Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

    Така ми харесва повече на патеките и стръмни места много по лесно излиза ,но отзад бих сложил на другата смяна 50 Там кадето другите са на първа и нямат скорост аз съм на 2-ра на тапа

    Коментар


    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

      Преди бях 13/50 и беше кото спънат кон.Сега е 16/50 и е по -добре.Някои казват ,че е важно задкормилно,важно е удоволствието.

      Коментар


      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

        Мдам точно това коментирахме наскоро в темата, че и аз стигнах до тоя извод че с 14/52 ме кефи повече отколкото с 13/52.Вече и първа скорост ми стана функционална.
        Иван Маринов
        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
        ЕНДУРО ВАРНА

        Коментар


        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

          Установявам,че и моя стил е нискооборотен.При последния излет в Стара Планина,обаче,забелязах че много често трудно палех от манивела.Трудни и засукани пътеки,дълго време,не ми позволяваха да изчиствам оборотите до високи.При спиране или спонтанно загасяне се появява този проблем.Четиритактовите ми колеги от Габрово ме посъветваха периодично да изчиствам оборотите с помоща на съединителя.Смятам,да го взема предвид.
          Денят,преди този,покарахме повече на рали с често влизане във фън зоната.Е,нямах никакви проблеми със стартирането на двигателя.
          Споделете мнение и дайте съвет на моята скромна личност.Благодаря на всички отзовали се.
          П.П.Ако темата е разисквана преди време,моля да ме извините.Чел съм я почти цялата,но не намерих подобна дискусия.
          ..този проблем..общо взето страдат всички 2 тактови мотори..та дори и триалките които са направени с часове да работят на обороти..ако сте забелязали в предаванията по еуроспорт..преди да атакуват някое по така препятствие ги изпилват първо на съединител та да "изчисти" ..този ефект може да се намали с различни приоми например по топла свещт ..но не много а и ще се влоши пък поведението на високи..най общо казано по голямата част от ефекта се дължи на недоброто изгаряне на горивото при тези обороти и зацапването на свеща от маслото в бензина..доста успешно може да се реши и с новите поколения масла..както например сега има едни модели синтетични биоразградими масла за които се говори че не правят никакъв нагар и не цапат ни свещи ни ауспух ..а изгарят съвсем чисто..по триал форумите също ги препоръчват
          тези масла освен че са биоразградими и щадят природата не отделят и почти никакъв пушек а четох за тест с разреждане 1 към 100 и дори 1 към 400 !!!
          ..но както и да е ..в момента експериментирам с едно такова масло..нарочно съм сложил и чисто нова свещ и след 10 моточаса ще ви съобщя резултата..искам да видя какъв ще е и ще има ли нагар по нея
          друго което помага при проблеми от този род е обедняване на сместа..което обаче..не е желателно да е прекалено голямо особенно ако има и участъци къдетно ще ръчкате и на пълна газ

          ..т е да обобщим решенията на проблема..зацапване /заглъхване/ след продълж работа на празни или ниски обороти

          ще ги подредя по тяхната достъпност
          1-во -изчистване "изпилване " на мотора на съединител или на свободна от време на време по време на карането..особенно преди техничен участък

          2 ро обедняване на сместа ..особенно в малкото отваряне на газта

          3 то по малко масло в бензина или използването на по "леко" /синтетично не рейсингово и без рицинови добавки масло/ ..

          4 то поставяне на по "топла " свещ

          5 то..закупуване на...4 тактов мотор /с всички плюсове и минуси от това/ ХАХАХАХАХА...

          забележка-/почти съм сигурен че поради спецификата на проблема..при новите DI 2 тактови инжекциони ..този проблем ще е почти или съвсем нулиран/ особенно по големите кубици такива
          Последно редактирано от mitkov; 18-11-10, 21:47.

          Коментар


          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

            2такта, дават доста повече фън, тъй че точка 5 отпада

            А за гасненето на технични участъци, вчера се рових из нета и попаднах на интересна оферта, РЕКЛУЗ, само, че за 250 2т 2009г. Знае ли някой дали са им еднакви съединителите, или са променили и там новата генерация мотори?
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

              Митак прав си за маслата от новото поколениеКасторола Биолюб е едно от тях например,но не съм сигурен че ще премахне напълно нагара от работата на ниски обороти.

