Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: KTM EXC 200

    Първоначално публикуван от Daniel Gyorev Преглед на мнение
    И аз тва се чуда... А...колко километра карат до основен ремонт тия ктм-и, приблизително?
    Какво точно имаш в предвид като казваш "основен ремонт" при 2Т моторите, че и при по-новите 4Т буталото се смята за консуматив и не трябва да се строши, че тогава да го смениш (или поне не е препорачително)
    Иво Георгиев
    Gworkshop

    Коментар


    • #62
      До: KTM EXC 200

      Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
      Ми що се мъчите с копчета бе Краси а не си вземете направо 4тактови
      защото така ни харесва :-P
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #63
        До: KTM EXC 200

        не е вярно че със включено копче заприличва на 4т мотор
        ..пак си е 2т само дето мааалко по бавно влиза в оборот и работи маалко по мазно..променя се кривата на запалване според мен просто дава програмираните предварения при маллко по високи обороти..гледал съм диаграма на кривата на мощтността почти не се променя просто кривата става малко по изтеглена и равна

        ..що се отнася до това колко често се прави основен ремонт....отговора е ..поне 3 пъти по рядко от на 4т и се сменят 3 пъти по малко неща ..като говорим за спортни модели разбира се-хард ендура и кросаци

        на практика с едно ново бутало и почистване на клапите мотора става на нивото на нов дори и след много дълга употреба

        на бай димитър например рмх са 2 тактовия бе на 30 000км и не бе развивано нищо по него ..сега като му смени буталото и си стана все едно нов ..от към двигател де..иначе ..ходовата част и при 4т и при 2т си е една и съща като поддръжка
        ..ако разгледате и по горното ми мнение по внимателно също ще си отговорите на въпроса с поддръжката
        ктм а ми сега е на 100 часа
        модерен 4т крос за тези 100 часа се нуждае от
        -10 проверки на клапаните
        -поне веднъж смяната им
        -10 смени на масло
        -3 смени на маслен филтър
        -1 смяна на ангренажна верига
        и може би смяна и на плъзгача и

        на 2 т..не съм пипнал нищо за същото време..евентуално планирам да сменя буталото след още -20 до 50 часа..но ако е 300 модела и това няма да иска

        Коментар


        • #64
          До: KTM EXC 200

          Ако всички 2Т ги направят с ел.стартер, мога да си взема един 250 да ми стои в мазето, та като ходя на Ерзберг да си го ползвам.

          Митков, като изчисляваш така, я кажи колко струва литър хубаво 2Т масло, на Мотул например, защото аз друго не ползвам по принцип ?

          Ей сега на Шумен покарахме заедно с Ивка и по трасе от 54 км два пъти и наливах бензин от моя мотор или общо 4 литра + неиния пълен резервоар !!! Не че съм дребнав по сметките, ама като си почнал да ги правиш ...
          Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 20-11-07, 11:27.
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #65
            До: KTM EXC 200

            Литър от Scooter PRO на MOTUL (аз лично го намирам за добро - полусинтетика е) струва около 18-20 лева! Зависи от къде ще го вземеш!

            Коментар


            • #66
              До: KTM EXC 200

              Първоначално публикуван от Husaberg Преглед на мнение
              Какво точно имаш в предвид като казваш "основен ремонт" при 2Т моторите, че и при по-новите 4Т буталото се смята за консуматив и не трябва да се строши, че тогава да го смениш (или поне не е препорачително)
              Ми нали попринцип 2т имат по кратък живот и мисълта ми е на колко километра е препоръчително да сменяш бутало, сигменти, шлайф и т.н. Задавам въпроса щото ми е интерестно да разбера как е при по новите технологии 2т (като този ктм), по-често ли се прави или по-рядко, това имам в предвид

              виждам, че митков ми е дал отговор, благодаря!
              KTM Fen

              Коментар


              • #67
                До: KTM EXC 200

                ами да речем че и съвременно спортно ендуро от рода на WR i CRF-X изкарва цяла сезон без ремонт и съвременно 2Т също само че накрая на годината на 2Т сменяш само бутало което е 150-200 лв а на 4Т сменяш части които общо са поне 1000 лв да не казвам и повече. тука говорим само за ремонт на двигателя.
                освен това 2Т си го правиш сам за час два в гаража а 4Т иска човек с по-големи познания и нестава за час два
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #68
                  До: KTM EXC 200

