Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки в Пирин планина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Разходки в Пирин планина

    Слави, поздравления за репортажа.
    Живи и здрави догодина трябва да сформираме една група да се разходим по пиринско, красота голяма е...

    А репортажа ти за Ореляк ме върна в спомените от студентските години
    На един 8ми декември празнувахме на Папас чаир , на следващия ден тръгнахме пеш по пътя за Ореляк да се разходим, стигнахме подножието на върха и там се басирах с един колега за колко време ще кача върха пеш. Е спечелих баса и после цял семестър той ми правеше курсовите работи
    Та хубави спомени имам от там... ще ми е приятно някога пак да се кача на Ореляк...

    Коментар


    • #17
      До: Разходки в Пирин планина

      Поредния невероятен репортаж!
      Благодаря,че ни правиш,дори и задочно съучастници в твоите пътешествия!
      [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

      Коментар


      • #18
        До: Разходки в Пирин планина

        Страхотна красота, много ми се иска догодина да те посетиме и да покараме заедно в Пирин планина.

        Коментар


        • #19
          До: Разходки в Пирин планина

          Даскалов, чудя се откъде мога да стигна до теб, аз съм от другата страна на Пирин- Разлог. До пролетта ще съм видял маршрут и ще намина, а ти също можеш да помислиш за едно идване до тук, да видиш сериозната ни група. Всички са добре дошли и от тази страна на Пирин. Има с кой да се кара, има къде, всичко е на 6 тук. Имаме пряк достъп и до Рила и до Родопите, а бе места за каране дал Бог! Жалко, че никой от нас не носи апарат да снимаме, ама и т'ва ще стане де. Последно ходихме до Самоков на ендурото, през х. Грънчар. Беше върха!
          Сега вече е време за ски обаче!

          Коментар


          • #20
            До: Разходки в Пирин планина

            Ей, Слави спирка нямаш, между другото от мастичето св. Илия там кадето си бил, тоест на гроба на Тодор Александров слалях дърва с Виетнамката, от там на село Сугарево, Кърланово и Мелник. Гледката е прекрасна. Поздрави!!!

            Коментар


            • #21
              До: Разходки в Пирин планина

              Красиво...
              Като гледам колко желаещи станахме, май двата ни пикапа с Иван няма да поберат всички...желаещи мотори..ама поне 4-5. Аз 3бр. мога да докарам(то ний "дефилето..." сме и толкоз...без Вида), Ванката също поне 2 бр...
              ДР-ите с Терминаторите ...пфу...Доминаторите, са си на самоход. Абе само читаво място за преспиване ни търси, че за един ден не си заслужава!
              Mitsubishi L200 DobbleCab

              KTM XC 450 RW 2009
              KTM 350 SX 2011

              Коментар


              • #22
                До: Разходки в Пирин планина

                Първоначално публикуван от BukToP Преглед на мнение
                Даскалов, чудя се откъде мога да стигна до теб, аз съм от другата страна на Пирин- Разлог. До пролетта ще съм видял маршрут и ще намина, а ти също можеш да помислиш за едно идване до тук, да видиш сериозната ни група. Всички са добре дошли и от тази страна на Пирин. Има с кой да се кара, има къде, всичко е на 6 тук. Имаме пряк достъп и до Рила и до Родопите, а бе места за каране дал Бог! Жалко, че никой от нас не носи апарат да снимаме, ама и т'ва ще стане де. Последно ходихме до Самоков на ендурото, през х. Грънчар. Беше върха!
                Сега вече е време за ски обаче!
                Пирин ми се струва невъзможно да се прехвърли с каране! Най-възможния маршрут, за който се сещам е през х.Демяница по пътеката към Тевно езеро, но при превалските езера трябва да се отклоните в дясно през Винарската порта и да се спуснете покрай р.Поленица докато излезете на път. Обаче и по този маршрут ми се струва че бая носене ще падне и риска да стигнете доникъде си е доста голям! Скалиста планина си е Пирин! Иначе по маршрута, който ти описах навремето са се движели кервани от мулета натоварени с бъчви вино, та затова ми се струва най-възможен!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #23
                  До: Разходки в Пирин планина

                  Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
                  Красиво...
                  Като гледам колко желаещи станахме, май двата ни пикапа с Иван няма да поберат всички...желаещи мотори..ама поне 4-5. Аз 3бр. мога да докарам(то ний "дефилето..." сме и толкоз...без Вида), Ванката също поне 2 бр...
                  ДР-ите с Терминаторите ...пфу...Доминаторите, са си на самоход. Абе само читаво място за преспиване ни търси, че за един ден не си заслужава!
                  Като речете да идвате ще се обадите предварително. Телефона ми е 0888766307
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #24
                    До: Разходки в Пирин планина

                    Хайде малко да подновя темата!
                    Вчера с Павлик с ЦРМ-а, решихме да се качим нагоре из Пирин да проверим докъде е снега. Тръгнахме през баирите над Сандански:


                    За моя голяма и приятна изненада, пътищата се оказаха сухи въпреки дъждовете напоследък! Така че само с едно спиране за по цигара стигнахме до местото където винаги спирам за почивка заради хубавите гледки:








                    След като погледахме и поснимахме, се преместихме малко по нагоре, където имаше чешма. Павката носеше ядене та да похапнеме


                    И понеже на човек му идват най-мъдрите идеи докато похапва и пийва, та и ние седейки край тая локва решихме вместо да си слезем надолу по Арнаут дере, да пробваме да се качим до Дългата поляна и от там да слезем през Попина лъка!


