Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DRZ400

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Suzuki DRZ400

    Моля за съвет, притежател съм на Suzuki DRZ 400 K версия. Бях в чужбина 2 години и мотора си седя в гаража с бензин в резервоара и карбуратора. След завръщането ми преди месец мотора запали на второто третото ритане на манивелата. Направих едно кръгче из квартала не повече от 200-300 метра мотора при отваряне на газта повече от средата се замисляше доста над вървенето. Понеже бях запознат какво става с карбуратора когато седи дълго време с бензин, отворих продухах с компресор и изчистих на всякъде с спрей за карбуратор, като преди това бях свалил всички гумени уплътнения. Сипал съм нов бензин като преди това съм източил стария от резервоара. Винта за сместа е настроен на 1 и 1/2 обороти. Винта за оборотите съм настроил по снимка на карбуратора от преди да го разглобя. Мотора го паля на смукач като преди това съм втвърдил манивелата, при което мотора припалва за 1-2 секунди като че ли нещо съвсем мъничко не му достига да заработи. При следващи опити да бъде запален, продухвам с стиснат декомпресор няколко пъти при което се получава изключително силно гърмене в ауспуха. Случва се дори и при самото ритане да гръмне здраво в ауспуха.
    Проверил съм ангренажната верига дали е правено зацепена спрямо упътването добре е.
    Проверил съм хлабините на всмукателните и изпускателни клапани, в норма са.
    Сложил съм нова свещ резултата е като горе описания.
    Пробвах да запаля мотора с пускането му по един баир, като резултат мотора не иска да запали.
    Регулирал съм нивото на поплавъка на 9 мм като по упътване го дават между 8-10 мм.
    Сменил съм клапана на поплавъка със конусния гумен връх.
    Моля за съвети, защото съвсем почнах да се отчайвам и не мога все още да открия сезона.

    Коментар


    • От: Suzuki DRZ400

      Щом е запалил преди да "обслужиш" карбуратора , а след това не иска - то е ясно : не си го сглобил правилно . Провери отново до къде му е нивото и дали случайно не си забравил да завиеш някой жигльор . Преди това можеш да направиш следното : пръсни със спрея за карбуратори във въздушния филтър за около 2-3 секунди и ритай веднага .

      Коментар


      • От: Suzuki DRZ400

        Много хубаво вино правят в Перущица .

        Коментар


        • От: Suzuki DRZ400

          Мерло нЕкво .Като не могат да навиват тел около бобини ша прават вино кво да правят .И тест драйва мина О.К. преди малко.

          Коментар


          • От: Suzuki DRZ400

            Аз не съм много активен във форума, ама да се похваля, че от днес съм горд собственик на ДРЗ със син резервоар.....каквото и да значи......хабер си нямам от модела, ама като четох какво пишете, си го купих

            Коментар


            • От: Suzuki DRZ400

              Първоначално публикуван от dako5 Преглед на мнение
              Аз не съм много активен във форума, ама да се похваля, че от днес съм горд собственик на ДРЗ със син резервоар.....каквото и да значи..........
              Значи, че много ще караш, а малко ще ремонтираш

              Коментар


              • От: Suzuki DRZ400

                Честито , тъкмо ще имаш повод да си повишиш активноста . Щом е син - значи е от Левски .

                Коментар


                • От: Suzuki DRZ400

                  Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                  Честито , тъкмо ще имаш повод да си повишиш активноста . Щом е син - значи е от Левски .
                  Абе ей дърт пръч такъв!Само ЦСКА!
                  HONDA DOMINATOR 650
                  ОРЕЛ ASTRA
                  РСПБЗН-Приморско

                  Коментар


                  • От: Suzuki DRZ400

                    Принцесо френска - истинските мотори не са от женската марка и съответния и цвят ! Моторите за момичета всички знаят кои са .

                    Коментар


                    • От: Suzuki DRZ400

                      Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                      Принцесо френска - истинските мотори не са от женската марка и съответния и цвят ! Моторите за момичета всички знаят кои са .
                      Това заблудения човек,винаги си мисли че знае!
                      HONDA DOMINATOR 650
                      ОРЕЛ ASTRA
                      РСПБЗН-Приморско

                      Коментар


                      • От: Suzuki DRZ400

                        На някой да му се намира горната част на тройника или цял че малко се счупи.Или ако знаете заместител от друг моторНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_7499.jpg
Прегледи:1
Размер:87.0 КБ
ID:5657725Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_7502.jpg
Прегледи:1
Размер:74.6 КБ
ID:5657726Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_7504.jpg
Прегледи:1
Размер:84.8 КБ
ID:5657728
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: Suzuki DRZ400

                          Баш преди сезона ли бре,как го докара то това положение?
                          HONDA DOMINATOR 650
                          ОРЕЛ ASTRA
                          РСПБЗН-Приморско

                          Коментар


                          • От: Suzuki DRZ400

                            Нещо ми гаснеше на ниски,и в опит да го ритна на възможно най шибаното място ,загубих равновесие и мотора полетя в едно дере.Та в този ред на мисли свалих и карбуратора да видя защо гасне,и ново двайсет -скъсан маншон между карба и цилиндъра.Та ако някой знае къде го има в наличност да пише че тези от Сузуки можеш да ги чакаш докато дойде време да се качвам на чопър и да пускам дълга бяла брада.

                            Коментар


                            • От: Suzuki DRZ400

                              Първоначално публикуван от iancho75 Преглед на мнение
                              Нещо ми гаснеше на ниски,и в опит да го ритна на възможно най шибаното място ,загубих равновесие и мотора полетя в едно дере.Та в този ред на мисли свалих и карбуратора да видя защо гасне,и ново двайсет -скъсан маншон между карба и цилиндъра.Та ако някой знае къде го има в наличност да пише че тези от Сузуки можеш да ги чакаш докато дойде време да се качвам на чопър и да пускам дълга бяла брада.
                              10 дни се чака
                              KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                              Коментар


                              • От: Suzuki DRZ400

                                Захванах се да правя един DRZ800 , за да реша какво окачване и ходова част да ползвам , ще ми трябват някои измервания по DRZ400 , по възможност от по-новия модел. Ще съм много благодарен ако някой ми премери следните неща:
                                1-разстоянието между "ушите" на рамката където се захващат линковете/кокала както го наричат някои/.
                                2-разстоянието оста където лагерува шарнира , и оста на задната капла.
                                3-ширината на обръча на задната капла/измерена външно в мм./ , разстоянието от външният ръб на обръча до задния пиньон , или по друг начин измерено всичко това: разстоянието от центъра на каплата до пиньона.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X