Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотокрос или Каране по баирите


    Здравеите на всички,
    От много малак искам да се занимавам с Мотокрос или просто да карам по баирите(оффроуд) на нашите прекрасни планини.Сега вече имам възможност за това и се чудя много какъв мотор е най-удачно да си взема всмисъл каква кубатура да е мотрчето мисля си за 125 или 250 но нз и много се чудя. Също така се чудя кой КРОСОВ мотор е най-добре да си взема за офроуд и здрави скокове...и също така не съм от най високите хора 170 съм висок и тежа 60 кила ако има някакво значение(според мен има значение за мощноста на мотора)..карал съм мотор няколко пати и съм се занимавал с фреерайд и далнхил с колело..много искам да се занимавам с това даже ужасно много..и бих се радвал да ми дадете савети...благодаря на всички предварително


    Искам да се извиня на Модераторите и Съфорумците ако темата не е на правилното място
    Последно редактирано от Станислав_; 07-05-09, 11:59.
    [FONT=Century Gothic][SIZE=5][B][U][COLOR=PaleGreen][I]Save the Bulgarian Nature :):):)[/I][/COLOR][/U][/B][/SIZE][/FONT]

    Коментар


    • До: Motocross или Каране по баирите

      Еее явно си пропуснал тази тема:

      http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7960

      Прочети поне първия пост на Iva_KX и на втора страница първия на Даниел Туйков.И това само като необходимия минимум.

      Иначе ако наистина си се занимавал както трябва с даунхил и фриираид ще ти е доста по-лесно да навлезеш и в този спорт.Извиняваи, че проявявам известно съмнение, но в днешно време всеки втори се е занимавал с даунхил.Дори тук, във Варна, деца на по 14г карат "даунхил", но това е друг разговор за друга тема.

      След като прочетеш малко от онази тема, питай пак.Хората ще ти кажат ... или ще ти се скарат понеже сигурно има поне 3 подобни теми за тази седмица.
      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • До: Motocross или Каране по баирите

        оп извинявам се...да карал съм сериозно даунхил и фрийрайд 2-3 години но не съм участвал в състезания защото не го правих със състезателна цел а за удоволствие но след няколко сблъсак челно с дървета и 3 пръснати фулфейса и една щупена рака почнах отново да карам триал(защото преди да почна с даунхила и фрирайда си карах триал) и така ми омръзна и спрях да карам и колелетата продадах както и да... просто Екстремните спортове са ми в кръвта...

        СЪЖЕЛЯВАМ ЗА ОФФТОПИКА
        [FONT=Century Gothic][SIZE=5][B][U][COLOR=PaleGreen][I]Save the Bulgarian Nature :):):)[/I][/COLOR][/U][/B][/SIZE][/FONT]

        Коментар


        • До: Какво ендуро да избера?

          Една читава 125-ца по-ново поколение, поне 2004-05-та, ще ти покрие напълно фън фактора като бивш спускач лека е, с достатъчно силен двигател като за 60кг и позволяваща правене на щуротии
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • До: Мотокрос или Каране по баирите

            Първоначално публикуван от masm Преглед на мнение

            Здравеите на всички,
            От много малак искам да се занимавам с Мотокрос или просто да карам по баирите(оффроуд) на нашите прекрасни планини.Сега вече имам възможност за това и се чудя много какъв мотор е най-удачно да си взема всмисъл каква кубатура да е мотрчето мисля си за 125 или 250 но нз и много се чудя. Също така се чудя кой КРОСОВ мотор е най-добре да си взема за офроуд и здрави скокове...и също така не съм от най високите хора 170 съм висок и тежа 60 кила ако има някакво значение(според мен има значение за мощноста на мотора)..карал съм мотор няколко пати и съм се занимавал с фреерайд и далнхил с колело..много искам да се занимавам с това даже ужасно много..и бих се радвал да ми дадете савети...благодаря на всички предварително


            Искам да се извиня на Модераторите и Съфорумците ако темата не е на правилното място

            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59199 , това ще ти се нагоди на ръста,мощно е ,колкото теб съм точно ела и ще ти покажа как вози,няма да познаеш че е 85 кубика,2008ма е кавазаки,с много специални части,ако те интересува казвай

            Коментар


            • До: Какво ендуро да избера?

