Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не карайте без екипировка!!!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Не карайте без екипировка!!!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:216523_181437061909033_6427746_n.jpg
Прегледи:1
Размер:72.4 КБ
ID:5431126
    Колеги ето го и моето най-сериозно падане миналата година.Дори и с малък мотор пак може да се случи...Карах ендуро 50 кубика и по едно нанадолно засилих прекалено много имаше бабунки и на средата на едното някакво дърво отрязано и оставено към 10см да стърчи ;д...мина предната гума през него ,а задната отскочи много и усетих как седалката на мотора ме погаделичка по гърба ;д след което скочих през кормилото и направих едно салто паднал по гръб виждам как мотора пада върху мен с доста голяма сила от адреналина ли или съм херкулес ;д го избутах веднага и станах и отидох веднага да видя какво му има на мотора без дори да се огледам...Осъзнах след минута,че не е важен мотора погледнах и имах голяма рана на левия крак ,но още не бях свалил каската :д то нямаше какво да сваля от нея,но добре,че беше тя и имах само едно леко одрано на челото.Това всичко без екипировка само каска.Все още си позволявам да карам без екипировка,но надявам се в най-скоро време да се промени това. Каската все още е някъде по Осеновските байри наскоро я видях стой си на дървото където я закачих :Д... Карайте внимателно и се пазете!

    Коментар


    • От: Не карайте без екипировка!!!

      Знам го От личен опит.Веднъж карах из село когато аз и моят спътник катастрофирахме в кош.Моторът поднесе и...Спътникът ми имаше 5 шева на главата а моята глава се беше надула цялата.

      Коментар


      • От: Не карайте без екипировка!!!

        Повярвайте наистина е така!Ако си бяха сложили екипировката щяха да са добре.

        Коментар


        • От: Не карайте без екипировка!!!


          Коментар


          • От: Не карайте без екипировка!!!

            Здравейте, колеги! Първо да пожелая скорошно и цялостно възстановяване на пострадалите и безавариен сезон на всички!

            Няма да се хваля с травми и падания, последно време и без това доста често ми се налага да ги изброявам, по-скоро искам с мнението си към по-предишна подтема - А категория, да конкретизирам, разкрия и опресня нещата, ако позволите, понеже гнусното нарицание от обществото - "донор" идва единственно от мотоциклети изискващи СПС.
            Изкарах курсът при зет си през лято 2011, ест с идеята за съкратена програма, тъй като съм на 2 гуми от 2ри клас, но след първото каране се отказах от нея, перфекционист съм. За разлика от преди, сегашните полигони са доста, доста по-усложнени. Освен нови елементи, нововъведения са строго определената скорост за изпълнение и елемент с пасажер. Дотук добре но зет ми, както и всички останали негови колеги са автомобилисти и "толкова", алергия и тикове ме налегнаха от епични разкази за балканчета и 10-15 километрови авантюри. И през ум не ми е минавало да очаквам същественно полезен съвет от човек който управлява ППС само с китки и глезени, даже и с 2 пръста се постига, именно затова съм прикован към мотоциклетите - изискват 100% от телесна и мускулна маса, 100% координация и концентрация. Имах доста "близки обаждания" по време на курсът, но падания не, за разлика от доста други. Добрата гледна точка - въпреки опитът, който притежавах до момента, ми се налагаше да преминавам собствените си граници. Лошата - без опит, усет и хъс нямаше да има никаква полза от този курс - няколко часа забавление на полигона рано сутрин.
            Най-значима полза съм имал от видео материалите на Шейн Лотс. Препоръчвам ги за всеки, назависимо какво, къде и как кара. За сравнение на стандартът у нас - елементи от "старите" ни полигони срещнах в специален, високо платен курс за вече мотористи със стаж, воден от професионални състезатели, в Нова Зеландия, следователно може да си представите каква е "подготовка" там при стандартен курс.
            Кубатурата на мотоциклетите в употреба също е под всякаква критика, затова подчертавам като плюс нововъведенията от тази година - 3 варианта за А кат.(125, 350 и 350+), следователно и 3 учебни мотоциклета. Това води логиката до втория плюс - сериозната инвестиция за нови мотоциклети ще остави само сериозни фирми на "пазара".
            Лично аз в момента съм отговорен за приятел, който по моя "вина" се запали по двуколките. Първият ми съвет по време на вече сериозните разговори беше "Първо екипировката!". Да не пропусна че и "незаконното" му предубочение също лежи на мои плещи, както се досещате и на инструктори нямам вяра каквито и да са изискванията и нормите, та за ръка двамата на полигона. Предлагам всеки един от вас чийто познат навлиза ентусиазирано в средата ни, да постъпи по сходен, че и по-добър начин.
            Още веднъж поздрави и дано съм ви бил от полза.
            В този свят се живее и умира само по веднъж - очаквам и за двете поне номинаций за "Оскар"
            Варна, Сузуки ДР650РС

            Коментар


            • От: Не карайте без екипировка!!!

