Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво ендуро да избера?

    Първоначално публикуван от 9182 Преглед на мнение
    Здравейте колеги,

    Аз съм нов член във вашият форум, за няколко дни прочетох доста информация, но не намерих точен отговор на въпроса си.

    От доста време искам да си взема мотор, но по една или друга причина вече няколко години парите отиват за други разходи. Един от проблемите е че не знам точно кой мотор би бил подходящ за мен.

    Начинаещ съм въпреки, че съм на 30год. карал съм няколко пъти "trail bike", но това не се брой защото моторите бяха чисто нови и е било само няколко пъти, а и беше преди доста време. Не съм карал по асфалтиран път и с трафик. Надявам се да изкарам курса за "А" категория тази година.

    Искам да си взема нещо което ще се кара предимно на асфалт, най-вероятно многооо рядко да не казвам че хич няма да се влиза на черен път(т.е. трябва да е с шосейни гуми).
    Тук са и ограниченията, бюджета е ограничен около 1500, аз съм 194, около 90кг, т.е. искам нещо което да ми е за ръста(оказа се, че повечето мотори са ми ниски и за това неудобни), бих предпочел да е ел. стартер. Предполагам ще ме насочите към XT 600 90-те години, тук е и втория въпрос дали тези 600cc няма да са много на новобранец?

    Четох но така и е ми стана на 100% ясно каква е основната разлика между XT600 и Tenere 600?
    Други кой модели биха били подходящи за мойте мерки?

    Поздрави
    С. Кирчев

    П.С. Извинявам се че пиша в Офф роуд форум за Oн роуд мотор
    Tdm 850 до 95-6г. Достатъчен за пътя, става и за черни пътища- има си тава за защита. Като височина ще ти е точно. Много близо до бюджета.Евтин и здрав.Ликвиден- даже и да не ти е по вкуса-щего продадеш за същите пари (ако не го смелиш естествено).
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: Какво ендуро да избера?

      Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
      Tdm 850 до 95-6г. Достатъчен за пътя, става и за черни пътища- има си тава за защита. Като височина ще ти е точно. Много близо до бюджета.Евтин и здрав.Ликвиден- даже и да не ти е по вкуса-щего продадеш за същите пари (ако не го смелиш естествено).
      Харесва ми как мислиш, но мисля че 850 за начинаещ ездач ще ми дойдат малко множко, но благодаря ще имам в предвид съвета ти.
      Последно редактирано от Helik; 05-04-14, 22:45.

      Коментар


      • От: Какво ендуро да избера?

        600 няма да са ти много,имайки предвид ръста ти,на някой по-малък ще си като ''Ну пагади'' Отделно че по-малък ще умалее за няколко месеца и няма смисъл от такава покупка.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • От: Какво ендуро да избера?

          Аз мисля, че Тенерето е най-удачния вариант за колегата от към бюджет, ръст, тегло на водача и към поведение на мотора Друг добър вариант е и Африката, но тя идва по-голяма и е за по-големи преходи, но става да се кара по черни пътища
          SUZUKI DRZ SuperMoto

          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

          Коментар


          • От: Какво ендуро да избера?

            Благодаря Ви момчета!

            Коментарите Ви ми помогнаха много, явно ще се насоча към 600cc, Тенере или нещо подобно от 90-те.
            Но на първо място в момента е "А" категорията!

            Поздрави

            Коментар


            • От: Какво ендуро да избера?

              Имайки предвид опита на колегата и ако говорим за V образни мотори,като каза Африка,къде забравяме Трансалп?Единия от моторите ми е такъв и за него мога да кажа само хубави думи,това е мотор,който след като си притежавал,трудно се сменя с друг.Отделно че екземпляр от първите се вписва в бюджета на колегата.
              Yamaha Yz450F
              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
              Всичко с ''рошави''гуми!

              Коментар


              • От: Какво ендуро да избера?

                Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                Имайки предвид опита на колегата и ако говорим за V образни мотори,като каза Африка,къде забравяме Трансалп?Единия от моторите ми е такъв и за него мога да кажа само хубави думи,това е мотор,който след като си притежавал,трудно се сменя с друг.Отделно че екземпляр от първите се вписва в бюджета на колегата.
                Напълно точно, бях забравил за Трансалпа, а той също е в тази група
                SUZUKI DRZ SuperMoto

                Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                Коментар


                • От: Какво ендуро да избера?

                  Ръста не виждам да е толкова голям проблем.
                  Аз като взех моето ТТ се наложи да му свалям височината на седалката за да ми доиде удобен. Висок съм 180 а гайката на задното окачване дори не беше до края на резбата. С две думи - височината се регулира.
                  Аз съм за нещо подобно на ХТ, едноцилиндрово защото са по леки. По техките от рода на Африка и Трансалп да супер за дълги пътувания но в града няма да са удобни особено за човек с ограничен опит. Освен това в бюджета ще се вмести раздрънкан Трансалп но не и Африка или ТДМ.