                  Първоначално публикуван от mr_n00n3 Преглед на мнение
                  Литър от Scooter PRO на MOTUL (аз лично го намирам за добро - полусинтетика е) струва около 18-20 лева! Зависи от къде ще го вземеш!
                  Така-а-а,
                  Краси, значи по 30 гр. на литър бензин, един литър масло отива за около 30 литра бензин, т.е. за около 300 км. или 2 литра масло на 600 км.
                  Аз сменям масло в двигателя на четиритактовия на 500-600 км и отива 700 гр. На скоростната кутия го сменям на две смени на картерното, а може и на три.
                  Освен всичко това, двутактовият харчи определено повече от аналогичния му по мощност четиритактов !
                  Сега сметни за 10 -15000 км вредата от "ползата"
                  Май нещо сметките не излизат ...
                  И клапани и бутало да смениш, пак не излизат както Митков ги е написал.

                  Не става въпрос за това, което съм написал до тук, защото всичко така изчислено мен хич не ме интересува, но щом го поставяш тоя въпрос, искам да ти отговоря реално.
                  Иначе за другите неща по възможностите като цяло, които вече сме си говорили в други теми, сме стигнали до съгласие и нямам нищо против !
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #69
                    До: KTM EXC 200

                    значи излиза че 4т и 2т са с еднаква подражка по точно единия харчи по малко абаче частите са по скапи апак при другия частите по евтити обаче повече даваш за бензин
                    е тва немога да го разбера
                    KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

                    Коментар


                    • #70
                      До: KTM EXC 200

                      Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                      не е вярно че със включено копче заприличва на 4т мотор
                      ..пак си е 2т само дето мааалко по бавно влиза в оборот и работи маалко по мазно..променя се кривата на запалване според мен просто дава програмираните предварения при маллко по високи обороти..гледал съм диаграма на кривата на мощтността почти не се променя просто кривата става малко по изтеглена и равна

                      ..що се отнася до това колко често се прави основен ремонт....отговора е ..поне 3 пъти по рядко от на 4т и се сменят 3 пъти по малко неща ..като говорим за спортни модели разбира се-хард ендура и кросаци

                      на практика с едно ново бутало и почистване на клапите мотора става на нивото на нов дори и след много дълга употреба

                      на бай димитър например рмх са 2 тактовия бе на 30 000км и не бе развивано нищо по него ..сега като му смени буталото и си стана все едно нов ..от към двигател де..иначе ..ходовата част и при 4т и при 2т си е една и съща като поддръжка
                      ..ако разгледате и по горното ми мнение по внимателно също ще си отговорите на въпроса с поддръжката
                      ктм а ми сега е на 100 часа
                      модерен 4т крос за тези 100 часа се нуждае от
                      -10 проверки на клапаните
                      -поне веднъж смяната им
                      -10 смени на масло
                      -3 смени на маслен филтър
                      -1 смяна на ангренажна верига
                      и може би смяна и на плъзгача и

                      на 2 т..не съм пипнал нищо за същото време..евентуално планирам да сменя буталото след още -20 до 50 часа..но ако е 300 модела и това няма да иска
                      Това за реглажа и смяната е много пресилено
                      Ако караш яко, а става въпрос за 10-15 хил.км на сезон, на края на сезона е хубаво да смениш бутало, сегменти и клапани, за да изкараш спокойно и другия сезон. Един такъв разход за сезон не е никак голям, като си помислиш само колко други консумативи като: гуми, вериги, пиньони, счупени пластмаси сменяш през това време.
                      Колкото до клапаните, проверяват се само в началото при улягането, макар че, както казва Гоблин, вероятността да има фал при сегашните прецизни изработки и напасване на детайли е нищожна.
                      По-късно вече когато започнат да се вкопават, дори и да го откриеш навреме, той клапанът си заминава и няма спасение. Предупреждението е, че моторът започва да пали по-трудно, а по-музикалните ще чуят и разлика в звука. Двигателят леко утихва. Въпросът е да се сменят навреме, за да не се наложи да сменяш и глава, което си е вече разход.
                      Говоря специално за ендуро разновидностите на моделите
                      Кросовите мотори са в друг режим на натоварване, още по-напомпени и при тях бъдещето не е толкова светло !

