Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: KTM EXC 200

    Като разглеждате exc какво ще кажете за този 2005г. на 3000км. за 4500лв. стува ми се доста добра оферта в mobile.bg
    Прикачени файлове

    Коментар


    • До: KTM EXC 200

      Първоначално публикуван от kdx Преглед на мнение
      Като разглеждате exc какво ще кажете за този 2005г. на 3000км. за 4500лв. стува ми се доста добра оферта в mobile.bg
      Бих ти казал, че тая оферта ако я имаше преди 3 месеца в момента е много вероятно да карах ЕХС 250, а не ХР 400 . Но да знаеш, че 100% е бил по състезания

      Коментар


      • До: KTM EXC 200

        доста евтино ми се струва, тия мотори държат високи цени и по западните сайтове

        ако мотора е в добро състояние а не само "закрепен" за продан си заслужава
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • До: KTM EXC 200

          Първоначално публикуван от kdx Преглед на мнение
          Като разглеждате exc какво ще кажете за този 2005г. на 3000км. за 4500лв. стува ми се доста добра оферта в mobile.bg
          Да не е евро ????

          Коментар


          • До: KTM EXC 200

            Първоначално публикуван от kdx Преглед на мнение
            Като разглеждате exc какво ще кажете за този 2005г. на 3000км. за 4500лв. стува ми се доста добра оферта в mobile.bg
            Вземай го веднага на тая цена ! Каквото и да му е, най-много да иска ново бутало и сегменти, цилиндър, нови лагери (навсякъде) ...
            ми той двутактовия май друго няма ?!
            Каквото и да е, сменя се бързо и колкото и да струва все ще си на кяр.
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • До: KTM EXC 200

              ..гледам скоро няма раздвижване по темата
              ..тази седмица смених първото нещо по 200 то което не е тунинг а си бе за сменяне
              ..смених съединителя -който ме познава по добре знае ..на какво са подложени при мен съединителите ..просто самия ми стил на каране е такъв че много много често го ползвам ..а и за триал като се кара ..няма друг начин ..но си знам че леко прекалявам де понякога почти от място тръгвам или доускорявам на 3 та че и 4 та на разни гадни места да не говорим че почти не тръгвам от 1 ва а най често от 2 ра още като взех мотора му смених нарочно алуминиевите дискове с метални ..но сега вече смених цялостно и феродовите и металните дискове защото и покрай тия карания по мотокрос трасето /край тренировките на ива кх/ се напъна нещо съвсем и взе да буксува от малко над средни нагоре при ускоряване..осезаемо -все пак изкара доста над това което пише в мануала де а и не излезе и скъпо -100 тина лева излезе съединител нов -"тъск офф роуд" с метални дискове вместо алуминиеви ..бях сложил такъв преди на кдх са / при него и оригиналните са метални а не алуминиеви/ представяше се много добре

              та първото износено и подменено нещо вече е на лице-съединител
              -мотора е на 120 моточаса и на около -3500 /хард оффроуд че и не малко и мотокрос трасе километри/
              ..аа и изгроря и крушката на фара ..смених и гумените пръстенчета уплътняващи ауспуха..те са по 50 стотинки мисля че едното общо са 2 има ги дори и тях като резервна част при дилъра

              ..скоро май и задните накладки ще станат за смяна..все още е с оригиналните от завода..но вече наближават 1милиметровата граница когато пише в мануала че трябва да се сменят ..иначе ако ги карам до "желязо " мисля че ще изкарат още много х много

              ..друго което ми прави доста впечатление е че мотора е сравнително чуствителен на това дали ще е с прясно изпран и почистен филтър..като го изпереш и почистиш ..направо започва да пее и да дърпа и да отговаря на газта доста по добре особенно от ниски ..иначе за по високи обороти по не се усеща

              ..скоро май ще сменям и ватата на ауспуха приготвил съм нова на моозе -от тези дето са полуготови за слагане-само вадиш една картонена тръбичка и е готова..много удобно и лесно

              ..между другото небезисвестният ендуро шампион и бивш мотокрос състезател каращ от доста години все 4 т мотори-Димитър Борисов или "шмида" от хасково..пробва един два пъти 200 то и....сега не можем да го оттървем вече от него ...много му се кефи всеки път като идва..само да издебне да ме види да го подпра някъде и.... -се почва едно бръмчане.. ..според него моторчето е перфектно и за всекидневно каране и за разходки и походи че и даже и за мотокрос ..между другото покрай тренировките на ива по мотокрос трасето засякохме и времена с ехс то ..давам същите времена както с предишния ми 250црф

