Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АПРИЛЦИ - обикновено Ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • АПРИЛЦИ - обикновено Ендуро

    Като начало ще пусна три снимки от различни преходи. Иначе почти всяка седмица караме, но само аз снимам с моя телефон и когато наберем скорост няма време за снимки затова засега имам много малко. Първата е по пътя за Беклемето през Черни осъм. Там сме с Момчил и Младен. Втората е на Горно Поленици над мандрата. Там сме с Момчил, Младен и Ангел. Третата е на спускане от Узана по посока към село Тъжа. Това беше много бавен преход защото повечето от моторите бяха Ижове, а и техните пилоти наблягаха повече на шишенцата с огнената вода. На снимката сме с Кънчо Дръндето, Пашето и Тихомир Тихия. Обещавам да снимам повечко и да пускам по някоя снимка във форума.





    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Жоро Донечки; 03-07-09, 14:38. Причина: снимките

  • #2
    АПРИЛЦИ - обикновено Ендуро

    Тук момци ще слагаме вече снимки от разходките
    Да ни е честита новата тема
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар


    • #3
      До: АПРИЛЦИ - обикновено Ендуро

      Ето малко снимков материал с нас-,,начинаещите ендуро състезатели''
      Прикачени файлове
      [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

      Коментар


      • #4
        До: АПРИЛЦИ - обикновено Ендуро

        Вярно,че темата позамря,затова и аз да пусна няколко снимки някои са от пролетта

        Коментар


        • #5
          До: АПРИЛЦИ - обикновено Ендуро

          Ето и от мен малко снимки







          Коментар


          • #6
            До: АПРИЛЦИ - обикновено Ендуро

            И аз да се включа.

            Ха наздраве от Кадемлия.
            "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

            Коментар


            • #7
              До: АПРИЛЦИ - обикновено Ендуро

              Ето малко снимки от местноста ,,Осинак''
              Прикачени файлове
              [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

              Коментар


              • #8
                До: АПРИЛЦИ - обикновено Ендуро

                Намерих едни стари снимки из на баща ми архивите, та реших да ги споделя с вас - на повечето от вас може би няма да са толкова интересни, но на доста от вас съм сигурен, че ще навеят приятни спомени (визирам ендуро модела на мотопед Балкан 50 куб. см )

                Ето така се е зародило ендурото в Априлци в далечната 197... и някоя си година
                Това на снимките е баща ми, тогава е бил ученик в Техникума май


















                Всъщност да направя едно уточнение - специално този модел е кросовия, тъй като както виждате няма фар

                Извинявам се за качеството на снимките, но на баща ми GSM-а по това време толкова е можел, модела е бил толкова стар, че дори фотоапарата му е бил с лента вътре

                Сканирал съм и едни по-интересни и малко по-съвременни снимки, от походите им до вр. Ботев, но тях тия дни, че сега трябва да се ляга
                Последно редактирано от HD; 09-11-09, 22:13.
                Hristo Draganov
                http://htftp.domainbg.com/HD/

                И аз искам България чиста ! ! !

                Коментар


                • #9
                  До: АПРИЛЦИ - обикновено Ендуро

                  Хайде, докато кача останалите снимки - една загадка

                  На тази снимка, един от петте мотора е горе-долу японски, кой е той?
                  Hristo Draganov
                  http://htftp.domainbg.com/HD/

                  И аз искам България чиста ! ! !

                  Коментар


                  • #10
                    До: АПРИЛЦИ - обикновено Ендуро

                    според мен от ляво на дясно 2-рия

                    Коментар


                    • #11
                      До: АПРИЛЦИ - обикновено Ендуро

                      Първоначално публикуван от moNe Преглед на мнение
                      според мен от ляво на дясно 2-рия
                      Браво бе, как се сети?

                      Наистина е той, а защо е "горе-долу" японски ще поясня малко по-късно, защото да пусна и останалите снимки

                      Така, ето и останалите снимки от по-съвременното ендуро в Априлци

                      Те го те полуяпонския мАтор:


                      По това време е бил най-модерния в групата.
                      Двигателя е от MZ ETZ 150, присаден на рамка от Suzuki RM 125 чист крос. Маската е хенд мейд, фара май от Москвич бе, и т.н. Както се вижда, пред цилиндъра дори има бяла решетка, имитираща водно охлаждане
                      Няма майтап, вървеше доста и возията му беше хубава, но двигателя имаше доста вибрации (като на всички MZ-ти) - та тоя същия екземпляр един път на пистата на Горна Росица просто се разчекна на две, кабелите го държаха само. После се оказа, че от вибрациите рамката точно пред цилиндъра леко се е пропукала и там се доскъса, както и между седалката и резервоара. Рамката бе от много тънкостенни тръби.

