Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки около Кърджали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Разходки около Кърджали

    Разгеле - най-накрая стигнах и до мотора... напоследък бая ми се поопънаха ушите, за да успея да уредя всичко. Първата ми работа (след, като вече имам стенд благодарение на колегата ММ - благодаря още веднъж, колега - респективно мога да сложа мотора на него) бе да сменя предните гуми. Външна и вътрешна гума попреседяха почти две седмици, докато намеря време да ги сложа. Имах някакви дребни проблеми със съединителя, но с малко наместване на бронята на жилото всичко си отиде на мястото (буквално! ). Огледах за друго и това, което видях нещо ми подсказва, че ще имам какво да правя цяла зима - нов диск за предната спирачка (MTX-а е само с предна дискова), почистване на карбуратора, смяна на масло, нов въздушен филтър и нова външна, задна гума. Ако остане време и пари може ще погледна и резервоара и горивния филтър.

    Тая разходка ми се случи нещо, което не ми се бе случвало от как с Оги въртяхме по поляните - свърши ми бензина на около 4-5-6 километра от Кърджали... Смях, ама смях... нямам думи - качвах едно стръмно изкачване, когато мотора каза: "Кашл, кихл - дай малко бенз де скрънза такава...". Естествено раницата с резервата беше в къщи така, че мотора си го прибутах кротко обратно. Ако трябва да съм честен знаех, че е малко бензина, макар и да не очаквах да е толкова малко. По разчет трябваше само да завъртя едно кръгче и да си дойда... но пусти мерак, след толкова чакане не ми се седеше на едно място, камо ли само кръгче. Както и да е - прибутах мотора обратно и следващата отпуска жив, умрял, ако ще и камъни да валят - смяна на масло и газ на разходка, че ми липсва ужасно!
    Последно редактирано от господин никой; 23-09-08, 08:24. Причина: Добавка... typo...

    Коментар


    • #32
      До: Разходки около Кърджали

      След, като най-накрая си се прибрах в Кърджали естествено реших да прибера и новия кон... Пратих си го по "Еконт" (благодаря за разбирането на бившия собственик - много точен пич излезе...) и сутринта в Събота беше вече в Кърджали. Мотора поне за мен не е за каране в момента - липсват му зъби на задния зъбак, ще те прибере, но толкова... Естествено дявола трябваше да каже: "Абе неможе така - до сега са го лашкали в ТИР-а, я виж работи ли всичко, как е пали ли, едно-друго" Ех, тия дяволи бре! За мое удивление го ритнах от първия път - явно почивката си казва думата. Обаче сърце не ми даде да го карам повече от 50-60 метра... просто си е за нов заден пиньон и верига! Но си е добитък де... не дава да го барнеш! Само завърташ масура и усещаш как оборотите се изстрелват нагоре... добре, че Ива ми е показала някой неща (старт на втора), че да не седна на задник още от първите 50 метра! Има какво да се прави по мотора, но важните неща са си здрави - каплите са си "Ексел", а и окачванията са си марка... само да ги понастроя, като за 80-85 кила ездач, че сега малко са ми странни - трудно ми е да ги накарам да се сгънат, явно съм прекалено лек... Имам и разни дреболии за правене следващата отпуска - лявата конзола е прекалено навън и закача ръката, кормилото има някакъв проблем, задната спирачка е прекалено високо (не знам как я е изтърпял пича? може само предна да е ползвал...) и разни дреболии, а най-важно за сега ми е да сменя задния пиньон, та да мирясам малко и да мога да покарам добитъка. Иначе целите май са ми малко прекалено амбициозни - генерация, реджетинг, степенки (май стойка няма въобще да слагам - ще видим), лостчета на скороститите, съединителя и спирачките (горе и долу), а и все ще се намери нещо, което не съм видял...

      Ей така се отплеснах по новия, че забравих за разходката със стария... Еми разходих магарето (имам предвид себе си - да не си помислите, че става въпрос за Хондата!) по най-красивите места в околността, но пак не снимах Момента с търпението да застана на едно място и да снимам нещо ми е прекалено голям напоследък. Все не стигам до това. Мотора между другото е даден на едно приятелче да го разгрява докато ме няма... Марин е пич, а и кара МТБ от доста време, та май ще е добре и от това да пробва! Кой знае, може и да си хойкаме по горите заедно, като вдигна ТМ-а на крака!

      Коментар


      • #33
        До: Разходки около Кърджали

        Колега, щом си от района имам един въпрос който ме мъчи отдавна: западно от Кърджали има един добре открояващ се от околните скалист връх - вижда се еднакво добре и от пътя за Асеновград и от пътя за Смолян - по руската карта предполагам че е Дюблентепе /705 мт/. Имаш ли идея как е там - може ли да се качи с мотор или само пеша? Ще ми е много полезно да знам с какво да тръгна от София че си е бая далеко...
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #34
          До: Разходки около Кърджали

          Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
          Колега, щом си от района имам един въпрос който ме мъчи отдавна: западно от Кърджали има един добре открояващ се от околните скалист връх - вижда се еднакво добре и от пътя за Асеновград и от пътя за Смолян - по руската карта предполагам че е Дюблентепе /705 мт/. Имаш ли идея как е там - може ли да се качи с мотор или само пеша? Ще ми е много полезно да знам с какво да тръгна от София че си е бая далеко...
          В тази част има доста и все скалисти върхове... само да не се опитваш да се качваш на "Моняк", защото през повечето време ти ще носиш мотора, а не той тебе... Като имена не ги знам, ако можеш да ми дадеш по-ясен ориентир ще видя какво помня за съответния връх! Между другото - скалист, като черните (магмени) скали или скалист от белите варовикови наслагвания? Защото разликата е много голяма - имам предвид в нивото на трудност...