              И за инжекциона за 2т дайте да го видим най накрая,че аз вече не им вярвам всяка година излиза и още го няма.Докато пуснат инжекциона серийно май електромоторите ще са на първа линия.А за свещите според мен BR8EG е доста добра свещ и става за всчко.
              Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
              0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

              Коментар


              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                реклуз за 250 не би трябвало да стане на 200
                200 то е със съединител и картери като на 125 то

                Коментар


                • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                  И за инжекциона за 2т дайте да го видим най накрая,че аз вече не им вярвам
                  ..ето го ..макар и на шейна но-това е новата технология за сега там я въведоха -електронен директ инжекцион /т.е. горивото се впръсква директно в горивната гамера../ мисля и някои 2т скутери италиански го имат но най напред са тези на ски доо шейните..двигателя всъщтност е ротакс..което си е австрийска фирма също хихи

                  http://www.ski-doo.com/en-CA/Technologies/Index.htm#

                  ..вижте на видеото за двигателите от първата 1/4 до към средата обясняват за работата на Д И то
                  Последно редактирано от mitkov; 18-11-10, 22:58.

                  Коментар


                  • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                    Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                    ..ето го ..макар и на шейна но-това е новата технология за сега там я въведоха -електронен директ инжекцион /т.е. горивото се впръсква директно в горивната гамера../ мисля и някои 2т скутери италиански го имат но най напред са тези на ски доо шейните..двигателя всъщтност е ротакс..което си е австрийска фирма също хихи

                    http://www.ski-doo.com/en-CA/Technologies/Index.htm#

                    ..вижте на видеото за двигателите от първата 1/4 до към средата обясняват за работата на Д И то
                    Прав си за двутактовия инжекцион Слагат го на италиански скутери още от 2003 може би, че и по-рано. Двигателя се води ДиТек . Първо мисля, че започват да го слагат масово на Априлия . Модела е СР и двигателите първите мисля, че бяха на Франко Морини . После започват да слагат пиаджио двигатели, които ги водят по-здрави и по-сполучливи . Преди се интересувах доста от скутери и знам, че двигателя на Морини не е бил от най-сполучливите. Много често инжекциона се прецаквал и поради скъпия ремонт много хора просто си ги преправяха на карбуратори. На пиаджио двигателя мисля, че вече няма толкова проблеми. А защо още не е практика да ги слагат на кросови и ендуро 2т мотоциклети ... не знам Може би поради многото електроника и сложноста не са много подходящи да се бутат в калищата Както и да е , мога само да предполагам, но щом не са ги въвели още явно има причина

                    Коментар


                    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                      Да и причината сигурно е нещо от сорта, че сега биха спечелили доста повече когато едва ли не всички очакват 2т инжекциона в кроса и ендурото, отколкото ако преди 5г когато никой не обръщаше внимание на клетите цваики.Зарибиха ни и сега трепнем в очакване кога ще се случи.Не разбрах само маслото както до сега ли ще се смесва с бензина или ще е в отделно казанче?
                      Иван Маринов
                      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                      ЕНДУРО ВАРНА

                      Коментар


                      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                        в отделно разбира се..виж хубаво филмчето..с едно резервоарче масло изкарвали по цял сезон тия ски доо..маслото се изпомпва в мин количества само до важните места където има по сериозно триене..шийка на вала отпред при буталото и при лагерите

                        Коментар


                        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                          Едно от интересните неща на 2т ендурото /поне за някои/ е точно възможността да се проявиш и като механик, напасвайки го на твоя стил на каране. Избор на масло, на свещ, регулиране настройките на карбуратора според ауспуси, венци, маслото .... А електрониката ни лишава точно от тези действия и ставаме само консуматори. За някои не е лошо и точно това им трябва, само каране, ама ....
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                            Много голяма е вероятноста , това "тръпнещо очакване" да се превърне в разочарование . Скутерите на Априлия наистина не се оказаха сполучливи ,натъпкани с цялата тази електроника...не забравяйте че за този спорт трябват надеждни машини , и да можеш да си ги оправиш сам когато се наложи . Всички знаете ,че механиката е по-надеждна от електрониката ,във всички аспекти . Аз съм привърженик на изпитаното и изпробваното с годините . Двутактов инжекцион на мен ми звучи като "дизелов МиГ 29"... но "поживьом увидим"
                            Последно редактирано от yurgana; 21-11-10, 20:16.
                            "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                            Коментар


