Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на мотор ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на мотор ?

    Здравейте , всички понеже скоро си продадох мотора (Yamaha XT600) и добавих някой лев към бюджета и реших да взимам друго моторче и въпросът ми е 2т пълен крос или ендуро или 4т пълен крос или ендуро да взема предимно за гората в пътеки с камъни , корени кал какво да избера ?
    Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

  • #2
    От: Избор на мотор ?

    Купи си КТМ

    Коментар


    • #3
      От: Избор на мотор ?

      Щом ще се кара по засукани пътечки,по-добре ендуро.Другото е въпрос на собствен избор.
      Симеон Симеонов - 0878666200
      Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
      Suzuki - A way of life

      Коментар


      • #4
        От: Избор на мотор ?

        Първоначално публикуван от vratzassfront Преглед на мнение
        Щом ще се кара по засукани пътечки,по-добре ендуро.Другото е въпрос на собствен избор.
        Колега и АЗ така си викам, че е добре да е ендуро , но какво да избера 2т или 4т за лошите терени 4тактовите зверове не са ли по-добри и конкретно какъв модел да избера спрял съм се на Yamaha WR426F , предложете и други модели ?
        Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

        Коментар


        • #5
          Преди 2-3 месеца и аз се чудих какво да е. Като начало двутактовите ги отхвърлих. Оттам почетох, помислих и взех решение да е дуракоустойчив, превид факта, че никога не се бях качвал на такова животно. Везните наклониха в полза на Хонда ХР. Сравнително малко електроника и не особено висока себестойност = няколко неща по-малко да му се трошат и с няколко стотин лева по-малко яд като го хвърляш по камънаците. Аз лично избрах 400цц, щото имам достатъчно сила и енергия да го вдигам от земята. На каквото и да се спреш най-важното е екипировката, аз си бях купил екипировка преди да си взема мотор, в процеса на търсене. Успех.
          Последно редактирано от bReal; 05-08-12, 10:40.
          XR4

          +359.885.88.99.29

          Коментар


          • #6
            От: Избор на мотор ?

            Лично аз предпочитам 2Т машините. Малко по опростени са и по лесни за поддръжка . По евтини консумативи за сметка на по честа смяна , но някак си е по не-натоварващо . Според мен щом търсиш дуракоустойчива машина заложи на КДХ200 или КДХ220 . Аз съм карал 125сс и бях страшно доволен а и отзивите за този мотор са , че е нечуплив. На моя кдх колегата който го купи като го отвори каза , че цялото бутало било в язви и пак палеше на ръка като ударя манивелата.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на мотор ?

              Suzuki DRZ 400 E.Железен мотор...перфектен двигател(устойчив на всякакви идиоти и глупаци ) Такъв тормоз съм му налагал,машинката няма никакъв дерт.Yamaha-та 426 много негативни отзиви чувам за нея,така че лично аз не бих си взел никога!За гората твърдо ендуро си вземи!Имам приятели които бяха с кросови мотори...продадоха ги и минаха на ендуро.Крос в гора е наказание,ще останеш без ръце.4т двигател според мене е по добрия вариант,за човек който не тренира за състезания и т.н. . По спокойно можеш да катериш.Аз твърдо си държа на сузуки като марка,така че това мога да ти препоръчам аз Drz 400 e!Успех и да се похвалиш когато си вземеш машинката!
              Yamaha Dt 125 R > Suzuki DRZ 400 E > Beta Rev 3 "06" > KTM 520 EXC

              Коментар


              • #8
                От: Избор на мотор ?

                Колега според мен кросовите са много резки за засукани пътеки , и аз ще ти похваля ДРЗ 400 С (аз карам ДРЗ 400 С от 1 месец и за сега съм много доволен от мотора ).
                Ако пък не ти е проблем разхода на мотора и 250 2т може да си вземеш защото са по леки от 4т ендура.

                Има тема в която е писано много за ДРЗ 400 има теми също в които е много писано и за ВР 400 , 426 , 450 прочети и тях ще ти са от полза.
                Най важното не бързай когато купуваш, гледай хубаво.

                Успех от мен.
                Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на мотор ?

                  Първоначално публикуван от pavlofff Преглед на мнение
                  и аз ще ти похваля ДРЗ 400 С (аз карам ДРЗ 400 С от 1 месец и за сега съм много доволен от мотора.
                  Истинските модели на ДРЗ са К и Е модел,S е шосейният вариант.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на мотор ?

                    Добре колега , щом казваш.
                    Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на мотор ?

                      Първоначално публикуван от pavlofff Преглед на мнение
                      Добре колега , щом казваш.
                      Чети и ще го разбереш,не съм го измислил аз,знаеш ли на какво се вика засукана пътека,този параход трябва да го вадиш с кран,също разгледай и снимките във форума и ще разбереш колко много такива мотори има.
                      Последно редактирано от hristo jivota; 05-08-12, 15:33.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на мотор ?

                        Със сигорност знам къкво значи зъсукана пътека. По форума не знам дали има много тъкива ДРЗ - ти но по моя район има доста С серии който се карат по засукани пътеки.
                        Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на мотор ?

                          Колеги благодаря за бързите отговори , относно Suzuki Drz400 да много добра машина е и в моите очи я виждам , но нямам такъв бюджет за него , 2т машина добра ли е за хард ендуро и дали е добре 2т пълен крос или ендуро защото 2т машина е по-лесна за подръжка а и адреналина е голям , примерно един YZ 250 ще ми ли е удобен за моя вид каране ?
                          Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на мотор ?

                            Първоначално публикуван от Skirilov Преглед на мнение
                            Колеги благодаря за бързите отговори , относно Suzuki Drz400 да много добра машина е и в моите очи я виждам , но нямам такъв бюджет за него , 2т машина добра ли е за хард ендуро и дали е добре 2т пълен крос или ендуро защото 2т машина е по-лесна за подръжка а и адреналина е голям , примерно един YZ 250 ще ми ли е удобен за моя вид каране ?
                            Не разбра ли че кросов мотор не може да се ползва за ендуро,или по точно може ако ендурото е каране по ливадите,2т ендуро върши работа ако е от 250-300 кубика.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на мотор ?

                              Ти остави карането,ами имаш ли времето и средствата за да го поддържаш тоя чист крос,щом нямаш бюджета за Drz ?
                              Нищо лично,все пак не всеки може да си позволи да поддържа такъв мотор както си му е реда.
                              Симеон Симеонов - 0878666200
                              Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
                              Suzuki - A way of life

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X