Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на мотор - за сравнително начинаещ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за избор на мотор - за сравнително начинаещ.

    Айде дай поне 1 снимка де, дай да го видим тоя мотор.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за избор на мотор - за сравнително начинаещ.

      Е, в гаража ли да го снимам . Вчера направих една разходка до Мелник и Роженския манастир. През деня времето беше доста приятно, като изключим кратките превалявания, но сутринта и вечерта умрях от студ. Иначе моторчето се държа супер. Лесно се управлява, двигателя е достатъчно мощен. Още му свиквам и го карам сравнително бавно, а и по принцип не съм от бързите. Единственият недостатък е че като почнат дупките и скоростта трябва рязко да падне - с ТДР-а не ми пукаше особено от къде минавам. Но всичко друго му е по-добре. С по-големия двигател и 6та скорост все едно карам автоматик. Даже може да се намаля с двигателя - каква иновация

      Смених му масло и филтър, всичко друго е екстра за сега. И в гумите и във веригата и в накладките има живот може би за целия сезон, така че съм много доволен. И разхода му е малко под 4/100 с моето каране - 80-90 извън града на 6-та и кротко из планинските завои.

      За заключение - чудесен мотор за хора без много опит, спокоен двигател, икономичен, надежден и с лесна поддръжка според отзивите. Има някакви вибрации в кормилото и степенките, но мисля че са нормални за мотор - нищо прекалено силно.

      Трябва да му смажа жилото на съединителя и ми се иска да сложа краш барове около двигателя, но още не съм прежалил 200+ лева за тях от wemoto - ако някой знае по-евтин вариант, ще съм много благодарен. Освен това слюдата трака доста и си мисля дали да не потърся някакви гумени шайби, които да сложа покрай болтовете, за да обират вибрации. Макар че може и да се хлопа в нещо и от там да трака. По някое време трябва да се хвана да направя система за смазване на веригата. Приятелят с транса си направи такава и оттогава не трябва нито да я смазва, нито да я опъва. Стои си като нова а цялата система струва 1/10-та от цената на скотойлер.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_9442s.jpg
Прегледи:1
Размер:257.8 КБ
ID:5474209

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_9445s.jpg
Прегледи:1
Размер:249.4 КБ
ID:5474210

      Между другото транса от първата снимка е на приятел и май се продава в момента, но с по-малък куфар.

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за избор на мотор - за сравнително начинаещ.

        Много ми харесва мотора. Красавец е.

        дали да не потърся някакви гумени шайби
        Има шайби с гума, от типа на тия за самонарезните види, но се проодава само шайбата. Евтини са.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за избор на мотор - за сравнително начинаещ.

          Огледах фара и слюдата и разбрах защо трака.

          http://www.cmsnl.com/honda-cb500-199...t/F__0100.html

          По тази схема гумичките с номер 1 от горната страна са се скъсали и 20 хлопа свободно в тази голямата метална част, която държи кормилото и предните амортисьори (не знам как се казва).

          Някой знае ли къде в София мога да намеря такива гумички? Хлопането е доста дразнещо, а и целия фар се клати и е кофти като карам вечерно време...

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за избор на мотор - за сравнително начинаещ.

            Вчера изхвърих точно такива, от фар на опел калибра, който бях взел от ворични суровини заради лупите...каккто и да е, слагай каквото имаш по ръка, пълни резервоара и утре ххващай към Ямбол за събора, пък може и към Сливен за ретро парада
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X