Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите инжекцион кРосаци !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новите инжекцион кРосаци !

    инжекционите-идат..тва е положението..от догодина вече тръгват първите серийни кросаци с новата система
    ..все пак баче от теста в мотокрос екшън който гледах ..ме обзеамат а и не само мен известни съмнения
    -доколкото става ясно ..новата система за никой от тест пилотите не е била по добра от стария класически карбуратор
    инжекциона подава нужното количество бензин ..и така наречения..-джеттинг- винаги е точен но -т нар -дърпане и на мотора явно се нарушава и ускорението ставало като при ..електрическа играчка-плавно мазно и без удара..дето всички толкоз му се кефим ..инжекциона не можел да реагира тлкова точно на вакуума създаван от двигателя..освен това се оказва че ако човек реши да смени ауспух или нещо друго..валове и тн..трябва да пипне и кривата на работа на инжекциона..японците обаче..не щели деца с лаптопи да им пипат оригиналните програми и стандартните запалвания не позволявали външна намеса..тоест афтър маркет запалванията..ще станат мода в най скоро време а рейсингов ауспух ..или валове вече трябва да вървят ив комплект с електрониката..тоест..скъпа работа ..
    при 450 ките май тия проблеми по не се усещат заради наличието на мощт в изобилие но..май 250 ките ще чакат още за инжекцион..не се знай колко

    въобще..май работата не е много много за ентусиазъм ..поне за в момента

    ..-гоблин..айде подскажи ти какви слухове се носят за цялата тая работа


  • #2
    До: Новите инжекцион кРосаци !

    ... СОРИ ЗА ГАФА със заглавието-писах го снощи към полунощт...имаше и чашка шампанско ..до мене ..че ме черпеха там по един повод ....както и да е ..дайте сега по темата ..че е ужасно актуална..от догодина -идат без майтап

    Коментар


    • #3
      До: Новите инжекцион кРосаци !

      е то си е ясно, новости постоянно се търсят и никога няма да останат фирмите без нови идеи. Всички нови неща са проектирани поне няколко години преди да влезат в масово производство и фирмите винаги имат по-няколко свежи идеи които предстоят като новост за догодина. ако си вкарат всички нови идеи наведнъж няма да има какво да сложат на новия модел пазат си хляба както се казва

      ето примерно хонда в 2008-ма модела са сложили нещо съвсем дребно и вече популярно като екстра при мотоциклетите, но не и серийните, едно малко демпферче на предницата, което ако реално се замислим е можело да присъства и в 2004-та модела дори

      по отношение на инжекциона мисля че беше очаквана тази стъпка, защото от доста години има пистови мотоциклети с инжекцион, крайно време беше да се пробва и на крос.
      незнам дали новата система ще се хареса на по-голямата част от собствениците на такива мотоциклети, един път от гледна точка на поддъжката друг път по отношение на работата на и без това плавния 4Т двигател, а както казва Митков доста хора търсят адреналина от опъването. Ако става въпрос за състезания с подобрената електроника и конрулируемата работа на двигателя, горивото и мощността може и да се дават по-добри обиколки, но за любителите които търсят емоцията може и да се окаже поредното модно нововъведение.

      то си е ясно че без новости няма как да мине интересно ще е развитието на инжекциона докъде ще стигне, как ще се ремонтира мотоциклета, от кого и къде новите автомобили имат далеч повече проблеми суматиму наблъскана електроника по тах отколкото с всичко друго а знаем че тези ремонти се правят само в специализирани сервизи, дано нестане така и с мотоциклетите особено кросовите който са постоянно изложени на какви ли не външни влияния
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #4
        До: Новите инжекцион кРосаци !

        Сетих се за една стара статия от 99г. за разработка на двутактов ДВГ с директно впръскване за мотоциклети:
        http://htftp.offroad-bulgaria.com/sl...v%20inzekcion/
        Снимал съм от списание, така че се извинявам за качеството!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          До: Новите инжекцион кРосаци !