                  Коментар


                  • От: Какво ендуро да избера?

                    Благодаря момчета, радвам се че сe получи активност от ваша страна.

                    За Африката и Трансалпа мисля, че ми е рано още, те биха били много добър избор за последвал избор, но за момента 600сс би бил предела все пак трябва да натрупам опит .

                    До колкото изчетох 600сс от началато на 90-те би бил добър избор за пръв мотор (кротък и лесен за подръжка) разбира се това е само на теория от моя страна.

                    Единственото за което се двуомя е дали въздушното охлаждане е за предпочитане пред водното от тия години и тия кубици?

                    Поздрави

                    Коментар


                    • От: Какво ендуро да избера?

                      Въздухара е по неперетенциозен,няма радиатори,водна помпа,антифриз.Но пък и водното си има своите плюсове.Вида охлаждане въобще не е определящ при избора,особено в твоя случай.
                      Yamaha Yz450F
                      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                      Всичко с ''рошави''гуми!

                      Коментар


                      • От: Какво ендуро да избера?

                        Въздушното охлаждане е наистина по-непретенциозно, но водното е по-добро, като охлаждане и това трябва също да се има предвид. Също веднага щом вземеш мотор го закарай да му проверят маслото - може да се окаже, че си е за смяна. Друго, което е добре да си сигурен, че е окей е акумулатора. Естествено гумите също са важни, но те са видимата част на мотора и за това ти препоръчах да прегледаш и другите две.

                        Коментар


                        • От: Какво ендуро да избера?

                          Първоначално публикуван от 9182 Преглед на мнение
                          Благодаря момчета, радвам се че сe получи активност от ваша страна.

                          За Африката и Трансалпа мисля, че ми е рано още, те биха били много добър избор за последвал избор, но за момента 600сс би бил предела все пак трябва да натрупам опит .

                          До колкото изчетох 600сс от началато на 90-те би бил добър избор за пръв мотор (кротък и лесен за подръжка) разбира се това е само на теория от моя страна.

                          Единственото за което се двуомя е дали въздушното охлаждане е за предпочитане пред водното от тия години и тия кубици?

                          Поздрави
                          Колега, "мощен кросак" или "мощен пистак" могат да ти дойдат в повече. Шосеен мотор може да си избираш от 600 нагоре. И литрите и височината са ти достатъчни за всеки мотор. Само в началото трябва да внимаваш повече. Или с две думи да разбереш колко ти е акъла. Еднакво добре можеш да се пречукаш и с 600 и с 1200куб., с големия обаче последните мигове ще са по- готини.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • От: Какво ендуро да избера?

                            Добър вечер!От няколко години ми е само в ума да си купя мотор,много се кефех на пистарките,но след като покарах няколко пъти крос в гората се усетих,че ще трябва да избирам нещо средно - ендурото.Та бюждета ми е ограничен до 2000-2500 лева знам,че не са много и не трябва да очаквам "нов" мотор.Моторът,който търся е такъв за каране из гората - но не по баири и дерета,а главно по черни пътища и отъпкани пътеки,по възможност с електрически стартер (и да не е ще го преживея),нещо между 250 и 650 кубика и да не е ужасно скъпо от към разходи - абе мотор за новобранец с 2 думи

                            Бяха ме насочили към Suzuki DR-RS за което чух доста добри отзиви,но и доста лоши - доста хора ми казаха,че 80% от моторите на тази серия са със калпава 3та скорост,двигателят работи доста по-шумно,но пък за сметка на това моторът бил много здрав и нямало шанс да ме остави на пътя (едва ли има такъв мотор haha).Та ако може да ми дадете предложения за мотор ще ви бъда безкрайно благодарен,но да не надвишават бюджета,защото просто няма как да го прехвърля )

                            Коментар


                            • Избор на ендуро

                              Здравейте колеги ето че моят син навърши 16 години и затова искам да му купя мотор ендуро до 125 кубика все пак да спазваме закона .Бюджетът който сам определиле до 3000 лева.Със сигурност той ще иска да ходи на училище с него което се намира на 7 километра от нашето село той ще трябва да минава през главен път и след това през целия град защото училището се намира чак другия край .Давайте предложения

                              Коментар


                              • От: Какво ендуро да избера?

                                Колега five12 в Мобиле на скоро гледах един Yamaha Wr 125 cc 2013 за 2500.Доста изкушително изглеждаше за тая цена но пък и е 125 4т.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X