Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
    И аз предадох отбора на "тракторите", и преминах към "миксерите" Сега да видим разликите....
    На първо време цвайката е бая по-лека....

    http://www.google.bg/imgres?q=exc+30...w=1024&bih=601
    Кики честито! Страхотна машина; със здраве да го караш!

    Коментар


    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

      Като цяло тия мотори са си богати, иначе няма да имат плавно движение и добри ниски. Пробвал съм да го убедня, но резултата не е добър, почва да се пили но няма тяга, вярно, бързо изчиства но какво от това.
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

        Моето ЕХС200 имаше подобен "проблем".
        Митков ми препоръча по-голям главен жигльор и иглата се слага с две деления по-ниско. Мотора става по-плавен.
        Със стандартния жигльор може да се постигне подобна плавност на мощността само с пускане иглата едно деление надоло.
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

          Пичове, благодаря за поздравленията.Мотора е супер, кво да кажа.....А относно джетинга, абе пробвах всички варианти и йок.Утре продължавам. Хем го правя както съветват из щатските форуми, ама нещо - тц. Да видим...Ако някой тука се е борил с този модел и това конкретно-ще се радвам да даде съвет.
          Иване, КТМ-а е като казармата..., помниш само хубавото
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

            Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
            Като цяло тия мотори са си богати, иначе няма да имат плавно движение и добри ниски. Пробвал съм да го убедня, но резултата не е добър, почва да се пили но няма тяга, вярно, бързо изчиства но какво от това.
            И аз имам такива наблюдения... Моя като му правих настройка, като беше малко по-беден много бързо се изрязваше, но пък на ниските го нямаше никакъв, но пък и като е прекалено богат пак няма хубава тяга, защото плете и не ми харесва. Истината е може би някъде по средата. Най-добрия вариант според мен е да се настрои една идея по-богато от идеалната смес. До колко е възможно обаче да се настрои така, че да върви добре и на 100 и на 2000м. е друг въпрос.
            Иначе честито за мотора колега. И продължавай с пробите по карбуратора, друг начин да се постигне желан резултат освен с проби не виждам,така че се въоражавай с игли, жигльори и търпение и така

            Коментар


            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

              Също така ,има значение с каква пружинка е механизма за отваряне на клапата (зелена , жълта или червена), налучкайте точната комбинация с настройките на карба ...и поздравления и от мен, за добрия избор!
              "Суетата, е любимият грях на дявола"!

              Коментар


              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                Първоначално публикуван от skreeper Преглед на мнение
                И аз имам такива наблюдения... Моя като му правих настройка, като беше малко по-беден много бързо се изрязваше, но пък на ниските го нямаше никакъв, но пък и като е прекалено богат пак няма хубава тяга, защото плете и не ми харесва. Истината е може би някъде по средата. Най-добрия вариант според мен е да се настрои една идея по-богато от идеалната смес. До колко е възможно обаче да се настрои така, че да върви добре и на 100 и на 2000м. е друг въпрос.
                Иначе честито за мотора колега. И продължавай с пробите по карбуратора, друг начин да се постигне желан резултат освен с проби не виждам,така че се въоражавай с игли, жигльори и търпение и така
                Отдавна подозирах, че 2Т си е чист мазохизъм...няма друг начин да се убедя, освен ако не чета тази тема
                Mitsubishi L200 DobbleCab

                KTM XC 450 RW 2009
                KTM 350 SX 2011

                Коментар


                • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                  Не му се впечатлявай толкова. Нали затова е 300. И да не е идеално настроен, пак има достатъчно сила

                  Коментар


                  • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                    Вярно е че пружинките променят времето на отваряне на клапата, но джетинга ако не е наред, ,никакви пружинки не помагат.
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                      Искам да направя само една вметка за хората, които не познават 2т особеностите - внимавайте с бедните смеси да не се наиграете; 2т механизъма е доста чувствителен от към бедна смес - по-малко гориво, по-лошо мазане

                      Коментар


                      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                        Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
                        Отдавна подозирах, че 2Т си е чист мазохизъм...няма друг начин да се убедя, освен ако не чета тази тема
                        Е то нали и в това е манията Да си донастроиш всичко сам и както ти искаш...Цвайките са като живи, имат душа И между другото, тебе не съм те черпил, а трябва най-вече
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                          Възможно е и разликата в надморското равнище да ти дава проблем. Не си чак толкова по-високо от останалите, но си имай едно на ум. Със здраве да си караш миксерчето

                          Коментар


                          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                            Както и предполагах, моторетката беше богата. Трябваше един размер главен жигльор по-малък, та ходих да го взимам допълнително, че го нямаше в комплекта. Направо литна, хем съм сложил зелената пружина, за най-плавна работа.....
                            Лекота и вървеж, какво повече му трябва на човек...
                            Сега ще засека разхода и ще пиша....
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                              За разхода не споменавай, че да не ги заболят хората главите. Шегувам се де.

                              А с коя всмукателна клапа е твоя мотор kiki.t? V force 3 или V force 4, че четох някъде че първата серия от цвайките били с тройката, а следващите ги пускали с 4, а разлика между двете имало и уж се усещала. Не знам обаче дали V-force 4 не слагат само на ХС версията.
                              Иван Маринов
                              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                              ЕНДУРО ВАРНА

                              Коментар


                              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                                Я сподели и в момента с какви отвори си на жигльорите? Информативно.
                                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X