Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за начинаещата ендуристка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети за начинаещата ендуристка

    Привет на всички!!!
    Аз пък съм по-нова и от новите!!!!В смисъл ,че имам намерение да изкарам "А" категория това лято при първа възможност!!!С моя благоверен си купихме/май по-скоро той си купи/,Ямаха Тенере ХТ 600.Той твърди,че аз няма да мога да го карам,защото мотора е висок и тежък.Но така или иначе мисля да се пробвам-от написаното по темата достигам до заключението,че не е мисия невъзможна!!!

  • #2
    До: Какво ендуро да избера?

    Мда в началото и аз така започнах ... казаха ми "Ти не можеш" Е сега някои неща аз ги мога а той не
    В началото с Тенере ще ти е ... ъм трудничко наистина. Изкарай категорияра и най-добре инвестирай в подходящ за теб мотор Ако нямаш възможност - грабвай Тенерето. Моите първи обиколки бяха с ДР 600 и ме държаха за да тръгвам
    DCRT®

    Коментар


    • #3
      До: Какво ендуро да избера?

      Първоначално публикуван от Тончита Преглед на мнение
      Привет на всички!!!
      Аз пък съм по-нова и от новите!!!!В смисъл ,че имам намерение да изкарам "А" категория това лято при първа възможност!!!С моя благоверен си купихме/май по-скоро той си купи/,Ямаха Тенере ХТ 600.Той твърди,че аз няма да мога да го карам,защото мотора е висок и тежък.Но така или иначе мисля да се пробвам-от написаното по темата достигам до заключението,че не е мисия невъзможна!!!
      Здрасти колежке Значи и аз да ти кажа нещо подобно на твоята история... Карам от 3 месеца мотара ми е XT600, много ми беше тежак отначалото свикнах му на него,и след това се качих на леко Ендуро и го чувстваш като колело (буквално), и сега ще си купувам леко ендуро,но както и да е. Моя съвет към теб е научи се първо на Тенерето и след това... друго
      Поздрави
      [COLOR=Magenta][B]Ендуро клуб ™Crazy Job™ - Стара Загора [COLOR=Cyan]![/COLOR]
      [/B][/COLOR][FONT=Arial Black][COLOR=Magenta]Hard Enduro Team [COLOR=Cyan]![/COLOR][/COLOR][/FONT]
      [COLOR=Lime][COLOR=Cyan]-------[/COLOR] [COLOR=Magenta]И.Илиев[/COLOR] [COLOR=Cyan]-------[/COLOR][/COLOR]
      [URL="http://www.sixdayscrazyjob.com/"][IMG]http://ftp.domainbg.com/JORO_HD/Six-days-logo.jpg[/IMG][/URL]
      [COLOR=Red][B][URL="http://sixdayscrazyjob.com/"]http://sixdayscrazyjob.com[/URL][/B][/COLOR]
      [B][URL="http://crazy-job.com/"]http://crazy-job.com[/URL][/B]

      Коментар


      • #4
        До: Какво ендуро да избера?

        Мноооооооого благодаря на Ива и на И.Илиев !!!Сега определено се чувствам по-уверена.И тъй като няма да имам възможност да инвестирам в "по-подходящ"за мен мотор,ще хвана бика за рогата с тенерето!!!!!!И нека силата бъде с мен !!!И с вас!!!!

        Коментар


        • #5
          До: Какво ендуро да избера?

          Първоначално публикуван от И.Илиев Преглед на мнение
          Здрасти колежке Значи и аз да ти кажа нещо подобно на твоята история... Карам от 3 месеца мотара ми е XT600, много ми беше тежак отначалото свикнах му на него,и след това се качих на леко Ендуро и го чувстваш като колело (буквално), и сега ще си купувам леко ендуро,но както и да е. Моя съвет към теб е научи се първо на Тенерето и след това... друго
          Поздрави
          Подкрепям ... първия ми мотор също беше тенере 600...препоръчвам ви го и за начало, и за постоянно...според зависи...толкова хубаво е описано по-горе...
          Успех
          Далеч се стига не като се бърза, а като не се спира...

          Коментар


          • #6
            До: Какво ендуро да избера?

            Тенерето е много тежко и никой не би го препоръчал на жена, разбира се невъзможни неща няма
            Другото което е прецени къде ще го караш и доколко типа и терена на каране е свързано с падания... ако има такава вероятност трябва да вземеш превантивни мери навреме, за да не е късно после. Говоря за екипировка и умения за падане колкото и смешно за звучи това.
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #7
              До: Какво ендуро да избера?

              Аз в никакъв случай не говоря за ендуро в пълния смисъл на думата с Тенерето - асфалт и най-много черен път тип магистрала. То по принцип е предназначено за ендуро тип рали и изнасилването му по горски пътеки говори само за неподходящ избор на мотор Да не говориме за жена - паднеш ли не мош го вдигна. Иначе по асфалта можеш да си пърпоркаш с него без проблем. Пък като се ориентираш какво ти се кара, като събереш пари си вземи леко ендурце и живота ти ще стане песен
              А колкото до това дали е добре да се почва целево със струг 600 при положение, че намеренията ти са да караш хард ендуро - далеч не мога да се съглася.
              Това, че сега мотора ви се струва като колело не значи, че карате по-добре отколкото ако бяхте започнали направо с лек мотор, даже напротив - загубили сте време и със сигурност трябва да свиквате да предценявате нещата от друга перспектива, защото при него техниката е различна. Да свикнеш с лекия мотор е въпрос на време. Да задобрееш с него е въпрос на много повече време. Колкото по-рано започнеш, толкова по-рано започваш
              DCRT®

              Коментар


              • #8
                До: Какво ендуро да избера?

