Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не карайте без екипировка!!!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Не карайте без екипировка!!!

    Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
    И взе ли книжка в крайна сметка ? Ако си взел, значи ще се очистиш със свидетелство. Ако аз бях инструктор, щях да те порицая публично и да ти връча колело. Така ще бъдеш по безопасен за себе си и за околните. Според мен нямаш усет към машината и първият ти допир със сериозна машина ( дано не съм прав ) ще е със сериозни последици.
    ?!
    Що за позиция ?!
    А инструктора дали е обяснил всичко както трябва ? Нали курсовете са за това - да се учиш - караш, падаш ...или ти никога не си падал с мотор ?
    Кой има усет към машината, преди да е карал ?
    Per aspera ad astra.

    Коментар


    • #77
      От: Не карайте без екипировка!!!

      Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
      И взе ли книжка в крайна сметка ? Ако си взел, значи ще се очистиш със свидетелство. Ако аз бях инструктор, щях да те порицая публично и да ти връча колело. Така ще бъдеш по безопасен за себе си и за околните. Според мен нямаш усет към машината и първият ти допир със сериозна машина ( дано не съм прав ) ще е със сериозни последици.
      Човек се учи от грешките си..

      пП. Умният и от чуждите
      OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

      Коментар


      • #78
        От: Не карайте без екипировка!!!

        Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
        ?!
        Що за позиция ?!
        ?
        Кой има усет към машината, преди да е карал ?
        Това е моята позиция, а на вторият Ви въпрос отговорът е “ Всеки който е карал колело “. А вие господин модератор, бихте ли набили при сиране предна спирачка, като за лястовица ? Защо това е единственият начин да поднесе предната гума. Относно инструктора - Да, длъжен е да обясни, но до ден днешен не познавам човек който да не е карал преди курсовете и отиде да се учи от “А“. И работата на този същият инструктор когато види неможещите е да ги къса и учи докато не седнат здраво на мотора. А в случеят с “колегата“ , бас ловя че е взел категория между капките и в утрешният ден той ще е потенциален некролог в канафката.
        Да. Грубо е, но това е горчивата истина.

        А вашето що за позиция е ?
        А, сетих се. Ролята на добрият самарянин закрилят младите
        Последно редактирано от Жоро Витлиемоф; 20-04-11, 01:23.

        Коментар


        • #79
          От: Не карайте без екипировка!!!

          Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
          И взе ли книжка в крайна сметка ? Ако си взел, значи ще се очистиш със свидетелство. Ако аз бях инструктор, щях да те порицая публично и да ти връча колело. Така ще бъдеш по безопасен за себе си и за околните. Според мен нямаш усет към машината и първият ти допир със сериозна машина ( дано не съм прав ) ще е със сериозни последици.
          Да взех разрешително и от миналата година карам Aprilia Pegaso 650 И с него падах няколко пъти (по скоро го изтървах аз не съм падал) 2 пъти на кал и един път един автомобил спря внезапно на една пешеходна пътека аз карах зад него с пасажер и набих спирачки, вече пусках краката почти спрял но не успях да удържа предницата и изтървах мотора на пътя, вдигнахме го и продължихме... Последно се блъснах в една кола която закъсня със мигача и явно не ползваше огледалата за задно виждане но ремотирах и сега пак съм в движение А минлата седмица пукнах задна гума
          Иначе миналта година си возих един приятел до кърджали и обратно ходих и до варна и велико търново, страхотно е

          Коментар


          • #80
            От: Не карайте без екипировка!!!

            Тъй като имам наблюдения от курсовете точно в момента, искам да ти кажа, че първо - явяват се много хора, които НЕ са карали мотор(каквато е и логиката), второ - инструкторите грам не им се занимава и не обясняват и оттам третото което следва - абсолютно нормално е някой, който НЕ е карал и очаква инструктора да го научи, да падне на курсовете, защото много неща не се обясняват.
            И общото между колелото и мотора е колкото между рикшата и колата....
            Per aspera ad astra.

            Коментар


            • #81
              От: Не карайте без екипировка!!!

              Колегата Тануцо си е прав /тук малко бягаме от темата/, но инструкторите или работят по някаква много стара и незнайна програма или ги МЪРЗИ да обясняват. Карал съм преди 4 год. курса, сега намерих време и пари за първия си мотор. Бога ми, нищо не помня да ми е обяснено за екипировка,безопасност, пък за екстремни ситуации да не говорим.Така,че да е жив и здрав форума и всички колеги мотористи.
              Последно редактирано от viki terzieva; 02-06-11, 15:43.
              Мъжете не порастват само сменят ИГРАЧКИТЕ.
              HONDA VARADERO 1000

              Коментар


              • #82
                От: Не карайте без екипировка!!!

                Колеги, карайте само с хубава екипировка и да ви е по мярка! Аз карах с по-малка жилетка и чупих рамо! Наби ми се протектора в рамото и го счупи. Не жалете пари за екипировка.!!!!
                Последно редактирано от viki terzieva; 02-06-11, 15:42.

