Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на крос?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регистрация на крос?

    Един пич има следния въпрос:
    "Въпросите ми са:
    Кросовите мотори имат ли някакви документи-нещо като талон,но в който е вписан номер на рамата и двигателя,както и името на собственика ,но без да има регистрационен номер?
    Ако няма такова нещо-как се доказва собственика?
    Как се доказва,че аз съм закупил такъв мотор или нещата седят така,все едно си купувам колело?
    Плаща ли се накакъв данък за тях,гражданска отговорност или нещо такова,независимо,че са предназначени за писти(все пак сме в Блгария)?
    Общо взето-какво ме очаква,ако реша да си купя чист Крос?"
    а аз не съм наясно с този въпрос ...
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

  • #2
    доколкото знам от няколко години насам кросовите мотори имат рег. талон без рег. табела което значи че немогат да се движат по пътната мрежа.

    собственика се доказва с фактура за покупка и съответните митнически документи. ако си го купил от БГ предполагам само с фактура. гражданска отговорност се плаща ако си участник в движението по пътната мрежа и ако стане авариа да има застраховка, ти съответно нямаш право да се движиш там освен ако по някакъв начин не си успял да му нагодиш фар стоп място за номер и предполагам някаква шумова норма под която да си. тогава може и да си го регистрираш с номер и всичко нататъка.

    в другия случай си карай офроуд и никой няма да ти каже копче, но все пак е добре да имаш документи аджаба на кого е тоз мотор и какво прави при теб ако не е на твое име
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #3
      Re: Регистрация на крос?

      Малко възстановяване по темата, но нека да попитам сега има ли начин за регистрация на крос като обикновен мотор с номер????
      Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

      Коментар


      • #4
        Re: Регистрация на крос?

        Има начин и той е като сложиш на мотора предна маска с фар (в КАТ не проверяват дали свети илине),да имаш изрядни фактура и евентуално митническа декларация, както и договор за полупко-продажба. Неща като стоп, мигачи и шумови норми все още не са задължителни за КАТ, така че действаш без да се притесняваш. Има една особеност да не е записано в митническата декларация, че мотора не може да се регистрира (защото има и такива ситуации). Тогава нещата стават много ама много по-сложни
        Иво Георгиев
        Gworkshop

        Коментар


        • #5
          Re: Регистрация на крос?

          откак сме и в евросъюза вече-май съвсем тр да забравиш за такова нещо

          Коментар


          • #6
            Re: Регистрация на крос?

            Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
            откак сме и в евросъюза вече-май съвсем тр да забравиш за такова нещо
            Лошо, мн лошо!
            Требва връзки да търся!
            Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

            Коментар


            • #7
              Re: Регистрация на крос?

              Не мисля, че в момента е проблем. Може би 2008 ще бъде
              Иво Георгиев
              Gworkshop

              Коментар


              • #8
                Re: Регистрация на крос?

                Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                Лошо, мн лошо!
                Требва връзки да търся!
                тук грешиш трябва пари да "търсиш"
                [IMG]http://htftp.domainbg.com/didkata_s/Avatars/lqto.gif[/IMG]

                Коментар


                • #9
                  Re: Регистрация на крос?

                  Мога да ти кажа, че в София трябва да имаш РАБОТЕЩ фар (минимум къси и дълги). И за габарити си правят устата, ама може да им я запушиш примерно, че е Американски и има само Къси.
                  Стопа също е задължителен и трябва да работи както от предната спирачка така и от задната.
                  Мигачите са въпрос да дълъг спор и настроението на "Каналджията". Аз при регистрация на един КДХ 200 минах без, след "Извикване на дежурния" и доказване, че според сега действащото законодателство мигачите не са задължителни и може да се подават сиграли с ръка (нали и на изпита ни ги искат).
                  Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Регистрация на крос?

                    ами нали нещо се говореше за евро сертификати и че нашия технотест не важал..кое е вярното

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Регистрация на крос?

                      И двете.

                      Аз отговорих на това, че трабвало просто фар и може да не работи.

                      Въпроса е, че ако нагласиш нещата, може "да шунтираш" Технотест.

                      Примерно Сузукито РМ го представяш за РМХ ... и минаваш - да не мислиш, че някой ще го познае? Само че адаптирането не е никак лесно и евтино.

                      Грешка ... няма да стане...
                      Проблема ще е в това, че няма да имаш документи преди това. Иначе ако изнамериш някаква фактура за внос на РМХ ...

                      Тия дни гледах някакви обяви из Германия и видях, че се продават някакви китове за ТУВ за някои по-хард ендура, които иначе са обявени само за оффроуд...
                      Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Регистрация на крос?

                        е да ама аз разбрах че трябвало да има някакви европейски сертификати за произход безвредност и пригодност и тн за движение по пътищата в евро съюза
                        и че до сега дето нашия технотест това го давал не важало..тоест вече и рмх са да не може да се регистрира ..или не е още чак толкоз страшно

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Регистрация на крос?

                          Ами доколкото знам този сертификат е за нови - нерегистрирани машини. Ако е бил регистриран по-рано и ако го има в базата данни на КАТ, би трябвало да се регистрира нормално.

                          Другия вариант е ако му е изтекъл ТУВ-а и на теория трябва да минеш през Тахнотест, но тъй като Технотест не може да ти даде необходимия сертификат - нарпаво минаваш през КАТ и после някъде другаде за Преглед.
                          Всъщност ако машината е нововнесена и не е била регистрирана в БГ получаваш и преглед за 2 години...

                          Това е ако са в добро настроение ... ако не са ... нямам идея какво още може да поискат ...
                          Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Регистрация на крос?

                            Извинявам се предварително.
                            Не мога да разбера за какво толко ви е притрябвала регистрация на кросов мотор? Той така или иначе си търси пръст, кал, камъни .... Асфалта му е противен Или просто ви е кеф да "пробивате" системата за регистрация на МПС-та?
                            2010 CRF 250 R

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Регистрация на крос?

                              Родолюбци , плащат им се данъци

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X