Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за скутер.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за скутер.

    ​​​​​​Здравейте уважаеми съфорумци!
    Вероятно това не е подходящия форум,в който търся отговори на въпросите си-форума е за високопроходими машини),но е любимият ми и все тук се въртя
    Видях,че има форуми за скутери,четох в тях,но информацията в тях е некомпетентна и несериозна.По скоро пишат младежи,които си разказват случки и поддържат максимата "моето е най-добро" в следствие на което се влиза в безсмислени спорове и т.н.!
    С две думи не мога да получа желаната от мен информация .
    От 25 години имам категория "А", доста мотоциклети съм карал,но опита ми със скутерите е минимален.
    Сега поостарях,поулегнах и реших да си купя скутер.
    Скутера ще го ползвам по около два месеца в годината,през времето,когато съм на почивка в малко черноморско градче т.е.селско и междуселско до съседните курорти за разходки.
    Бих искал скутера задължително да е 4-ри тактов и над 250 cc. Тук трябва да спомена,че на тежина съм 140 литра ако кача и детето ставаме над 200 ( срам ме е,но е факт). Искам да задам въпроса колко кубиков и мощен е подходящ за мен?
    На външен вид ми харесват така наречените "макси скутери) като Suzuki Burgmann 250,400 cc. и Honda Silver Wing 400 или 600 cc.
    По-големички са като размер и повече ще подхождат на габаритите ми ,имат нещо като облегалка на задното място и т.н.
    Правилно ли съм се насочил?
    Скутера ще го купя от Германия,решил съм да отделя до 2000 евро и се вмествам в такива скутери между 10 и 20 годишни.
    Друг важен въпрос е до какъв пробег си заслужава да купя такъв,така че да не му правя още първата година ремонт?Т.е.на какъв пробег се прави ремонт на подобни скутери,разбира се ако са правилно поддържани и експлоатирани?
    Ще ви бъда благодарен ако ме насочите в това,избора ми правилен ли е за нуждите ми,да ми посочите други подобни марки и модели и всичко останало,за което се сетите.
    Поздрави от мен с най-добри пожелания за всичко най-добро и най-вече здраве!
    Последно редактирано от Va.Vasilev; 05-09-22, 12:30.

  • #2
    Привет,и аз съм около 120 до 131 кг миналия месец...и не ме е срам грам да ти кажа даже ми отива ......

    Карам 4 мотора ....два от тях са скутери единия е китаец 50 кубика ,другия е бъргман 400 кубика.....

    Бъргмана е най удобен ...вози,дърпа ...удобен е.....

    Не харесвам това че е доста нисък......на легнал полицай едва минава ......

    ​​Бъргмана е тежък и обемен....със двама души държи 150 км без проблем....Всички бъргмани горят масло и това е нормално ....да си знаеш!

    На къси разстояния 50 кубиковия китаец ми е екстра.

    Другите два са турист 650 куб и пистарка 600 кубика но там е друго.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      Много ти благодаря,че се отзова!
      Направо си е късмет това,че се включи в темата и ми помагаш,за което ти благодаря много.
      С цялото си нахалство ще продължа да те разпитвам,защото съм сигурен,че като собственик на такъв мотоциклет ще ми дадеш най-точни отговори и насоки
      Това,че Burgmana-а си гори масло не ме притеснява много-ще го следя и ще му доливам.Повече ме притеснява това,че навсякъде се шири мнението,че имат проблем с вариаторите и са трудно отстраними!
      Споделяш ли това мнение?
      Другото,което ме притеснява е това,че казваш,че е нисък и опира даже и в "легналите полицаи".
      Ами там,където ще го ползвам пътищата са под всякаква критика-много дупки,неравности и т.н.
      Мислиш ли,че ще се справя на такъв терен и на леко черни пътища?
      Според теб на максимум какъв пробег е разумно да купя такъв за да не му правя ремонти още първото лято?
      Разбира се, че отговора на този въпрос е субективен,но все пак?
      Благодаря ти още веднъж!

      Коментар


      • #4
        Неравности като дупки по пътя не е проблем,по точно е проблем колкото за всеки друг.Просвета между двете колела е малък.Това има пък предимство че е доста стабилен и с нисък център на тежеста... което го прави удобен.

        За вариатора чувам за пръв път...мисля че съм сменял ролките на вариатора с по тежки за да има по бърз старт или обратно беше ...бендикс съм сменял ....тоя вариатор е нищо сложно и се достъпва сравнително лесно...свалят се две пластмаси.....едната е дълга ...но нищо сложно няма.Гледай да няма счупени и липсващи пластмаси....те са скъпи и липсващи от пазара.

        Другото се намира....джанти,гуми ,бендикс,ролки ,ремъци....всичко има...
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          Благодаря ти още веднъж!

          Коментар


          • #6
            C Vespa Primavera 150 кубика,нещо като 12 коня, много трудно някой ме бие между светофарите тук,80 и малко кила съм,120 ги вдига

            400 кубика скутер ще те разнася където искаш колкото и да сте папкали със сина. Не са евтини обаче / подрьжката е / и аз за тия пари бих се насочил към един дьрт GS 650,това го казвам като новобранец
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              Ако имаш предвид BMW GS 650,то това не е скутер!