                Коментар


                • #83
                  От: Не карайте без екипировка!!!

                  За пореден път се убедих колко е важно да имаш екипировка! Преди минути се прибрах и слизайки по една пътека ( на фар ) не видях едно дръвце около 35 см. и за секунди даже не разбрах как стана, но вече се търкалях в пясъка. Каската ми се удари много здраво в земята и ме предпази страшно много! В същото време крака ми се беше наврял под мотора, но благодарение на ботуша ми няма нищо иначе не ми се мисли, как можеше да се усуче. Внимавайте, защото белята става за по-малко от секунда!
                  Поздрави!
                  Yamaha WR 200

                  Коментар


                  • #84
                    От: Не карайте без екипировка!!!

                    Преди няколко дни имаше смъртен случай в град Шипка Казанлъшко...........................
                    1.Колегата имал каска но не била ЗАКОПЧАНА.При "излитане" от мотора каската отлита пред него и той челно в дърво ..........
                    2.Бил сам.
                    3.Потресен съм .
                    Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

                    Коментар


                    • #85
                      От: Не карайте без екипировка!!!

                      Първоначално публикуван от rossko66 Преглед на мнение
                      Колегата Тануцо си е прав /тук малко бягаме от темата/, но инструкторите или работят по някаква много стара и незнайна програма или ги МЪРЗИ да обясняват. Карал съм преди 4 год. курса, сега намерих време и пари за първия си мотор. Бога ми, нищо не помня да ми е обяснено за екипировка,безопасност, пък за екстремни ситуации да не говорим.Така,че да е жив и здрав форума и всички колеги мотористи.
                      Присъединявам се към мнението на колегата, че курсовете за "А" категория са едно наивно, скъпо платено отбиване на номера и не дават никакви практически познания. Няколко часа "дрънчане" на МЗ по полигона в никакъв случай не те подготвят за 1000 кубиковата пистара, която имаш право да управляваш с придобитата категория. За екипировка по време на курса пък въобще не става дума. Колегите са приложили достатъчно снимки, които показват какво се случва при липсата й. От форума и от приятели с повече опит може да се научи поне минималното за едно по-безопасно каране на съответния клас мотор. И по-важното - мисля, че мотористът трябва да има респект към всеки нов мотор, който си е купил, особено докато му свикне. Дори и скутер може да прояви особености, които да ни изненадат на пътя, напр. свързани със стабилност, поведение при влизане в завой, различен център на тежестта от този, с който сме свикнали, маневреност и пр.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Не карайте без екипировка!!!

                        Преди две седмици изпуснах мотора в квартала на еднин завой с пясък. Пострада единствено глезена защото бях без ботуши!!!. Имах белези по екипировката на лакът, рамо, глава!!!
                        Т5
                        Crossrunner

                        Коментар


                        • #87
                          От: Не карайте без екипировка!!!

                          внимаваите как карате аа и как падате !

                          Коментар


                          • #88
                            От: Не карайте без екипировка!!!

                            Първоначално публикуван от Жорко Преглед на мнение
                            внимаваите как карате аа и как падате !
                            В паданията трупам все повече опит... Най-важното, което научих е, че трябва да целувам ръцете на хорицата от Acerbis, Gaerne и Progrip...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Не карайте без екипировка!!!

                              Колеги тук май само си пишем, защото и аз съм твърдо на мнението "на мотор не се качвам без екипировка" и днес уж за малко, уж само с каска да не обличам екипа, уж времето е добро и накрая в един завой се хлъзнах на трамвайната линия и целунах земята Равносметката е ожулено и подуто коляно, болки в кръста, болки в единия глезен и в едната китка.Сега съм като стара баба, седя и не смея да стана, а като стана ходя като е.... Как ще е утре сутринта...........
                              P.S.Ако поне наколенните си бях сложил, нямаше да е така, но можеше да бъде и по-зле, така че НЕ КАРАЙТЕ БЕЗ ЕКИПИРОВКА.
                              P.S.А преди няколко дни се похвалих, че този сезон ще приключа без падане
                              SUZUKI DRZ SuperMoto

                              Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Не карайте без екипировка!!!

                                Първоначално публикуван от Helik Преглед на мнение
                                P.S.А преди няколко дни се похвалих, че този сезон ще приключа без падане
                                Е, то по-закона на Мърфи за всеобщата гадост , винаги така се получава колега, точно си казваш, ейй тоя път съм добре без гафове, и хоп веднага е станал гафа, аз затова не смея вече нищо да казвам, карам пак каквото сабя покаже.
                                За екипа.... еми трябва си поне наколенките и налакатниците да си ги слагаш винаги, и протектор за гръб ако имаш, аз лятото така карам вече, а на мотора като седна и го запаля без екипировка и целия се разтрепервам като си помисля какво може да се случи и бързо,бързо гася и слизам !!!
                                Поздрави и бързо да се възстановяваш!!!
                                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X