Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екстрийм Ендуро Петрич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Екстрийм Ендуро Петрич

    Мисля, че вече всичко е наред с клиповете , но да видим....

    И така , още от самото начало направих въргал на хлъзгавата пътека. Не бяха минали и 5 минути от както излязох да карам и вече бях за гъби...



    Върнах се и направих втори опит... Преодолях една част от пътеката , но на една от S-ките , крачето ми дойде късо и отидох за гъби за втори път !!
    Добре ,че тренирам ,че иначе нямаше да мога да си измъкна мотора.....
    Стигнах малко по-нагоре от местото където се вижда , че се отказах да катеря пътеката... Не ми достигнаха някакви 10тина метра за да изляза, но не стана... Бутах, дърпах и не и не...



    Яд ме е ,че не можах да заснема най-доброто изпълнение за деня. При опит да превзема последните 10тина метра от пътеката , модхвърлих мотора , който направи задно салто и се обърна в посока към вкъщи...

    Викам си , яснооо, и мотора не иска от тук, а и гъбите са ми достатъчни за една хубава гозба !!
    Затова се преместих по-надолу с желанието да пробвам екстрема! Да ама първия опит един клон ми се заби в рамото като копие и спрях. При втория опит спрях на същото место , но си раздрах тапицерията на седалката на една скала...



    От там се тръгнах към една нова пътека ! Нея нито съм я карал , нито знам дали и къде излиза , но рискувах..

    Кадрите са ''сурови'' ... Ааа да Бях забравил кранчето на бензина сряно , което също ми попрецака работите малко , но...



    Следва втора част от същата пътека. Там стигнах и до драките, през които нямаше как да премина и се наложи да се връщам.
    Самата пътека е с приличен наклон бай дъ уей !!



    След като се разбра , че няма как да пробия се наложи да се връщам. Дааа обаче не ми се връщаше през същото место , затова хванах едно разклонение , което не знаех дали мога да премина с мотора и къде всъщност излиза. Оказа се доста интересна пътека. Като взема нова гума , ще я пробвам и нагоре , ще бъде голям кеф...



    Пред мен вече стоеше дилемата , дали да си ходя удома или да остана да покарам още малко. Погледнах към тъмното небе и реших , че ще покарам още малко..

    За да спестя малко път и време слязох през едни стълби....дооста стълби..



    И от там газз към следващата дестинация...

    Намерих една нова пътека , която обаче се оказа без изход...



    Нямаше как и се върнах назад към едно разклонение на пътеката , но с доста голям екстрем, който не можах да изкача. 2-3 пъти пробвах и не и не , все до едно и също место стигам... Просто си трябва гума иначе не става...



    Последва друг опит..

    Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 22-01-13, 09:52.
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • От: Екстрийм Ендуро Петрич

      След като не можах да изкача екстрема се наложи да мина по Хоби трака, който ме отведе до една пейка и вече позната пътека, която съм отразявал не веднъж...



      С това вече приключва репортажа!! Дано ви е било интересно и приятно ! Довиждане и до нови срещи !!
      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

      Коментар


      • От: Екстрийм Ендуро Петрич

        Жорка с толкова много материал ми отне време и пуканки да го изгледамТоя мотор много го мяташ да не си му сърдит нещоПозрави добро каране

        Коментар


        • От: Екстрийм Ендуро Петрич

          Първоначално публикуван от borkatasx Преглед на мнение
          Жорка с толкова много материал ми отне време и пуканки да го изгледамТоя мотор много го мяташ да не си му сърдит нещоПозрави добро каране

          Хехех другия път ще предупреждавам за голям репортаж , за да може да има повече запас от пуканки !! хХехе Тоя мотор... без да искам го мятам, колкото и да ме ядосва , не мога да му се сърдя дълго !!

          Истината е ,че малко съм отвикнал.. Тъкмо бях свикнал по тегавите пътеки и тея 2 месеца отпуска ме върнаха малко назад... Надявам се скоро да си върна старата форма , че и по-дорба..

          П.п Все пак, щом успях да кача тая пътека / там където се вижда ,че доста се мъча/ , значи не съм съвсем загубена кауза Поздрави !
          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

          Коментар


          • От: Екстрийм Ендуро Петрич

            Здравейте приятели !

            Не знам дали всички са зимна пауза или карат , но не качват материал , но нещо няма много , много за четене из форума ;(

            Както и да е ! Днес реших да покарам малко ! Набавих си една ''нова'' гума 2ра ръка /докато събера пари за нова/ и реших да я изпробвам.

