Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CRF mania (само за пристрастени)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: CRF mania (само за пристрастени)

    Може би плаче за бутало комплект.
    Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

    Коментар


    • От: CRF mania (само за пристрастени)

      Първоначално публикуван от StoevOFFRoad Преглед на мнение
      Здравейте пичове.... Имам проблем с моя CRF 250R 2004-2005г. Проблемът е, че гори доста масло.. преди месец го смених сипах му MOTUL 10w 40, но събота и неделя ходих на един преход около 250км. съм минал г/д 10л. бензин съм изгорил, но маслото беше на мах като тръгнах, а като се прибрах почти на мин. От къде идва проблема сигменти ??
      На този мотор буталото се сменя на 15 моточаса.
      Или в натоварен режим на 2-3 състезания. Не си прави икономията за бутало, защото ще плачеш.
      Успех!
      Yamaha WR 200

      Коментар


      • От: CRF mania (само за пристрастени)

        Първоначално публикуван от StoevOFFRoad Преглед на мнение
        Здравейте пичове.... Имам проблем с моя CRF 250R 2004-2005г. Проблемът е, че гори доста масло.. преди месец го смених сипах му MOTUL 10w 40, но събота и неделя ходих на един преход около 250км. съм минал г/д 10л. бензин съм изгорил, но маслото беше на мах като тръгнах, а като се прибрах почти на мин. От къде идва проблема сигменти ??
        С 10 литра бензин 250 км? Това да не е скутер? 4/100? Много е икономичен. Явно го докарва от маслото Моя КТМ гореше толкова като го пробвах с Мотул. При този разход трябва здраво да кади от ауспуха. Като начало сменете маслото с друга марка.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: CRF mania (само за пристрастени)

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          С 10 литра бензин 250 км? Това да не е скутер? 4/100? Много е икономичен. Явно го докарва от маслото Моя КТМ гореше толкова като го пробвах с Мотул. При този разход трябва здраво да кади от ауспуха. Като начало сменете маслото с друга марка.
          Според мен не го мери правилно,а и верно много малко е изхарчил!

          Коментар


          • От: CRF mania (само за пристрастени)

            Хондите по принцип си горят по малко масло, за добро или лошо. Може да е от маслен сегмент, може да е от гумички може и от 2те. Най добре сменяй всичко, ново бутало и гумички.
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • От: CRF mania (само за пристрастени)

              Нищо му няма.Нали от МИН.до МАКС са 200мл.
              Това е нищо.Ако е карал на високи обороти.Ако е паднал няколко пъти.
              За тоя двигател 250 км са доста.Пробвай със 15/50.

              Коментар


              • От: CRF mania (само за пристрастени)

                Първоначално публикуван от cuba_libre Преглед на мнение
                Здравейте !!!Имам Хонда Crf 250x HM 2006г. пуснал съм снимки по-горе !Имам един въпрос.Може ли да се сменят скоростите без съединител , защото чух че зависело с какъв съединител е .Благодаря
                Моя е Хонда Crf 250x 2004, нз. дали е оригинален или сменян съединитела, но и нагоре , и надолу скоростите се сменят без проблем. Трябва просто да коригираш газта.

                Коментар


                • От: CRF mania (само за пристрастени)

                  Добре де да е изгорил малко повече не 10 а 12 макс .. Аз съм от Ботевград до Копривщица са 80км през гората. Нали се сещате, че пътя не е само баир има и доста спускане където дори на местя го гася.. Тръгнах с пълен резервоар там сипах за 14лв. и пак го напълних.. Но това колко ми е изгорил не е от никакво значение и няма смисъл да спорим. Въпроса ми беше за маслото, защото ми се стори че е изгорил доста пък не разбирам много много. Не ми се кара по майстори да отварят двигателя, но май ще се наложи Благодаря ви за информацията

                  Коментар


                  • От: CRF mania (само за пристрастени)

                    Не не е ужасно много. Ако мотора не е загубил тяга и няма допълнителни шумове от двигателя /ако не трака като КТМ/ аз бих си го карал поне до края на сезона, но бих проверявал и доливал до макс. преди всяко каране.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: CRF mania (само за пристрастени)

                      Дали някой има идея, как може ауспуха на хондата да се преработи, така че да вади по-хубав звук. Възможно ли е да се смени само заглушителя?
                      Сега почти не се чува, според мен тоя заглушител на ауспуха е за градски мотор.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130428145845.jpg
Прегледи:1
Размер:121.6 КБ
ID:5480423

                      Коментар


                      • От: CRF mania (само за пристрастени)

                        Без коментар!!!

                        Коментар


                        • От: CRF mania (само за пристрастени)

                          Слизам от 919рр на ЦРФ 450 HM 2002 напълно неопзнато за мен така че извинявайте предварително за тъпите въпроси които ще задавам но съм начинаещ в този клас,а относо мотора е супермото и така ще го карам из града, но заради рампата сложихме тези капли,регистрирах го вече,масло Мотул 300v 10/40 ли ще е най-одачно (за градско SM каране) ?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1259.jpg
Прегледи:1
Размер:178.4 КБ
ID:5481940

                          Коментар


                          • От: CRF mania (само за пристрастени)

                            Приятели , имам въпрос към вас...... защото аз не ги разбирам много тези истории.. от скоро съм притежател на хонда црф 250 р 05 г. направих му 6-7 балкана ,сменях буталото и така и така се появи нов проблем .... сутрин ритам манивелата пали от 1 път...следователно като е студен е перфектен.Започвам да карам и не след дълго като загрее добре и го загася после,няма палене освен на бутане ритам,ритам,ритам като откачен и не пали .... моля ви дайте съвет от какво може да е !!

                            Коментар


                            • От: CRF mania (само за пристрастени)

                              Клапани, провери им луфта. Също така може да провериш и дали не е много богата сместа.
                              EXC TPI 2019

                              Коментар


                              • От: CRF mania (само за пристрастени)

                                По двигателя всичко е ново и не вярвам да са клапаните,но ще видя.Мен ме съмнява богатата смес на гориво или замърсен жиглиора.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X