Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GAS GAS 300+/гас мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: GAS GAS 300+/гас мания/

    Ние в Габрово сме си полянкаджии така че въпроса със вентилатора е решен !

    Коментар


    • От: GAS GAS 300+/гас мания/

      Ако имаш дисплей е възможно показването на температурата на двигателя, само трябва да му добавиш някъде сензор и можеш да си следиш и там температурата както и тази на въздуха. Има и опция за настройка при достигане на някаква температура да дава предупреждение. Може да се зададат две температури за предупреждение.
      EXC TPI 2019

      Коментар


      • От: GAS GAS 300+/гас мания/

        Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
        По добре да имам вентилатор от колкото да се чудя дали няма да кипне някъде.
        И на това има гениално решение,ти да не мислиш че мотора като се нашурка ти ще имаш въздух да продължиш.Като хвърли водите значи е време за почивка,някой пушат цигара,други бира трети ако ги боли корем пият ракия,а ако няма нито един от тези варианти носи се 2л вода капачката на шишето се отвива на тънка струйка охлаждаш капачката и радиаторите точно с 0.700мл,на три охлаждания и хоп пътеката е изкачена.

        Коментар


        • От: GAS GAS 300+/гас мания/

          На КТМ не му трябва много за да хвърли водата и ако няма перка със сигурност ще я хвърли преди мен. А за да не нося вода.... си слагам перка, разширителен съд и нямам проблеми.

          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
          EXC TPI 2019

          Коментар


          • От: GAS GAS 300+/гас мания/

            Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
            ...някой пушат цигара,други бира трети ако ги боли корем пият ракия..
            Ехее ,преди три години беше .. само нафта не пиеме пп. Живота да каже, дали Гаса хлърля вода?
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:535693_193730240793919_1070210976_n.jpg
Прегледи:1
Размер:138.6 КБ
ID:5739040
            Силата е нищо без контрол.

            Коментар


            • От: GAS GAS 300+/гас мания/

              Гаска да се нашурка все още не съм виждал,може и от килограмите на ездача да е,но моите мотори са се и във момента нашурквали.

              Коментар


              • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                Гаска да се нашурка все още не съм виждал,може и от килограмите на ездача да е,но моите мотори са се и във момента нашурквали.
                Ще видиш скоро.
                Само да се пооправи времето.

                Коментар


                • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                  Няма мотор който да не изври в даден момент. Едни по трудно а други много лесно. За мен прегряването не е ОК и затова се застраховам, всеки твърди, че производителя е сметнал всичко.... ама като извадиш буталото от цилиндъра и видиш, че изглежда все едно е драно по асфалта.... ти става ясно колко е сметнато да прегрява.
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                    Днес реших да запаля гасока и малко да го раздвижа по улицата, но уви. Ритах като откачен и няма палене. При Ямаха съм забелязал, че като не е пипана над месец и няма палене. За да запали трябва да помпаш по 4-5 пъти и тогава да риташ. Тук обаче нали няма ускорителна помпа и колкото да помпам няма да има ефект. Вече го бях върнал обратно в гаража когато се сетих, че можеше да го заваля и по този начин да му вкарам бензин.
                    Утре мисля първо да го почерпя като го наклоня нанякъде и тогава отново ще опитам да запаля, ако и тогава не иска ще свалям свещта да видя какво се случва при нея.
                    Ако имате някакъв ритуал след дълъг престой можете да го споделите да пробвам да видя дали ще има ефект.
                    EXC TPI 2019

                    Коментар


                    • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                      Моят ритуал на цвайките си беше точно този. След дълъг престой или зимата като е по-студено си ги накланях да се "изпишкат" от маркучите на карб-а и после си палеха лесно. И сузукито и ктма така си ги процедирах. Не знам помага ли или не, за това казвам че си ми беше ритуал. Но станеше ли студено винаги сменях жикльора на карб-а, на пролет връщах по-малкия.
                      Иван Маринов
                      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                      ЕНДУРО ВАРНА

                      Коментар


                      • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                        Явно и при мен това ще е ритуала след по дълъг престои. Опитах да го запаля без накланяне и не стана, завалих го докато протече и както го сритах и веднага започна да припалва. Така на 5-6 ритане вече заработи без да гасне.
                        EXC TPI 2019

                        Коментар


                        • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                          Нормално е, и нашите са така. Достатъчни са две седмици покой и трябва да ритна 7-8-10 пъти понякога.
                          Силата е нищо без контрол.

                          Коментар


                          • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                            Пускаш бензина, смукач и риташ няколко пъти без контакт. След това даваш контакт и пали от първото ритане. Ако не ще - накланяш.

                            Коментар


                            • Re: От: GAS GAS 300+/гас мания/

                              Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
                              Нормално е, и нашите са така. Достатъчни са две седмици покой и трябва да ритна 7-8-10 пъти понякога.
                              Добре де, защо се получава така?
                              Аз карам(паля) най-много веднъж в месеца, последния път не беше пален 2-3(от началото на септември та ня коледа го припалих), и си запали от първото ритане.
                              Вярно преди това смених жигльорите че температурата не беше като лятото, но не разбирам защо трябва да се рита повече при по-голям престой, ако всичко му е наред на мотора.
                              Само веднъж съм ритал 2 часа на брат ми 520-ката, но защото не беше палена година и бензина беше станал на нищо, след като сложих моя резервоар с горе долу пресен бензин и си запали от второто ритане.


                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              Пускаш бензина, смукач и риташ няколко пъти без контакт. След това даваш контакт и пали от първото ритане. Ако не ще - накланяш.
                              Аз контакт нямам и гледам да "превъртя" буталото няколко пъти с манивелата, че да вкара някакво гориво/масло и да не ритам на сух цилиндър, ама това си е мое "вярване" и не знам колко отговяра на истината.

                              И друг въпрос за това накланяне - какво помага то? Като пуснеш кранчето чашката на карба си се пълни с бензин ако има изветрял, защо трябва да прелива?
                              Или по този начин се вкарва "свеж" бензин в карборатора и се излива стария?

                              Коментар


                              • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                                Като го наклониш изтича стария бензин и се въздейства на поплавака така , че да не затвори иглата и да протече бензин , нещо като почерпване . Така си палехме без проблем и ЧЗ-та , и Сузукита , И КТМ-и , ...
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X