              а това дето писал един колега от форума
              Mитков с сичките ти мотори до сега съм,виждал кадри на задна,само с KTM-не съм.Дати се намира нещо.
              .. ще го оправим скоро ..много приятно се кара ехс то на задна..ще му щтракнем някоя снимка
              ..и ако се намери и някой да ми оправи програмата за качване на снимки ..ще е чудесно
              Последно редактирано от mitkov; 11-03-08, 11:28.

              Коментар


              • До: KTM EXC 200

                еееее ама защо ме карате да се хваля предварително
                Ендурото си е ендуро и там съединителя си е много важна част от карането особено по спънати пътеки, каменисти и траялски трасета. Та и аз очаквам в много скоро време стоманени дискове за ендуро на фирмата DP. За жалост никой производител не слага серийно в моторите си стоманени дискове които са много по-износоустойчиви, освен това и подобряват въртящия момент в ниските което е добре за ендуро. Както Митков каза въздушния филтър е много деликатно место и когато е чист на всеки мотор се усеща осезаемо ватата в заглушителя също много променя работата на мотора и се усеща веднага
                очаквам и още някой други нещица ама за тях като дойдат, а най-интересното от тях е това
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • До: KTM EXC 200

                  2006 KTM 200EXC - July 2006
                  Swing off the back of a KTM 200EXC for an hour or two and you start to realise just how underrated this bike is. Even in the racing world, conventional classes tend to discriminate against a bike of this capacity. It's clearly bigger than a 125, but should it be thrown in with the 250s?

                  For most riders, it seems, a 200cc engine doesn't command the same respect as a 125 or 250 two-stroke, meaning that it, unfairly, falls into an ag-bike kind of category - the kind that bares model numbers like DT175, XL185, KLX300 and DT200.

                  In reality, though, KTM's 0.2-litre engine is a refined powerhouse. To put it into perspective: it's like riding a Yamaha YZ200 or Honda CR200. Hence why it was perfect for ADB's 2006 off-road project. The 200EXC is based on KTM's grunty 125SX engine and incorporates a 10mm-bigger bore, and 5mm longer stroke to bring it up to 193cc. It maintains the original six-speed gearbox - the 125SX is five-speed as of '03 - and the engine cases and frame are exactly the same.

                  The only noticeable difference with the two-hunge is the larger-volume exhaust, EXC tank, shrouds and rego gear. The beauty of this package is that it steers with the agility of a 125, yet has a power output similar to a 250cc two-stroke - a perfect recipe for someone who likes a lightweight weapon that can still run with riders on big-bore machines.

                  The "one size fits all"-type of approach forms the basis of ADB's 2006 project KTM 200EXC - the Australian Off-Road Series, Finke Desert Race, A4DE, and any stadium Enduro-X that may show up in between, will be the research venues in which this little orange rocket will be conditioned into a bulletproof racer.

                  ...ЧАСТ ОТ СТАТИЯ В СПИСАНИЕТО ДИРТ БАЙК АВСТРАЛИЯ

                  Коментар


                  • До: KTM EXC 200

                    Манията си е мания и за някой от нас мотора си иска обгрижване и глезене като живо същество, а и след цялото блъскане което преживя понякога заслужават по нещо новичко.

                    Та в началото на седмицата посред нощ ми звъни телефона, айде имаш голям пък лек кашон от братския америнакски народ
                    нямах търпение да стане светло и да се захвана с монтажа на това чудо дето така гали ухото като запалиш мотора мммммммм


                    Огледалце огледалце я кажи дали ще станеш в кал до уши ти


                    нещата са толкова опростени че цялата процедура трае 15-тина минутки и се прави с удоволствие, само 2 болтчета на гумени маншони и 2 пружинки, как да не ги харесва човек 2Т-тата





                    междувременно беше монтиран и така важния предпазител на помпата на съединителя който е и предпазител на предния зъбак. Доста важна част която може да спести много главоболия и пари при удар на помпата


                    и не на последно място добавих и ключе за 2-те криви на електрониката които превключват soft и performance режима