              кажете нещо повече за Yamaha yz250f 2003г.... Honda CRF 250x по - добра ли е от него? Като се има впредвид ,че yamahata се намира на по-тънки пари и мотора ще се кара само събота и неделя по балкана не повече от 150км. на ден. И още нещо Yamaha yz426 много ли е силна за балкана ,щото няма да се кара професионално ,а просто любителско от човек - 85кг 190 височина 18години.

              Коментар


              • До: Какво ендуро да избера?

                Збъркал си моторите пич,единия е Чист крос (ямахата) а другия е Ендуро мотор (хондата..)

                Коментар


                • До: Какво ендуро да избера?

                  знам знам аз имам CRF ,но искам сравнение с Yamahata ,щото един приятел иска да си взима и има нов внос сега на оферта един CRF250x и една yamaha yz250f ,а също така има и yamaha yz426. Но най - вече исках мнение за yz250f... не съм карал никога такава нямам ,никакви наблюдения... а иначе мотора е за един приятел той се интересува ,но има проблем нещо с PC и неможе да влезе в интернет за това аз писах.

                  Коментар


                  • До: Какво ендуро да избера?

                    На него за какво му е ? За гората ? Ако е за гората да взима хондата,коя година ямаха е... ?

                    Коментар


                    • До: Какво ендуро да избера?

                      Само по гора ще се кара да... иначе yamahata e 2003г. и е доста запазена ,цената също е прилична и той се е ориентирал към нея ,щото CRf-a е по-скъп...

                      Коментар


                      • До: Какво ендуро да избера?

                        Първоначално публикуван от DJaMBaZza Преглед на мнение
                        знам знам аз имам CRF ,но искам сравнение с Yamahata ,щото един приятел иска да си взима и има нов внос сега на оферта един CRF250x и една yamaha yz250f ,а също така има и yamaha yz426. Но най - вече исках мнение за yz250f... не съм карал никога такава нямам ,никакви наблюдения... а иначе мотора е за един приятел той се интересува ,но има проблем нещо с PC и неможе да влезе в интернет за това аз писах.

                        И yz250f (2003) ще му върши работа за гората,лек,удобен и маневрен,няма стартер пред хондата а разликата от WR250f е малка по работа на двигател,карал съм така,че ти го казвам от опит,минуса му е ,че няма степенка,ще остане доволен от избора си стига моторчето да е читаво,има разлика в цените поне 1500-2000лв(yamaha/honda)така,че сам да си преценя за марката,успех


                        Нека не бърза с 426,като свикне тогава да си вземе по голяма кубатура

                        Коментар


                        • До: Какво ендуро да избера?

                          здравейте!Аз съм много заитерисована точно какъв мотор да си взема ,прочетох нещата,които могат да ми помогнат със моят избор,но все още не знам какво да избера.От години съм запалена по този спорт,но не съм карала такъв тип мотор , карала съм др типове мотори и искам да помоля някой да ми помогне какъв мотор е подходящ за мен.Аз съм 170см и тежа 50 кг,насочила съм се към 125кб 2т или 4т крос.Искам да скачам,да катеря баири и да минавам през по тежки маршрути.Нямам към кого др да се обърна затова се обръщам към участниците в този форум.
                          благодаря ви предварително!
                          Последно редактирано от kemz; 08-05-09, 17:11.

                          Коментар


                          • До: Какво ендуро да избера?

                            Ако си чела внимателно, трябва да си забелязала, че скокчетата (крос) и катеренето на баири и тежки терени (ендуро) изискват леко различни мотори (нищо, че изглеждат доста еднакви).
                            Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                            Коментар


                            • До: Какво ендуро да избера?

                              Аз не искам мотор само за скокове.Принципно ме влекът повече планинските терени.Твърдо съм решена да се науча и смятам че това не е невъзможно .И затова се интерисувам какъв мотор да си взема и кой ще е подходящ за мен.

                              Коментар


                              • До: Какво ендуро да избера?

                                Според парата в ръката - най-добре някое съвременно 4 -тактово ЕНДУРО 125 или 250 кубика (в зависимост от уменията). Ако парата не стига за такова - някое 125 куб. 2-тактово Ендуро (с 2-тактовия трябва повече чалъм, ама сигурно се свиква).
                                Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X