Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Етрополските моторджии.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Етрополските моторджии.

    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
    Да приятел,обаче смятам че думата"селянин" не би трябвало да се употребява в такъв смисъл и случай. Селяните са горди и трудолюбиви хора,достойни за уважение.Това са изроди който ги е срам да отидат на едно състезание,било то по ендуро или мотокрос,да покажат колко много не могат.И понеже са пълни нещастници си показват жалките изцепки!!!
    То за такива идиоти още не е измислено определение.Обезмислят изказването на Жоро Донечки.http://radiosofia.bnr.bg/Shows/Thema...12_enduro.aspx
    Те май са от УИТАКОВО
    Последно редактирано от ИВАН-ПРАВЕЦ; 18-07-12, 22:59.
    DRZ 400S

    Коментар


    • От: Етрополските моторджии.

      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
      ....Това са изроди който ги е срам да отидат на едно състезание,било то по ендуро или мотокрос,да покажат колко много не могат.И понеже са пълни нещастници си показват жалките изцепки!!!
      Петьо, не защитавам никой,и не приемам видяното!!!

      Аз по принци заради ей такива прояви не ходя на подобни сборища, факт е обаче че единят от участниците в видеото е участник в доста ендуро състезания а другият е европейски шампион по сумо!!


      Но всеки си носи кръста и последствията от действията си !

      А на колегата -izoidesi - ще кажа че на мен лично ми пука за всеки един почитател във форума, още повече в "нашата" тема!!!!
      Последно редактирано от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ; 18-07-12, 23:16. Причина: правопис
      Не е важно какво караш, а как го караш !

      Коментар


      • От: Етрополските моторджии.

        Първоначално публикуван от ВЛАДИМИР-ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
        Това са представители от Ботевград, ние не правим подобни изяви!
        Дано действително тези полуидиоти да не са от етрополската група,от която досега никога не са публикували такива ненормални издънки в лицето на ендурото.Но ако е така,нека етрополските моторджии да се разграничават от такива действия или поне да ги критикуват,че може след време да си карат моторите само по дядовите ниви.В този ред на мисли,ми идва идеата за нова тема,която да разобличава подобни действия и дори да се съобщава тук във форума за подобни групи с изкривени разбирания за ендуро и крос.
        Beta 450 RR-Factory
        0039 3206052599

        Коментар


        • От: Етрополските моторджии.

          Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
          Петьо, не защитавам никой,и не приемам видяното!!!

          Аз по принци заради ей такива прояви не ходя на подобни сборища, факт е обаче че единят от участниците в видеото е участник в доста ендуро състезания а другият е европейски шампион по сумо!!


          Но всеки си носи кръста и последствията от действията си !

          А но колегата -izoidesi - ще кажа че на мен лично ми пука за всеки един почитател във форума, още повече в "нашата" тема!!!!
          Много по-зле говори това,че един от участниците във видеото е и редовен участник в ендуро състезанията,за сумиста може и да е нормално обаче.Всеки си отговаря за постъпките лично,аз нямам нищо против тези хора да са по принцип много свестни момчета,но нека се държат като истински ендуристи в гората.Аз променям мнението си за етрополската група и продължавам редовно да следя материалите им,та било то и с резерви,дано самите те ми променят мнението с един наистина истински репортаж от техният така красив край.
          Beta 450 RR-Factory
          0039 3206052599

          Коментар


          • От: Етрополските моторджии.

            Жалко, че толкова много народ се пръска по шевовете от смях, а не казва нищо, нито да спрат нито нищо.
            Преди няколко месеца като бяхме на разходка, на един такъв, за малко да не му накъртят канчето и направят на части мотора, защото беше влезнал в едно село и правеше разни изпълнения.
            Трябва малко или много тия неща да се изчистват, не е приятно да гледаме такива клипчета. Не знам какво им прави кеф, да подпрат мотора на това дърво и да задълбаят мотора близко до корените на дървото. Степенки ли нямат, както и да е, не е хубаво. Някой от форума, ако ги познава тия шофьорчета, нека да им кажи две - три приказки. А пък те ако са хора ще си вземат поука, а пък ако почнат да се оправдават, че е било под действието на ракията, живи и здрави да сте.
            Пазете гората, поляните и всичко, не правете тези глупости, СРАМОТА Е!

            Коментар


            • От: Етрополските моторджии.

              Е , взех от Youtube и пуснах във форума онова клипче без коментар и резултата е налице. По-голямата част от членовете на нашето моторджийско братство са с мотори в планината защото я обичат и искат да я пазим за да и се радваме......

              С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

              Коментар


              • От: Етрополските моторджии.

                А сега след като си посипа главата с пепел,за наказание е време да пуснеш нещо като хората от неделния ден и карането ти със Самоковската дружина !!!

                Знам че има какво,а не само да тУряш снимки без коментар!?
                Не е важно какво караш, а как го караш !

                Коментар


                • От: Етрополските моторджии.

                  Първоначално публикуван от Тодор Етрополе Преглед на мнение
                  Е , взех от Youtube и пуснах във форума онова клипче без коментар и резултата е налице. По-голямата част от членовете на нашето моторджийско братство са с мотори в планината защото я обичат и искат да я пазим за да и се радваме......