                    Предупредих Павлик че видим ли преспичка сняг на пътя, колкото и малка да е, веднага се обръщаме и се връщаме! Защото аз съм му сърбал попарата на снега с моя струг. Само че и тоя път стана както винаги, минахме през няколко мънички преспи сняг благополучно, разбира се обещанието да се върнем не го спазихме. Минахме и една преспа на едно нагорнище стръмно, по което аз се спуснах с пълното съзнание че връщане назад няма. Накрая стигнахме до ето тази преспа, в която аз брах ядове миналата година когато преспата беше 1/4 от големината на сегашната! Първо обходихме препятствието пеш та затова тука преспата е снимана откъм обратната и страна:


                    Павката се приготвя да щурмува пръв за да ми пробие пъртина:


                    Решихме че най-лесно ще е да атакуваме от ляво, най-плитко ни се видя. Павката стартира от полегнало положение:




                    Ето така изглеждаше мотора ми след като преминахме преспата, ламарината под двигателя беше като снегорин:


                    От тази позиция погледнато, минахме преспата от дясно през най-плиткото! По средата от миналогодишния си опит знаех че дълбочината на снега може да достигне до над седалката на мотора!


                    Обаче десетина метра понататък следваше друга пряспа! Този път по-дълбока, че и разположена по нагорнище! Павката се пробва и с триста зора стигна до средата! Неговия мотор може би щяхме да успеем да го пренесем някак, ама с моя нямахме никакви шансове. Пък и не се знаеше напред какво ни чака, а времето напредваше! Затова решихме да се върнеме обратно.




                    На връщане Павлик мина през дългата преспа без проблеми, а моя струг го избутахме с дружни усилия! Обаче като стигнахме до онази преспа на стръмното нагорнище, леле мале що зор, що мъка беше! Метър по метър сме го бутали струга нагоре! 10 метра за 1 час!
                    На тази снимка Павката почива и сбира душа след като избутахме моя мотор, а аз се върнах пеш да пия вода от близката чешмичка:


                    След като отпочинахме след голямото бутане, се прибрахме по най-краткия път, през Арнаут дере към Сандански, защото междувременно времето беше доста напреднало.

                    Ето и няколко клипчета, направени от Павката на вчерашната разходка: http://htftp.offroad-bulgaria.com/sl...0420135232.mpg
                    http://htftp.offroad-bulgaria.com/sl...0420150829.mpg
                    http://htftp.offroad-bulgaria.com/sl...0420154446.mpg
                    http://htftp.offroad-bulgaria.com/sl...0420161449.mpg
                    http://htftp.offroad-bulgaria.com/sl...0420161935.mpg
                    http://htftp.offroad-bulgaria.com/sl...0420163021.mpg
                    Последно редактирано от sl.daskalov; 21-04-08, 11:45.
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #25
                      До: Разходки в Пирин планина

                      ще кажа на 1 приятел да ти звънне да се чуете и ако искате да се разберете за каране. Той е от Гоце Делчев...Аз в момента съм без мотор и за жалост не мога да дойда.
                      '05 Suzuki RM 250

                      Коментар


                      • #26
                        До: Разходки в Пирин планина

                        Чак сега попаднах на темат и много ми хареса, ама ти си си Индивидуалист с мотор, а това не е добре, Планината е Красива но и опасна. Прекрасни репортажи, страхотни разходки!!!
                        Браво

                        Коментар


                        • #27
                          До: Разходки в Пирин планина

                          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                          Чак сега попаднах на темат и много ми хареса, ама ти си си Индивидуалист с мотор, а това не е добре, Планината е Красива но и опасна. Прекрасни репортажи, страхотни разходки!!!
                          Браво
                          За съжаление си абсолютно прав за това че по-често карам сам, обаче ако трябва да чакам да се съберат хора за да караме в Сандански, най-вероятно е изобщо да нямам възможност да карам! Старая се да съм предпазлив и да не поемам рискове, с които не мога да се справя! Волности си позволявам само като съм с компания! Случвало се е и да сгреша в преценката си, но понеже обикновенно се презастраховам, грешките ми не са били големи и съм се оправял някак. Пък в края на краищата ако няма риск няма и кеф!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #28
                            До: Разходки в Пирин планина

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            За съжаление си абсолютно прав за това че по-често карам сам, обаче ако трябва да чакам да се съберат хора за да караме в Сандански, най-вероятно е изобщо да нямам възможност да карам! Старая се да съм предпазлив и да не поемам рискове, с които не мога да се справя! Волности си позволявам само като съм с компания! Случвало се е и да сгреша в преценката си, но понеже обикновенно се презастраховам, грешките ми не са били големи и съм се оправял някак. Пък в края на краищата ако няма риск няма и кеф!

                            Вярно!!!
                            Желая ти много и безавариини разходки, с много и прекрасни преживявания!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Разходки в Пирин планина

                              Благодаря!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #30
                                До: Разходки в Пирин планина

                                Браво добра разходка Ама с тая задна гума и нямаи доверие

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X