Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екстрийм Ендуро Петрич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оффроуд около Петрич

    И така, днес Разпети Петък , 13.04.2012 (петък тринадесетти също така), реших да покарам малко в гората Идеята ми беше да се опитам да пробия през пътеката с падналите дървета от горния пост и след това да се помотая малко насам - натам , общо взето на където ми видят очите .

    За моя радост цялото каране се състоя по пътеките , които са за нашата х. Беласица . Там със сигурност мотор не е стъпвал до сега и аз съм първият (пътеките се водят туристически , в смисъл само пешаходци минават от там).

    И така събудих се още рано - рано (за мен), някъде към 8-00 бях на линия. Сложих батериите на камерата да се зареждат, хапнах малко, подготвих си инструментите и някъде 9-30 вече бях готов за тръгване

    Ето ме пред гаража готов да потегля с ''новият'' - стар другар



    Естествено за къде без раничката с инструментите, освен традиционните гаечни ключове, шестограми, клещи и прочие , този път с мен носех и брадвичка и трион



    Потеглих , като преминах през една пътека , която е над нас (и съм отразявал при последните карания ), тя си е тип екстрем между другото, с цел да спестя карането по асфалта и не след дълго се озовах пред пътеката , която мислех да атакувам



    Пътеката не е много стръмна , но е доста техничка и има множество завойчета S - образни , но е много приятна за каране



    Там долу е секцията с многото S-ки



    Пътят ми напред ....



    И съответно на зад. За сега нищо притеснително



    Малко по-нагоре се стига до това разклонение На дясно се отива за местото с падналите дървета, което бе и моята цел, а на ляво в една друга пътека, която мислех да посетя по-късно



    Не след дълго се появи и първото препядствие Паднало дърво , което се прескача странично . Никакав проблем, за едно щракване с пръсти и вече бях от другата страна



    Пътеката продължава да се вие нагоре по хълма и не след дълго стигам до местото с падналите дървета



    Разсъблякох се и се започна едно рязане с триона и кастрене с брадвичката След около 20тина минути бях си пробил път през първото паднало дърво . И спрях да си почина. По пътеката засякох група момчета , които бяха така любезни да ми предложат помоща си да премина , но им отказах понеже още не бях проправил път. Благодарих им все пак и те си продължиха пътя в недоумение как съм се набутал там с мотора
    Та след 20тина минути първото паднало дърво вече беше преминато и оставено в историята..





    От тук на ляво на вашите екрани има супер екстремна пътека, но в средата е преградена от паднало дърво с диаметър около метър, което няма как да премина с мотора и затова и не съм ходил натам.....



    Напред остават още няколко паднали дървета и отново се започна с рязането



    След около нови 20тина минути , успях да си пробия път и през това паднало дърво. Докато режех хем ми беше смешно, хем ми се плачеше ... Смешно ми беше, защото през цялото време си тананиках една песничка '' Режи , режи синее докато си млад, че като остарееш ще ставаш за т*ш*к" хахаха , а ми се плачеше, защото имах още за рязане и разчистване + прекарване на мотора..



    Тук реших да подходя по-агресивно. Разчистих си едната страна (тази близо до дерето, там клоните бяха най-тънки) и реших да прекарам мотора от там . По принцип не изглежда трудно, но падналото дърво е с наклон към дерето , който наклон ''бута'' мотора постоянно към дерето Аз обаче стиснах зъби и успях да премина успешно



    Ето това преодолях за да стигна до тази хубава чешмичка със студена водица



    Естествено нямаше да мога да се справя без мойте приятели - брадвата и триона



    Това е снимка на чешмата. По надписа в/у нея се вижда, че е правена през 1976 година .





    А това е масата до чешмата. За съжаление вандали са изпочупили пейките..



    Ето ме и мене разбира се доволен от свършеното до момента



    Общ изглед на това , което преодолях...



