Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: KTM EXC 200

    още нещо по темата може би ще ви е интересно
    преди доста време вече ..пристигна ..ето това








    ..много качественна изработка ..долу е с шестограм а не с нитове и всеки заглушител си има номер на човека който го е проверил при това никак не е скъп ..по евтин е почти 2 пъти от този на ктм повер партс







    ..и още по лек -200 грама по лек от специалния 6 дайс и 750 грама по лек от оригиналния
    -при това е нормалният /по-евтин/ модел а не супер олекотеният -"титаниум"





    ..освен това е по къс и прибран и рискът да го ударите или изкривите е почти нулев докато другите стърчат доста






    ..виждате ..почти не се показва извън номера

    сравнете го сега с дължината на 6 дейс модела /на долната снимка/-виждате колко много стърчи навън



    последното е особенно полезно в ето такива ситуации:


    ..виждате..ако бе с другите стърчащи заглушители при това положение щеше да се изкриви или издраска и напълни с пръст а този почти не е опрял в земята






    ..веднага скоквам до към димитър да се похваля
    с новия заглушител шумът е с една идея по басов ..но в никакъв случай не е шумен въпреки че е къс, усеща се най вече на ниски до средни по басов иначе от там нататък шума е същия може би малко по "кросов" но все още мотора си е наистина тих и предполагам ще отговаря на нормите за шум дори за ендуро

    иначе като вървене има подобрение в отговора на газта -по бързо отговаря и се усеща по силен на всички но особенно около средните обороти но пък като че ли е по експлозивен и малко по трудно се дозира
    ..много интересно като страничен ефект е че с новият заглушител -противно на очакванията консумацията на гориво...-спадна спрямо оригиналния или поне така ми се струва..същият този заглушител отново като парт номер от фмф съвпада и става и за 250 и 300

    ..но най приятният ефект е като бутнеш мотора наляво надясно ..тази разлика ..от тези 750 /а ако прибавим и намалението от демонтирането на опашката и мигачите над килограм и 200 е разликата/ грама окачени на такава голяма височина е осезаема и мотора вече се усеща много по близо до лекотата на 125 -ка отколкото преди .. особенно на скоците е изненадващо но се усеща много по повратлив без тези 800грама
    а в същото време грубата "сила " е нарастнала
    ПП..а друг голям плюс е че..не ми топи ботушите ..като вдигна крака на седалката да го карам на задна ..старите -духаха много близо до бутуша ми и всичките ми ботуши бяха стопени от горният си край отпред на бомбето
    Последно редактирано от mitkov; 08-10-09, 12:17.

    Коментар


    • До: KTM EXC 200

      Хе, а честито. Доста е късичък и е нормално да се отпуши мотора, но пък както казваш ще стане по сприхав. Но кеф цена няма
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • До: KTM EXC 200

        Този ауспух го имах на моя КТМ 200 и не мисля че за ендуро е най подходящия вариант.Ауспиха е мног добър ,но за хора като теб дето имат голям опит,за новаци късия ауспух в ендурото винаги е минус.Знаеш го много добре че късия ауспух за ендурото е по зле.За това и Домата е като кюнец отзад на КТМ като го слагат.Прав си ч е е по лек и по ефтин и за звука е така казвамго ,щото съм го пробвал..Да ти е честит и да му се кефиш много.
        Прикачени файлове
        Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
        0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

        Коментар


        • До: KTM EXC 200

          ..то всъщтност аз вече около 2-3 месеца го ползвам просто не бях качил снимки
          ама ..пепи много маниашки ауспух изкара..дома ли е какво..

          Коментар


          • До: KTM EXC 200

            Да Дома е правих го тогава по модел на Юха Салминен,самоче мисля че още по добър вариант ша е Домата с заглушитела от КТМ Пауар Партс.
            Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
            0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

            Коментар


            • До: KTM EXC 200

              то на пауър партс заглушителя всъщтност май си е произведен точно от дома

              Коментар


              • До: KTM EXC 200

                И по щатските форуми пишат че домата си е най-добрия ауспух за КТМ, само дето в европа се продава на цена от 250 евро
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • До: KTM EXC 200

                  Като купувах моето HGS, търговеца изкара и оферта за DOMA комплект за 285 Евро, което мисля че си е добра оферта. Аз за 245 евро взех коплекта на HGS
                  Иво Георгиев
                  Gworkshop

                  Коментар


                  • До: KTM EXC 200

                    Митков както си трънал да сменяш заглушители, следващия такъв ли ще е
                    Прикачени файлове
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • До: KTM EXC 200

                      Няма 300 евро е цялата дома.Не мисля че е зле
                      Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                      0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                      Коментар


                      • До: KTM EXC 200

                        Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                        Митков както си трънал да сменяш заглушители, следващия такъв ли ще е
                        700$
                        Иво Георгиев
                        Gworkshop

                        Коментар


                        • До: KTM EXC 200

                          екстра моторче !
                          Последно редактирано от mitkov; 17-10-09, 01:31.

