Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за скутер.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Va.Vasilev Преглед на мнение
    Абсолютно подкрепям мненията на Господата pansim и Esper!
    Honda SH 300 не е maxi Scooter,а нормален Scooter.
    Аз искам да е maxi,защото съм едричък и за да може да се качва още един човек.
    BMW GS 650 е ендуро мотоциклиет!Тук имам опит,но в момента търся scooter
    Благодаря Ви и очаквам още мнения и насоки!
    При положение , че имаш опит с ендуро но нямаш опит със скутер , е най-добре да покараш някой скутер , и да решиш дали продължаваш да търсиш скутер. Аз имам опит с мото крос , писта , ендуро , супер мото , и на базата на този опит никога не бих карал скутер , причините са много. За в града , по-добро дву-колесно от супер мото мотоциклет , няма.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение

      При положение , че имаш опит с ендуро но нямаш опит със скутер , е най-добре да покараш някой скутер , и да решиш дали продължаваш да търсиш скутер. Аз имам опит с мото крос , писта , ендуро , супер мото , и на базата на този опит никога не бих карал скутер , причините са много. За в града , по-добро дву-колесно от супер мото мотоциклет , няма.
      С последното не съм съвсем съгласен.
      Абе направо не съм съгласен!

      Пластмасите на скутерите много помагат в лошо време.
      С ендурото съм на свиня при най-малкият дъжд, със скутера - не.

      Скутера мога да го карам с джапанки до бакалията а ендурото пак не!

      Освен това скутера обикновено има място за много багаж без нужда от нищо допълнително.
      На бъргмана под седалката например се събираше неразфасована свиня - ебаси хамбара имаше

      Иначе и аз не съм фен на класическият скутер без значение макси или мини е.
      И нямам такъв благодарение на Хонда - пак ирония на съдбата към сузуки фен
      Враг усраине

      Коментар


      • #18
        Приятели,най-голямото предимство,поради което искам скутер е това,че няма да превключвам скорости!
        Преимуществата и недостатъците на останалите мотоциклети са ми ясни.
        Сдобих се и със ставно заболяване и вече ми е трудно да си вдигам високо крака за да се кача.При чести спирания, като ходене до магазина,слизанията и качванията са неизбежни!
        Всичко това-скирости,по-лесно слизане и качване,повече място за багаж и т.н. ме карат да си купя скутер.
        Благодаря Ви още веднъж.
        Пазете се и бъдете здрави!

        Коментар


        • #19
          В Гърция имам малък скутер Ямаха Минт, и за ходене до магазина и паркиране на никакво място няма алтернатива... Африката посмъртно не мога да завра там, където скутера влиза спокойно. Пробвал съм и с XRа, но скутерът е незаменим в някои отношения. Дори открих някакво перверзно удоволствие с него - обиколих острова с всичките 50км/ч на които се способен. Виж - голям скутер ми се струва безсмислено - няма никакво предимство пред нормален мотоциклет. Малкият обаче печели в някои отношения
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #20
            А защо не погледнете Piaggio X9 ? Като габарит е по-компактен от Burgman и Yamaha Majesty и пак се води макси скутер.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #21
              Piaggio X9 много ми допада,но италианските машини са ми по-непознати от японските.
              Не го знам това що за мотор е!
              И пак казвам защо искам скутер а не мотоциклет:
              На скутера няма да ми се налага да сменям скоростите и качването и слизането от него е по-лесно!

              Коментар


              • дядо владо
                дядо владо коментира
                Редактиране на коментар
                Имам едно малко "Чинчи" ела врътни му едно кръгче и ще си говорим за харесване, че е много индивидуално.......☕

              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                Piaggio / Vespa са марки за които не важи постулата "италиански боклук".
                Каквото и да погледнеш от тях няма да е грешка произхода.
                Новите са дори по-скъпи от джапанките и това им е "проблемът" и пречи да бъдат толкова масови.
                За 2 ръка нямам поглед.

            • #22
              Благодаря за предложението,но съм далеч!
              Моля,като давате идея за някакъв скутер пишете и марката,не само модела,защото не ги намирам само по модел без марка.
              Благодаря!

