Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво ендуро да избера?

    Идеален мотор няма, всеки си има предимства. В един случай по-добре да си с 300 в друг с 200. Най-добре пробвай и тогава ще разбереш. Ето примерно вчера карах един ДРЗ400 спортната версия.
    От форума бях останал с впечатление че е тежък за каране .... ами нищо подобно кара се много лесно и наистина има страхотни ниски, ама все пак това е 4Т мотор и то 400сс, но въпреки всичко моя 200ЕХС ми доставя много по-голямо удоволствие.
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • До: Какво ендуро да избера?

      за 100 кила човек ..който иска да катери гоолееми наклони на много ниски обороти.. ехс300 ще е по добрият избор..също и гас гас 300 става...като теглене от ниски нямат голяма разлика..иначе 200 то е по забавният мотор ..а общо взето всеки ендуро мотор може да катери големи наклони ..на всякакви обороти..стига райдъра да го бива и да има добра гума отзад..!
      Последно редактирано от mitkov; 14-10-08, 08:53.

      Коментар


      • До: Какво ендуро да избера?

        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
        Той ако обича да кара съвсем в ниските в никакъв случай не бих му препоръчвал мотор 300сс.
        Бих му препоръчал да си купи един Беларус с по як плуг и да се захваща за работа.
        Това са мотори искат газ.. газ... гаааз... нищо друго

        Ей пич, 200 кубиковия КТМ ще те вее като парцал с твойте стотина килца... Осъзнайте се пичове
        Така си е.
        Само който не се е качвал на такъв мотор може да твърди, че може да умалее по някое нагорнище.
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • До: Какво ендуро да избера?

          Благодаря много за отговорите!!! 200 кубика ще да е,че не си падам по ниските обороти

          Коментар


          • До: Какво ендуро да избера?

            Момчета помагайте какво ендуро да избера на почти 14г съм около 165см и към 60кг.Нешто като около 125cc ама главно за по гората.Мерси предварително

            Коментар


            • До: Какво ендуро да избера?

              Здравейте, за да не пускам нова тема реших да задам едно-две въпросчета тук в тази тема. Понеже искам да си купя спортно ендуро 400-450 кб. (второ употреба) желая да се запозная оринтировачно с цените на частите на Yamaha WR450f (2003-2004-2005) или по точно ангр. верига, клапани, бутало, сегменти... радиатори...
              KTM Fen

              Коментар


              • До: Какво ендуро да избера?

                Колега то зависи от марката,качеството и надценката на продавача-най вечеИначе аз купувах за YZ400 бутало със сегменти около 250лв. а анг. верига беше към 85лв.
                [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

                Коментар


                • До: Какво ендуро да избера?

                  Първоначално публикуван от ianko Преглед на мнение
                  Колега то зависи от марката,качеството и надценката на продавача-най вечеИначе аз купувах за YZ400 бутало със сегменти около 250лв. а анг. верига беше към 85лв.
                  За 400 знам, имам приятел с вр400, който беше питал за неговия мотор и цените са каквито ми ги казваш и ти. Но 400 не ме интересува, а най-вече 450 от 2003-2005 год. Мерси все пак
                  KTM Fen

                  Коментар


                  • До: Какво ендуро да избера?

                    Писал си 400-450куб.затова ти ги казах,а за450-ката не ми се е налагало да питам все още и дано да не ми се налага скоро.
                    [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

                    Коментар


                    • До: Какво ендуро да избера?

                      Първоначално публикуван от ianko Преглед на мнение
                      .....и дано да не ми се налага скоро.
                      Искренно ти го пожелавам!
                      KTM Fen

                      Коментар


                      • До: Какво ендуро да избера?

                        браво и от мен поздравление за формата в който е представена темата

                        Коментар


                        • До: Какво ендуро да избера?

                          Началото е много силно и добре разяснено,браво,начинаещия офроудър може да пита само за разликата между съмите модели в класа си и да гледа цената.

                          Коментар


                          • До: Какво ендуро да избера?

                            Аз бих ти препоръчал Кавазаки КХ 85.
                            Последно редактирано от Chinela; 24-01-09, 17:02.

                            Коментар


                            • Кой модел и каква кубатура...

                              Здравейте. Аз съм нов толкова нов, че дори нямам мотор още :-). Имах идея какво горе долу искам. Прочетох - http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7960 (както и още един куп неща в нета) и се ориентирах, че искам шусейно ендуро или както ги наричат в статията "паркетни ендура". Та може би основния въпрос ми е да си зема ли директно с голяма кубатура 500-600сс или да си взема парво 125-250 и примерно догодина да го сменя с по-голям. Някои хора ми казват, че няма смисъл от малак, защото ще ми умалле бързо, други ми казват вземи си малак - на големия няма да можеш да се научиш, ще го потрошиш и него и себе си...

                              Иначе като тип мотори съм се спрял най-много на KAWASAKI KLE, Cagiva Raptor 125. Какво мислите за тях. И какво ще ми препоръчате. Искам нещо евтино поне за първи мотор, че нямам и много пари в момента. Нещо до 2000 лв. Знам също, че не мога да разчитам, че мотор 92-94 година ще свети затова и ми се иска да се намират части и да са сравнително евтини. Нещо като еквивалента на VW или OPEL при колите, които са с прилична визия, ниски цени за поддръжка и здрави коли. Препоръчайте ми някакви точни модели, за които имате наблюдения. Благодаря предварително.
                              Последно редактирано от JokerA; 29-01-09, 08:48.

                              Коментар


                              • До: Кой модел и каква кубатура...

                                Ето ти един мотор, който е еквивалент на Хонда при колите - здрав, здрав и пак здрав. http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=33052
                                Евтини части за мотори НЯМА. Освен ако не ти се кара МЗ, ЧЗ, ИЖ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X