                          Коментар


                          • До: KTM EXC 200

                            и сега ето и най сериозният проблем до сега с мотора който се случи малко след като сложих фмф заглушителчето..дали поради нарастналата мощт дали че и удължих скоростите а и карахме доста време само на крос трасето на макс.а и ползвам много съединител..май и тренировките за ерзберг имаха същественна вина....не знам точната причина но на около 300 тният час се чу странен шум от към двигателя ..хрус крус ..нещо подобно ..точно се гонехме с един приятел по трасето и..нямаше как продължих няколко обиколки..мотора си работеше и шума изчезна..след това за всеки случай развих тапата за наливане на маслото да прегледам да няма счупен диск на съединителя..то се вижда от горе..оказа се че..едно от перата на кошницата ..го няма







                            парченце алуминий се бе забило и в пластмасовата зъбчатка на водната помпа




                            ..това намерих вътре паднало долу в маслото








                            отначало мислех да махна парчетата и да карам така ..но по съвет на шмида прегледах кошницата и установих че и другите прегради са с напукани основи и готови да се откъртят



                            всички перца бяха с пукнатини в основата


                            както ви казах ..мислех че набързо ще почистя парчетата и ще се върна на трасето ..имаме няколко приятели които така карат без парче от кошницата за това и набързо буквално на пътя го отворих..но тази кошница наистина си бе разпукана цялата..всъщтност от известно време съединителя не работеше добре и аз го усещах но предполагах че има пукнат диск..както ми се е случвало на други мотори


                            докато чакам новите части стегнах ръчката с тиксо да не би някой да я стисне по погрешка в гаража и да изскочи освободеното в момента буталце на хидравличната помпа




                            покирих нещата и престоя в гаража около седмица и нещо докато дойдат новите части

                            частите дойдоха сравнително бързо ..за седмица и няколко дни може би





                            зъбчатката на помпата е измислена гениално просто се вади и слага без болт резби и прочее а и е много евтина ..около 8 лв ,, поръчах си отново и нова законтряща шайба за гайката на кошницата/около 4лв/ и разбира се нови о пръстени за ауспуха





                            новата кошница бе около 400лв
                            а най интересното бе че от ктм завода дойде-японска а тази монтирана на двигателя оригинално бе италианска на ЛЕМ ..обмислих и вариант да сложа американска на хинсън или нещо подобно..но те ги продават без зъбака долу и ти трябва сам да разнитиш занитиш нещата а цената е същата като на оригинална със зъбак готова занитена..




                            виждате разликата -новата изглежда по солидна и здрава а и е осезаемо по тежка ..което е добре и без това искам дори тежест за маховика..а това върши частично такава роля..може би вече на по новите модели вграждат такива японски или ..пък са предположили че щом съм счупил оригиналната ..ще ми трябва нещо по така здраво



                            отзад също се вижда разликата


                            смених също и всички прилежащи гарнитури..тях си ги имах на "склад" ..бях си ги поръчал отдавна да си имам ако ми потрябват




                            както и съединителя също сложих нов..като за нова кошница ..


                            тайното ми оръжие в случая..гайката на кошницата се затяга на сериозните 130nm !
                            което с този динамометричен ключ е детска игра


                            отдавна си мечтаех за такъв ключ и много му се кефя..затягам си с него нещата точно както е по мануал

                            ..смених разбира се и маслото като преди това промих няколко пъти за да изпадат и последните парченца алуминий от старата кошница и за всеки случай след малко каране смених маслото отново
                            ..с новата кошница и дискове..моторът заработи перфектно а съединителят стана много много по мек и приятен ..което доста ме учуди..явно старата кошница отдавна си е била за смяна
                            Последно редактирано от mitkov; 17-10-09, 01:49.

                            Коментар


                            • До: KTM EXC 200

                              Ейййй Митков нямаш милост значи, нов мотор взе и за 2 години му е..а мамата
                              А като каза че за тия пари е можело да вземеш хинсън касета според мен е трябвало да го направиш. Не случайно ги дават за едни от най-добрите касети. Правят ги от едно кубче алуминий, а не като тези отливки. Отделно имат твърдо покритие, нещо като никасил, а може и никасил да е, там където лягат дисковете на перата. Касетата не се начуква и не става на прагчета, което пък прави работата на съединителя перфектна и може да ръгаш скоростите директно без да се притесняваш за касетата.
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • До: KTM EXC 200

                                а бе нещо му няма на мотора той за това е направен а и всичко износено е сменено. като изсключим драскотините и някои други дребни неща е в по добро състояние отколкото нов
                                а хинсъна ..хубаво но трябваше да го нитовам и разнитвам забака от старата кошница..а ..друго си е заводското нитоване..освен това явно ктм са отчели нещата и новата кошница която получих също е много по-добра от оригиналната
                                Последно редактирано от mitkov; 17-10-09, 13:17.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X