Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кросови очила върху диоптрични - OTG (over the glass)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кросови очила върху диоптрични - OTG (over the glass)

    Искам да ви обърна сериозно внимание върху някои неща свързани с този модел каски.
    Писал съм ги и в други теми , но може би тук е точното място.
    Каските от този тип са изключително подходящи за турър,но за ендуро и мотокрос са жива мъка.
    От две години карам с такава каска(модела на Айрох).Причината да я купя е , че нося очила с диоптър и ми е невъзможно върху тях да сложа кросови.
    Големите проблеми които срещам са:
    -при влажно и студено време (Април , Май , Ноември)стъклото се поти отвратително
    -при яко изсилване и запъхтяване не ми стига въздух-направо започвам да се задушавам
    -стъклото се праши лесно , а се чисти трудно-обикновено се размазва и през него не се вижда нищо(иска се яко търкане и много старание за да стане прозрачно , а остава такова 10-15мин особено в прашно или кално време)
    -визьор за такава каска е значително по-скъп от слюда за кросови очила-т.е. надраска ли се(а това в гората не е никакъв проблем) смяната му излиза доста по-солено
    -по скъпи са от кросови каски със същия клас на протекция(когато купих моята кросовия Айрох беше 150-200лв)
    -по-тежки са от кросовите каски
    -козирката им е по-малка от тази на кросовите и не пази от слънце(на асфалт скоростта е значително по-висока и козирката става като парашут-точно заради това са намалили размера И )
    За да се справя с част от проблемите просто свалих визьора и каската си стана кросова.Още ме е яд че се набутах със сто кинта повече.
    Като цяло каската е страхотна-много удобна,сваля се хастара,с удобна закопчалка,сравнително лека , НО Е ПОДХОДЯЩА ЗА ТУРЪР , А НЕ ЗА ХАРД ЕНДУРО
    За ендуро много по-добра работа върши обикновената кросова каска!!!
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

  • #2
    До: Има ли такива каски в България!

    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
    От две години карам с такава каска(модела на Айрох).Причината да я купя е , че нося очила с диоптър и ми е невъзможно върху тях да сложа кросови.
    Скот имат специално кросови очила под които можеш да сложиш диоптричните .Водят се OTG модели.

    http://www.gogglesgiant.com/scott-jr-voltage-otg-.html

    Коментар


    • #3
      До: Има ли такива каски в България!

      Първоначално публикуван от vlado_varna Преглед на мнение
      Скот имат специално кросови очила под които можеш да сложиш диоптричните .Водят се OTG модели.

      http://www.gogglesgiant.com/scott-jr-voltage-otg-.html
      Не става брат,вЕрвай ми!
      Опитал съм какво ли не.Най-добре се получава без очила(нищо , че ми влиза прах в очите и понякога някой друг клон ме пляска през мутрата).Сложа ли кросови очила върху моите при всяко друсване на мотора или закачане на каската в клон диоптричните ми се размърдват заедно с каската и кросовите , застават на криво и губя картина. Да не говорим че ми стават прекалено много мръсни джамове пред очите и нищо не се скива.За потенето изобщо не искам да говоря.Абе трагедия!
      Най-добре е да си виждаш нормално...
      Последно редактирано от ЕМО; 01-09-09, 13:38. Причина: неграмотност
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • #4
        До: Има ли такива каски в България!

        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
        Не става брат,вЕрвай ми!
        Опитал съм какво ли не.Най-добре се получава без очила(нищо , че ми влиза прах в очите и понякога някой друг клон ме пляска през мутрата).Сложа ли кросови очила върху моите при всяко друсване на мотора или закачане на каската в клон диоптричните ми се размърдват заедно с каската и кросовите , застават на криво и губя картина. Да не говорим че ми стават прекалено много мръсни джамове пред очите и нищо не се скива.За потенето изобщо не искам да говоря.Абе трагедия!
        Най-добре е да си виждаш нормално...
        Емо, а как стои въпроса с лещи, няма ли да е по добре, или е опасно?
        Поздрави: Николай Георгиев
        KTM 400 EXC

        Коментар


        • #5
          До: Има ли такива каски в България!

          Първоначално публикуван от mercy Преглед на мнение
          Емо, а как стои въпроса с лещи, няма ли да е по добре, или е опасно?
          Няма нищо опасно.Лещите са меки като силикон.Не знам при другите как е , но при мен като сменя очилата(дори и да са абсолютно еднакви като диоптър и астигматизъм) са ми необходими два-три дни за да ми се центрова фокуса.През това време виждам образа нереален , изкривен и размазан.При това положение не върви да си сложа лещи само за прехода , а през останалото време да съм с очила(носенето на лещи особено слагането , махането и съхранението е досадна работа и аз не съм им фен,а пък и както казва баща ми очилата ми придават подвеждащо интелигентна физиономия).
          Пазете си очите!Те ви дават 90% от информацията за света.Нищо не може да замени здравото око(всички оптични протези възстановяват зрението на мах70-80%.)
          Последно редактирано от ЕМО; 01-09-09, 15:29.
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • #6
            До: Има ли такива каски в България!

            Колега прав си! И аз съм късоглед,и е много кофти,чат пат не догледам някои бор пък иначе аз с лещите нямам проблем! Аз си карам по гората с каската и очилата с диоптер!

            Коментар


            • #7
              До: Има ли такива каски в България!

              Емо а ти под какви очила се пробва да навреш твоите вторите де
              защото аз имам няколко приятелчета снолбордишчета 'киорчовци' де които са много доволни от този моде на Скот който Владо ти ги препоръчванали стана на въпросче да попитаме патило поздрави Владе
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от ДАНКО; 01-09-09, 21:28.
              В ГОРАТА Е ИГРАТА

              Коментар


              • #8
                До: Има ли такива каски в България!