                  Действително ако пуснеш един подробен и интересен материал от планината,няма повече да те овикваме и ще забравиме за този срамен клип.Поздрави и безаварийни.
                  Beta 450 RR-Factory
                  0039 3206052599

                  Коментар


                  • От: Етрополските моторджии.

                    Преди всичко искам да уточня, че нямах фотоапарат и ползвам снимков материал от ботевградските и самоковските колеги, за което им благодаря !

                    Ком - Емине , 40 години се каних да го мина като турист, а накрая отидох на Ком като МОтурист. С добре организираната Ботевградска група. Към 15 тина мотористи и поддържащ екип с камион палатки, агрегат за ток, маси , столове,ядене и пиене ,фризер за студена бира …

                    Сборния пункт в Ботевград



                    От тук до с.Лакатник Белташки е маркирал целия път с лентички и карането хвърчеше като по ноти





                    И ние си имаме дама в групата



                    Тук разбрах, че групата ни не е само междуградско-селска /Ботевград- Етрополе-Литаково/ , а и международна . Имали сме си и един французин- Максим от Лион .



                    В кръчмата край Темната дупка заредихме кой с по две, кой с по три кюфтета и подкарахме към Петрохан . По билото един мотор скъса верига, но с помощта на някой от следващите го , мисла ,че Драго, я закърпили, а „белята” пък спукал гума. Разглобиха я и я залепиха,но издъхна, пак я залепиха и се получи добре.
                    Това -„Белята” трябва да е без кавички, но ги слагам за да наблегна на факта ,че е млад, и зелен ,като краставица и досаден ,като муха и е нещо като Малкълм и Денис белята взети заедно.
                    Към три следобяд карах сам напред и се чудех към Ком ли карам или кой знае накъде , когато стигнах и подкарах след трима местни. Та с тях ,а сега у лево през някакви сечища, къпиняци и кацнахме на старата х.Ком и по ски влека та стигнах събора. И разбрах, че това бил номера да не се плаща такса...
                    Ама пък останах без талончета за томболата и не можех да се надявам на някаква печалба .

                    Лагера беше готов







                    И започна едно голямо ядене и пиене



                    А, а , това на горната снимка с червените дрешкина преден план е споменатата по-горе БЕЛЯ...





                    Че беше късно да качваме връх Ком днес – ясно ама и никой нямаше желание да кара нагоре и утре...
                    И тогава ми звънна Венци от Самоков, а след половин час се яви тук заедно с цялата си групичка, която утре щяла да потегля за Емине по билото . Ще сменям отбора...
                    Пихме по бира,


                    послушахме Милена








                    и към 23 ч. се пръснахме да спим. Това доло дето свети може би е Берковица...



                    Утре в 8 ч. потегляме към Ком.....

                    Ставам в 06.00 ч. Кроасан ,кафе. Отидох до лагера в гората- всичко спи. Масите пълни с ядене- хапнах, а до 8 ч. още час и половина. Че като се метнах на сърнето и край старата хижа нагоре по кривата пътечка с камъните и в 07.05 бях на върха на един връх , ама той се оказа Малкия Ком. А, сега обратно на запад. Е, те това си е истински връх има си пирамида със знаме , даже и паметник има със стихове от дядо Вазов...Ком .

                    Като пристигнаха самоковците си направихме бърза фотосесия..















                    И подкарахме към морето.





                    След 3 километра пукнах задна гума.



                    То не и личи защото нямам достатъчно килограми да я смачкам , ама то е за добре
                    На Петрохан я издухме с един спрей и стана по добра от преди.





                    Тоя момчета карат само на пълна газ, имам чувството, че днес камъните са по- малко.







                    Ама като се отделихме от билото и хванахме пешеходната пътека- камъни,... КАМЪНИ,... тръни, папрат, а пътека никъде. Евала на Венци-чете го GPS-а като книга, все успяваше да намери пътя.





















                    За днес толкова. Ще има още..
                    С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                    Коментар


                    • От: Етрополските моторджии.

                      То е казано ,човек предполага- господ разполага. Някъде под Мургаш бензина започна да свършва много бързо. Спусканията ставаха по инерция, падналите дървета повече отколкото ни се искаше, а водата ни беше свършила. Почивахме след всяко прехвърляне на моторите през препятствие. А най- близката бензиностанция- на фичка му пайчина...







                      Така изглежда на места международния път Ком- Емине









                      Сероу 225 както може би знаете е една от най- икономичните моторетки в гората. По тази причина ми се очерта вероятност да слизам нанякъде със сърнето и една туба да търся бензин...И тогава всичко си дойде на мястото. Слязохме в един дол, намерихме извор и пихме като слонове,











                      GPS-а каза , че сме на правия път. И с газ към Витиня, а там пак, егати международния туристически път. Като диви прасета сме се провирали през младата подраст. Добре че Венци разбира от ориентиране .