                Един съвет, особенно към новобранците, които карат от няколко месеца.
                Бъдете по-пестеливи от към съвети!
                Защото все пак ги давате на жена, която е доста по-ограничена от към физически сили спрямо нас
                Едно Тенере си е истинско изпитание за жена без грам опит
                И най-лошото - ще и бъде доста по-трудно и изтеглено във времето усвояването на техниката

                Има едно важно правило при моторите! - Липсата на опит се компенсира с физическа сила
                И обратното!

                Коментар


                • #9
                  До: Какво ендуро да избера?

                  Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                  Тенерето е много тежко и никой не би го препоръчал на жена, разбира се невъзможни неща няма
                  Другото което е прецени къде ще го караш и доколко типа и терена на каране е свързано с падания... ако има такава вероятност трябва да вземеш превантивни мери навреме, за да не е късно после. Говоря за екипировка и умения за падане колкото и смешно за звучи това.
                  Изобщо не ми звучи смешно това за падането!!!Наясно съм че ще има такова-и то доста,предполагам!!!То човек трябва да знае и как да падне................,също-предполагам!!!Но май ще разбера съвсем скоро

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какво ендуро да избера?

                    Първоначално публикуван от Тончита Преглед на мнение
                    ...То човек трябва да знае и как да падне................,
                    Точно това имах в предвид
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #11
                      До: Съвети за начинаещата ендуристка

                      Е, не се палете толкова де !
                      Колегите казват, че може все пак да се започне и с по-тежък мотор, защото положението е към дадения момент вече "завАрено". Разполага се със "струг" и толкова. Иначе всички знаят, че е по-добре да се започне с леко ендуро, особено за жена.
                      Нека колежката се научи да управлява мотор тази година по леки черни пътища, а догодина тя сама ще стигне до правилния извод.
                      Оказва се, че даваш не даваш съвети, всички минават по един и същ път на еволюцията в ендурото, ама ... това е положението.
                      Важното е да има желание човек !

                      Колкото до паданията .... е, изгражда се някакъв подход към тях, но и изненадите не са малко, защото в ендурото ситуациите са твърде различни и много, така че авантюризма тук няма край, стига да го търсиш !
                      Колежке, успех в новото поприще и Never give up, както се казва!
                      Ендурото и сексът не са шега работа !
                      -------------
                      Животът се измерва с броят на издишванията !

                      http://sixdayscrazyjob.com
                      http://crazy-job.com

                      Коментар


                      • #12
                        До: Съвети за начинаещата ендуристка

                        Току що прочетох материалите за вдигане на паднал мотор-описани са два метода !!!Със сигурност ще ги пробвам и двата-стига разбира се и мене да не трябва да вдига някой барабар с мотора!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Съвети за начинаещата ендуристка

                          Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                          Е, не се палете толкова де !
                          Колегите казват, че може все пак да се започне и с по-тежък мотор, защото положението е към дадения момент вече "завАрено". Разполага се със "струг" и толкова. Иначе всички знаят, че е по-добре да се започне с леко ендуро, особено за жена.
                          Нека колежката се научи да управлява мотор тази година по леки черни пътища, а догодина тя сама ще стигне до правилния извод.
                          Оказва се, че даваш не даваш съвети, всички минават по един и същ път на еволюцията в ендурото, ама ... това е положението.
                          Важното е да има желание човек !

                          Колкото до паданията .... е, изгражда се някакъв подход към тях, но и изненадите не са малко, защото в ендурото ситуациите са твърде различни и много, така че авантюризма тук няма край, стига да го търсиш !
                          Колежке, успех в новото поприще и Never give up, както се казва!
                          Мерси за което!!!!!!!Вече доста се нахъсах!!!С нетърпение очаквам снежко да си замине и да започнат курсовете!!!!!Искам също така да кажа че 80% от заслугата да се запаля толкова много по ендуро спорта е на този форум-за което мнооооооого благодарско!!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Съвети за начинаещата ендуристка

                            Здрасти колежке,гледам си ми градска,а снимката ти с тенерето май е от събора на света гора,хубаво си се набутала към offroad-а и знай че лекия води до все по тежък

                            мисля че големия процент сме почнали с тежки ендура,малцина са тия каде са скочили на чисто ново и съвременно ендуро,така че смело напред,един познат със suzuki 650,голямо е колкото тенерето учи дъщеря да го кара,а тя е ученичка и се справя,аз съм имал две ХТ-а на едното също научих момиче което да го кара,вярно по леко е но пък ниските обороти на тия мотори са идеални за начинаещ,балансирани са добре,когато си на мотора се чувства лек и маневрен,и идеални за пресечен терен,можеш спокойно да започнеш разходки до беляковец и полигона над него,винаги с предружител,дали на мотора или от страни когато се учиш,винаги с човек,но никога сама.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Съвети за начинаещата ендуристка

                              Аз също мисля, че ХТта, големите ДРи и прочие в този клас не са подходящи да се учи жена на тях да кара ендуро.За асфалта може, но за гората не.За гората може би един ХР 250 ще й свърши чудесна работа.Или някой друг в този клас (ТТР 250, ДР 250).Хем не са чак толкова тежки, хем не са много големи като размери (поне тези който съм виждал).Може би само малко паленето ще са проблемни, но не е проблем, учи се.

                              А иначе не всички сме пропуснали съветите на по-опитните в ендурото.Някой почнахме с по-леки (доколкото лек е един 114 килограмов мотор) мотори, че на всичкото отгоре и двутактов.
                              Иван Маринов
                              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                              ЕНДУРО ВАРНА

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X