само тялото ми, душата ми е ........


                                Понеже остава още много до върха, тоест поне още три епизода, сега ви зарязвам и отивам да си гледам филма.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X