    Това е пътят ми напред , след 2-3 завоя ми предстоеше зверско изкачване на нещо като улей. Зверско бе, защото имаше много нападали листа от акация , които са адски хлъзгави и изкачването е доста трудно..



    Ето и въпросния улей. Не знам до колко си личи наклона. Тук се заиграх и го спусках и качвах няколко пъти , понеже е много добро местото за тренировка..



    Ето това е клип и от самото изкачване на услея + това , което беше след него = кеф



    Пътеката излиза на х. Беласица, точно пред нея. Тази пътека се води и най-дългата и стръмна до нашата хижа.

    След като се качих на хижата, си набелязах едно деренце, което бе на стъпала (тераси) и където се заиграх още малко , правейки няколко опита докато се кача

    Зад мотора и право нагоре се качва..



    И малко по-общ план на местото (естествено наклона отново не си личи) , а мотора се е скрил зад дървото



    Ето и малко клипчета от въпросното екстремче..

    Пътви опит:



    Последва и втори опит - за малко да успея:



    И естествено от третият път за щастие - успях



    После зърнах до мен два отрязани дънера и реших да си направя още една тренировка по преодоляване на паднали дървета - в моя случай две едно след друго



    След като си поиграх малко се върнах назад за да изследвам онова разклонение в ляво (от началото на днешния репортаж). Пътеката се оказа много готина за каране , като на места имаше и сериозни препядствия.





    Ето това е много интересен момент. Остър десен завой с изкачване. Тук имам много интересен клип. Изправих мотора на свещ !!! Но успях да го задържа и да го върна в начална позиция



    Началото на пътеката си е доста триково



    Това също е част от пътеката



    Ето го и моторчето



    А това е пътят нагоре . Днес останах много доволен от мотора , стрелваше се навсякъде без проблеми



    Нагоре пътеката е магистрала...



    Е тук-таме има някое препядствие , но е хубаво това , иначе щеше да е много скучно



    Да си сложа мутрата на още една снимка



    А това е подарък за нежния пол



    Това пъке е клипче от началото на днешната пътека, която после преминава в магистрала ( като хванеш отклонението в ляво)



    На около 40-50 мерта от разклонението в ляво , има друго разклонение за друга пътека, която също проверих

    Пътеката е доста готина за каране и има доста трикови участъци . Първият от които е този. Представлява изкачване с корени,които са разположени стапаловидно. Честно да ви кажа не мислех , че ще успея да пробия от там , но все пак се справих и то без особени проблеми



    Поглед отгоре надолу. Не изглежда впечатляващо нали



    Ето това е другата страна на монетата , за същото место...



    Тъпото е , че корените освен , че са стъпаловидно разположени , са през г-д през около метър разстояние, което означава, че не успеш ли да ги превземеш от първия път - трудно ще се справиш после. Не за друго , а защото спреш ли, предната гума удря ръба на горния корен, задната на задния, а ти оставаш по средата с изход само назад или ако има някой да дърпа



    ......
    Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 13-04-12, 15:18.
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • От: Оффроуд около Петрич

      ..........


      По нагоре пътеката също става приятна за каране, като преминава през тези красиви борове и после по-нагоре се слива с предишната пътека



      Тук се отвори гледка към Петрич, която нямаше как да не снимам



      Друга част от пътеката. Много е приятна понеже постоянно криволичи между боровете , което си една много хубава тренировка



      Това пък е другия по-триков участък от същата пътека . Представлява леко изкачване и после трябва да се мине в дясно, понеже има много голям страничен наклон, а паднеш ли ..... дерето въобще не е малко







      Това е дерето надолу. Наистина съжалявам , че не можете да видите наклона . Ако се разчисти дерето от клоните , ще стане доста сериозен екстрем



      Като за финал ви пускам и този клип , от пътеката , която описвах до преди малко Клипа е на изкачване



      Еми това е всичко от мен за днес приятели Дано ви е било интересно и приятно да проследите поредния епизод от приключенията ми из планина Беласица . Поздрави на всички
      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

