Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DR 350 или Honda XR 250 ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki DR 350 или Honda XR 250 ???

    До 1-2 седмици ще си вземам мотор, и съм пред голяма дилема- DR 350 или XR 250. Знам че 250 кубиковото сузуки е по-слабо и затова съм се спрял на 350, само дето не мога да преценя - Сузуки или Хонда

  • #2
    До: Suzuki DR 350 или Honda XR 250 ???

    Първоначално публикуван от The_troublemaker Преглед на мнение
    Знам че 250 кубиковото сузуки е по-слабо и затова съм се спрял на 350, само дето не мога да преценя - Сузуки или Хонда
    Ти карал ли си преди

    Коментар


    • #3
      До: Suzuki DR 350 или Honda XR 250 ???

      Аз съм г/д пред същата дилема!
      Но си мисля, че събера ли парите ще се спра на Др 350
      Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

      Коментар


      • #4
        До: Suzuki DR 350 или Honda XR 250 ???

        Точно от тези 2 мотора е много трудно да се каже абе тоя е по добър него вземи. Най добре ще е ако можеш да покараш идвата да прецениш кой ти е по-удобен. В крайна сметка не всичко опира до това кой е по-мощен. Ако един мотор те уморява и не ти е удобен келфайда, че е мощен. В гората именно това е от голямо значение защото когато машината те уморява и не ти е удобна настъпва един момент на схвщаня и неприатни ситуации. А точно когато започнеш да се мъчиш кефа изчезва и всичко готино в ендурото започва да ти се струва като ад и губиш най ценното което този спорт дава а именно безкрайно хубави моменти. Като поддръжка и здравина и двата мотора са доказани с своята кретеноустойчивост.
        KAWASAKI Let the good times roll

        Коментар


        • #5
          До: Suzuki DR 350 или Honda XR 250 ???

          И аз имам подобна дилема:

          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=34542

          но основният проблем е с намирането на добра оферта. Поради свитият пазар в този клас си е бая трудно да откриеш за малко пари свестен мотор, а от друга страна някак си не върви да дадеш 4 000 лв. за мотор на повече от 12 години. (извинявам се за офф топика).

          Иначе аз бих избрал Хондата, но в зависимост от поддръжката и състоянието на мотора
          Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

          Коментар


          • #6
            До: Suzuki DR 350 или Honda XR 250 ???

            Първоначално публикуван от alterego
            И аз имам подобна дилема:


            но основният проблем е с намирането на добра оферта.
            Съгласен съм на 100%, че няма добри оферти. Започват от 3000 лв а не са кой знае какво(ще трябва и ремонт поне за още 500). Друг е въпроса че много трудно се намират 250 кубикови мотори, има предимно 600, но аз бях на Yamaha DT 125 миналата година и не искам 600. Ако успея да намеря нещо ще пиша. В момента чакам оферта от Италия и още едно място и дано стане, че ми се кара страшно много!

            Коментар


            • #7
              До: Suzuki DR 350 или Honda XR 250 ???

              Определено ДР-а, особенно ако е S вариант без акумулатор, значително по-лек(по лек дори от 250-то) от SN и SHC версиите. Много здрав и послушен мотор, подходящ за начинаещи заради високият лимит на простотии които позволява.

              Коментар


              • #8
                До: Suzuki DR 350 или Honda XR 250 ???

                Много мерси за съвета!

                Коментар


                • #9
                  До: Suzuki DR 350 или Honda XR 250 ???

                  Първоначално публикуван от The_troublemaker Преглед на мнение
                  Много мерси за съвета!
                  Аз карах Сузуки 350 три години и освен масло зъбаци вериги и гуми нищо не съм пипал,а това са си текущи ремонти и според мен е един от наи здравите мотори в този клас
                  [FONT=System][/FONT]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Suzuki DR 350 или Honda XR 250 ???

                    Има само един малък проблем, като остане без масло и вала се вкопава в кобилицата, или по-тежкия вариант да вкопае вала в главата...Много скъпо
                    Но ако се следи редовно нивото на маслото няма грижи.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Suzuki DR 350 или Honda XR 250 ???

                      Взех си много запазено Suzuki DR 350, 95 година, с ел. стартер. Абе много ме кефи мотора. Само дето вчера го давах на един некадърен и тоя се изсипа с него и си мисля че се изкриви кормилото - възможно ли е това? Не се преби кой знае колко ама все пак... Може и да си внушавам нещо, ама май е кривнало съвсем малко вляво. Ако е възможно, има ли как да го оправя?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Suzuki DR 350 или Honda XR 250 ???

                        Първоначално публикуван от The_troublemaker Преглед на мнение
                        Взех си много запазено Suzuki DR 350, 95 година, с ел. стартер. Абе много ме кефи мотора. Само дето вчера го давах на един некадърен и тоя се изсипа с него и си мисля че се изкриви кормилото - възможно ли е това? Не се преби кой знае колко ама все пак... Може и да си внушавам нещо, ама май е кривнало съвсем малко вляво. Ако е възможно, има ли как да го оправя?
                        Може да са ти мръднали телескопите, а не кормилото...
                        Огледай добре, защипи предната гума да не мърда(в ляво, в дясно) и завърти кормилото колкото е нужно за изправянето му.
                        Ако е криво самото кормило(тръбата) може да опиташ с нещо да удължиш и да напънеш за корекция, но това не е особено сполучлива операция. Ако е малко може и да стане нещо, но ако е много криво направо се чупи или остава язва, която при следващ лек удар се отчупва.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Suzuki DR 350 или Honda XR 250 ???

                          От известно време и аз съм сопственик suzuki Dr 350 R моя е 99г. и съм изумен от пъргавината и силата на този мотор . Изключително много ме изуми това , с каква лекота премина през доста трудни терени . До сега , който и да го е подкарал , все добри одзиви е давал .

                          за ХР 250 немога да кажа нищо , защото все още нямам никакви допирни точки с такава машина .
                          http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                          Коментар


                          • #14
                            До: Suzuki DR 350 или Honda XR 250 ???

                            Карал съм и двете! Мисля, че DR 350 R печели обедително!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Suzuki DR 350 или Honda XR 250 ???

                              Аз имам др 350 98г.направил съм му основен ремонт.Супер е !но ми се иска рмз 450 и за това мисля да го продавам.още е в разработка.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X