                            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                              ..темата за глъхненето и зацапването след продължит работа на ниски и празни обороти ми стана интересна и понеже и без това ми попадна биоразградимо "чисто" масло реших да пробвам нещата..а и химията ми е от основните дисциплини докато бях студент и въпреки че много я мразех сега ми е интересна ..
                              темата с маслата също ми е любима а това глъхнене наистина е неприятен недостатък на 2 т моторите..както и да е тези дни проведох тестове..съботно неделни и на мото/супер-крос трасето край кастанес и на харманли екстрийм пътеките..
                              интересно но маслото няма абсолютно никаква миризма..след като позагрее мотора ..спира и да пуши и..си мирише просто на изгорял бензин..както и при 4 т ..и то въпреки че за по "сигурно" сложих доста сериозните 30мл масло на литър бензин
                              ..пробвах и на триалката..всъщност първо на нея..източих предишния бензин и сложих с новото масло..малко след като позагрее спря изобщо да пуши..пробвах и ефекта с глъхненето-оставих я..много над 10 мин на празен ход и след това и подавам рязко газ..странно но наистина има ефект..няма никакво глъхнене давене и нужда от форсиране за да "изчисти"
                              иначе..при каране не знам внушавам ли си но ми се струва че има увеличение в мощността..или по скоро във тегленето /въртящия момент/ ..при триалката се усеща докато на ктм а не толкова но пък работи по чисто и издърпва от ниски и средни обороти..пробвах го и него с теста с празния ход..многократно го оставях да работи на обороти..което за толкова форсиран двигател си е направо издевателство /125сс-и над 40кс/ ..странно но никакво цапане глъхнене и забиване..отговора на газта си е същия както и нормално въпреки работата на празен ход..хмм
                              що се отнася до усещането за увеличена мощ в ниските..като мислих мислих стигам до извода че е по скоро не от толкова по добрите смазочни качества а най вече от там че свеща не се цапа и искрата може би е по мощна и свеща работи по правилно в преходните режими
                              ..и понеже се съмнявах малко как ще е при прегряване на мотора..наврях го днес по екстрем пътеките..и нарочно го поозорих..за сега е много добре сега ще изчакам да врътне 10 моточаса и ще сваля новата свещ да видя какъв нагар има натрупан и понеже и буталото е ново ..само около 300км е карано с предишните масла ще го следя и него и клапите да видим какво ще стане ..инак ктм а за разлика от триалката пропушва леко и като позагрее..вече повече като го покараш и наистина загрее добре тогава спира но и все пак това са си 30мл на литър..по натам може да пробвам и с по малки съотношения бях чел във един форум че стигнали до 100 към 1 че и по малко.. и врътнали много километри но чак така не ми се рискува ще си слагам нормално както и с другите масла инак..то с малко количество всяко масло ще даде по малък нагар..между другото за сега поне не съм видял и да се олива ауспухът отзад с масло като карам по полекичка из пътечките без да форсирам..тоест може би и ватата ще издържи повечко..бе интересно нещо са си новите неща и технологии и пробите
                              все пак за сега все още съм леко скептично настроен и макар че има апи тс+ спецификация все пак..искам да видя буталото след 70-80 часа работа с такова масло ..да се докаже и на по още по екстремни режими..и ще ви споделя впечатленията на малкия кавазакито 65сс -18кс също го караме със същия бензин и масло тъй че и от там ще добием впечатления

                              ПП все пак да кажа че и другите неща които говорехме съм направил..т,е, една степен по топла свещт и леко обеднена смес..макар че днес по едно време я врътнах и нарочно я пообогатих и ефекта общо взето бе същия..а и с другите масла също съм карал с такава свещ и настройки

                              ПП 2 ..за сега няма да ви споделям модела и марката на маслото да не излезе реклама а и не съм го пробвал достатъчно добре за да го препоръчвам....само няколко хард коре 2 т приятели с които си имаме доверие и дето знам че няма да ме бият съм включил в експеримента ..бива да врътна поне 1000 км и да видя и буталото като го сменям сл път а това ще е след поне 70 часа..което ще е на почти 3000км ...макар че аз вече се заредих сериозно..с 30 тина литра от него ,понеже и ми изпадна на много добра цена..а и явно че био технологиите ще са бъдещето пък и някак ми е съвестно като разливаме масла и вдигаме пушилки
                              Последно редактирано от mitkov; 21-11-10, 21:32.

                              Коментар


                              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                                Явно се очертава много сериозен и научноиздържан експеримент.Доста продължителен и с наблюдение на етапи.Типично в стила на автора,когото познавам само от публикациите му.Пожелавам успех на начинанието и ще очаквам с интерес всички заключения,прикрепени и със снимков материал.От скоро съм с двутактова машина и малко по малко навлизам в дебрите и спецификите на тези двигатели.Темата ме интересува живо,защото брах ядове при продължително каране на ниски обороти,съответно зацапване на свеща и последиците от това.Поздрави!
                                Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X