            Още от самото начало нещата тръгнаха зле.

            Бях си поръчал иридиева свещ , но нещо се провали доставката , по незнайни за мен причини, та се наложи да карам с обикновенна свещ / по мануал разбира се/ , докато си набавя иридиевата.

            Оказа се ,че свещта е здала багажа, което на свой ред ме принуди да бутам дооста.

            Смених свещта и потеглих.

            Реших да пробвам отново онази пътека с екстрема , която не можах да кача..

            Доста готино се получи самото каране в началото !



            Нямаше как да не спра и да снимам през какво се минава докато се изкачвам по пътека , а именно - корени и скали..

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12785.jpg
Прегледи:1
Размер:192.4 КБ
ID:5448572

            И малко по-близък план на същото место..

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12786.jpg
Прегледи:1
Размер:217.0 КБ
ID:5448574

            Малко по-напред нещата загрубяват още малко.. Пътеката става тясна , скалите са навсякъде , а тук таме има и корени..

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12788.jpg
Прегледи:1
Размер:745.7 КБ
ID:5448575

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12789.jpg
Прегледи:1
Размер:159.2 КБ
ID:5448576

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12790.jpg
Прегледи:1
Размер:641.5 КБ
ID:5448577

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12791.jpg
Прегледи:1
Размер:621.6 КБ
ID:5448578

            Като цяло съм доволен от гумата , макар ,че може и още да се иска по отношение на тракшъна. На скалите и корените и е трудничко, но това го отдавам на факта ,че нямам папион и карам с доста напомпена гума / 1.5 бара/ ! Ако спадна гумата - къса вентила

            Ето и клипче от самата пътека и продължението и + неуспешното изкачване на екстрема за пореден път..

            Специално за този екстрем стигам до извода, че Или мотора ми е слаб или аз не мога да карам... май, май е второто



            След като се видя , че няма да я бъде , реших да се преместя на онази пътека , която миналия път само спусках..
            Оказа се дооста тегава пътека. Изстиска доста от силите ми, но...

            Ето началото на пътеката...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12792.jpg
Прегледи:1
Размер:335.1 КБ
ID:5448585

            Както вече споменах , имах малко проблеми с камъните ,ноо успях да се справя някак.

            След малко каране , достигнах до този праг. Погледнах го , и си казах: "Иб*х маа*у , това как ,ще го кача ?!?! Май мотора пак ще лети на някъде !! "

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12793.jpg
Прегледи:1
Размер:171.6 КБ
ID:5448587

            Поседях малко и тогава ми просветна : " Ами да, правя малко засилка, прав на мотора и с пуна газ "

            И като му намаах газта.... право горе. Получи се по-лесно от колкото си го представях..

            Пътеката продължава да вие нагоре , като на места ту има много каманак, ту няма. На места има тесни завой или прагове, а на други си е съвсем нормално за кране...

            Продължаваме натам...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12794.jpg
Прегледи:1
Размер:680.3 КБ
ID:5448592

            Ето тук малко се заиграх, вместо да си мина направо, реших да правя завойте /вляво/. Да обаче запецнах на мазната скала. Падна малко борба, но успях да се класирам..

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12795.jpg
Прегледи:1
Размер:656.7 КБ
ID:5448593

            След тея завойчета , дойде ред за малка почивка и естествено снимки...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12796.jpg
Прегледи:1
Размер:525.4 КБ
ID:5448594

            Натам продължава пътеката..

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12798.jpg
Прегледи:1
Размер:147.4 КБ
ID:5448595

            Естествено, нямаше как да не направя малка фото сесия, само мъничка , колкото да ме видите и мен !!

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12799.jpg
Прегледи:1
Размер:650.5 КБ
ID:5448596

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12800.jpg
Прегледи:1
Размер:615.9 КБ
ID:5448597

            Продължих напред по пътеката , където ме чакаше един праг...
            Опитах се да го ''прескоча'' , но резултата беше....

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12801.jpg
Прегледи:1
Размер:613.8 КБ
ID:5448598

            След няколко опита успях да премина..

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12802.jpg
Прегледи:1
Размер:838.9 КБ
ID:5448600

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12803.jpg
Прегледи:1
Размер:168.8 КБ
ID:5448601

            Напред вече започваха драките. Това беше знак , че съм към края на пътеката..