                      Сори за отклонението, поста стана за друг раздел, но нали съветваме аджамия, трябва да знае повече неща !
                      Затова именно на човека му препоръчваме модели от преди 1998 година, защото тогава степента на сгъстяване не беше както сега 12,5:1, а 9:1 и живота на двигателя е ... ехе-е-ей. Забравяш го !
                      Чакай да сложа повече иконки, че ей сега Митков ще довтаса !
                      __________________
                      Ендурото и сексът не са шега работа!
                      Май е време Жоро Хаджиев и Митков да се разберат най-после по този въпрос, защото единия дава коренно различна информация от другия и съвсем ми объркаха представите!
                      Някой от двамата явно дава грешна информация, а това е по-лошо и от пълната липса на информация! Пък и двамата сте водещи фигури във форума и предполагам че и други освен мене се вслушват в мненията ви!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #71
                        До: KTM EXC 200

                        Няма грешна информация тук
                        Единият слага на преден план недостатъците на 4Т, а другият на 2Т и оставяме на вас, вие да си направите извода сами !
                        Изборът е труден наистина и зависи какви предпочитания имате към ендурото ! То иначе всички по света щяха да карат само единия вид.

                        Иначе точно го е сметнал Рамбо, че разходите са приблизително еднакви при правилна подръжка !
                        Никъде няма пълно щастие !
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • #72
                          До: KTM EXC 200

                          [quote=Жоро Хаджиев;252922]Няма грешна информация тук
                          Единият слага на преден план недостатъците на 4Т, а другият на 2Т и оставяме на вас, вие да си направите извода сами !
                          Изборът е труден наистина и зависи какви предпочитания имате към ендурото ! То иначе всички по света щяха да карат само единия вид.

                          те за това производителите са направили толкова много марки и модели мотори да има за всякакви хора ама хората са казали една приказка
                          няма огуда на никои
                          KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

                          Коментар


                          • #73
                            До: KTM EXC 200

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            Май е време Жоро Хаджиев и Митков да се разберат най-после по този въпрос, защото единия дава коренно различна информация от другия и съвсем ми объркаха представите!
                            Някой от двамата явно дава грешна информация, а това е по-лошо и от пълната липса на информация! Пък и двамата сте водещи фигури във форума и предполагам че и други освен мене се вслушват в мненията ви!

                            Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                            Говоря специално за ендуро разновидностите на моделите
                            Кросовите мотори са в друг режим на натоварване, още по-напомпени и при тях бъдещето не е толкова светло !
                            И Жоро и Митов са карали CRF250 ама с една мака разлика - единия R, другия X

                            Жоро, не давай за пример състезанието в Шумен. Както ти казах тогава, много падах на това състезание, а не мога да вдигна мотора бързо след това, особено като падне с гъза нагоре. Тия 4 литра дето ми ги сипа та и отгоре не са изгорени, ами са разлети по шуменската плодородна почва. Мотора при наклон от 45 градуса тече като лейка, та какво остава когато е полегнал. Нормалният му разход е около 10/1000 ... е, пак е 2 пъти повече от твоя
                            DCRT®

                            Коментар


                            • #74
                              До: KTM EXC 200

                              Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                              Няма грешна информация тук
                              Единият слага на преден план недостатъците на 4Т, а другият на 2Т и оставяме на вас, вие да си направите извода сами !
                              Изборът е труден наистина и зависи какви предпочитания имате към ендурото ! То иначе всички по света щяха да карат само единия вид.

                              Иначе точно го е сметнал Рамбо, че разходите са приблизително еднакви при правилна подръжка !
                              Никъде няма пълно щастие !
                              И още един плюс в полза на двутактовияЦената ,или по точно разликата в цената при покупка на 2-т или 4-т и не на последно място разликата в теглото май центъра на тежеста на 2-т е доста по ниско.Иначе както е казано ''кеф цена няма''.Добре че има двутактови и четиритактови та да имаме повод да поспорим.

                              Коментар


                              • #75
                                До: KTM EXC 200

                                Излиза, че няма лошо ендура, било то 2т или 4т стига да имам пари бих си взел и аз един ктм 300 2т... да си хода по хард разходки с него
                                KTM Fen

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X