                    мотора започва много да ми харесва, да не чува дявола

                    другата седмица очаквам специални стоманени дискове на съединителя на DP които са много по-издържливи откъм износване и прегряване освен това подобряват значително въртящия момент на ниски и средни

                    засега толкова, скоро пак
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • До: KTM EXC 200

                      браво краси..
                      аз пък смених най накрая оригиналната вата на заглушителя
                      на 3700 км сега мотора стана невероятно тих че и взе да дърпа доста повече от низките обороти ..сложих от тази моозе полуготовата много лесно става с нея ватата е готова стегната около една широка картонена тръба само пъхаш тръбата на ауспуха в картонената тръба след това изтегляш картона и ватата остава стегната около тръбичката на заглушителя..докато чистех тръбата от нагар обаче с горелката се поувлякох и стопих едно гумено уплътнение в накрайника..звъннах в ктм ..казаха -ще видим може да го имаме и на склад-това бе в петък следобед-днес /понеделник/ ме извикаха в еконт че имам пратка-уплътнението е пристигнало пратили са го-явно са го имали в НАЛИЧНОСТ ..уплътнение за капачката на ауспуха на 2 тактов мотор което най вероятно никой никога не сменя..просто съм изумен ЕВАЛА на представителството им евала КТМ ..дори само с това на пръв поглед дребно нещо ..спечелиха голямо място в сърцето ми като техен клиент

                      Коментар


                      • До: KTM EXC 200

                        О даааа, това за ватата е много важно, специално аз съм я сменял 2-3 пъти досега и едно че звука е много по-галещ за ухото друго че тегленето и плавнотата при ниски стават невероятни.
                        През уйкенда на закриването покарахме доста и мога да кажа че с резонатора ФМФ разликата е огромна, мотора има такава сила че дори и като нов не е вървял така а мисля че вече е нужно да му сменя буталото. Едно че се усеща при ниски и средни друго че като го караш на скорост след завой така хубаво влиза в оборот и те дръпва яко, а преди имаше едно такова зачудване и доста по бавно ускоряваше. Кокера прояви интерес понеже нали и той вече е в 2Т класа и каза че не вижда особено голяма разлика между неговия 250 и моя, и потвърди горните ми думи и това че много бързо се усеща като подадеш газта и е по-отзивчив. Сега само ръчички да имаш да го държиш, щото след 10-15 мин каране на темпо китките започват да не те слушат
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • До: KTM EXC 200

                          Привет оранжеви фенове , имам един въпрос . Струва ли си за КТМ ЕХС 200 , 1998 година да се дадът 3600 лева . Защото като видях по-нагоре в темата 2005 г. за 4500
                          Последно редактирано от CECO_KANGOTO; 14-04-08, 21:31.
                          http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                          Коментар


                          • До: KTM EXC 200

                            Първоначално публикуван от CECO_KANGOTO Преглед на мнение
                            Привет оранжеви фенове , имам един въпрос . Струва ли си за КТМ ЕХС 200 , 1998 година да се дадът 3600 лева . Защото както видях по-нагоре в темата 2005 г. за 4500
                            според мен е малко множко, а за тоя горния е нереално малко
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • До: KTM EXC 200

                              Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                              О даааа, това за ватата е много важно, специално аз съм я сменял 2-3 пъти досега и едно че звука е много по-галещ за ухото друго че тегленето и плавнотата при ниски стават невероятни.
                              През уйкенда на закриването покарахме доста и мога да кажа че с резонатора ФМФ разликата е огромна, мотора има такава сила че дори и като нов не е вървял така а мисля че вече е нужно да му сменя буталото. Едно че се усеща при ниски и средни друго че като го караш на скорост след завой така хубаво влиза в оборот и те дръпва яко, а преди имаше едно такова зачудване и доста по бавно ускоряваше. Кокера прояви интерес понеже нали и той вече е в 2Т класа и каза че не вижда особено голяма разлика между неговия 250 и моя, и потвърди горните ми думи и това че много бързо се усеща като подадеш газта и е по-отзивчив. Сега само ръчички да имаш да го държиш, щото след 10-15 мин каране на темпо китките започват да не те слушат

                              Краси, това не беше ли на откриването???
                              Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                              Коментар


                              • До: KTM EXC 200

                                сори, техническа грешка
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X