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12804.jpg
Прегледи:1
Размер:701.8 КБ
ID:5448602

            Оставаха ми още няколко завоя , малко драки и малко скалички и вече бях на чисто...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12806.jpg
Прегледи:1
Размер:789.1 КБ
ID:5448604

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12807.jpg
Прегледи:1
Размер:635.2 КБ
ID:5448605

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12808.jpg
Прегледи:1
Размер:556.7 КБ
ID:5448606

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12809.jpg
Прегледи:1
Размер:644.1 КБ
ID:5448607

            За по-любопитните и любителите на видео клиповете , ето и клип от пътеката..



            Общо взето резултата е следния: има - няма 600-700 метра за 1 час, с почивките за снимки !!

            След като пътеката свърши, пред мен стоеше въпроса: " Да се върна от там , от където дойдох , или да се спусна по стръмната пътека, която миналия път изкачвах ?!?! "

            Понеже не обичам да минавам два пъти по един и същ път , реших да се спусна по пътеката. Беше по-трудно от колкото предполагах! Постоянно бях на тръни да не се изтърся , че при тоя наклон и дерета , мотора , а и аз самият, отивахме в небитието...

            Малко по-малко излязох на пътя !! Силите ми бяха на привършване и умирах от жажда. Добре ,че има една чешмичка , на която спрях за водопой !

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12810.jpg
Прегледи:1
Размер:519.4 КБ
ID:5448608

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12812.jpg
Прегледи:1
Размер:693.8 КБ
ID:5448609

            Река Луда Мара !

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12814.jpg
Прегледи:1
Размер:676.9 КБ
ID:5448610

            Да ви кажа честно , бях разглобен !! Нямах повече желание да карам ! Единствената ми цел беше да се прибирам удома ! Имах сили за един последен спринт до дома..



            А това са последните снимки от днешната за мен хард разходка. Снимките са пред нашия гараж - целта е постигната - вече съм си удома !!

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12815.jpg
Прегледи:1
Размер:560.9 КБ
ID:5448611

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12816.jpg
Прегледи:1
Размер:440.0 КБ
ID:5448612

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12817.jpg
Прегледи:1
Размер:449.4 КБ
ID:5448613

            Това бе всичко от мен за днес. Направих колкото можах !! Дано ви е било интересно този път ! Довиждане и до нови срещи !!
            Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 29-01-13, 20:59.
            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

            Коментар


            • От: Екстрийм Ендуро Петрич

              Браво,пак си се уморил.....

              Обаче ако реши някой съфорумник да те търси,никого немоо сбърка твоя гараж!
              Не е важно какво караш, а как го караш !

              Коментар


              • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
                Браво,пак си се уморил.....

                Обаче ако реши някой съфорумник да те търси,никого немоо сбърка твоя гараж!
                Хеххе Така е Ванка , само един луд индивид има дето си е изпонашарил така гаража !!
                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                Коментар


                • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                  Поиграх си малко с няколко програмки и резултата ми хареса , затова реших да го споделя с вас. Снимката е от днешното каране

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12799_tonemapped.jpg
Прегледи:1
Размер:339.4 КБ
ID:5448695
                  Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                  Коментар


                  • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                    Евала хубав репортаж и да те питам няма ли студ за теб ?
                    Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                    Коментар


                    • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                      хехех Слави , аз като казвам ,че тук /Петрич/ е друга България - па вЕрвайте ми !! хаха

                      Има доста за каране , макар и в ниското. Гледах днес , че и високо в планината снега е понамалял, но не съм ходил на там още.. Сам не ми се ходи, пък и миналата зима имах близка среща с вълк ... тааа малко ми бяга желанието да отивам на високо !! хаха

                      П.п Нали знаеш ,че луд човек и силен вятър нищо ги не спира ! Пък и мерака е по-силен и от студа и от глада ! хахахахах

                      Поздрави !

                      П.п.п Я ела да те разходя малко из наще пътеки, да видим дали ще усетиш студ , няма да са много километри макс 15-тина !!
                      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                      Коментар


                      • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                        Нищо не те спира да караш мотора, ама тази май ще те спре.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:momiche.jpg
Прегледи:1
Размер:56.4 КБ
ID:5449069
                        Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                        Коментар


                        • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                          хахаха Stanislav WR ще ме спре за някакво време и после пак яко газ !!
                          Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 01-02-13, 11:48.
                          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                          Коментар


                          • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                            YESSSs !!! Успях ! Покорих я !! Покорих я онази калпава глинеста пътека , която последните 2-3 излизания ми се опъваше...