      Коментар


      • От: Оффроуд около Петрич

        Отново си на ниво ЖоркаХубави пътеки си намерил за тренировкаБравоПоздрави

        Коментар


        • От: Оффроуд около Петрич

          Първоначално публикуван от borkatasx Преглед на мнение
          Отново си на ниво ЖоркаХубави пътеки си намерил за тренировкаБравоПоздрави
          Благодаря Боре !!! Пътеките са наистина чудесни за тренировка, имат си всичко : бързи участъци, технични места , трдуни препядствия - въобще всичко . Мисля когато имам възможност да ходя там да тренирам, да ги минавам за подготовка един вид, пък и ми е близо
          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

          Коментар


          • От: Оффроуд около Петрич

            А бе ти като сригнеш горе нещо от рода на барбекю няма ли?
            Огън, шишчета на жарта и така нататък, я да се заемаш по-сериозно

            Коментар


            • От: Оффроуд около Петрич

              Първоначално публикуван от rosen700 Преглед на мнение
              А бе ти като сригнеш горе нещо от рода на барбекю няма ли?
              Огън, шишчета на жарта и така нататък, я да се заемаш по-сериозно
              Има колега , има , ама като сам самичак какво барбекю да правя , какви мрЪвки да пека.... . Мъка , мъкааааааа
              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

              Коментар


              • От: Оффроуд около Петрич

                Христос Воскресе и от мен !!!

                Честит имен ден на всички именници Да сте живи и здрави и всичко най-най ви пожелавам на този прекрасен светъл християнски празник !!!
                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                Коментар


                • От: Оффроуд около Петрич

                  Христо Воскресе на всички и Честит Великден !!! Честит имен ден на всички именници също така


                  Днес отново е неделя и аз въпреки , че покарах в петък , днес отново не ме свъртя и отидох да покарам отново . Като цялото мога да кажа , че деня беше 50-50 готино каране - каръщина !!!

                  Днес трябваше да покараме заедно с колегата Тимо , ма малко се разминахме в уговорката и той беше излязъл по-рано и се наложи аз да го догонвам нагоре в балкана. Затова снимки от потеглянето от сборния пункт , иначе казано пред нас, с което започвам всеки един репортаж , НЯМАААМ !!!

                  Времето в балкана също беше ''начумерено'' и най-вероятно валеше , но въпреки това тръгнах към нашата хижа Беласица , където трябваше да се чакаме с колега Тимо....

                  Събота валя много дъжд в следствие , на което почвата , листата и скалите бяха се превърнали в пързалка....

                  Раздадох една пуна газ и вече бях на хижата, където ме чакаше колегата Тимо с фото-то в ръка . Пихме по сокче и потеглихме..



                  Преди да тръгнем на където и да било, реших да пробваме екстрема , който бе на хижата, и който качвах в петък. Даааа ама нали беше валяло дъжд и всичко беше подгизнало, от където следва , че тракшЪна беше почти нулев дето се казва и не можах да изкача екстрема. Малко преди краят му , на последната тераса, която е почти отвесно, не ми стигна тракшън и се изсипах като торба с картофи
                  Предложих и на колегата Тимо да опита екстрема , но той категорично отказа след моето изпълнение , защо ли ?????
                  Ето и клип от падането ми, съжалявам за качеството, но колегата е забравил да пусне HD настройката за клипа и ....



                  После заведох колегата до другия екстрем по пътя ни. И тук се противеше и не искаше да пробва , но след като му казах, че поне и да падне е мекичко, има 20тина см шума, и след като видя как аз се качвам няколко пъти и на него го зачеше крастата и той се пробва. За съжаление обаче не успя да качи целия екстрем, понеже върна газта точно там където не трябваше....



                  А тук аз атакувам екстрема успешно...



                  Тук пък , докато аз дойда за срещата колега е снимал една много хубава табелка, която е препоръчително всички да спазваме и да се съобразяваме с нея..