          Коментар


          • #35
            До: Разходки около Кърджали

            Досега го търсих по сателита - нищо! Все едно не съм минал преди 2 седмици оттам . Скалите са светли и представляват остро било посока запад-изток, което от север и юг се вижда като правоъгълник. Това Дюблентепе според спътника е гористо, демек не е то, а от друга страна върха е висок, трябва да стърчи над другите?! Направо почвам да се шашкам че имам вече халюцинации от толкова много скали напоследък! Последният ми спомен е че при спускане към Кърджали откъм Ардино върха е вляво, зад язовира и се вижда перфектно. После посока Хасково, по баира преди Черноочене пак се вижда за момент, вече по-близо.
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #36
              До: Разходки около Кърджали

              Печелиш от ТОТО-то както ми изглежда - това е точно "Моняк". Надявам се, че мотора ти е лек, а и че си в добра физическа форма - този връх не прощава грешки, а и иска да мъкнеш - съвсем сериозно го казвам - мотора! Има няколко места, на които и Дейвид Найт да си ще се озори добре, а на всичкото отгоре са комбинирани с места на които се кара бързо и лесно т.е. бърза отсечка, трудна отсечка, бърза, трудна... Огледа ли снимките и карте, които аз и колегата сме постнали? И двете карти са на изток от Кърджали, а връх "Моняк" (още Хисар, Желязна врата) е точно над язовира... Ако решиш към 15-ти да си чупиш краката - драсни някой ред да си ги чупим заедно
              Последно редактирано от господин никой; 03-11-08, 15:58. Причина: typo...

              Коментар


              • #37
                До: Разходки около Кърджали

                Не е Моняк а Монек. Поне така пише на табелата.
                И щом Порше Кайен се качва, значи и двуколка ще може. Освен това вече има път за леки коли (макадам) до портата на крепоста. Че не прощава грешки е вярно.
                Ама Монек не е толкова висок колкото казва. Само 587 метра е. Тоя 700м трябва да е друг. А то тука е пълно с такива.

                Коментар


                • #38
                  До: Разходки около Кърджали

                  От приложените карти разбирам че Монек е на изток от Кърджали - този връх си го спомням и на мен ми е направил сериозно впечатление, даже се учудвам че има път догоре, но аз говоря за връх на запад, от другата страна на града. Предполагам че е недостъпен с МПС и ако не сте туристи може и да не сте го качвали. За мен е важна гледката отгоре, а как ще го качвам - пеша, с колело, мотор /тежичък XL600/ или Витарата - ще ми е еднакво приятно.
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #39
                    До: Разходки около Кърджали

                    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                    От приложените карти разбирам че Монек е на изток от Кърджали - този връх си го спомням и на мен ми е направил сериозно впечатление, даже се учудвам че има път догоре, но аз говоря за връх на запад, от другата страна на града. Предполагам че е недостъпен с МПС и ако не сте туристи може и да не сте го качвали. За мен е важна гледката отгоре, а как ще го качвам - пеша, с колело, мотор /тежичък XL600/ или Витарата - ще ми е еднакво приятно.
                    Значи имаме нова цел.

                    Сигурно говориш за оная високата скала на нулата на яз Кърджали. Пада се между река Арда и река Боровица. Там е бая ръбато.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Разходки около Кърджали

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Значи имаме нова цел.

                      Сигурно говориш за оная високата скала на нулата на яз Кърджали. Пада се между река Арда и река Боровица. Там е бая ръбато.
                      И там съм бил... скалата е интересна цел, но по-приятни са просеките на юг от язовира... Има доста коварни и красиви потоци - трябва да се видят за да се разбере...

                      Наистина ли прокараха път идиотите... Сега ще заринат всичко с боклуци. М*ам*ца*та им!
                      Последно редактирано от господин никой; 03-11-08, 18:52. Причина: typo...

                      Коментар


                      • #41
                        До: Разходки около Кърджали

                        Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение

                        Наистина ли прокараха път идиотите... Сега ще заринат всичко с боклуци. М*ам*ца*та им!
                        Прокараха. Няма лошо. 500 000лв струва.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Разходки около Кърджали

                          Мерси за инфото, явно ще трябва лично да се заема с разследването на случая, и без това си загубих очилата под Вейката това лято, така че имам двоен повод за идване във вашия район.
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар


                          • #43
                            До: Разходки около Кърджали

                            Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                            Печелиш от ТОТО-то както ми изглежда - това е точно "Моняк". Надявам се, че мотора ти е лек, а и че си в добра физическа форма - този връх не прощава грешки, а и иска да мъкнеш - съвсем сериозно го казвам - мотора! Има няколко места, на които и Дейвид Найт да си ще се озори добре, а на всичкото отгоре са комбинирани с места на които се кара бързо и лесно т.е. бърза отсечка, трудна отсечка, бърза, трудна... Огледа ли снимките и карте, които аз и колегата сме постнали? И двете карти са на изток от Кърджали, а връх "Моняк" (още Хисар, Желязна врата) е точно над язовира... Ако решиш към 15-ти да си чупиш краката - драсни някой ред да си ги чупим заедно
                            абе не е чак толкова зле за мотор ние вчера се качихме до варха
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Разходки около Кърджали

                              Хора знетели колко коня или колко киловата е ХОНДА МТХ 125 рв 2т

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X