              Коментар


              • #23
                Първоначално публикуван от Va.Vasilev Преглед на мнение
                ​​​​​​
                Сега поостарях,поулегнах и реших да си купя скутер.
                Скутера ще го ползвам по около два месеца в годината,през времето,когато съм на почивка в малко черноморско градче т.е.селско и междуселско до съседните курорти за разходки.
                Бих искал скутера задължително да е 4-ри тактов и над 250 cc. Тук трябва да спомена,че на тежина съм 140 литра ако кача и детето ставаме над 200 ( срам ме е,но е факт). Искам да задам въпроса колко кубиков и мощен е подходящ за мен?
                На външен вид ми харесват така наречените "макси скутери) като Suzuki Burgmann 250,400 cc. и Honda Silver Wing 400 или 600 cc.
                По-големички са като размер и повече ще подхождат на габаритите ми ,имат нещо като облегалка на задното място и т.н.
                Правилно ли съм се насочил?
                Имах Honda Pantheon 125 (FES) инжекцион 2006 година, но я махнах преди 5 години, поради няколко неща - 1. цолаж на гумите - 14 цола предна, 13 цола задна - малки са за нашите дупки и ями (ти искаш селско и междуселско - за такова трябват поне 16 цола). 2. Имаше електронен ограничител на 100 км (много кофти да трябва да се влачиш зад тир, поради това, че той кара с 90, а ти вдигаш 100) и 3. много гадно се пада със скутер - не се изхлузва под теб, като мотор, а обикновено ти затиска коляното към асфалта.
                Плюсовете - огромен багажник под седалката и куфар отзад от Априлия Скарабео със облегалка за пътника. Никога не ми е липсвала тяга - два пъти са успявали да ми вземат коли светофар и то някакво ауди с голям мотор, което така изпуши черно, че ми дожаля за колицата и едно БМВ по същия начин. Тогава бях 120-125 кг.

                Ако държиш на скутер бих ти препоръчал SH125/150/300i или някакъв с по-голям цолаж гуми. 400 или 600 кубика за скутер не виждам смисъл.

                За километрите - колкото е по-малка кубатурата толкова на по-малко километри търсиш. Колкото по-модернизиран двигателя, пак на по-малко километри.

                И се качи на различни машини за да усетиш коя ти пасва, а не да купиш нещо според чужди препоръки и после ти да се напасваш към него.

                Лично аз, понеже поодъртях минах на малък чопър - Кавазаки ЕН500 (Вулкан), като леко го персонализирах - сложих право кормило и го повдигнах - и сега ми удобен - сякаш е създаден за мен. Подробност е, че този модел е с двигател от пистарка (Нинджа 500), което ми позволява на междуселско да го карам, като истински мотор. Седалката му е ниска, има облегалка за пътника. Недостатък са дисагите, които нито събират багаж, като куфарите, нито са толкова удобни. Недостатък според твоите критерии са скоростите, но за мен не са. Тъй, като е сравнително лек в града си го карам, като скутер между колите. Между другото не върви кой знае колко повече от Honda Pantheon 125 (FES), но вдига доста по-висока скорост при нужда от изпреварване. Иначе го карам с около 90-100 km/ч и удоволствието е друго.
                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                Коментар


                • #24
                  Благодаря за изчерпателния отговор!
                  Може би сте прави,че и 250 cc.ще ми е достатъчен.
                  Хареса ми и Piaggio X,което колегата по-горе ми предложи.
                  Общо взето се насочвам към марките Honda,Yamaha или Piaggio,250 cc.до 400 cc.максимум,благодарение на Вашата помощ.
                  Ако можете да добавите нещо за въпросните марки и да ми предложите модели ще бъда благодарен.
                  Пак казвам,държа да е maxi-scooter,4 тактов и инжекцион.
                  Искам по възможност да е с облегалка за задното място,ако няма гледам,че има кутии с облегалки.
                  Това така ли е,защото ми е важно?
                  Мисля,че няма да ми е проблем да го транспортирам до България (2400 км.) с ремарке?!
                  Поздрави от мен!
                  Последно редактирано от Va.Vasilev; 10-09-22, 13:45.

                  Коментар


                  • #25
                    От всички скутери,по удобен от бъргмана няма,кой каквото си иска да приказва.

                    Недостатъците съм ги изброил.Ако беше 600 кубика...още по добре.

                    В града карам 50 кубика и ми е екстра....не щото е 50 куб а щото е лек,компактен и маневрен.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X