              Ето нещо и от мен. Преди три дни си взех мотор KTM EXC 125 Enduro, това ми е първи мотор, карал съм единствено KLX 250 4t с човек зад мен и то на пътя. Днес докато си правех разходна из черните пътища влязох в един коловоз и последва падане. Това което ме спаси от поне счупване на дясната ръка беше скоростта. Тъй като преди се занимавах с планинско колоездене научих че никога не трябва да подценяваш възможностите си ако не си сигурен в себе си карай бавно и внимателно. При падането бях само с каската от колелото ми (слаб fullface), ръкавици и протектор за гърба, отървах се с леко ожулване по ръката. Вече първата ми работа преди да се кача на мотора е слагане на пълна екипировката!

              Коментар


              • От: Не карайте без екипировка!!!

                Когато има да става ще стане. От коловоз доста пъти съм хвърлял мотора и досега все съм минавал метър защото или оставам на крака или падам настрани и се премятам и изправям. На последното падане от коловоз нямах късмет да остана на крака... скоростта въобще не беше висока. Просто имаше прах и не очаквах коловоза, директно си паднах на ръцете с дланите надолу. Дясната ръка ми се счупи на китката, нищо от екипировката което имаше върху мен не ми помогна. Не казвам да се кара без екипировка, но когато има да става нещо ще стане. Истината е, че екипировката помага в много голям процент, но не е щит като в някоя електронна игра.
                EXC TPI 2019

                Коментар


                • От: Не карайте без екипировка!!!

                  Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                  Когато има да става ще стане. От коловоз доста пъти съм хвърлял мотора и досега все съм минавал метър защото или оставам на крака или падам настрани и се премятам и изправям. На последното падане от коловоз нямах късмет да остана на крака... скоростта въобще не беше висока. Просто имаше прах и не очаквах коловоза, директно си паднах на ръцете с дланите надолу. Дясната ръка ми се счупи на китката, нищо от екипировката което имаше върху мен не ми помогна. Не казвам да се кара без екипировка, но когато има да става нещо ще стане. Истината е, че екипировката помага в много голям процент, но не е щит като в някоя електронна игра.
                  Това коловоза го признавам за най-гадното нещо!Падал съм десетки пъти,за сега все се разминавам с навехвания и охлузвания!В началото се мъчех да спася мотора от нараняване(голяма грешка)но вече гледам аз да се спасявам!
                  HONDA DOMINATOR 650
                  ОРЕЛ ASTRA
                  РСПБЗН-Приморско

                  Коментар


                  • От: Не карайте без екипировка!!!

                    Това с коловозите и техните неизвестни са хит при нашите истории с баналните падания,аз съм се търкалял най много от пресичащ се един с друг коловоз по един баир/поляната над капанчетата на Боаза /,паднах на глава,защо ,защото стана ненадейно.Причината за повечето ми падания са свързани първо с надценяването на способностите си успоредно с непознаване на терена по който карам.Но това е все пак адреналина ,който ме зарежда за следващото каране.Второ ако нямам акъл в главата/добра преценка на обстоятелствата по време на каране / и бронята на РОБОКОП не ми е нужна....гледам да не късам лентата с реалността или по точно да не съм махмурлиЯ.
                    И трето не се мъча да подражавам на никого Щ'ОТ Джартов вече НЕмой да ми изкарва моторя от деретата

                    ps Преди две седмици неизвестни туристи са се погрижили да пресекът една шипченска пътека с големо клонче та да съсипят живота на някои мотощурмовак,аз клъвнах и понеже вече почнах да спя на всички страни без да ме чува жената как скимтя ще кажа,който има проблеми с всичко това да си сменя хобито

                    Коментар


                    • От: Не карайте без екипировка!!!