                  А тук му е била паднала веригата, но се е оправил ...



                  Мислех да снимам екстрема с камерата, но се оказа , че съм забравил батерията хахахах и не можах да снимам. След екстрема , колегата реши да приключи с карането за днес и се прибра. Аз взех батерията за камерата и се отправих отново към гората...

                  Мислех си да пробвам пак екстрема на хижата , но имаше хора, които си правеха скара близо до него и аз реших да не им бръмча на главите. Затова се спуснах по пътеката , която излиза до хижата и е наистина доста стръмна. Само дето направих малки промени, състоящи се в изпускане на част от въздуха в задната гума за повече тракшън в това мокро време...

                  Ето ме вече на улея...



                  И клип от местото, този път от статична камера. Много беше хлъзгаво. В петък излизах от там на тапа , а днес едва удържах мотора в правилната посока...



                  С направените промени в налягането на задната гума нещата се получиха доста добре и успях да изляза от пътеката, тъй като имах притеснение , че няма да мога да се измъкна от там

                  После реших да ида до х.Конгур. Не бях ходил там от дооста време. От преди да завали снега. Намерих една много готина пътека, но е много стръмна и се поизмъчих малко докато я преодолея. Ако ги няма листата щеше да е супер , но....

                  Тук мотора е на равничкото...



                  Зад мотора се минава. Прави се един много рязък завой на ляво и право нагоре...



                  Завоя се прави при корена, в ляво на снимката. Личат си и следите от риенето на мотора. надолу е дере...



                  Ето го и мотора сниман отдолу нагоре..



                  Ето ме и мене.... да живее Rock%Roll - a хахах



                  Това е дерето зад пътеката... Като поизгние малко шумата ще е супер за каране , в момента има 30-40 см листа...



                  Ето тук май ще се види малко наклона..



                  Тука при тея корени пак се прави завой, понеже идваш от дясно на снимката и правиш завой на нагоре. А тея корени са много хлъзгави и 3-4 пъти ми хлъзваха мотора. Тук в поредния опит да издърпам мотора в правилната посока ми се скъса ремъка, който е от задната страна на мотора. Този ремък дето е за дърпане , теглене изправяне на мотора и т.н сещате се..





                  Някъде натам продължавам, но на къде и аз не знаех...



                  После хванах по една пътека , която завъшва с екстрем. Да обаче листата бяха твърде много, а аз подходих много лекомислено .... и съответно подцених екстрема и направих въргал

                  Ето и клип с въргала и част от пътеката...



                  Нямаше как , върнах се назад и буквално полегнах да си поема малко дъх, а и изведнъж ми се зави адски много свят и реших направо да полегна и да почина малко...
                  Междувременно щракнах няколко снимки..

                  Монстъра в очакване...





                  Някъде в средата на едно дере се намирах...



                  Въобще не съм изтормозен......ама въобще....



                  Лежах си там в дерето, всичко ми се въртеше пред очите и вече си мислех да се прибирам... Внезапно обаче ми дойте порив на сила, станах и си казах: "Аз не се отказвам, няма да се спра пред това и ще се справя каквото и да ми коства"
                  Сложих каската и пуна газ нагоре.

                  После хванах по една непозната за мен пътека , просто реших да я пробвам каква е , що е..



                  Минах и през още две нови пътеки, но за тях по-късно. Раздадох една пуна газ и се озовах на х. Конгур. Минавах само по пътеките. Имам и много хубав клип с екстремно изкачване до х. Конгур по пътеките , който е към 7-8 мин. дълъг.



                  И така вече бях на х. Конгур..











                  Това е самата хижа Конгур, все още има преспи сняг



                  Тък пред тази чешмичка спрях монстъра Пийнах си студена водичка и се отправих на път към вкъщи..



                  Това е една от пътеките, които качвах на път за хижата , но снимата отгоре надолу (по пътя за вкъщи). Така са снимани и другите пътеки надолу...





