Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какво може 50 кубика? помощ за обитателя на равнините )

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • какво може 50 кубика? помощ за обитателя на равнините )

    зравейте, уважаеми!
    Споделете , моля своят опит с един руснак който цял живот живеел у равнина )

    Какви възможности на 50кубов мотор в балканска реалност?
    Може ли той изкачи поне с един човек по автомобилен път, до върх на Витоша?(за пример) а с два?

    на пазара има два варианта: с вариатор и с автоматичен соеденител и 4 предавки
    коя разлика между тях при качване горе? какво е по-добре?
    Благодаря!




  • #2
    Здравейте.
    Лично аз съм се качвал на Черни връх с мотопед Балкан 50. с 3 скорости. Но последните 2-3 километра не са по шосе а по трасето на ски път.

    п.с. Но беше преди около 45 години....

    Та младите да кажат.




    Коментар


    • Дмитро
      Дмитро коментира
      Редактиране на коментар
      страхотен мотор! благодаря за отговор

    • piron45
      piron45 коментира
      Редактиране на коментар
      Чак пък страхотен, но на времето нямахме избор преди да се появи Симсон.

  • #3
    50сс са си малко, но ако нямаш възможност за повече, ще ти върши работа за по асфалтови пътища и неголеми дестинации. Избора е голям и няма особено значение при тази кубатура дали е вариатор или скорости. Гледай по скоро да е маркова машина, да речем една Хонда ще те надживее. Ако ще е китайски, вземай каквото ти хареса на външен вид.

    Коментар


    • Дмитро
      Дмитро коментира
      Редактиране на коментар
      Мерси. имам възможност да получи и А категория, само че също време и пари. В русия карах преди години един 50 кубов мопед и няма проблем, но там всичко е равно като маса, а тука планини и страх ми че такав мопед умре на половин път )

  • #4
    Ще се качиш навсякъде (почти) и с всичко.
    Слизане от Витоша с малка кубатура на варитор можеш да го забравиш, особено пък с втори човек на машината. Чисто самоубийство. 90% от слизането ще ти е на спирачки.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • venkabg
      venkabg коментира
      Редактиране на коментар
      На двутактов, макар и със скорости как е?
      Пак със спирачка. Моторната спирачка вреди на тези машини.
      Освен това двутактов 50сс си е едни 10к.с, които спрямо Балканчето(3.3к.с) са голяма работа. Като изключим и прегряването излиза, че ще си ходиш навсякъде. Особено с добре подбрани зъбчатки.

    • santaclash
      santaclash коментира
      Редактиране на коментар
      Същата работа.
      Ама то двутактов със скорости...освен кросови, други май не правят от двайсетина години, та няма голям шанс да попадне на такова. Поне в момента не се сещам за таквиа.

    • motor_men
      motor_men коментира
      Редактиране на коментар
      И с какво трябва да спира на слизане? Не слиза с тир. Спира се със спирачки , но трябва да знае как да ги ползва.

  • #5
    50сс 2Т под всякакви конфигурации е подходящ за къси дистанции(става за градско или до съседното село).За по-сериозни неща си трябва по-сериозен мотор. То става , ама е мъка и за мотора и за моториста.
    ПП.Не бих тръгнал от София към Черни връх(или за Пловдив) с 50сс и втори човек на мотора...
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • Дмитро
      Дмитро коментира
      Редактиране на коментар
      не не, разбира се нама разговор за два човека на такъв мал мотор. само един. и много не искам 2т: дим, смрад, масло. търся мотор за релаксни разходки с возможност посети и някакъв връх (ако има път)

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X