                      На Витиня







                      Портиера събра таксата за преминаване ,но така и не вдигна бариерата



                      бензиностанцията не работеше



                      ...Спасението е към Ботевград. Натам по инерция по стария път


                      и през два тунела





                      до следващата бензиностанция. Тук обаче нямаха бензин....На третата бензиностанция не и работеха помпите.....
                      Само Лукойл-а е сериозна фирма. С тубичката през пътя скок –прескок мантинелка.. - нахранихме добичетата.!



                      На тая бензиностанция в тая 40 градусова жега яко ни изпържиха с бензин по 5 лв. Килото, ама нали сме на зор – плащаме...





                      И накрая ,както винаги в Етрополе - в кафенето на Тошко- да почерпи самоковци, за дето му доставиха удоволствието да покара с тях......

                      Последно редактирано от Тодор Етрополе; 22-07-12, 05:53.
                      С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                      Коментар


                      • От: Етрополските моторджии.

                        Браво на момчетата.

                        Коментар


                        • От: Етрополските моторджии.


                          Нашия лагер беше срещу сцената .И аз малко преди Ком спуках гума.
                          Добре сте покарали.
                          Поздрави.

                          Коментар


                          • От: Етрополските моторджии.

                            И така днес с Тодор се бяхме организирали да покараме,що в петък ли ами защото трябваше да дойде и трети човек с нас ама не можа да дойде и сега ще го подразним с няколко снимки от днес........

                            ..пък и темата нещо дръпна въздух.....да ама нещо не мога да си кача снимките на компаoops:..
                            Не е важно какво караш, а как го караш !

                            Коментар


                            • От: Етрополските моторджии.

                              С триста зора успях и със снимките.

                              И така както вече казах имаше уж някаква организация за днес и понеже не беше групата както бяхме я замислили от трима а бяхме само с Тодор и рекохме "е Тодор рече" да ходим да се врем по нови места.
                              Аз много по неговите свирки гледам да не свиря ама хаяйде.

                              Тръгнахме в посока,а бе и аз не знам къде до някъде ми бе познато после не.

                              Първа спирка естествено не знам къде естествено "дърво" пътеката свърши!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820121329.jpg
Прегледи:1
Размер:157.3 КБ
ID:5400345

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820121330.jpg
Прегледи:1
Размер:163.0 КБ
ID:5400346

                              Тук след кратък оглед Тодор решава че е намерил изход.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820121335.jpg
Прегледи:1
Размер:264.8 КБ
ID:5400351

                              Изхода се оказа през един дол с поточе,и Дедо с голям хъс отиде да снима моето минаване.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820121331.jpg
Прегледи:1
Размер:145.4 КБ
ID:5400347

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820121332.jpg
Прегледи:1
Размер:156.0 КБ
ID:5400348

                              Уви напразно се оказа чакането му,не успях да падна в гьола.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820121333.jpg
Прегледи:1
Размер:136.0 КБ
ID:5400349

                              Минах.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820121334.jpg
Прегледи:1
Размер:151.9 КБ
ID:5400350

                              Малка почивка,а фотографа продължава да снима ли снима.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820121338.jpg
Прегледи:1
Размер:213.2 КБ
ID:5400354

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820121336.jpg
Прегледи:1
Размер:175.5 КБ
ID:5400352

                              Продължаваме.


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820121337.jpg
Прегледи:1
Размер:187.3 КБ
ID:5400353

                              Тук намерихме интересно дърво,и естествено снимки за спомен.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820121341.jpg
Прегледи:1
Размер:175.5 КБ
ID:5400357

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820121340.jpg
Прегледи:1
Размер:195.1 КБ
ID:5400356

                              Даже намерихме и гъби.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820121339.jpg
Прегледи:1
Размер:155.6 КБ
ID:5400355

                              Следваща спирка отново в нищото ,обаче с изглед към Правец.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820121345.jpg
Прегледи:1
Размер:184.8 КБ
ID:5400360

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820121346.jpg
Прегледи:1
Размер:240.5 КБ
ID:5400361

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820121347.jpg
Прегледи:1
Размер:122.1 КБ
ID:5400362

                              Тук радост, излязохме на път.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820121343.jpg
Прегледи:1
Размер:224.4 КБ
ID:5400358

                              А тук какво премятане щеше да имааа, добре че успя да намали и само леко попи в канала.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820121344.jpg
Прегледи:1
Размер:185.9 КБ
ID:5400359

                              След това решихме да покараме по по познат терен.
                              Тръгнахме и по едно време се обръщам-гледам дедо го няма!!!!
                              Почаках малко и хоп ето го идва ама някак странно!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820121348.jpg
Прегледи:1
Размер:119.7 КБ
ID:5400363


                              Ех, да вземе да му падне веригата на едно скокче!!!!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820121349.jpg
Прегледи:1
Размер:150.8 КБ
ID:5400364


                              Голям търкал разправя беше скоростна отсечката там ,крака зле и се наложи да си Одим.
                              Не е важно какво караш, а как го караш !

                              Коментар


                              • От: Етрополските моторджии.

                                Хубава разходка ,така като се забивате в непознатото много ме радвате! Хубаво е, че поне сте двамка!!!

                                Бързо възстановяване на Тодор !!
                                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X