                  Доста е изровено. А заради листата не се вижда както има отдолу. Оказа се , че е пълно с камъни , корени и дървета...



                  Тук отново се прави обратен десен завой за да продължиш по пътеката..



                  Зад нея се оказа , че има много хубав улей. Опитах се да го изкача, но не успях. Много листа има и задницата постоянно играе и не може да ''захапе'' за да тръгне нагоре...





                  Пътеката ми продължава през камъните и корените..



                  Това е снимка долу от пътя. Вижда се улея за , който писах в горния ред. Вижда се по изровеното до къде успях да стигна. Иначе казано не успях да стигна и средата...



                  А това е другата пътека , която открих. Не е много стръмна, но има много , много, много листа . Доста изтормозих моторчето нагоре... Навръщане обърках малко пътя и стигнах до пропаст. Нямаше как да сляза от там с мотора. Наложи се да обърна мотора на място, като използвах техниката , при която мотора се изправя на задна гума и се завърта. Дооообре,че съм я научил тая техника, че там няма обръщане, а назад е немислимо да се бута мотора...





                  Пътят ми продължава някъде натам...



                  И на там..







                  После задуха вятър. Времето се притъмни и заваля дъжд. Прибрах апарата и газ към вкъщи..

                  Това е мотора преди баня..



                  И след баня



                  Като цяло навъртях около 50-60 км по пътеки само, на които основно се кара на първа (с моя мотор) с вашите предполагам 2ра . Заиграх се и малко по пътеките до х.Беласица от миналия репортаж , но докато в петък ги минавах като на шега , то днес заради мокрото време и хлъзгави скали и корени ситуацията беше много по-различна . Поизмъчих се, но все пак успях . Това е от мен Довиждане и до нови срещи приятели
                  Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                  Коментар


                  • От: Оффроуд около Петрич

                    Е ти си готов за циркакълбо напред,кълбо на задбраво Жорка пак си покарал завиждам тиаз се мотах по-пътищата на страната до Дупница ,ама какво да се правиПоздрави

                    Коментар


                    • От: Оффроуд около Петрич

                      Първоначално публикуван от borkatasx Преглед на мнение
                      Е ти си готов за циркакълбо напред,кълбо на задбраво Жорка пак си покарал завиждам тиаз се мотах по-пътищата на страната до Дупница ,ама какво да се правиПоздрави
                      Хаххаха така е Боре, мисля да се преклалифицирам . Открих , че ме бива много в калбетата хахаха . Покрах иначе доволно тея два дни , дано като се прибера в петък , да не вали и да е поизсъхнало и да става повече за катерене .

                      п.с Хубаво си се разкарал до Дупница, намини само, че и до Петрич някой път . Поздрави
                      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                      Коментар


                      • От: Оффроуд около Петрич

                        Тия пътечки са много готски така като ги гледам, а пък как ги качваш - браво! Следя с интерес темата ти, всеки път нови места! Дългото клипче е страаашно!
                        А, колегата Тимо може следващия път да пробва изкачването на 2ра скорост (по звука на мотора ми се струва, че май се пробва на 1ва), ти нали на 2ра го качи? А, и като гледам колко му е изтъркана гумата... Ама така е то, като не идва с теб редовно . То верно, че ще му трябва повечко екипировка, за да идва с теб, де...

                        Коментар


                        • От: Оффроуд около Петрич

                          Първоначално публикуван от LightOfJah Преглед на мнение
                          Тия пътечки са много готски така като ги гледам, а пък как ги качваш - браво! Следя с интерес темата ти, всеки път нови места! Дългото клипче е страаашно!А, колегата Тимо може следващия път да пробва изкачването на 2ра скорост (по звука на мотора ми се струва, че май се пробва на 1ва), ти нали на 2ра го качи? А, и като гледам колко му е изтъркана гумата... Ама така е то, като не идва с теб редовно . То верно, че ще му трябва повечко екипировка, за да идва с теб, де...
                          Радвам се , че следиш темата.

