Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трети мотор за новобранец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    КТМ 790 Адвенчьр става ли за целта? Гледах сравнение между това и 990, като цяло са доволни,аз съм с едно на ум заради електрониките по новия.

    Като двигател става ли?Някой нещо?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • motor_men
      motor_men коментира
      Редактиране на коментар
      Индийска работа. Мен не ме кефи.

    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Мен ме кефи!
      Двуцилиндров паралел със серийно много екстри като шифтър, програми за стабилност и много глезотии като блутут. Дюк 790 ми е мечта.
      П.П От 6 години имах КТМ 990 супермото:
      супер добро окачване, перфектни спирачки, много мощен с добър въртящ момент от ниски обороти, късах хилядарки до 3-та скорост 120км/ч.
      И доста минуси: разход 6-7/100 и автономен пробег 230-250 км., големи вибрации от двигатеря и специфично КТМ-ско тракане. Неудобна седалка при висока скорост-въздушната струя разтваря краката ми при висока скорост и за да стоя на седалката си свивам краката и ако карам пбез завои повече от час си докарвам мускулна треска, нестабилен при висока скорост-висок и ме клатят камионите при разминаване.
      Затова си мечтая за дюк 790 или 890-дай боже всеки му.

      П.П. С пълен резервоар на кантар-220 кг.

    • motor_men
      motor_men коментира
      Редактиране на коментар
      Ти казваш ли им на хилядарките като ги късаш? Щото хилядарките правят на първа 130-150км.ч. , пък ти на трета си направил 120. Най-вероятно не са разбрали , че ги късаш , казвай им другия път.

  • #32
    Понеже съм на почти същата вълна а и аз съм новобранец при моторите като тебе ето аз какво разучих.
    Тва Сузуки В стром е в класа на Adventure motorcycle , заедно с Ямаха Тенере,Хонда Туин Африка и Кавасаки КЛР - аз също се загледах натам ама като ги видях на живо и се отказах. Много необуздани коне ми се видяха, отделно седалката не е да изкараш 4-5 часа, въобще не е комфортно седенето на тва нещо.
    По съвет на тукашни моторджии ,ако искам да карам на шосе и много ,много леко неравности по не павиран път ми препоръчаха така наречения Круизер клас.
    Аз мотор ще ползвам тук там дет се вика та държа на мин цена и тука победител е
    kawasaki vulcan 650 s – тва може да го намериш за 5 ..5,5 ...6к чисто нов мотор при дилъра в зависимост от тва какво има по него кат екстри . 65 коня е и е с двигател на Нинджа ,дават го с мах скорост 106 мили .Нейде из по горните постове някои го спомена.
    Като говорихме по тел маи ти споменах че карах един такъв за 1 ден обаче този Вулкан дет карах беше дърт и с карбуратор , беше на 20 000 мили –собственика каза че никви проблеми е нямал.


    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Прав си ма моите около мен нямат круисери,всеки е напипал нещо потентно из черното и се шмиткат по Баха,Орегон,Невада,утре като намеря време за шмиткане и трябва да ги чакам на паркинга пред хотела.


      Не гледам за нищо тежко,много скъпо,екзотично или магистралка.Бяха намерил един Индиан Скаут,като го гледаш кукла ма на въпроса И къде какво правиш с това........и запецнах,че ония карат по пътя докато дойде интересното,после хващат гората пък аз с това дето има една пишка ходове на окачването и на 35 градуса почва да си влачи червата по асфалта съм до паркинга точно.

      Е долу снимка,барабар Петко с мъжете
      Последно редактирано от BENZBOSS; 16-12-20, 17:11.

  • #33

    Е на,тук карането сам не е добра идея и като катери някой пясъчна дюна на трета ти го следваш със стиснато дупе.......е не можеш да ходиш после 2-3 дни ма болката била сладка,краката ти треперят от зор.

    Тьрсим машина която да може и малко камьнак да минава,малко черни пътища,рекичка една педя,10 кила багаж да носи,200 мили бензин да има,да държи на 4-5 часа магистрална скорост...........и като гледам за сега ще спретна 395ти с големия резервоар,едни адвенчър гуми и бой до узряване на идеята,ако покрива тъпотиите на отбора то следващия ще е или гол или крузър,почесвам се и аз още какво да е.



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:A6821ABA-8908-4B26-8E2C-32EEA01ACFC0.jpeg
Прегледи:305
Размер:757.4 КБ
ID:6684152
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      2 полигона са,на мое ляво и дясно рамо по един,като пресичаш повечето време гледаш горе,видиш ли нещо да лети.........не искам да се сещам,не са ме стреляли ма карах зад един лид, Що гледаш горе бре,какво търсиш........през полигона цепим,не знам дали бомбят днес.......Ей мале,толкова бързо из тръните не бях карал.

      И иначе брадата е за чар,по-лесно минавам през постовете на граничните

    • pan_rt
      pan_rt коментира
      Редактиране на коментар
      Определено при вас ври от адреналин

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Криза е,а на дивана не е интересно и трябва малко екшън да има.Сега се замисля зимно каране в снега

  • #34
    Току що изсипах 300 и малко за гъзарска идобна седалка на моя КТМ. Зора ми с тоя мотор е неудобната седалка /е как да е удобна, като не е правена да седиш на нея/ и честата смена на масло. Сесалката се лекува с пари, смяната на маслото току що беше удвоена със заповес от собственика /заповедта звучеше като “абе я да си ... майката...”. Сега го подкарвам и по пътя /с шосейни гуми естествено/, и да го видя колко ще изкара.

    Някой с идеи за дисаги за 2007 КТМ 450 EXC?
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Гуми,че моите са пистарки?

    • NIKSD
      NIKSD коментира
      Редактиране на коментар
      Ц. Имам, със все джантите и нова зъбчатка на задната капла. Само прахоляк събират до сега.

    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Тези дисаги са много малки-12 литра е нищо обем.

  • #35
    А по-големи дисаги ставащи за тия КТМи има ли?

    Тези дисаги общо взето ще ми разтоварят раницата от гърба. Ако ходим някъде на дълго, ще си мъкнем поне една джипка да влачи обоза. Пък, ако дойдат малки, тогава вече и мотора трябва да е друг. Ще видим, проба-грешка...
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Има двойно по-големи на половин цена,Нелсън Риг, доживотна гаранция

      https://www.revzilla.com/motorcycle/...sku_id=1144585


      Не е менте,тия са добри,какво ще им се случи като се увъртя у дърветата друг въпрос

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X