Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво ендуро да избера?

    Мерси колеги.
    Хондата я купи Данко, който добре се справя.Явно си е до каране и майсторлък.
    Въпроса е че 400 като вървене ми харесва, даже КТМ е с по-големи зъбаци и е много послушен, само тежината и височината са ми проблем.
    Сигурно ще търся някакво рещение за смяна - харесал съм КТМ 250 или Yamaha WR 250.

    Коментар


    • До: Какво ендуро да избера?

      Първо - здравейте момчета и момичета. Нов съм в този форум, но чета и попивам с интерес почти всичко. На стари години (колко да съм стар - 35) съм се запалил по моторите и явно крастата е голяма. За момента разтривам 250 сс скутер, но то си е несериозна работа...
      Второ - наистина страшно полезна за мен тема, за която благодаря на авторите - спестява страшно много глупави и досадни въпроси... е не че няма да има такива от моя страна де, все пак съм новобранец в тая сфера.
      Здраве и успехи на всички!

      Коментар


      • До: Какво ендуро да избера?

        Колега lemon-70 мисля, че отговора на въпроса ти дали да сменяваш КТМ-а с "по-нисък мотор" се крие в името Майкъл ИвановМомчето стартира с табуретка на пистите и прави чудеса с пустите му мотореткиИли с други думи казано "требе си свикване и майсторлък"
        SUZUKI DRZ SuperMoto

        Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

        Коментар


        • До: Какво ендуро да избера?

          карам yamaha ttr250 и като за първи мотор е добре само дето много бързо ми писна. не се изправя предницата като при моторите на приятелите ми . малко е тежичък, но предполагам всички ендурота са така. трябваше да започна фитнес . късмет с търсенето на мотори
          и по-малко падания

          Коментар


          • До: Какво ендуро да избера?

            bgoner не се притеснявай като му сложиш на ттр-а малко по голям зъбак и като му посвикнеш малко до 3та ще си се изправя без проблем.

            Коментар


            • До: Какво ендуро да избера?

              Lemon има варианти да го смъкнеш мотора така или иначе, не си спомням дали нямаше една тема от Ива тук в която тя обясняваше за едно американско момиче към 1,60 което караше мотокрос, какви подобрения са правени по мотора за да го смъкнат.

              Коментар


              • До: Какво ендуро да избера?

                Колеги никаде не намерих по подробна информация за КТМ 660 2007год.Интересува ме повече колко кг. тежи. и по принцеп някакви впечатления за този мотор.
                [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
                ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

                Коментар


                • До: Какво ендуро да избера?

                  Супермотото е 138 кг сухо тегло ... за Ендуро модел не знам.
                  Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                  Коментар


                  • До: Кой модел и каква кубатура...

                    Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
                    И аз бях на твое място миналата година, и съм доволен от избора, който направих - ТТ600. Първо - мотора е доста лек за паркетно ендуро. Второ - Ямаха ХТ/ТТ са едни от най-разпространените ендура в България, т.е. части се намират лесно. Трето - наистина здрав и надежден. Бих казал - добиче .
                    Относно кубиците - на мен ми беше първи мотор, като преди него не съм карал никакъв друг, дори и скутер. Газта му е дълга и плавна, мощността е много лесно контролируема. От друга страна още в ниските има достатъчно въртящ момент, за да те качва по невероятни места, без да загасне.
                    Така че, смея да твърдя, като първи мотор изпълни ролята си блестящо. Сега този сезон, ще минавам на следващото стъпало - може би WR 400/426/450 или нещо от този клас.
                    Ако се интересуваш, пиши ми на скайп deyo81, може да се договорим така, че да влезем в бюджета ти
                    Здравейте съфорумци, изказването на колегата ме обнадежди, защото след като изчетох всичко започнах да се колебая за избора си за мотор, но сега виждам че Ямаха ХТ 600 ще свърши чудесна работа, т.е. за неекстремно каране, а необходимост от придвижване от точка "а" до точка "б", в гората с двама човека, ниска цена, мощност в ниските обороти и издръжливост, нисък разход, с цел лов.
                    Ако не сте съгласни с мнението ми предложете нещо друго, ако ли пък да, то тогава ме ограмотете за каква цена да се оглеждам и на какво да наблегна при огледа при евентуална покупа.
                    Благодаря ви предварително.

                    Коментар


                    • До: Какво ендуро да избера?

                      Колега за мен ти си оцелил правилния мотор с оглед на това за какво ще го ползваш.Според мен това е оптималния вариянт.Успех
                      0878424143
                      0887424150

                      Коментар


                      • До: Какво ендуро да избера?

                        ta6ev70 можеш да погледнеш и XT225 Serow. Много кротко и послушно добиче, с доста възможности на пресечен терен. Не знам само как ще се справи с двама. Имах удоволствието да покарам такъв на доста "твърд" терен и можех да дремна както карам . В сравнение с него моя /от подписа/ ми се видя като слон после. А ХТ600 не е по-малък от моя, даже напротив - май е по-тежък (не бих се обзаложил). В мобилето ги има на цени от 1500 нагоре, съвсем поносимо според мен.
                        Honda XR600
                        Kawasaki KLX650
                        Honda XL600V Transalp
                        +359 888 6З5 9З4

                        Коментар


                        • До: Какво ендуро да избера?

                          Абе пичове тези мотори ще ги карате или носите та гледате точно килата.Плюс минус 10кл. какъв е проблема Ако мислите за състизание ТОВА Е ДРУГ ВЪЛРОС
                          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                          Коментар


                          • До: Какво ендуро да избера?

                            Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                            Абе пичове тези мотори ще ги карате или носите та гледате точно килата.Плюс минус 10кл. какъв е проблема Ако мислите за състизание ТОВА Е ДРУГ ВЪЛРОС
                            Зависи кой къде кара! Понякога се носи повече от колкото се кара!
                            Но и да не се носи, 2-5 кила са много пак камо ли 10 ! За тежки и трудни терени се иска лек мотор, а единствения такъв за сега е 2Т.

                            Относно колегата по-горе! Посоката в която се е насочил е правилна! Ефтино с минимална потдръжка, меко окачване, удобно за авджалък!
                            Предполагам второто място е за дивеча?
                            Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                            Коментар


                            • До: Какво ендуро да избера?

                              Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                              Плюс минус 10кл. какъв е проблема
                              ОГРОМНО! Когато полегнеш и трябва да го изправиш,или на някой по засукан терен,много бързо се усещат дори и 2 килограма в по горната част на мотора,да не говорим за 10!

                              Коментар


                              • До: Какво ендуро да избера?

                                Ако се кара екстремно ендуро с много препядствия тесни бавни места, не 10 а 1 кг, се усеща, още повече ако става въпрос за целодневно каране, в края на деня може да си каталясал от тежестта на мотора само. Е разбира се някой добре подготвен атлет може и да не ги усети тия 10кг много много, ама колко от нас са такива? Повечето през седмицата са на работа и очакват да правят чудеса от неделя на недяла, е няма как да стане.
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X