                            Репортажа е малък , но за него по-късно..
                            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                            Коментар


                            • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                              Хайде да драсна 2-3 реда

                              Вчера реших да бутна с един зъб нагоре предния зъбак. Така от 14-61 , вече съм с 15-61... Тази промяна я направих заради онази пътека с екстрема, която не мога да кача, защото на 1ва нямам достатъчно скорост /къса е/ , а на 2ра няма сила да катери мотора..

                              Както и е да с новата конфигурация и гума, реших да ида да пробвам онази екстремна пътека над нас, с многото S-ки , която така и не можех да кача.
                              Нямах особено големи надежди и за днес , но...

                              Общо взето газ нагоре пък да става каквото ще !

                              Ей там отдолу бях закъсал миналия път и не можах да мръдна сантиметър нагоре..

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12818.JPG
Прегледи:1
Размер:620.6 КБ
ID:5449195


                              Днес обаче имах късмет и успях да премина Някъде от там долу идвам...

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12820.JPG
Прегледи:1
Размер:674.4 КБ
ID:5449196


                              Поглед напред...

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12819.JPG
Прегледи:1
Размер:680.0 КБ
ID:5449198


                              Ей там на скала до дървото малко се прецаках..

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12821.JPG
Прегледи:1
Размер:675.3 КБ
ID:5449199


                              Изгубих си скоростта и не можах да прескоча скалата,а и беше много хлъзгаво - много! Наложи се да побутна малко , но се справих. Нямаше да се оставя това да ме спре..

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12822.JPG
Прегледи:1
Размер:661.6 КБ
ID:5449200


                              Поглед назад към следите от мотора... голямо дране падна..

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12823.JPG
Прегледи:1
Размер:703.2 КБ
ID:5449202


                              Оставаше ми още много малко и бях горе на равното... Трябваше да преодолея това завойче с камъни и бях готов.
                              На места се наложи да коригирам посоката на мотора на место с газ и съедител / предната гума подскача и си връткаш мотора на където искаш/ , много по-удобно , лесно и енергоспестяващо , за разлика от мъкненето и дърпането с мускулна сила..

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12824.JPG
Прегледи:1
Размер:682.3 КБ
ID:5449203


                              Готово , качих се !!! Радостта ми бе много голяма. Толкова пъти се пробвах и най-накрая успях !

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12825 copy.jpg
Прегледи:1
Размер:590.0 КБ
ID:5449204


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12826 copy.jpg
Прегледи:1
Размер:650.0 КБ
ID:5449205


                              А ето и едно малко клипче... То е до момента , в който запецнах на скалата. Ясно се вижда по-добрия опит от изкачването ! Дали от гумата ,дали от по-големия преден зъбак, дали съм почнал да си припомням как се прави - не знам , но успях !



                              Оставих мотора на полянката и отидох малко по-напред да огледам пътеката....
                              И тогава ужас... останах като попарен и радостта ми се изпари..
                              Оказа се поредната дърварска пътека..... Напред нямаше как да продължа сам !!!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12828.JPG
Прегледи:1
Размер:591.7 КБ
ID:5449206

                              Тясно и отвесно ! Единственият път е на ляво на вашите екрани. За целта обаче , трябва да дойда някой път пеша, въоражен с лопата, с която да направя нещо като коловоз, който да ми зададе посоката нагоре, за да мога да се изстрелям.. Без него няма да мога , ще хлъзне мотора и ще стане беля, а бавно не може да се мине, защото нагоре е много стръмно и покрито с листа.. Жалко , че не си личи на снимките..

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12829.JPG
Прегледи:1
Размер:516.6 КБ
ID:5449209


                              Лошото е,че не знам дали и на къде продължава пътека. Важното е ,че успях !! Нямаше как и се върнах назад. Бях си изпълнил мисията.
                              Направих и един клип на пътеката, по която се качих, дано на нея се види малко от малко наклона . Придружена е и с лек коментар на случващите се събития



                              Това е всичко ! Както казах , малко , нооо колкото толкова !!! Поздрави !
                              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                              Коментар


                              • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                                Жорка най-сетне я качи тая пътека , добър си няма спор , докато някой сега си стоят на топличко и не пипат моторите си ти трупаш само опит БРАВО !
                                Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X