Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/


    ...Ееее, ааааа аа стига бе.. Знаех си, че ще стане много готин в бяло.. Но чак така не очаквах..
    Направо ми иде да си го купя на обратно ...браво ..честито.. Точно в такъв човек исках да попадне тоз мотор..
    А за шума не се безпокой,това са нормални неща. Наистина, както казва Ванко, веригата или по-точно вълните, които се образуват по разхлабената и част на ниски обороти май някак съвпадат с тактовете на мотора и се чува такова тракане. То това е на всички мотори, не само на 2-тактови. Ако става въпрос за този шум, това е нормално, а всичко друго по трансмисията прясно съм го проверявал. Всъщност не знам колко километра вече си му врътнал, но едва ли са прекалено много
    Последно редактирано от viki terzieva; 22-09-10, 09:32.

    Коментар


    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

      Честито на всички новопохвалили се!

      И 4 тактовите КТМ-и го правят това тракане. Дори и чисто новите. И е именно тракане от веригата по самия плъзгач.
      В интерес на истината това тракане се получава на прекалено, бих казал и критично ниски обороти.
      С времето се свиква с машината и използването на тези ненужни обороти се свежда до минимум.

      Коментар


      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

        Трака ако веригата е охлабена в повече, дори и много малко натягане снижава тия тракания до минимум. А пък CRF-ите как тракат не е истина
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

          Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
          ...... А пък CRF-ите как тракат не е истина
          Ти сигурен ли си, че си пил кафе, а не друго тая сутрин.???
          Къде пък трака ангренажната верига на CRF-ите ???

          Коментар


          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

            веригата за задното задвижване, не ангренажната
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

              Една интересна статистика от друг форум
              Прикачени файлове
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                Хм...Ямахата как е попаднала на 2-ро място?! Тя даже е кросов модел?
                "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                Коментар


                • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                  Така е кросов е, но в щатите се карат много кросови мотори с леки модификаци за техните hare scramble серии.
                  И наистина става доста добре за ендуро, карал съм няколко 2Т ямахи и са доста плавни като двигател, имат и добри ниски, а и все пак теста е за 250

                  Пуснете си RedBull Last Man Standing и гледайте освен заводските евро ендуро, какво друго се кара
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                    Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
                    Хм...Ямахата как е попаднала на 2-ро място?! Тя даже е кросов модел?
                    Ми това трябва да ти покаже колко е читава тая статистика.
                    Спор няма, че засега в 2т. сегмент КТМ имат най-доброто, но форумите не са меродавни.
                    Ето например в България КТМ250 2Т се броят на пръстите на двете ми ръце за модели след 2008.
                    Ако това е меродавно, значи този мотор не струва хич защото не е купуван тук, а не е така.

                    Коментар


                    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                      Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                      Така е кросов е, но в щатите се карат много кросови мотори с леки модификаци за техните hare scramble серии.
                      И наистина става доста добре за ендуро, карал съм няколко 2Т ямахи и са доста плавни като двигател, имат и добри ниски, а и все пак теста е за 250
                      Пуснете си RedBull Last Man Standing и гледайте освен заводските евро ендуро, какво друго се кара
                      Краси е прав. Всъщност отговора се крие във въпроса на анкетата. Там се пита кой е най-добрият 250 2Т race bike (демек мотор за състезание). Иначе няма логика да присъстват и другите кросаци в анкетата (Сузики, Кавазаки и т.н.)

                      П.С. Важното все пак е генералния извод след като се тегли чертата - КТМ-а си е стабилен печеливш за момента.
                      Последно редактирано от Чичка; 21-09-10, 15:15. Причина: извод:)
                      Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                      Коментар


                      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                        Да ,в България повечето хора не могат да си позволят нови мотори и карат стари японски . Ако страната ни служи за критерий в подобна статистика , то в челните позиции ще са HONDA CR(M) , KAWASAKI K(D)X , SUZUKI RM(X) ...
                        "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                        Коментар


                        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                          Аз ще вметна и няколко други акцента:

                          1. От един момент нататък за райдъра вече се изравняват почти като възможности ендуро и кросовия мотор...И с оглед на явното теглово превъзходство на кросовия, райдъра прави компромиса с бутона.

                          2. Впечатленията на всички посетили Серес, пък и не само него са, че всички карат на "заварка", а трасето е лесно и проходимо. Което също, според мен, води до прехвърлянето на кросов модел, дори е леко "барнат".