                      Тук май е на Табите ..., не съм 100% сигурен.
                      Наложителната почивка, то с тея ИЖ-ове без почивка не знам може ли да се качи човек до Ботев


                      Помпят се гуми, пие се бира, цигари, едно друго ...
                      Както виждате, човека (а и не само той) е оборудван с ботуши Gaerne SG 0,5 RE (идва от Rubber Edition)




                      Тук пак някъде по пътя ...


                      Тук ще се яде явно ...


                      Криза и тогава е било ...., няма пари за хляб, затова черния хайвер направо на сланината са го мажели, гарнирано с малко лук


                      Тук някой ще изпусне обяда май


                      Има и други мотори, тунинг на известни немски фирми


                      Всяка една почивка се използва за текущи ремонти, пък то винаги има по нещо счупено ...




                      Хм, може и да имам бензин да се върна до Априлци ..., ако ли не, ще го метна в ярдъча някъде и туй-то


                      Който кара без очила му влиза прах дори и в очите


                      Този екземпляр е подготвен специално за тежко ендуро от фирмата ИЖ Рейсинг Индъстрис:


                      Както виждате ауспуха е сменен с по-отворен и по-къс такъв, модел Акрапович B50 TE (идва от Balkan 50 Titan Edition) от лимитираната им юбилейна серия. Останалия тунинг основно се състои в олекотяване на мотора, чрез премахването на всичко излишно, като капаци, задни калници, кори и т.н. Дори предния калник е лазерно изрязан, пак с цел олекотяване. Добре че поне седалката са оставили

                      Част от автопарка на групата - всички мотори явно са кросови, защото май нямат "пачи крак" или друг вид стойка Всеки подпира където намери




                      На тази снимка означените със стрелки са двата най-моднати серийни мотора


                      Със синята стрелка е на баща ми - MZ 250 Трофи.
                      Ограничил се е само до смяна на предната капла (то и иначе си върви много), като е сложена такава от ЧЗ 125 крос. За целта вилката и амортисьорите трябва да се удължат малко.

                      По-интересен е тоя с червената стрелка - ИЖ Спорт.
                      На него пък тунинга е в задницата
                      Не се вижда добре на снимката, но освен, че е с централен амортисьор, доколкото си спомням човека (Христо Дългия, които са от Априлци го знаят кой е) го беше направил и с линково окачване, изкопирано от японците.

                      И по някое време към обеда, заветната цел е постигната - връх Ботев














                      Ами ..., това беше от мен засега. Това бяха всички по-интересни снимки, които успях да намеря и сканирам.
                      Дано са ви харесали

                      Едно време тоя тип походи се организираха ейтака в движение. Организацията траеше точно няколко минути, и се тръгваше почти веднага. Баща ми и сега след 5-секундно мислене заявява, "ейййй, едвам ме навихте бе"
                      Хората тогава бяха щастливи, радваха ги обикновените неща, и въобще хората си бяха добри тогава, абе бяха хора.
                      Сега май не е точно така ...
                      Последно редактирано от HD; 10-11-09, 13:26.
                      Hristo Draganov
                      http://htftp.domainbg.com/HD/

                      И аз искам България чиста ! ! !

                      Коментар


                      • #12
                        До: АПРИЛЦИ - обикновено Ендуро

                        Как може да имаш такъв архив снимки за историята на ендурото в Априлци и да я държиш в долапа да прашасва
                        Браво че си се сетил да ги покажеш!!!!
                        Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                        Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: АПРИЛЦИ - обикновено Ендуро

                          Баща ми не ще да ги дава бе Фър - вика, че нещо съм щял да му направя снимките
                          Едва го кандърдисах да ми ги даде да ги сканирам, като му обясних, че освен, че ще ги кача в нета, ще ги имам и на диск, и така мишките като изядат хартиените снимки, другите ще останат
                          Hristo Draganov
                          http://htftp.domainbg.com/HD/

                          И аз искам България чиста ! ! !

                          Коментар


                          • #14
                            До: АПРИЛЦИ - обикновено Ендуро





                            "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

                            Коментар


                            • #15
                              До: АПРИЛЦИ - обикновено Ендуро

                              Ето една ретро машина
                              Прикачени файлове
                              [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X