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Точно

                Ако трябва задължително скутер то Бергмъна е много добро решение
                Ако не трябва да е скутер то за тия пари бих избрал GSa

              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                Аве 400 кубика не е ли малко мноооожко за скутер? Ако е за подобна кубатура по-скоро БМВ ГС-а ще е по-добър вариант за по-лоши изкорубени пътища. Пък и нужната товароносимост ще има, и клиренс тоже....
                Последно редактирано от KingofROAD; 09-09-22, 11:58.

              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Множко ако си кльощав,не можеш да караш,взимаш го за 2 месеца лятото и няма да имаш пасажер с тебе,за всичко друго размера има значение,няма го носи на гръб я

            • #8
              Аз съм между 125-140оки според сезона
              На село се возя с едно малагути мадисън 150цц. Като бих предпочел да е 250цц.
              Иначе и така вдига 100 и ги поддържа.
              Малагутито е копие на Ямаха, ама доста е мръднало индигото та не ги препоръчвам.
              Калпав стартер, калпав карбуратор.
              Сузуки или Ямаха гледай.

              Коментар


              • #9
                Honha Sh 300i също е добро решение. Стабилна, здрава и безпроблемна машина. Голяма слюда и куфар, удобна за двама.

                Коментар


                • #10
                  За джип съм го писал, сега ще го пиша и за скутер - яхни го и ако ти пасва, ако ти е удобно, те кефи го вземай
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #11
                    Аз карах за малко бъргман май към 300цц беше - не помня.
                    Не го харесах изобщо за нуждите ми.

                    Прекалено голями габарити за градски условия.
                    Изобщо голям и не-маневрен шлеп, все едно се движа с чопъра.
                    Малки гуменца, на кофти път/павета съответно неприятна возия.

                    Honda SH не съм карал но и аз го намирам за по-добро решение.
                    И бих го предпочел пред бъргмсна по горните причини.

                    Но все пак избора е индивидуален
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #12
                      Хонда SH и Сузуки бъргман са две различни планети!!! Това че са с общо наименование "скутер" не ги прави еднакви. Нямат нищо общо. Всеки със своите минуси и плюсове
                      Панайот Бърдарски
                      0887 60 77 22

                      Коментар


                      • #13
                        А пък GS-a е направо в друга галактика

                        Така е с моторите, трудно се намира нещо универсално.
                        Да не говорим ако това е първият.
                        Човек разбира какво иска обикновено доста по-късно.

                        Бъргмана обаче не е добро решение за град и лош път.
                        Всъщност правен е основно за дълъг път.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • KingofROAD
                          KingofROAD коментира
                          Редактиране на коментар
                          Братовчеда Лари, както винаги е прав. И мен нещо не ме кефи Бъргмана, а и 400 кубика за скутер на мен поне, ми идват мааалко множко. 125-250 макс. за скутер. и пак е в А катергория.
                          Сега търкалям една Ява бабета. Два коня, единия носи мен, другия носи нея. За градско идеал Петрофф и брат му Кофти.

                      • #14
                        Абсолютно подкрепям мненията на Господата pansim и Esper!
                        Honda SH 300 не е maxi Scooter,а нормален Scooter.
                        Аз искам да е maxi,защото съм едричък и за да може да се качва още един човек.
                        BMW GS 650 е ендуро мотоциклиет!Тук имам опит,но в момента търся scooter
                        Благодаря Ви и очаквам още мнения и насоки!

                        Коментар


                        • KingofROAD
                          KingofROAD коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ама БМВ-то ще е по-здрав от скутера, и с по-добра проходимост, и товароносимост. И аз се заглеждам по такъв, амааа......

                      • #15
                        Бъргмана, който карах (ето този) беше продаден от собственика си защото жена му го нарочи зa много некомфортен.
                        Твърдението беше, че събирала много вятър в каската заради високата позиция на пасажера.
                        Може да се има предвид и има някакъв резон понеже е височка, освен това беше свикнала да я возят на круизери а финално аз на жена нямам много вяра
                        Иначе аз нямам такива наблюдения нито отзиви - не съм возил нищо и го ползвах само една седмица.
                        Иначе физически 2 човек може да се качва на всеки един скутер на тукашният пазар с изключение на моя, който фабрично си е соло машина

                        Враг усраине

                        Коментар


                        • BENZBOSS
                          BENZBOSS коментира
                          Редактиране на коментар
                          Прав си - Бургмана магистрално проблеми няма,е не го въртиш на пета като една Веспа 150 кубика ма пък за двама и нормален път според мен става,мотор си е,скутер му е името. На жена му на твоя бих препоръчал добра каска

                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          И с кръста имала проблем при по-дълъг път а за тоя проблем аз му препоръчах тояга!
                          Абе довлече от 3 дерета вода само и само да не се вози на бъргмана.

                          И не казвам, че модела не става - просто не пасваше изобщо на нуждите и очакванията ми.
                          Иначе съм по-скоро цуцуки отколкото хонда фен, нищо, че в момента имам 2 хонди и само едни сузуки
                          Пък бидето го взех точно с идеята да го купя ако ставаше.
                          Ама то не би!

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X