                          P.S. А ендурото, така както ние го разбираме - остава в "оная" пътека на Чинела, дето повече от първа не включваш и си носиш 6 кила антифриз...
                          Mitsubishi L200 DobbleCab

                          KTM XC 450 RW 2009
                          KTM 350 SX 2011

                          Коментар


                          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                            И мотора си е много важен но май май всичко си опира до карача най-вече. И лекия и малко по-тежкия, и 2Т и 4Т мотор си имат своите плюсове и минуси. Единия печели в едно , другия в друго, в крайна сметка силите са почти изравнени. Но задкормилното ако е 6 , няма да има проблеми какъвто и кон да му дадеш.
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                              http://www.youtube.com/watch?v=IuHKP...eature=related
                              http://www.youtube.com/watch?v=Wt98j...eature=related
                              Ей тези клипчета мисля,че са в подкрепа на думите на Краси.
                              Последно редактирано от Светльо KLX; 22-09-10, 21:57.
                              Кавазаки КЛХ 300 04г
                              Кавазаки КХ 65 04г
                              Опел Астра 94г
                              Мерцедес 124 91г

                              Коментар


                              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                                Понеже и аз като вас, не мога да се нарадвам на двутактовата мощ, искам да изложа още веднъж кое е това, което ме кара да напиша този пост:

                                Защо карам мотор?
                                Защото, щом се кача на мотора, тялото ми и машината се сливат и ми дават възможност само с пожелание на ума ми да се местя из терена по невероятно освободен от физичните закони начин. Времето, пространството и гравитацията стават преодолими и се усещам, не като човек, а като същество със свръх-възможности. Когато преодолея сложен терен с лекота, получавам несравнимо удовлетворение - химическа бомба от серотонин и адреналин, която рядко срещам другаде.

                                Защо карам кросов мотор?
                                Защото това е машината, която най-много изчезва, щом тялото ми се закачи за нея, оказва най-малко съпротивление на командите ми, връща най-много усещания за терена и ми позволява да преминавам през ужасно трудни терени и да прелитам без последствия по над 20 м. Това не е машина, на която да седна, за да ме пренесе от едно място на друго, а средство, с което да премина пространството по начин определен от желанието и менталните ми възможности.

                                Защо карам 2Т кросов мотор?
                                Защото 2Т ми позволява да изразя нагласата и желанията си по-прецизно с цял арсенал от методи и техники. Дава ми по-голяма свобода да избирам треакторията си и начина, по който я преодолявам. Защото има експлозивен характер, повече мощ за кило техника, по-лек е, дава ми повече контрол над движението, обича яката газ, интересен е за откриване и не на последно място е по-непретенциозен по отношение на подръжката.

                                За мен, когато карам, важното е да чувствам, че карам красиво и с лекота. Колкото по-сложен е терена и колкото по-бързо и красиво го премина, толкова повече удоволствие изпитвам. Важното е, не да стигнеш от А до Б, а да се възползваш максимално от всеки малък момент по пътя. С 2Т мога да отделя специално внимание на всяка малка неравност, като избера най-подходящия от многото начини за преминаването й и когато ги слея усещането е неповторимо. Алтернативата с 4Т е минимална игра с газта и да чакам да мине.
                                Сравнението, за което се сещам е да ловиш риба с простичка мухарка, но с много техника, стратегия, екшън и борба или да си пуснеш плувката със сложните такъми, да си седнеш на столчето и да чакаш звънчето да звънне. И в двата случая хапваш рибка накрая, ама...


                                -------------------------------------------------------------------------------------


                                Една интересна статийка- сравнение между YZ250 и YZ250F 2010
                                Най- ми хареса:

                                "Ако 2Т двигателя беше изобретен в наши дни, щеше да помете 4Т производството"

                                и

                                "За да даде добри времена 250 4Т е необходимо да пази инерцията си през завоите и да седи на добрата линия. 2Т не е толкова залепен за за основната линия, както 4Т. Може да сече завоите и само с докосване на съединителя да си върне скоростта. Експлозивната 2Т 250-ка може да завива рязко и да сменя линиите бързо, което го прави по-креативния състезателен мотор"

                                ,а също и :

                                "Последният АМА мотокрос състезател, с 2Т е Джеймс Стюарт , който с КХ 250 печели маншове до средата на 2006"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X