                Първоначално публикуван от ДАНКО Преглед на мнение
                Емо а ти под какви очила се пробва да навреш твоите вторите де
                защото аз имам няколко приятелчета снолбордишчета 'киорчовци' де които са много доволни от този моде на Скот който Владо ти ги препоръчванали стана на въпросче да попитаме патило поздрави Владе
                Пробвах кросовия модел на Скот(той също си беше предвиден за слагане върху цайси),обикновени кросови очила,визьора на Айроха и кросови очила с плака(тва беше най-гадното).
                Дори и да не мърдат очилата,стъклата които при мен са най-малко два пласта(ако сложим и плака-три) бързо се зацапват от прах или кал(по пистите прах и кал няма) и през тях се вижда много зле.Като прибавим и това че "въоръженото" око е по-слабо от здравото(моето зрение дори и с цайси е мах70-80% от твоето) трагедията става пълна.Най-зле е в сумрак(на фарове на тъмно по се деяни) или когато Райко ти се изблещи насреща(например по залез).Отделно че ми стават две три рамки(заедно с каската) и периферно зрение х..й та си въртя непрекъснато главата , а и за фокусиране си трябва време( и с това имам проблем-по-бавно фокусирам)-натам се сещаш...
                Най-добре е с кросова каска с дълга и широка козирка.При атака на храсти леко си навеждам главата надолу и козирката ми пази лицето.Гадното е , че едни 4-5м карам на сляпо а понякога зад храстите има изненади.От прахоляка спасение няма и се налага от време на време да си преплакна и очите на някоя чешмичка,но това е положението...
                ПП.Точно този модел не съм го пробвал,но предусещам какво ще стане-ще ги купя и после пак някой ще се сдобие с очила подарък!
                Последно редактирано от ЕМО; 02-09-09, 18:29.
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • #9
                  До: Има ли такива каски в България!

                  И аз имам подобен проблем с очилата. Диоптера е малък при мен, но определено не виждам навреме малките детаили по трасето напред, а това ми пречи на карането и се чувствам несигурен. На хасвалта не е проблем да си карам без очила, но в гората се чувства липсата им. В каталога на Louis попаднах на този модел на Uvex, направен за носрне с диптерни очила. На снимката се вижда как е разширен дунапрена за да влезат рамките и стъклата. Та поръчах и сега чакам да ги получа. Като дойдат ще тествам и ще пиша какви са резултатите. Емо, не бързаи да купуваш, аз се прибирам в София в кря на месеца и може да се видиме, да направиш едно кръгче с тези очила и ако ти харесат да си вземеш тогава. Иначе подаръци кой не обича.
                  Поздрави.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    До: Има ли такива каски в България!

                    Моделите на Scott които са предназначени за комбинация с очила се водят OTG (over the glass)
                    има и за скиори и за мотористи.
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #11
                      До: Има ли такива каски в България!

                      Здравейте.
                      Да се похваля, че днес получих UVEXa, който си бях поръчал специялно за очила с диоптер. Още не е тестван в полеви условия така да се каже, но пред огледалото за визия теста се справи повече от отлично. Очилата са по широки от обикновените кросови(визирам моделите на Прогрип, защото с други не съм карал) и няма натиск върхо рамката както се получи когато опитах да сложа обикновенните върху цаисите. Нещата си седят автономно едно от друго, макар и в много близки граници. Тея дни ще се направи и полеви тест, надявам се и там да има същите резултати като при фешъна. Значи си мисля, че след като на моя кръгъл скафандър(каска XXL) нещата са О.К., то за хора с по-малки размари каски очилата ще са идеални направо. Да вметна само че в някой случаи размера на каската не съвпада с дебелината на главата. След 10на дни се прибирам в София и който иска давам кръгчета за проба. Дотогава очилата са в Слънчевбрягска околия и ако има мераклии, могат да ги тестват и тук. На бирата кусури не намирам.
                      Поздрави.

                      ПП. Ако някои от Модераторите прецени, може би ще е добре да се направи нова тема за кросови очила и диоптери, и да се разграничи от темата за каската. Сигурно има доста хора във форума които биха проявили интерс към подобна тема.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кросови очила върху диоптрични - OTG (over the glass)

                        Очилата са от днес в София. Ако има интерес за проби, пишете на лични или звънете на 0889036428 да се разберем за време и място.
                        Поздрави.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кросови очила върху диоптрични - OTG (over the glass)

                          Аз от две години карам ските и АТВ-то с CARRERA, която е дълбока и събира диоптричните ми очила без проблеми, но ако някой иска нещо наистина качествено бих препоръчал тактическата серия на WileyX нещо невероятно удобно и здраво - ето каталог: http://www.wileyx.com/catalogs/pdfs/...And_Gloves.pdf
                          За моделите WX Patriot, Spear, CQC и Nerve се предлагат вътрешни вложки за поставяне на диоптрични очила. Страшна работа са - в сайта има рекламно видео, как ги гърмят с пистолет и остават здрави!
                          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кросови очила върху диоптрични - OTG (over the glass)

                            Колеги и аз съм с очила, но нямам тези проблеми май е по добре да си намерите(купите) подходящи диопрични очила отколкото да се набутвате за тези OTG .То май няма начин все ще ни е по неудобно от тези които не носят очила (диоптрични) но това никога не трябва да е причина да се оплакваме !
                            "Целувам я. По фара, разбира се - никой не почва да си целува мотора директно от резервоара - това е признак за ниска култура!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кросови очила върху диоптрични - OTG (over the glass)

                              Пробвал съм със ските няколко модела очила върху моите - не става и не става, веднага като ги сложа се изпотяват моите и нищо не виждам!!
                              Карам само с моите си очила, но горните понякога ми липсват много!
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X