          са постоянно изложени на какви ли не външни влияния

          ..да то до сега май за това не е приложена тая техника в офф роуд моторите..тия инжекциони..под капаците на колите..исе скапват..на кросов мотор.....всички връзки и конектори трябва да са мноо добре направени ..то постоянно има вървене на информация там..100 пъти в секунда одеве четох че си обновявали информацията от датчиците

          е сега обаче видях нещо..дето тоя път не е свързано с ктм а наистина е ново и интересно-ЯАМАХА са пуснали нови модели WR250 R и X ..които са първите 250 серийно оборудвани с инжекцион ..хммм дано крачката не се окаже прекалено голяма ..квито са стандартно спънати вр ите ..сега как ще се докара в приличен за офф роуд вид ..ауспуха тихия като го махнеш...ще трябва и да се пипа нещо и по инжекциона сигурно ..ама те братята хамериканци ..ще го хакнат и тоз комп на инжекциона гаранция..и като ги знам..нищо чудно и някоя фирма да предложи и кит със карбуратор ...или що фирма..направо взимаш от кросовия и прехвърляш ..само не знам дали няма да има разлики в повече от друг път..щото чета че новия WR бил с 4 КЛАПАНА а не с 5 КАКТО ДО СЕГА

          ..въобще..крайно време е гоблин да се включи в дискусията с малко -инфо ...PLEASE

          Коментар


          • #6
            До: Новите инжекцион кРосаци !

            Сетих се за една стара статия от 99г
            -ТАЗИ ИДЕЯ ВСЪЩТНОСТ Е ОЩЕ ПО СТАРА-ПРОТОТИПА НА ИНЖЕКЦИОНА КОЙТО СИ ПУСНАЛ ОЩЕ В НАЧАЛОТО НА 80 ТЕ БЕ показан на един скутер ..направен до колкото помня от някаква група студенти ентусиасти или нещо подобно ..и то май бе точно в италия..явно априлия..са ги назначили на работа..и са им дали по някой лев..да дерзаят..опа ..евро де

            Коментар


            • #7
              До: Новите инжекцион кРосаци !

              е то нали имаше и 2Т двигател с разделно мазане ако не ме лъже паметта

              май се отклонихме от темата за 4Т
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #8
                До: Новите инжекцион кРосаци !

                ..чакаме ..намесата на Гоблин по темата..

                Коментар


                • #9
                  До: Новите инжекцион кРосаци !

                  Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                  ... е сега обаче видях нещо..дето тоя път не е свързано с ктм а наистина е ново и интересно-ЯАМАХА са пуснали нови модели WR250 R и X ..които са първите 250 серийно оборудвани с инжекцион ..хммм дано крачката не се окаже прекалено голяма ..квито са стандартно спънати вр ите ..сега как ще се докара в приличен за офф роуд вид ..ауспуха тихия като го махнеш...ще трябва и да се пипа нещо и по инжекциона сигурно ..ама те братята хамериканци ..ще го хакнат и тоз комп на инжекциона гаранция..и като ги знам..нищо чудно и някоя фирма да предложи и кит със карбуратор ...или що фирма..направо взимаш от кросовия и прехвърляш ..само не знам дали няма да има разлики в повече от друг път..щото чета че новия WR бил с 4 КЛАПАНА а не с 5 КАКТО ДО СЕГА ...
                  Е за тези Ямахи ли говориш Митков?
                  (много са грозни според мен)
                  Hristo Draganov
                  http://htftp.domainbg.com/HD/

                  И аз искам България чиста ! ! !

                  Коментар


                  • #10
                    До: Новите инжекцион кРосаци !

                    да същите...и на мен нещо не ми харесват ...

                    таз годишния модел е по хубав честно казано и си е и по близо до кросака..тези новите са си някакви ..съвсем нови ..и с тоя инжекцион...

                    и май..да-250ката крос модела и за 08 си е с 5 то клапана а тези ендурото новите с инжекциона са с по 4..това като за ямаха ..си е направо революция....тъкмо ги хвалиха къде ли не че схемата с 5 те..дава много по дълъг живот на кларпаните ..а си е доказано и на практика де

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X