                      Колеги ,когато е имало да става ще стане !
                      Карам мотор всеки ден и експериментирам с него на макс с половин екипировка и нищо , когато преди 3 месеца излязох да карам колело по баирите с един приятел и имаше едно леко скокче , попринцип си го скачам ,но този път нещо ми поднесе и хвърлил колелото в въздуха ,но не можах да се отметна и аз и паднах върху него и кормилото ми се заби в корема 2..3 секунди след падането ставам и си пипам лицето ,че се ударих ,но ми няма нищо и ме заболя корема слагам си ръката до пъпа от дясно и като погледнах имах огромна топка с размери на топка за тенис на корд /може и повече/ точно там където ме беше ударило кормилото. Като го видях веднага легнах на земята и това нещо изчезна ,станах пак и това се появи за секунда отново и извикахме линейката и ме свалиха , като ме видяха няколко хирурзи казаха ,че съм получил херния и трябва да ме оперират /на което аз не се съгласих/ Казаха още ,че съм спукал черво и коремна ципа и трябва ,но пак отказах .След като главния хирург започна да ми вика ,че не съм искал операция ме разубеди напълно от нея! Останах 3 дни под наблюдение и това не ми минаваше /от него се задъхвах и не можех да ходя/ Говорихме да остана така до септември месец без да се натоварвам и да отида на операция 100%.
                      Ето какво стана след седмица се качих на мотора и нямах никакви проблеми , топчето изчезна и излезна така ,че нямам никаква херния !!! За което съм много благодарен на един аптекар!!!
                      А най-голямата пародия беше ,че 3 дни след падането ни разбиха мазето и ми откраднаха колелото
                      Поздрави.


                      Другото момче ми е приятел и в един и същи ден сме паднали и когато спря моята линейка и ме свалиха дойде и неговата .Той също заради жегата е бил без екипировка и на магистралата го е засякла кола и ...Счупен лакат мисля ,че имаше и много ожулвания и рани по цялото тяло...



                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1176365_4778982131393_1584224299_n.jpg
Прегледи:1
Размер:124.7 КБ
ID:5521486
                      Последно редактирано от Петър Богданов; 25-09-13, 13:40. Причина: Снимка.

                      Коментар


                      • От: Не карайте без екипировка!!!

                        Корав си баце !!!

                        Коментар


                        • От: Не карайте без екипировка!!!

                          Първоначално публикуван от Петър Богданов Преглед на мнение
                          А най-голямата пародия беше ,че 3 дни след падането ни разбиха мазето и ми откраднаха колелото
                          Да бяха ти го откраднали 3 дни по-рано...

                          Коментар


                          • От: Не карайте без екипировка!!!

                            Джартов -НЯМА ДА СЕ ПРЕДАВАМЕ! Язък за докторите ни, много ме е срам от тях.
                            Има една поговорка: Като знам какъв строител съм ме е страх да ида на доктор...

                            Колега jamamoto и аз затова се ядосвах ,ама погледнато от друга страна може да е по-добре понеже може да беше с мотора и сега да бяха откраднали него хаха
                            Помеждодругото колелото беше подпряно на мотора .......................

                            Коментар


                            • От: Не карайте без екипировка!!!

                              Абе това с отказа от операция е малко нож с две остриета ! Тая "топка" дето ти се е появила не е естествено състояние. Възможен е вътрешен кръвоизлив и какво ли още не. Като няма да слушаш докторите за какво викате линейка ? Ако толкова те съмняват мненията на местните, иди в някой по-голям град, плати си да ти направят скенер на корем да те видят. Не е шега работа, при малко по-малко късмет можеше да четем за теб в черно-белия раздел на форума !
                              Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                              Коментар


                              • От: Не карайте без екипировка!!!

                                Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
                                Абе това с отказа от операция е малко нож с две остриета ! Тая "топка" дето ти се е появила не е естествено състояние. Възможен е вътрешен кръвоизлив и какво ли още не. Като няма да слушаш докторите за какво викате линейка ? Ако толкова те съмняват мненията на местните, иди в някой по-голям град, плати си да ти направят скенер на корем да те видят. Не е шега работа, при малко по-малко късмет можеше да четем за теб в черно-белия раздел на форума !
                                Колега разбирам напълно какво искаш да ми кажеш ,НО до сега хубаво от лекар не съм видял , понеже имам 8 операции ,а ми казаха ,че от 1вата ще ми мине ( туморно образование след счупване на раката /доброкачествено/) И аз минах през рентген , скенер и ехограф и на 3те изследвания ми казаха ,че ми няма нищо ,но само хирурзите казаха "НЕ ИМАШ ХЕРНИЯ ЗА ОПЕРАЦИЯ СИ ПОДПИСВАЙ" И аз реших да се доверя на трима , който са видели какво става , вместо на тези , които искат да оперират /така ми казаха и от ехографа и скенера/ . Затова реших да не я правя операцията и да изчакам и по-добре ,че стана така . В крайна сметка доколкото съм наясно ми казаха ,че съм имал кръвоизлив лек и кръвта се е съсирила и се е получило топчето и след това стана твърдо и сега се е разсеяло и е изчезнало. И действително ми няма нищо ,но при по-малко късмет можеше да се случат много други неща ,но това го осъзнавам чак сега. ))
                                Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X