                          Пътеките са много готини наистина, а ако се съберат повечко хора и дерета около тях не са никак лоши. Екстреми колкото искаш има, ама трябва да има и по някой друг човек да помага , че то лесно се влиза, ма излизането е терсене хахахахаха .

                          Ам колегата Тимо , по спомен мисля , че да , на 1ва пробва да се качи , ма и върна газта точно като стигна до мене и това му изигра лоша шега. Аз му казах да пробва от долу да ''фрасне'' 2ра и яко газ , но не пожела... Той все пак и няма и толкова опит и му е трудно на тея места. То и на мен не ми е било лесно, ма с желание се понаучих малко от малко ..

                          Колкото до мен , да на 2ра го катеря нагоре и след като отминах колегата с апарата (има едно изкачване дето не си личи на клипа, но е бая стръмно), тааа там удрям 1ва , че не ми достига мощността за да изляза.
                          В тая връзка мисля да сложа отпред 14 зъбата зъбчатка вместо сегашната 15. При последните карания, не знам дали защото нивото ми се е вдигнало малко или какво, но първа скорост ми е г-д добре, но за 2ра мотора няма мощност и се получава каране само на 1ва, което си е як тормоз за моторетката.

                          Мисля да пробвам с 1 зъб по-надолу как ще ми отговори на сегашния стил на каране и ще споделя за резултата...
                          За пример давам улея от днешното каране. На 1ва върви до някъде и заорава, а 2ра не мога да сложа , защото е голям наклона и мотора няма мощност. С 14 зъбата зъбчатка обаче мисля, че тоя проблем ще се реши, а и ще ми е по-лесно да маневрирам с мотора на тегавите пътеки, но да видим дали ще изляза прав след пробата , така или иначе си имам и зъбчатката в наличност .....

                          П.с за гумата наистина му е изтъркана , но пък е Пирели и държи много, аз лично съм смаян от тая гума !! За екипировката , за сега има само ризница , тая седмица ще взима и наколенки. То и аз ще си взема вече , че това е липсващото парче от пъзела в моята екипировка !!!

                          Поздрави
                          Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 16-04-12, 02:38.
                          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                          Коментар


                          • От: Оффроуд около Петрич

                            колега жокер с каква камера караш на каската ?
                            марка и модел защото ми харесва какви клипове прави?

                            Коментар


                            • От: Оффроуд около Петрич

                              Първоначално публикуван от sirene Преглед на мнение
                              колега жокер с каква камера караш на каската ?
                              марка и модел защото ми харесва какви клипове прави?
                              Ей с такова снимам Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1301088488_181012708_1-Pictures-of--Action-Sports-Helmet-Camera-30FPS.jpg
Прегледи:1
Размер:21.5 КБ
ID:5366291 . Води се Action sports helmet camera (30fps) . Камерката е 1.3 мегапиксела, НО аз смених обектива със широкоъгълен такъв (120 градуса ъгъл на снимане) . След смяната нещата коренно се промениха. Преди това не снимаше особено добре Поздрави
                              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                              Коментар


                              • От: Оффроуд около Петрич

                                Аааа, аз си мислех, че имаш наколенки. Не се бави много, много защото са много важни! Аз така един път бях без и ми се наложи да преминавам една жп линия и предната гума в едната релса, задна в другата и като давам газ предната нали се е забила в релсата и заданта се окопава... та си викам ще трябва да се прескача. Засилка и хоооп - минах, обаче не бях погледнал какво има от другата страна, а там имаше канавка, в която "паркирах" и си праснах коляното в парче от чакъла от тоя дето е под релсите и траверсите. Ми не е приятно.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:paint.jpg
Прегледи:1
Размер:23.5 КБ
ID:5366297 Така изглеждаше инцидента. Ххахахха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X